אסון צאלים ג

לפני כשבועיים יצא לי לרדת את "מעלה צאלים" - המקביל למעלה שבו נהרגו ביום שישי האחרון ד"ר עמרי ניר ובנו עילאי ז"ל (שמת אמש מפצעיו בסורוקה).

את המעלה שבו מצאו השניים את מותם יצא לי לרדת וגם לעלות יותר מפעם, אבל לא על זה רציתי לספר.

הסיפור הוא עוצמת הנפש של המשפחה הכואבת, אשר איבדה אב ובן באירוע קשה - ועם כל זה, הם החליטו לתרום את איבריו של הילד עילאי זצ"ל לילדים הזקוקים להם ובכך להעניק להם חיים.

ניצחון התיקווה והטוב שבאדם - הייתי קורא לזה.

מי יתן ומשפחת ניר ומושב כפר ויתקין לא ידעו עוד צער ותהי נישמתם של האב והבן הצדיקים צרורה בצרור החיים !!!

מי זה "הם החליטו"? זה האמא החליטה, לא? גיבורה וצדיקה.

צודקת.

ואני שב ותוהה מניין היו לה תעצומות הנפש, אחרי שאיבדה את בן זוגה והבן במצב אנוש - לשקול את הדבר בהיגיון ולקבל את ההחלטה האמיצה שהעניקה חיים לכמה ילדים.

גם אני תוהה. צריך להיות בעלת נפש מפלדה.( אבל בכל מקרה אין מוצא מהטרגדיה הקשה. הילד הקטן שלה יירקב באדמה, או שאיברים ממנו יושתלו בגוף של אחרים).

האשה הזו היא צדיקה חילונית במובן המובהק ביותר.

בכל אופן למה לכתוב כך, (על הילד)???

חולירע כיעור שכמוך...

לפני כשבועיים יצא לי לרדת את "מעלה צאלים" - המקביל למעלה שבו נהרגו ביום שישי האחרון ד"ר עמרי ניר ובנו עילאי ז"ל (שמת אמש מפצעיו בסורוקה).

את המעלה שבו מצאו השניים את מותם יצא לי לרדת וגם לעלות יותר מפעם, אבל לא על זה רציתי לספר.

הסיפור הוא עוצמת הנפש של המשפחה הכואבת, אשר איבדה אב ובן באירוע קשה - ועם כל זה, הם החליטו לתרום את איבריו של הילד עילאי זצ"ל לילדים הזקוקים להם ובכך להעניק להם חיים.

מי יתן ומשפחת ניר ומושב כפר ויתקין לא ידעו עוד צער ותהי נישמתם של האב והבן הצדיקים צרורה בצרור החיים !!!

קראתי את מה שכתבת

וזה גרם לי לכתוב את המילים הבאות:

עמרי ועילאי, וגבורת האם...

קטונתי מלכתוב על האישה הזאת

לא שוט רעם אני מחזיק בידי

גם לא יללת חצוצרה

כדי להחריד אבני לב

אוכל רק לבכות עימה

חרש...

בכי, בכי נא , אישה יקרה

עצרת דמעותייך בגבורה

עת הניתוח

עת לקחו לך את הלב

ואת הכבד

ופעמיים של כלייה

שבו לקחו לך את הילד

מרחמך, מרחמייך...

וכעת, באין רואה, ישבו עימך

ילד ואיש,ועוד איש, ועוד אחד

עם לב וכבד וכליה וכליה

ויבכו עימך

ויודו לך, ויודו

שאף כי לקחו לך חיים 

עוד היו לך חיים רבים

לתת...

צודקת.

ואני שב ותוהה מניין היו לה תעצומות הנפש, אחרי שאיבדה את בן זוגה והבן במצב אנוש - לשקול את הדבר בהיגיון ולקבל את ההחלטה האמיצה שהעניקה חיים לכמה ילדים.

גם אני תוהה. צריך להיות בעלת נפש מפלדה.( אבל בכל מקרה אין מוצא מהטרגדיה הקשה. הילד הקטן שלה יירקב באדמה, או שאיברים ממנו יושתלו בגוף של אחרים).

חולירע כיעור שכמוך...

חולירע כיעור בעצמך. טינופת לא אנושית. מטורף, הלא האמת היא האמת, העובדות הן העובדות. והטרגדיה גדולה.

לתופף על פח - תענוג.

צודקת.

חולירע כיעור שכמוך...

חולירע כיעור בעצמך. טינופת לא אנושית. מטורף, הלא האמת היא האמת, העובדות הן העובדות. והטרגדיה גדולה.

חתיכת זבלה, חלאה,שד נקלה...

למה לכתוב כך???

כשהייתי צעיר ובלתי מנוסה, החלטתי יום אחד לעשות לבד כל הדרך מערד לעין גדי ובחרתי לרדת לים המלח דרך נחל צאלים. זה היה טיול מרהיב וישנתי ליד עין נמר, כשבלילה הקודם לנתי ליד ירידה לוודי. בבוקר עבר רכב צבאי וחיילים שאלו אותי מה אני עושה שם לבד. גם כשירדתי מהוודי ונכנסתי לשביל לכיוון ים המלח פתאום פגשו אותי חיילים בדואים ושאלו אותי מה אני עושה שם. התברר שהם ראו אותי מרחוק, כי הם הוצבו שם לשם שמירה. הם אירחו אותי יפה ואני לעולם לא אשכח את טעם התה שלהם ומאז אני מעריך אותם מאוד. את לילה שלישי עשיתי במרחצאות עין גדי לגדות ים המלח, כמובן בשק שינה. זה היה טיול נפלא ומאז הייתי נוהג לבוא כל חורף עם הקטנוע וללון באוהל ליד יציאה מנחל צאלים, לבד כמובן עד שעכשיו אני הזדקנתי. הלביאה בטח תגיב כהרגלה שאני משוגע ובאמת הייתי משך טיולי בסכנה מתמדת ופשוט היה לי מזל שיצאתי מזה חי, במיוחד בסביבות המכתש הקטן שם ירדתי פעם בלי שבילים כאילו הייתי איזה אייל בר. אם הייתי כושל ונופל, אף אחד לא היה יודע ובא לי לעזרה. כזה אני אנטוליו.           

בימים שהייתי צעיר ורווק - עשיתי כמוך ונהגתי לצאת לטייל לבד במקומות שכוחי אל, בעיקר בדרום הארץ.

אם כי - החברים בקיבוץ שיכנעו אותי שאשאיר בחדר פתק במקום גלוי - שבו אפרט את המסלול שאני מתכוון לעשות, שידעו איפה לחפש אותי במיקרה שישימו לב שנעדרתי.

כי האלטרנטיבה הייתה שיגיעו אלי בסוף לפי הריח....

אבל אחרי שהקמתי משפחה גבר רגש האחרויות והפסקתי לטייל לבד במסלולים שיש בהם משום סיכון.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

קראתי את מה שכתבת

וזה גרם לי לכתוב את המילים הבאות:

עמרי ועילאי, וגבורת האם...

קטונתי מלכתוב על האישה הזאת

לא שוט רעם אני מחזיק בידי

גם לא יללת חצוצרה

כדי להחריד אבני לב

אוכל רק לבכות עימה

חרש...

בכי, בכי נא , אישה יקרה

עצרת דמעותייך בגבורה

עת הניתוח

עת לקחו לך את הלב

ואת הכבד

ופעמיים של כלייה

שבו לקחו לך את הילד

מרחמך, מרחמייך...

וכעת, באין רואה, ישבו עימך

ילד ואיש,ועוד איש, ועוד אחד

עם לב וכבד וכליה וכליה

ויבכו עימך

ויודו לך, ויודו

שאף כי לקחו לך חיים 

עוד היו לך חיים רבים

לתת...

חזק !

ובנוסף - בניגוד למקובל במקומותינו בשנים האחרונות, האם והאישה האמיצה, יחד עם החברים שהשתתפו בטיול שהסתיים באסון הנורא, לא חיפשו אשמים ובמקום זה הודו לציוותי החילוץ ולצוותי הרפואה.

הגיוני כדאי שתבדוק כמה מאנשי הימין הקיצוני המתלהם שרתו שירות קרבי. זה כמו ההוא שאיחל לאברמוביץ הצלשניק הלוחם מוות והתברר שהיה פקיד בקריה. דווקא אנשי בצלם ושוברים שתיקה  מתהדרים כל הזמן בשירותם הקרבי .

במקום ללהג -תבדוק. קח עשרים איש מכל ארגון כזה (כולל הפרחחים של נוער הגבעות שבטח לא שרתו ולא ישרתו שירות קרבי) ותגיע לבד למסקנות.

כי כידוע הפטריטו.יזם הוא אכן מפלתו של הנבל.

גם אם אני לא מסכים עם החתימה של חברינו על כך שהשמאלנות זו חולירה (במיוחד כאשר שמאל אמיתי זה צדק חברתי, שבינו לבין אירגונים כגון שלום עכשיו, יש גבול ובצלם אין דבר וחצי דבר), גם אם לא אהבתי את האידיוט שאיחל לאברמוביץ מוות בשריפה, אי אפשר להתעלם מהאחוז הגבוה של חובשי כיפות סרוגות ביחידות העילית.

מה גם שסייעני האויב משלום עכשיו וכל היתר - מציגים עצמם כלא פחות פטריוטים שרוצים להציל את המדינה - מאשר נערי הגבעות - למשל. וכאשר מתבררים מקורות המימון של אותם האירגונים - אי אפשר שלא לחשוד שלא אהבת המולדת מניעה אותם, אלא הכסף הקל והכיבודים, שהאיחוד האירופי שופך עליהם.

נכון אנשי שלום עכשיו ודומיהם יים בווילות מפוארות עושים עיסקאות עם חברות מפוקפקות בגרמניה ומקבלים דמי תיווך ענקיים מקבלים מימומים מחול לעיתונים שמפארים את שמם ומה שחשוב להם זה החיים הטובים ולא טובת המדינה ...

נו באמת.

הגיוני כדאי שתבדוק כמה מאנשי הימין הקיצוני המתלהם שרתו שירות קרבי. זה כמו ההוא שאיחל לאברמוביץ הצלשניק הלוחם מוות והתברר שהיה פקיד בקריה. דווקא אנשי בצלם ושוברים שתיקה  מתהדרים כל הזמן בשירותם הקרבי .

במקום ללהג -תבדוק. קח עשרים איש מכל ארגון כזה (כולל הפרחחים של נוער הגבעות שבטח לא שרתו ולא ישרתו שירות קרבי) ותגיע לבד למסקנות.

כי כידוע הפטריטו.יזם הוא אכן מפלתו של הנבל.

פציפיזם הכוונה לשמאל הקיצוני ולא לכלל.הפציפיסטים לכאורה הם נגד אלימות ומלחמות ומסרבים לשרת בצה"ל אבל מנגד תמצא אותם אותם יחד עם הערבים מגינים וזורקים אבנים על חיילי צה"ל אקט שמבטל טיעונם למוסריות ולמושג שהם מכנים את עצמם.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

אז תגיד פציפיסטים או שמאל קיצוני ולא שמאל. אתה כל הזמן מכליל שלא בצדק

אז תגיד פציפיסטים או שמאל קיצוני ולא שמאל. אתה כל הזמן מכליל שלא בצדק

כמו שלא כל פטריוט הוא נבל ועד כמה שאני יודע ישנם שמאלנים לא מעטים שטוענים על היותם פטריוטים.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

לא כל פטריוט הוא נבל אבל נבלים רבים מאמצים את הפטריוטיות כהצדקה לנבלותם. כל המנהיגים הפשיסטים לדורותיהם היו מנוולים שתפשו מעצמם פטריוטים דגולים...

אני למד כעת, לא במעט תדהמה, כי amotz52, פותח thread זה, נפטר לפני כיממה.

הסטטיסטיקה של הפורום אומרת לכאורה כי עוד בקר כאן בתאריך (או היה logged-on עד) 19.12.16 | 21:32.

זה מהמם לקרא על מישהו המספיד נפטרים (ד"ר עמרי ניר ובנו עילאי ז"ל, האב והבן שנספו במהלך טיול משפחות בנגב), ותוך שבוע או שנים "מצטרף" אליהם.

משפטים אלה נכתבים בתדהמה אמיתית, ולא בהיתוליות חו"ח, או סרקזם.

Patriotism is the last refuge of a scoundrel (Samuel Johnson)

פטריוטיות היא מפלטו האחרון של נבל (סמואל ג'ונסון)

אני קוראת את דברי אמוץ-ושל כולכם

וכואבת לכתו בדרך ללא חזרה

של אדם גדול נפש ונשמה טובה

אוהב אדמה וארץ ישראל ואדם

וליבו מהעומס שניהלה המדינה מול החקלאים - נדם!

יהיה זיכרו ברוך ונשמתו צרורה בצרור החיים!

ומילה לגבי הטיול

זה היה טיול בית ספר אליו היצטרפו הורים מלווים

ומה שעל משרד החינוך וכל האחראים לנתיבי ההליכה לעשות

לבדוק מסוכנות השבילים ולהוציא את הקשים לגיל צעיר משבילי הטיול המסומנים

ולסמן אחרים בטוחים לחלוטין למנוע עד כמה שאפשר אסונות

כי כל נפש היא עולם ומלואו בישראל!

גם בהר ארבל יש מסלול מסוכן מאין כמותו ושם אין אפילו ידיות אחיזה 

כאם מלווה  איני מצליחה לשכוח את אותו טיול בו  אם של ילד נתקעה ופחדה לגלוש מלמעלה למטה במעבר הצר החלקלק

וצרחה לבנה שכבר היה מזמן הרחק משם

איש מהמדריכים לא הימתין לא היה במקום  רק ילדים והורים

וקולה הידהד בין ההרים אולי רבע שעה  בצעקה ויקו ויקו ויקו במקום זה הצחיק את כולם

וכל אלו שכבר הרחיקו חזרו אחור  ולקח אולי חצי שעה לשכנעה לגלוש

וחישבו שמש קופחת, טור ילדים מעל שאין להם במה לאחוז אפילו,

אם תקועה וצרחות אימים מהדהדות

בין ההרים למרחקים...

הצמרמורת של אז עדיין אוחזת בי לזכר המאורע ועברו מאז עשרות שני!!

אז בעקבות האסון המחריד נקווה שתעשה ראורגניזצית שבילי הטיולים

ואם בכך נציל לו נפש אחת

כאילו היצלנו עולם ומלואו!

וחיבוק לאם שאיבדה שני עולמות שלמים 

ולפחות כמו שהבהיר אמוץ זכתה לזכר ושריד מבנה!!!

ולגבי הגיל הידעתם

שקרנית מעיניו של שמעון פרס ניתרמה אם מותו ??

היה צעיר ניצחי!

יהיה זכר כולם ברוך

אני למד כעת, לא במעט תדהמה, כי amotz52, פותח thread זה, נפטר לפני כיממה.

הסטטיסטיקה של הפורום אומרת לכאורה כי עוד בקר כאן בתאריך (או היה logged-on עד) 19.12.16 | 21:32.

זה מהמם לקרא על מישהו המספיד נפטרים (ד"ר עמרי ניר ובנו עילאי ז"ל, האב והבן שנספו במהלך טיול משפחות בנגב), ותוך שבוע או שנים "מצטרף" אליהם.

משפטים אלה נכתבים בתדהמה אמיתית, ולא בהיתוליות חו"ח, או סרקזם.

מאיפה אתה יודע?

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: קובי נחמיאס נחמיאס
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר