את יוסי ביילין איני סובלת, הוא גם ניסה להשפיע שלא יכניסו את קצב לכלא. חת'כת צמר גפן עלוב.

את שמעון פרס תיעבתי תמיד. איש פשוט, ולא חכם ביותר, שהצליח לשרוד במערכת הפוליטית בגלל נחישות של קרציה. לא אשכח איך, כשקיבל את פניו של הנשיא ג'ורג' דבליו בוש בבית הנשיא בירושלים, הוא ישב מול האמריקאי בעל הנימוסים של נסיך ופשק רגליו לרווחה כאחד הערסים הגסים, ואיך דיבר בטיפשות. ממש התביישתי בשביל מדינתנו.

מאידך, יש המון ראשי מועצות וכל מיני עסקנים פוליטיים מעדות המזרח, אלה הבינו שעסקנות פוליטית מביאה כוח ורווחים, ויש כל  מיני בעלי עסקים ביניהם, וזמרים, וחודשים לבקרים שומעים על נפוטיזם, שחיתות מינית, שחיתות כספית. מה, כולם כבשים תמימות שהאשכנזים המנוולים "מחפשים" אותם? ברור שיש פה "נורמות" של ארץ מוסלמית מושחתת שאלה הביאו איתם, הלא בארצות המוסלמיות אפילו פקיד דואר ונהג הם "מלך" שהאזרח והאזרחית מלקקים להם. והשרים והמלכים בכלל שוחים בשחיתות ובעושר מופלג שהשיגו בעזרתה. הנה, למה החברה הפלשתינית לא ממריאה? כי כל מיליארדי ה$ שהאירופים הטפשים הזרימו להם עוברים לכיסים של השרים והפקידים, שמקימים להם בתי פאר, וחיים כמו בגן עדן.....

לתופף על פח - תענוג.

את יוסי ביילין איני סובלת, הוא גם ניסה להשפיע שלא יכניסו את קצב לכלא. חת'כת צמר גפן עלוב.

את שמעון פרס תיעבתי תמיד. איש פשוט, ולא חכם ביותר, שהצליח לשרוד במערכת הפוליטית בגלל נחישות של קרציה. לא אשכח איך, כשקיבל את פניו של הנשיא ג'ורג' דבליו בוש בבית הנשיא בירושלים, הוא ישב מול האמריקאי בעל הנימוסים של נסיך ופשק רגליו לרווחה כאחד הערסים הגסים, ואיך דיבר בטיפשות. ממש התביישתי בשביל מדינתנו.

מאידך, יש המון ראשי מועצות וכל מיני עסקנים פוליטיים מעדות המזרח, אלה הבינו שעסקנות פוליטית מביאה כוח ורווחים, ויש כל  מיני בעלי עסקים ביניהם, וזמרים, וחודשים לבקרים שומעים על נפוטיזם, שחיתות מינית, שחיתות כספית. מה, כולם כבשים תמימות שהאשכנזים המנוולים "מחפשים" אותם? ברור שיש פה "נורמות" של ארץ מוסלמית מושחתת שאלה הביאו איתם, הלא בארצות המוסלמיות אפילו פקיד דואר ונהג הם "מלך" שהאזרח והאזרחית מלקקים להם. והשרים והמלכים בכלל שוחים בשחיתות ובעושר מופלג שהשיגו בעזרתה. הנה, למה החברה הפלשתינית לא ממריאה? כי כל מיליארדי ה$ שהאירופים הטפשים הזרימו להם עוברים לכיסים של השרים והפקידים, שמקימים להם בתי פאר, וחיים כמו בגן עדן.....

לתופף על פח - תענוג.

וגם אם זה נניח שכל נתוני מוסאייף נכונים -זו לא הבעיה המרכזית. השאלה היא איך זה שאחרי 60 שנות מדינה ושלטון הימין בארץ -עדיין האליטה הפוליטית הכלכלית  התרבותית החברתית וכו' היא  מה שקרוי אשכנזית. מי שתולה זאת בשחיתות דרכי מרמה , אפלייה מכוונת גם כיום מתעלם לטעמי מהבעיה המרכזית.

כפי שאמרתי בהודעתי הקודמת - הבעיה  נעוצה בסתירה הפנימית של כל הדוברים המזרחיים המוצלחים בסדרה שבו בזמן קבלו על התנתקותם ממורשתם העדתית והשתכנזותם ולא הפנימו כי דווקא רק זה מה שהביא להצלחתם.  השתכנזות אינה להפוך ל"אשכנזי" שכן רוב מה שקרוי אשכנזי אלו אנשים שהתנתקו מהעבר ומשורשי העיירה שלהם-השתכנזות משמעותה אימוץ ערכי המערב הנאור, המשכיל, והטכנולוגי. זה כל הסיפור מי שטרח לעשות זאת והשקיע בחינוך , המעיט בהתרבות ובקידוש המורשת של עברו- הצליח בלי קשר למוצאו.

הכי קל זה להתבכיין ולהאשים את האחרים. זה קל ומתרץ את חוסר ההצלחה שלך. הרי אין שום נחיתות גנטית לאף אחד וההצלחה היא פועל יוצא מהערכים התרבות וההתנהגות שאתה מאמץ.

וגם אם זה נניח שכל נתוני מוסאייף נכונים -זו לא הבעיה המרכזית. השאלה היא איך זה שאחרי 60 שנות מדינה ושלטון הימין בארץ -עדיין האליטה הפוליטית הכלכלית  התרבותית החברתית וכו' היא  מה שקרוי אשכנזית. מי שתולה זאת בשחיתות דרכי מרמה , אפלייה מכוונת גם כיום מתעלם לטעמי מהבעיה המרכזית.

כפי שאמרתי בהודעתי הקודמת - הבעיה  נעוצה בסתירה הפנימית של כל הדוברים המזרחיים המוצלחים בסדרה שבו בזמן קבלו על התנתקותם ממורשתם העדתית והשתכנזותם ולא הפנימו כי דווקא רק זה מה שהביא להצלחתם.  השתכנזות אינה להפוך ל"אשכנזי" שכן רוב מה שקרוי אשכנזי אלו אנשים שהתנתקו מהעבר ומשורשי העיירה שלהם-השתכנזות משמעותה אימוץ ערכי המערב הנאור, המשכיל, והטכנולוגי. זה כל הסיפור מי שטרח לעשות זאת והשקיע בחינוך , המעיט בהתרבות ובקידוש המורשת של עברו- הצליח בלי קשר למוצאו.

הכי קל זה להתבכיין ולהאשים את האחרים. זה קל ומתרץ את חוסר ההצלחה שלך. הרי אין שום נחיתות גנטית לאף אחד וההצלחה היא פועל יוצא מהערכים התרבות וההתנהגות שאתה מאמץ.

תשמע חיים,גם אני חשבתי ועדיין חושב שיש הרבה התבכיינות,אבל כנראה  שעדיין  יש כאלה שעדיין לא הפנימו שאנחנו כבר לא  חיים בתקופת המעברות והעליות של השנים הראשונות להקמת המדינה,והם עדיין לא שינו את דרכם.

הינה תקרא : http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000868058#fromelement=hp_morearticles

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

לצערי אני עדיין רואה ושומעת על  גיזענות בסביבתי אין כמו הטלויזיה שממחישה  יום יום ,שעה שעה את רחשי הציבור האשכנזי

כלפי עדות מזרח , קחו לדוגמא את הפירסומת של גידי גוב ופבלו , שוב גידי גוב המיוצג כהאשכנזי החכם הבטוח  הרגוע אדיש כלפי השוורים ומיד מוצא לו פיתרון בשעת מצוקה לעומתו פבלו המזרחי המבוהל הטיפש שרץ עם עדר האנשים בבהלה בכדי לשרוד ,ולבסוף אף גידי לועג לפבלו על הדרך בה הוא שרד יחסית אליו ששברים חלפו לידיו והוא שרד אותם ללא נגע.

רוב הפירסומות מייצגות אכן קיומה של הגיזענות שלטענת האשכנזים היא פסה.

שימו לב בתחום הפוליטיקה ,מי מקבל את הענישה החמורה והמקסימלית אם לא עדות המזרח ואילו הפושעים האשכנזים , תמיד מקלים בענישה כלפיהם , מתעלמים מחומרת פשעיהם ,או סוגרים את תיקיהם המשפטיים המנוהלים נגדם ,ותמיד ימצאו סעיף המזכה אותם מפשעיהם במשפט אלגנטי ,שאין ראיות מספיקות או ,חל  חוק היתישנות לגבי פשעיהם,וכו... לכן אין אשכנזים בכלא .

חוץ מזה כל עם ישראל צפה בויכוח שהיה בין הסופר דודו אלהרר (המזרחי) לבין הכתב בן עמי (האשכנזי ) שבויכוח מצהיר בן עמי קבל עם ועדה בפני כל המדינה שהאשכנזים הם המיעוט והם גם האיכות .

ושוב בתי ספר של חבד גם שם במקום ללמד ואהבת לרעך כמוך מלמדים שיש להפריד בין מזרחים לבין אשכנזים.

אז מה השאלה אני רק מתפלא מה גרם לאמנון לוי להיתעורר רק עכשיו היכן היה שנים קודם לכן ? אומרים טוב מאוחר מאשר אף פעם לא.

לדעתי צריך להפסיק לאלתר את התופעה, אחרת קיומה של המדינה יהיה בספק . 

אני זוכר  את הויכוח הזה  בין עודד בין עמי לדודו אלהרר ( מיודענו מטלפלא ~נוסטלגיה~ ).מה שנאמר ע"י עודד בן עמי זה בהקשר של "שמאל וימין" - דודו אלהרר אמר בצדק  שהשמאל הוא מיעוט והשמאלן  ענה לו :"מיעוט איכותי" .

להגיוני: ברור שיש אבל צריך לראות גם את נקודת המבט של המעסיק. כשבא מישהו להתקבל לעבודה עם שפת גוף של "ערסיות" זה די מובן שסיכויו להתקבל לעבוד פחותים. הרי זה מה שאני טוען מלכתחילה: למה לשמר את ה"ערסיות" מלכתחילה? "השתכנזות" משמעותה כפי שאמרתי אימוץ עררכים וכללי התנהגות מערביים שמשמעותם בין היתר איפוק בלבוש ובהתנהגות  ופחות החצנה בוטה.

להגיוני: ברור שיש אבל צריך לראות גם את נקודת המבט של המעסיק. כשבא מישהו להתקבל לעבודה עם שפת גוף של "ערסיות" זה די מובן שסיכויו להתקבל לעבוד פחותים. הרי זה מה שאני טוען מלכתחילה: למה לשמר את ה"ערסיות" מלכתחילה? "השתכנזות" משמעותה כפי שאמרתי אימוץ עררכים וכללי התנהגות מערביים שמשמעותם בין היתר איפוק בלבוש ובהתנהגות  ופחות החצנה בוטה.

חיים,במקרה שהבאתי זה אדם  ששלח קורות חיים והמעסיק לא ראה אותו בכלל.כאמור מדובר בעשבים שוטים אבל יש עדיין מקרים של אפלייה.

ולא הבנתי מה זה שפת גוף של ערסיות,בעיקר כאשר  האדם שמגיע לראיון עבודה הוא בעל תואר אקדמאי??? חיים,אני למשל  הגעתי לראיון עבודה באיזו חברה באזור בני ברק שמייצרת ובעיקר מייצאת עגילים מזהב.בראיון עבודה  לקח  בעל המקום ( אשכנזי ) את מספר הזהות שלי ואמר שיבדוק במשטרה.כמובן שאחרי יום הוא התקשר אליי ואמר שהתקבלתי.אני משער שהבדיקה במשטרה הייתה בגלל העור המעט ( הרבה מעט ) כהה שלי ביחוד בקיץ  כשאני בים ולא בגלל המראה שלי שאין לי מה להתבייש בו.אחרי שהוא הספיק להכיר אותי,הוא אפילו לא ביקש שאלך לבצע בדיקות פוליגרף לעומת העובדים האחרים שהיו אצלו שאותם שלח.אז תאר לעצמך חיים שאותו מעסיק רק היה  מתעסק רק עם המראה הקצת מזרחי שלי  ולא נותן לי הזדמנות להוכיח את עצמי ? 

ויצא לי להיות בראיון עבודה למשרה זמנית, גם במשרד החינוך והמראיינת ( אשכנזייה )  העדיפה לקבל אותי בגלל  הרושם שעשיתי עליה  ואפילו אמרה לי  שבמקביל אליי  הגיעו אליה לראיון גם  רואי חשבון אבל  העדיפה דווקא אותי.

מה שאני רוצה להגיד לך בזה חיים,שמראה פנים ושפת גוף לפעמים הם מטעים ולא בגללם המראיין צריך לשלול  את זה שעומד לפניו.

אל תתמם. אתה יודע היטב על מה אני מדבר. זה לא המראה ה"מזרחי" וצבע העור וזה לרוב המראה ה"ערסי" המוחצן.

אל תתמם. אתה יודע היטב על מה אני מדבר. זה לא המראה ה"מזרחי" וצבע העור וזה לרוב המראה ה"ערסי" המוחצן.

חיים,אתה לא חושב שגם אדם  ( ערס לשיטתך ) כשהוא מגיע לראיון עבודה וחשוב לו להתקבל,השתדל לעשות רושם טוב על המראיין ולהסתיר את הנקודות השליליות שלו ובעיקר שמדובר באדם שהשקיע את כל חייו בלימודים והעבודה בתחום שלמד חשובה לו? לך היו סטודנטים ערסים ?

חיים,אתה לא חושב שגם אדם  ( ערס לשיטתך ) כשהוא מגיע לראיון עבודה וחשוב לו להתקבל,השתדל לעשות רושם טוב על המראיין ולהסתיר את הנקודות השליליות שלו ובעיקר שמדובר באדם שהשקיע את כל חייו בלימודים והעבודה בתחום שלמד חשובה לו? לך היו סטודנטים ערסים ?

ואני אחדד את השאלה: האם להבנתך "ערסיות" זו תכונה שלא ניתן לשנות ולהסתיר אותה ?

אתה צודק אבל מי שרוצה להפגין כי זאת היא זהותי וקבלו אותי כפי שאני -אל ילין שלא מקבלים אותו.

לא זכורים לי סטודנטים "ערסים" מי שכבר בוחר ללמוד לרובו רואה בלימודים ערך (וזה הבסיס לכל נושא הפער!) יסלק מעצמו את סיממני ה"ערסיות".

ולשאלתך "ערסיות" אינה תכונה זו דפוס התנהגות מוחצנת שניתן לשנותה ולעדנה.

חיים,במקרה שהבאתי זה אדם  ששלח קורות חיים והמעסיק לא ראה אותו בכלל.כאמור מדובר בעשבים שוטים אבל יש עדיין מקרים של אפלייה.

ולא הבנתי מה זה שפת גוף של ערסיות,בעיקר כאשר  האדם שמגיע לראיון עבודה הוא בעל תואר אקדמאי??? חיים,אני למשל  הגעתי לראיון עבודה באיזו חברה באזור בני ברק שמייצרת ובעיקר מייצאת עגילים מזהב.בראיון עבודה  לקח  בעל המקום ( אשכנזי ) את מספר הזהות שלי ואמר שיבדוק במשטרה.כמובן שאחרי יום הוא התקשר אליי ואמר שהתקבלתי.אני משער שהבדיקה במשטרה הייתה בגלל העור המעט ( הרבה מעט ) כהה שלי ביחוד בקיץ  כשאני בים ולא בגלל המראה שלי שאין לי מה להתבייש בו.אחרי שהוא הספיק להכיר אותי,הוא אפילו לא ביקש שאלך לבצע בדיקות פוליגרף לעומת העובדים האחרים שהיו אצלו שאותם שלח.אז תאר לעצמך חיים שאותו מעסיק רק היה  מתעסק רק עם המראה הקצת מזרחי שלי  ולא נותן לי הזדמנות להוכיח את עצמי ? 

ויצא לי להיות בראיון עבודה למשרה זמנית, גם במשרד החינוך והמראיינת ( אשכנזייה )  העדיפה לקבל אותי בגלל  הרושם שעשיתי עליה  ואפילו אמרה לי  שבמקביל אליי  הגיעו אליה לראיון גם  רואי חשבון אבל  העדיפה דווקא אותי.

מה שאני רוצה להגיד לך בזה חיים,שמראה פנים ושפת גוף לפעמים הם מטעים ולא בגללם המראיין צריך לשלול  את זה שעומד לפניו.

והנה הנסיונות שלי עם מעסיקים או מעסיקים פוטנציאליים מזרחיים, ועם העובדים  והעובדות המזרחיות והמזרחיים שם:

לא היתה לי תעסוקה,  אז הלכתי והתקבלתי כאיזו פקידה בעסק למכירת טלויזיות, ששכן בצפון ת"א אבל במרתף.... העסק נוהל ע"י שני מזרחים. היו שם עוד 2 פקידות - אחת שאותה כנראה הייתי אמורה להחליף , אשכנזיה, והשניה מזרחיה. בעלי העסק היו גברים.

הראיתי מסירות לעבודה, למרות שאני משכילה ונבונה מדי לסוג עבודה  ולמקום עבודה כזה. לא היתה להם מכונת כתיבה..... והמנהל שלח אותי להסתובב בסביבה ולמצוא עסקים שכנים שיסכימו להדפיס את החומר. כך עשיתי. 

ברגע מסוים בעל העסק ביקש שאכין לו קפה. הבעתי את תמהוני (מה, נשכרתי כמשרתת אישית???)והוא אמר שבעלי החברה חושבים שזמנו יקר מזמני. (עאלק.... לא יכול להכין לעצמו קפה ב5 דקות???)

אגב, המזרחיה שעבדה שם (מה היא עשתה? לא ראיתי שנקפה אצבע) הפגינה שפת גוף וטון דיבור של התרפסות וליקוק למנהל, ואיזו איבה אליי.

והעיקר: ברגע מסוים הפועל שלהם, זקן שסחב את הטלויזיות, התנפל עליי בצעקות וצעק כמו בעל חיים במשך כרבע שעה  עשרים דקות. (ביקשתי ממנו משהו שבעל המקום אמר לי לבקש). לא הבנתי כמעט דבר מצעקותיו. הוא צעק באמת בצורה פרימיטיבית כמו איזו חיה. 

הוא כנראה התלונן את תלונותיו המשונות בפני בעלי העסק. כי כעבור כשעה אחד מהם ניגש אליי, ובלי לשאול אותי מה קרה ומה אני אומרת על המקרה, השקיף עליי בהבעה חמוצה ורעה והודיע לי שאני מפוטרת.

לי ברור מה היה שם: אשה, ועוד אשכנזיה, בעסק מזרחי-גברי, הבנתי גם שהזקן הסוחב היה בן משפחתם, אולי אבא שלהם (אצל המזרחים הלא מביאים לעסק תמיד את הבן דוד והבת דודה והילדים והגיסים). "צדק"?"אובייקטיביות"? הצחקתם אותם.

מזל שלא הייתי זקוקה לעבודה הזו, ומזל שממילא כאמור אני משכילה ונבונה מדי מכדי שסוג כזה של עבודה לא יהיה בשבילי רק בילוי זמן חולף, נכונות להתנסות גם בחוויות מסוג זה.....

פעם אחרת הלכתי למכון היצוא להתקבל לעבודה. המנהל במקום היה מזרחי, והוא היה מוקף בקבוצה של מזרחיות מתרפסות. (שוב: שפת הגוף של המזרחיה הממוצעת כלפי הגבר...). אמרתי שאני מתרגמת, נקבתי בשכרי האחרון (גבוה, המזרחיות נאנקו בתדהמה: זה מה שאשה דורשת???). הלה בתגובה נתן לי להדפיס דף ארוך. היה ברור שהוא מתייחס לקבוצת הנשים כאיזה "הרמון" לניצול, ואת המשרות הפנויות הטובות באמת הוא מתכוון לשמור לחבריו הגברים המזרחים האחרים.

התחלתי להדפיס, ואחרי זמן מה הבנתי שהוא מנצל אותי. הפסקתי באמצע, ראיתי שמכל המקום הזה והאיש הזה לא תצא לי שום משרה טובה בעלת ערך, עזבתי וזהו. ושוב - טוב שלא הייתי זקוקה לעבודה הזו.

פעם פניתי לסאפארי בר"ג להתקבל לעבודה. (אני אוהבת חיות, וגם רציתי התנסות לקראת מימוש של רעיון שהיה לי - להקים שמורת טבע לכלבים, חתולים וחיות משק אותן נציל משליחה לבית המטבחיים ולמשחטות). 

במקום לקבל אותי לראיון עבודה ולשאול מה אני רוצה, כשבאתי היה שם האוטובוס המסיע מבקרים ברחבי הסאפארי, עם נהגת (אני חושבת שהיתה אשכנזיה, איני יודעת. היא נהגה בי באיבה גלויה מההתחלה). הכוונה היתה שכאשר אעבוד, אסביר לנוסעים על החיות. ההנהלה לא נתנה לי שום הכשרה....

עכ"פ, לאחר הסיבוב שנתנו לי באוטובוס ישבתי שם עם איזה בחור מזרחי פשוט, והלה דיבר בזלזול על "עבודת הבנות". היה לי ברור: אצל המזרחים יש "עבודת נשים" שגבר מזרחי לא יתקרב אליה, ו"עבודת גברים" חשובה.....

הסוף שגם שם עזבתי מיד,  לא ניסיתי להתקבל, זה לא היה ג'וב בשבילי ולא לכך כיוונתי. וודאי שלא היה מתאים לי לעבוד עם העובדים האלה......

לתופף על פח - תענוג.

לא שמתי לב ואני לא זוכרת את הקטע הזה, אבל אם את אומרת, אז אולי זה היה.

אבל מה את רוצה, הוא בעצמו אמר על עצמו שהוא בס"כ רועה צאן.

אבל זה היה מצניעות, כי הוא אחד המומחים הגדולים בישראל (ואולי בעולם, מאיפה אני יודעת) לננוטכנולוגיה. בכל מקרה, הוא איש מאד מאד צנוע.

מוחצן? התבטאת באיפוק.... מראה והתנהגות גסים, בוטים וצעקניים.

לתופף על פח - תענוג.

עבור לעמוד
, , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן, standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר