צברית בסביבה אוסטרית וגרמנית

את הטיסה לארץ מארה"ב קבע לי מתכנן הטיול עם חברת "אוסטריאן.
" כשישבתי באולם שדה התעופה וחיכיתי למטוס - אגב נזדמנה לי לידי צעירה ישראלית
{ילידת ארה"ב}, לוחמת ביחידת "אריות הירדן
כשראיתי את כל הבלונדים והבלונדיות עם ילדיהם הבלונדינים הקטנים, ושמעתי מכל
עבר את השפה הגרמנית, פתאום הרגשתי רע.
...אני, צברית גמורה!   אח"כ, כשהאנשים הסתדרו בתור להכנס ל"שרוול" המוביל
למטוס, עלה בדעתי תור למחנה ריכוז

וצריך לציין שאמא שלי הלא למדה ספרות גרמנית בגימנסיה הפולנית שלה, ואני קלטתי
לא מעט גרמנית, גם מדיבור היידיש של אבי,
ותמיד נהניתי מיכולתי להתבטא בשפה זו, ולשוחח עם דוברי השפה, כפי שאני נהנית
מכשרוני זה בכל שפה זרה אחרת.
וכמובן, בלונד לא היה אף פעם בעיה בשבילי- הלא אמי היתה בלונדינית
טבעית!(ואפורת עיניים). להיפך: תמיד מצאו חן בעינייי נשים
בלונדיות קטנות קומה שבאופן מסוים הזכירו את אמי....

והנה - תגובה "מן הבטן" של יהודיה

לתופף על פח - תענוג.

די תשתחררו מזה...

יש לי ידיד טוב פרופ' גרמני אוהב ישראל . ישבתי אתו פעם באיזה בית קפה בברלין והוא אמר לי:

אתם הישראלים מסתכלים עלינו ומיד מדמיינים אותנו מיד במדי ס.ס אבל תסתכל על העוברים ושבים. כמה מהם נולדו בכלל בתקופה הזו?

ולגבי הגרמנית -זו הייתה שפת הקונגרסים הציוניים הראשונים והשפה שבה נכתבו ספריהם של הרצל ונורדאו. מדינת היהודים ואלטנוילנד נכתבו בגרמנית.

בכל מקרה אני שאמי היא ניצולת אושוויץ  וקראתי עשרות מחקרים על השואה ביקרתי בגרמניה יותר מכל ארץ אחרת וכבר מזמן השתחררתי מהתחושות הללו. אלוהים אולי פוקד עוון אבות על בנים. אני לא אלוהים.

די תשתחררו מזה...

יש לי ידיד טוב פרופ' גרמני אוהב ישראל . ישבתי אתו פעם באיזה בית קפה בברלין והוא אמר לי:

אתם הישראלים מסתכלים עלינו ומיד מדמיינים אותנו מיד במדי ס.ס אבל תסתכל על העוברים ושבים. כמה מהם נולדו בכלל בתקופה הזו?

ולגבי הגרמנית -זו הייתה שפת הקונגרסים הציוניים הראשונים והשפה שבה נכתבו ספריהם של הרצל ונורדאו. מדינת היהודים ואלטנוילנד נכתבו בגרמנית.

בכל מקרה אני שאמי היא ניצולת אושוויץ  וקראתי עשרות מחקרים על השואה ביקרתי בגרמניה יותר מכל ארץ אחרת וכבר מזמן השתחררתי מהתחושות הללו. אלוהים אולי פוקד עוון אבות על בנים. אני לא אלוהים.

שמע, אני צברית גמורה, וכפי שכתבתי (ו"לא קלטת"), אמי גדלה על הספרות הגרמנית ואני אהבתי לדעת שביכולתי להתבטא בשפה הזו (שצלילה היה תמיד מאד יפה בעיניי), בשיחה עם דובריה. וגם הבלונד אף פעם לא היה רע בעיניי, להיפך. והנה, אני מדברת על תחושת בטן שעלתה בי בסביבה אוסטרית-גרמנית מובהקת וגמורה. אתה רוצה לשלוט בתחושות-הבטן שלי??

לתופף על פח - תענוג.

אולי את לא קלטת שהתייחסתי בדיוק לתחושות הבטן הללו .אני לא יכול לשלוט על תחושות בטן של האחר . מותר לי להביע עליהן דעה.

אולי את לא קלטת שהתייחסתי בדיוק לתחושות הבטן הללו .אני לא יכול לשלוט על תחושות בטן של האחר . מותר לי להביע עליהן דעה.

ותשים לב לניסוח שלך: "תפסיקו עם זה כבר". בוטה ומשתלט, לא?

לתופף על פח - תענוג.

ותשים לב לניסוח שלך: "תפסיקו עם זה כבר". בוטה ומשתלט, לא?

סליחה, כתבת "די, תשתחררו מזה". שזה  קצת יותר מרוכך מ"תפסיקו כבר", אבל ביסוד, אותה רוח ואותה כוונה.

לתופף על פח - תענוג.

מה בוטה בזה? אני מביע עמדה ולא משתלח באף אחד.

די תשתחררו מזה...

לא יודע...

כבן למשפחה שעלתה מאיראן, ברור שאין לי קשר משפחתי לשואה.

גם משפחתה של זוגתי האשכנזיה יצא מ"שם" בזמן.

יחד עם זה - לפני כמה עשרות שנים יכולתי לרכוש פולקסוואגן במצב טוב ובמחיר הזדמנות - ורק מהסיבה שהוא מתוצרת גרמניה - לא רכשתי אותו.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

אבל אם הייתה צוללת בהזדמנות היית קונה?emo_02.png

כמובן. אתה בסדר. תמיד. רק אחרים לא בסדר.

לתופף על פח - תענוג.

די תשתחררו מזה...

לא יודע...

כבן למשפחה שעלתה מאיראן, ברור שאין לי קשר משפחתי לשואה.

גם משפחתה של זוגתי האשכנזיה יצא מ"שם" בזמן.

יחד עם זה - לפני כמה עשרות שנים יכולתי לרכוש פולקסוואגן במצב טוב ובמחיר הזדמנות - ורק מהסיבה שהוא מתוצרת גרמניה - לא רכשתי אותו.

טוב ויפה. מצד שני אני בטוחה שאם תבדוק, כמה מהמכשירים והכלים שאתה משתמש בהם, מקורם בגרמניה.....

לתופף על פח - תענוג.

כמובן. אתה בסדר. תמיד. רק אחרים לא בסדר.

הוצאת לי את המילים מהפה.....

אבל אם הייתה צוללת בהזדמנות היית קונה?emo_02.png

בתנאי שזו צוללת גרעינית. 

צחוק צחוק - אבל במסגרת השילומים הייתה הצעה לספק לצה"ל אמבולנסים מתוצרת מרצדס - ובסופו של יום ההצעה נדחתה, מחשש שפצועים יסרבו לנסוע בהם.

את הטיסה לארץ מארה"ב קבע לי מתכנן הטיול עם חברת "אוסטריאן.
" כשישבתי באולם שדה התעופה וחיכיתי למטוס - אגב נזדמנה לי לידי צעירה ישראלית
{ילידת ארה"ב}, לוחמת ביחידת "אריות הירדן
כשראיתי את כל הבלונדים והבלונדיות עם ילדיהם הבלונדינים הקטנים, ושמעתי מכל
עבר את השפה הגרמנית, פתאום הרגשתי רע.
...אני, צברית גמורה!   אח"כ, כשהאנשים הסתדרו בתור להכנס ל"שרוול" המוביל
למטוס, עלה בדעתי תור למחנה ריכוז

וצריך לציין שאמא שלי הלא למדה ספרות גרמנית בגימנסיה הפולנית שלה, ואני קלטתי
לא מעט גרמנית, גם מדיבור היידיש של אבי,
ותמיד נהניתי מיכולתי להתבטא בשפה זו, ולשוחח עם דוברי השפה, כפי שאני נהנית
מכשרוני זה בכל שפה זרה אחרת.
וכמובן, בלונד לא היה אף פעם בעיה בשבילי- הלא אמי היתה בלונדינית
טבעית!(ואפורת עיניים). להיפך: תמיד מצאו חן בעינייי נשים
בלונדיות קטנות קומה שבאופן מסוים הזכירו את אמי....

והנה - תגובה "מן הבטן" של יהודיה

בשבילי להכניס לכאן מחבלים פוטנציאלים לעבוד או כאלה שהיו בעד רציחתם של יהודים במעשי טרור וקניית התוצרת החקלאית שלהם,לא פחות חמורה  מלעשות עסקים עם הגרמנים.ואני בטוח שבמקרר שלהם שוכנים עגבניות ומלפפונים מהתוצרת החקלאית של עזה.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

במסגרת המסעות של הילדים לפולין בכיתה י"א, ביקשו המארגנים מאיתנו, ההורים, לכתוב מכתבים לילדים, לרכז אותם, והם (המארגנים) יחלקו להם את המכתבים מיד אחרי הביקור הטעון באושוויץ.

לבת הצעירה שלי (שכרגע היא מתארגנת להתחלה של עוד שבוע של שירות כמש"קית ניפגעים בגיבעתי) כתבתי, ביו היתר, כי הניצחון האמיתי של הסבא שלה, שהתנדב לצבא הוד מלכותו מיד עם פרוץ הקרבות, לא היה ביום בו היטלר התאבד וגרמניה ניכנעה - אלא ביום הזה, כאשר היא וחבריה, יהודים, ישראלים, חלקם צאצאים של ניצולי שואה - ניצבים במקום שבו עשו הנאצים ככל יכולתם כדי שזה לא יקרה.

את מטוסי בנות הברית שמשום מה "דילגו" על תעשיית הרצח - העדפתי שלא להזכיר....

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר