על טבעי

גם אתה יוסף, אתה מובטל ?

יש הרבה אפשרויות . אולי מובטל ואולי עובד ליד מחשב ואולי גימלאי ואולי בהפסקה.

תודה.

נראה מה עם יוסי, נראה לי שהוא מובטל ומתבייש להודות. 

אני לא מובטל , תודה על הדאגה :)

תודה יוסי. אני פשוט עקבתי אחרי השעות שבהן אתה כותב, והתעורר אצלי החשד הזה, טוב שאתה מנקה את עצמך מהחשד.

געגועים למישל, אה,אריאלה?

תופעת האמונה באלוהים תמיד מקושרת משום מה לאמונה בדתות, והלחם רעיונות של דת ואלוהים זה הוא טעות, בעיניי. קיום האלוהים הוא על טבעי, ועל כן הוא אינו ישנו חומרית במציאות שלנו. כל ניסיון להוכיח את קיום האל, או להוכיח שהאל אינו קיים, באמצעות חוקי הטבע, ייכשל בצורה מוחלטת. כל דיון על צדק אלוהי הוא בזבוז זמן, משום שצדק הוא מושג אינושי ואישי ותרבותי, ועל כן מתבטא בדתות השונות, בצורה שונה בכל דת ובכל פולחן דתי. כל עיסוק רוחני באל או באי קיומו של האל הוא אישי, ומותר לאדם לשלול את קיומו של האל או להאמין באלוהים, משום שהאל נותן את האפשרות לאנושות להאמין בו, ואין זה משנה לו, אם אדם החליט לשלול את קיומו או להאמין בו.

אם דת זה לא אמונה באלוהים אז מה זה כן?

אני מרגיש ממך ניסיון ללעג או פתח ללעג מצדך, אבל רק אומר לך, שדת היא מערכת חוקים, שמערבת פולחן דתי מחייב (תפילות קבועות, קורבנות). רק לדתיים או מסורתיים אכפת, אם אדם כפר בדת או לא, אבל לאל לא אכפת מדתות, כמו שלא מעניין את האלוהים, אם אדם בחר להאמין בו או לא.

שום דבר אישי , הכל לגופו של עניין .

אם לאלוהים לא איכפת , למה לדתיים כן? ואם לדתיים כן ולאל לא זה לא אומר שהחו'ים האלה הם בעצם המצאה אנושית ולא של האל?

בני אדם זקוקים לדת, כדי להרגיש כביכול יותר קרובים לאלוהים, אבל האל לא זקוק לבני אדם. הוא יצר אותם, באמצעות אבולוציה, והוא יכול ברגע להשמיד אותם. 

סתומים ובעלי הפרעת קשב שזה אחוז גבוה מיושבי הפורום הזה כמובן שלא הבינו בכלל את המשל והנמשל שכתבתי. 

מי שמכריזים על עצמם כבעלי ניצוצות ותכונות של גאונות, אפילו לא יודעים לסדר ע"פ ההיגיון הבסיסי והפשוט ביותר, לשים אחד אחרי השני שני דברים פשוטים לפי סדר הזמן הנכון להיווצרותם. 

ברור, ברור.

לתופף על פח - תענוג.

גם אתה יוסף, אתה מובטל ?

יש הרבה אפשרויות . אולי מובטל ואולי עובד ליד מחשב ואולי גימלאי ואולי בהפסקה.

תודה.

נראה מה עם יוסי, נראה לי שהוא מובטל ומתבייש להודות. 

אני לא מובטל , תודה על הדאגה :)

תודה יוסי. אני פשוט עקבתי אחרי השעות שבהן אתה כותב, והתעורר אצלי החשד הזה, טוב שאתה מנקה את עצמך מהחשד.

געגועים למישל, אה,אריאלה?

היא חושבת עליי יומם ולילה,אבל מה שמעניין אותי עכשיו זה,איפה הגלינג גלינג של הפרופסור? emo_01.png.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

בני אדם זקוקים לדת, כדי להרגיש כביכול יותר קרובים לאלוהים, 

צודק

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר