לפני כמה דקות סיימתי לראות את הפרק בנענע 10 (בחמישי בערב הייתי עסוק בדברים חשובים יותר).

לא יודע...

נולדתי לשני הורים מזרחים, מצד אחד דור שני ומצד שני דור שלישי.

אבי ז"ל התנדב לצבא הוד מלכותו כמעט מיד עם פרוץ המלחמה ולא המתין להקמת הבריגדה היהודית.

רוב שנותי חייתי בין אשכנזים, אולי לא היו קיפוח או הפליה, אבל היה שוני.

כשהשתחררתי מהסדיר - הייתי תומך נלהב ב"פנתרים" גם אם לא נטלתי חלק בפעילות שלהם. בבחירות להסתדרות (פעם זה נחשב כמעט כמו הבחירות לכנסת ואולי יותר...) הצבעתי לפנתרים.

אבללללללללללללל - בין הבחירות להסתרות לבין הבחירות לכנסת פרצה מלחמת יוה"כ שגרמה לי לטלטלה עזה והביאה אותי אל הקצה הימני של המפה.

אז אולי זה לא החזיר את השד העדתי שבי לבקבוק - אבל לפחות אני למדתי לדעת שיש שדים גדולים יותר ומסוכנים יותר.

אז אני ממתין בקוצר רוח לפרק הבא המספר על נישואי התעררובת ולו מהסיבה הפשוטה שאני נשוי לאשכניה.... emo_01.png

אמוץ52, סליחה שאני מגיבה לך מעמדה של בורות, כי כמו שאמרתי אני לא מתכוונת לראות את הסדרה, כי אני לא מבינה למה זה אמור להתנפח ל 4 פרקים ? כשאני משערת שימחזרו וילעסו ויתבכיינו ורק את הדבר החשוב, לשים אצבע בממוקד על מסקנות מעשיות שעשויות להביא תועלת - את זה יחמיצוemo_09.png

אז אני רק אחזור על ה'פואנטה' אליה כיוונתי בהתחלה : אחת הסיבות, לכל הנושא הזה, זה הקשר החזק מדי למסורת אצל יוצאי עדות המזרח...

ו'מסורת', הכוונה למסורת ולמסורות הספציפיות שלהם...

אני יכולה לפרט ולחפור ולהרחיב, חבל, לא אטריח אתכם, נסו לחשוב לבד. ול'מסורת' ול 'קשר למסורת' יש 'ענפים' רבים, למשל : מסורות משפחתיות, מסורות של מערכות מנהגים, מערכות של  אמונות, ובזה אמונות ומנהגים בהקשר הדתי...

לכל  אלה יש אצל עדות המזרח להערכתי, לפי מה שראיתי ממש מנסיוני מאנשים שהכרתי, לכל אלה יש להם קשר עודף , מופרז, חזק מדי, וזה בא על חשבון אלמנטים אחרים המתקשרים והדרושים לקדמה ולהצלחה.

לדוגמא אמוץ, אני עד לרגע זה עד שסיפרת כאן לא ידעתי שאתה ממוצא מזרחי וזה גם דבר שאף פעם לא מעניין אותי, אבל מסתבר שיש דברים בגו ועובדה שעושים על הנושא סדרה של 4 פרקים - אז אולי אתה מכיר  את זה מקרוב, לדוגמא :

תראה אמוץ, "כבד את אביך ואת אמך..." זה דבר וציווי ודיבר חשוב מאד, אבל אני אישית, כבר לפני שנים, שמתי לב, שאצל בחורים מזרחיים רבים המסורת של ההקפדה על 'כיבוד אב' מובילה אותם לתסביכים לא פשוטים ולבעיות אישיות.  כי הרי לא תמיד אפשר באמת לכבד את האב ללא שום סייגים ,  ואם מנסים בכל זאת, כי המסורת מחייבת, מסתבכים בקונפליקטים בשקרים עצמיים ובתסביכים לא פשוטים, ומפתחים מה שנקרא בפסיכולוגיה "תוקפנות מותקת" - שזה הפניית הכעס\תוקפנות לא לכיוון מי שגרם לה, למשל האבא הנוקשה, אולי אפילו הטיפש או הפרימיטיבי, ואולי המכה, כי זה אסור, כי את האבא אמורים לכבד ללא סייג ולא משנה מה, אז הכעס והתוקפנות מופנים לכיוונים אחרים לגמרי, וזה מאד מאד מאד תוקע ומפריע בחיים.

טוב, זו היתה סתם דוגמא. בגדול, כמו שאמרתי, אצל עדות המזרח יד קשר מופרז למסורת, על כל ענפיה, וזה מפריע להם מאד מאד לנוע קדימה ולהתפתח, כמו שהם יכולים.

תראי אריאלה,

לא אמליץ לך לראות את הסידרה ולא אמליץ לך לא לראות. זה ענינך ובכל מקרה אמנון לוי לא משלם לי אחוזים על הרייטינג.

גם ערוץ 10 לא emo_03.png,

בסופו של יום את אותה שאלה אפשר היה לשאול על הסידרה "קו 300" או "שומרי הסף."

רק ששם מחזקים את תפיסת "הערבים הטובים והיהודים הרעים" ולכן אף אחד לא העז להעלות עליהן ביקורת.

אשר למסורת - ממש אין לי מושג על מה את מדברת.

גדלתי בבית שבו צמו בכיפור והלכו לבית כנסת בחגים ועיקר העיקרים - בערב שבת עשינו קידוש ובשבת בבוקר הלכנו לים emo_01.png.

אחרי שנישאתי - המשכתי בעצמי את המסורת הזו (אם כי, במקום לים - בשבת בבוקר אני הולך לבריכה emo_01.png), כך שאם לזה את מתכוונת בשמירת המסורת שבעוכרינו - את צודקת, רק שלא ברור לי מה כל כך "בעוכרינו" בזה.

כך גם בכיבוד אב ואם, לא זכור לי שהאשכנזים (שהיו הרוב המוחלט בשכונה) התיחסו שונה להוריהם וכאשר אני מבקר בבית האבות אצל חמותי - אני מגיע למסקנה שגם המזרחים/ספרדים וגם האשכנזים לוקים בחסר במיצווה הזו - לצערי.

אשמח אם תקראי גם את מה שהגבתי לחברתנו הלביאה (גם אם עם חברים כמוני היא לא צריכה אויבים emo_02.png - סתאאאאאאאם).

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

אתן לך אמוץ דוגמה של הרגשות שעוררו בי, האשכנזיה, מזרחים: במטוס בחזרה לארץ מקופנהגן, כשהתקדמתי אל מושבי, ראיתי פתאום גברשהשתיישב עושה קודם כל תנועות גסות שאצלי נראות כנסיון לקנות בעלות גסה על סביבותיו במטוס.נדחיתי. התגעלתי. הסתכלתי וראיתי שמדובר בישראלי מזרחי.

כשהגעתי למושבי נוכחתי כי אני יושבת בדיוק שם. על יד אשה שלימינה הגבר הזה.

לא דיברתי איתה. לא פניתי אליה.

כשהסתכלתי בה אח"כ ראיתי שיש לה פנים עדינים. ועדיין הרגשתי בלבי את ההסתייגות הקשה מהתנהגותו של הגבר שלצדה.מה עוד שראיתי כי הוא גם נראה שמן וגס, ויש לו פנים בעלי תוים ערביים-יהודיים בולטים. עם הבעה לא עדינה עליהם.

בכ"ז,  הלא היו לה פנים עדינים. בהמשך התחלתי לדבר איתה. הסתבר שהיא מרוקאית והגבר הוא בנזוגה ("בעלה" ). לא האמנתי שהיא מרוקאית...... הסתבר שהם גרים בקיסריה, והוא תעשיין, הם מטיילים כל הזמן בעולם, בעיקר באירופה..... בהמשך ראיתי בידו ספר חדיש על הורדוס. מיד נתפוגגה כל הסתייגותי! התחלתי לדבר איתו בחיוך על הורדוס והוא, פניו הוארו בחיוך, דיבר יפה, ואף השכיל אותי שקברו של המלך  הועבר מהרודיון למוזיאון בירושלים, דבר שלא ידעתי (קראתי רק על גילוי הקבר בהרודיון). השיחה היתה מעניינת, וגם עם האשה, הראיתי לה דברים וספרים שהבאתי מאיסלנד. היא אמנם כל הזמן דיברה רק  הנסיעות שלהם, ועל העושר שלהם, כך שבסוף עלה בדעתי שהיא מחפה על איזו הרגשת חוסר ערך בסיסית. אבל התנהגותה היתה מנומסת ונאה. כיבדתי אותם בשוקולד איסלנדי והם נענו בשמחה גלויה, כמו מזרחים: כאילו לכבד את הזולת במאכל זה הדבר שיש לעשות, זה מה שבאמת מקשר בין אנשים....עכ"פ לא היתה כבר שום הסתייגות מצדי, ובסוף הטיסה האשה אמרה לי שנהנתה מן השיחה, שהעבירה לה את זמן הטיסה בנעימים. (התנהגות אירופית אשכנזית. קיבלתי זאת באהדה).

עכשיו אולי תבין מה עמדתי כאשכנזיה כלפי מזרחים.

הוידוי שלך לא מעלה ולא מוריד לביאה.

רושם ראשוני שמטעה - יכול להיות באלף ואחד הקשרים ולאו דווקא אלה העדתיים.

לשם המחשה אספר לך שלפני שנים פנו אלי מועדת הקליטה של המושב שאחנוך כחקלאי ותיק (יחסית) בחור חדש שזה אך הגיע ואין לו מושג בחקלאות.

איך שראיתי את הבחור - התחלתי לחשוב על איזה תירוץ ,  איך לשגת מההסכמה שלי.

היה לו שיער ארוך קלוע לקוקו ועגיל באוזן (בימים שזה עוד לא היה נורמטיבי כמו היום) ובכלל - מראה חיצוני של איזה עבריין מועד...

אבל מיהרתי להתעשת ולהגיד לעצמי שהבחור עשה צעד רציני, החליט לפתוח בדרך חדשה בסוף העולם, השקיע לא מעט כסף וכיוון שכך - צריך לעשות כל מה שאפשר כדי שיקלט במושב ויצליח בחקלאות.

ומהר מאוד הכנסתי אותו להגדרה של: "הלוואי והיו לנו עוד עשרה כמוהו במושב..." בחור 10 - וזה בלשון המעטה.

וזה יכול להיות גם הפוך. כך שרושם ראשוני הוא רושם ראשוני וממש אין לי מושג באיזה הקשר הבאת את הוידוי הזה למה שכתבתי.

בסופו של יום - אנשים הם אנשים ואני לפחות בוחן אותם על פי מעשיהם והתנהגותם ולא על פי מוצאם ובוודאי שלא על פי מוצאם העדתי.

אולי תתפלאי - אבל כך אני נוהג גם לגבי אחינו הישמעאלים - למרות תפיסתי המדינית הנחשבת לימנית קיצונית.

ואת יודעת מה?

מה שהכי משחק אצלי בעדתיות זה הבדיחות - והעדה שאני משתייך איליה - יש עליה הכי הרבה בדיחות. זה בדוק emo_01.png.

מכירה עוד עדה שיש עליה כמות כזו של בדיחות כמו על הפרסים?

וכשאני מציין את מוצאי - אני תמיד מוסיף את המקרר השקוף שיש לי במיטבח (כדי להיות בטוח שהוא כבה כשסוגרים ת'דלת emo_02.png).

אמוץ, תודה על תשובתך השקולה והלא מתלהמת. מאידך, ההתנהגות הפיזית הגסה היא משהו שאני פוגשת בו לא פעם - וכל פעם היא מעוררת בי דחיה גדולה. כמוכן צעקנות, חוסר התייחסות אכזרי ממש לילדים (הם צועקים וצועקים "אבא, אבא," והלה פשוט מתעלם מהם בזדון, ואגב התנהגות זו אח"כ, כפי שראיתי, מופנית לכל אחד שמבקש תשומת לב מאחד כזה). תוסיף לכך פרצופים שהרוע ממש נודף מהבעתם, וכיעור פיזי, והזנחה כללית - וקיבלת את המרוקאי הממוצע.

לי היו שכנים פרסים. הם היו אנשים פשוטים, לא משכילים במיוחד, והאשה - פקחית מאד אבל חטטנית איומה, כל הזמן חקרה אותי בחדות על חיי, היו לה עיניים שבלשו הכל. אבל אנשים יפים, לא מוזנחים, מכניסי אורחים, מאירי פנים, וכמוכן - האשה האמינה מאד בהשכלה ורצתה שהבת שלה, אותה חשבה לתלמידה טובה, תרכוש השכלה (הבת למדה בסוף גרפיקה. לאיינשטיין לא היו לה סיכויים ליהפך.....) הביאה 5 ילדים, שזה תסמונת של עניים חסרי השכלה, אבל זה עניינה, בעיניי.מה שמתאים לסטיריאוטיפ המבודח שפרסים אוהבים כסף יותר מהכל: היא באמת חיפשה כל הזמן להרוויח ממני......

סה"כ אנשים נחמדים. 

לתופף על פח - תענוג.

אתן לך אמוץ דוגמה של הרגשות שעוררו בי, האשכנזיה, מזרחים: במטוס בחזרה לארץ מקופנהגן, כשהתקדמתי אל מושבי, ראיתי פתאום גברשהשתיישב עושה קודם כל תנועות גסות שאצלי נראות כנסיון לקנות בעלות גסה על סביבותיו במטוס.נדחיתי. התגעלתי. הסתכלתי וראיתי שמדובר בישראלי מזרחי.

כשהגעתי למושבי נוכחתי כי אני יושבת בדיוק שם. על יד אשה שלימינה הגבר הזה.

לא דיברתי איתה. לא פניתי אליה.

כשהסתכלתי בה אח"כ ראיתי שיש לה פנים עדינים. ועדיין הרגשתי בלבי את ההסתייגות הקשה מהתנהגותו של הגבר שלצדה.מה עוד שראיתי כי הוא גם נראה שמן וגס, ויש לו פנים בעלי תוים ערביים-יהודיים בולטים. עם הבעה לא עדינה עליהם.

בכ"ז,  הלא היו לה פנים עדינים. בהמשך התחלתי לדבר איתה. הסתבר שהיא מרוקאית והגבר הוא בנזוגה ("בעלה" ). לא האמנתי שהיא מרוקאית...... הסתבר שהם גרים בקיסריה, והוא תעשיין, הם מטיילים כל הזמן בעולם, בעיקר באירופה..... בהמשך ראיתי בידו ספר חדיש על הורדוס. מיד נתפוגגה כל הסתייגותי! התחלתי לדבר איתו בחיוך על הורדוס והוא, פניו הוארו בחיוך, דיבר יפה, ואף השכיל אותי שקברו של המלך  הועבר מהרודיון למוזיאון בירושלים, דבר שלא ידעתי (קראתי רק על גילוי הקבר בהרודיון). השיחה היתה מעניינת, וגם עם האשה, הראיתי לה דברים וספרים שהבאתי מאיסלנד. היא אמנם כל הזמן דיברה רק  הנסיעות שלהם, ועל העושר שלהם, כך שבסוף עלה בדעתי שהיא מחפה על איזו הרגשת חוסר ערך בסיסית. אבל התנהגותה היתה מנומסת ונאה. כיבדתי אותם בשוקולד איסלנדי והם נענו בשמחה גלויה, כמו מזרחים: כאילו לכבד את הזולת במאכל זה הדבר שיש לעשות, זה מה שבאמת מקשר בין אנשים....עכ"פ לא היתה כבר שום הסתייגות מצדי, ובסוף הטיסה האשה אמרה לי שנהנתה מן השיחה, שהעבירה לה את זמן הטיסה בנעימים. (התנהגות אירופית אשכנזית. קיבלתי זאת באהדה).

עכשיו אולי תבין מה עמדתי כאשכנזיה כלפי מזרחים.

הוידוי שלך לא מעלה ולא מוריד לביאה.

רושם ראשוני שמטעה - יכול להיות באלף ואחד הקשרים ולאו דווקא אלה העדתיים.

לשם המחשה אספר לך שלפני שנים פנו אלי מועדת הקליטה של המושב שאחנוך כחקלאי ותיק (יחסית) בחור חדש שזה אך הגיע ואין לו מושג בחקלאות.

איך שראיתי את הבחור - התחלתי לחשוב על איזה תירוץ ,  איך לשגת מההסכמה שלי.

היה לו שיער ארוך קלוע לקוקו ועגיל באוזן (בימים שזה עוד לא היה נורמטיבי כמו היום) ובכלל - מראה חיצוני של איזה עבריין מועד...

אבל מיהרתי להתעשת ולהגיד לעצמי שהבחור עשה צעד רציני, החליט לפתוח בדרך חדשה בסוף העולם, השקיע לא מעט כסף וכיוון שכך - צריך לעשות כל מה שאפשר כדי שיקלט במושב ויצליח בחקלאות.

ומהר מאוד הכנסתי אותו להגדרה של: "הלוואי והיו לנו עוד עשרה כמוהו במושב..." בחור 10 - וזה בלשון המעטה.

וזה יכול להיות גם הפוך. כך שרושם ראשוני הוא רושם ראשוני וממש אין לי מושג באיזה הקשר הבאת את הוידוי הזה למה שכתבתי.

בסופו של יום - אנשים הם אנשים ואני לפחות בוחן אותם על פי מעשיהם והתנהגותם ולא על פי מוצאם ובוודאי שלא על פי מוצאם העדתי.

אולי תתפלאי - אבל כך אני נוהג גם לגבי אחינו הישמעאלים - למרות תפיסתי המדינית הנחשבת לימנית קיצונית.

ואת יודעת מה?

מה שהכי משחק אצלי בעדתיות זה הבדיחות - והעדה שאני משתייך איליה - יש עליה הכי הרבה בדיחות. זה בדוק emo_01.png.

מכירה עוד עדה שיש עליה כמות כזו של בדיחות כמו על הפרסים?

וכשאני מציין את מוצאי - אני תמיד מוסיף את המקרר השקוף שיש לי במיטבח (כדי להיות בטוח שהוא כבה כשסוגרים ת'דלת emo_02.png).

אמוץ, תודה על תשובתך השקולה והלא מתלהמת. מאידך, ההתנהגות הפיזית הגסה היא משהו שאני פוגשת בו לא פעם - וכל פעם היא מעוררת בי דחיה גדולה. כמוכן צעקנות, חוסר התייחסות אכזרי ממש לילדים (הם צועקים וצועקים "אבא, אבא," והלה פשוט מתעלם מהם בזדון, ואגב התנהגות זו אח"כ, כפי שראיתי, מופנית לכל אחד שמבקש תשומת לב מאחד כזה). תוסיף לכך פרצופים שהרוע ממש נודף מהבעתם, וכיעור פיזי, והזנחה כללית - וקיבלת את המרוקאי הממוצע.

לי היו שכנים פרסים. הם היו אנשים פשוטים, לא משכילים במיוחד, והאשה - פקחית מאד אבל חטטנית איומה, כל הזמן חקרה אותי בחדות על חיי, היו לה עיניים שבלשו הכל. אבל אנשים יפים, לא מוזנחים, מכניסי אורחים, מאירי פנים, וכמוכן - האשה האמינה מאד בהשכלה ורצתה שהבת שלה, אותה חשבה לתלמידה טובה, תרכוש השכלה (הבת למדה בסוף גרפיקה. לאיינשטיין לא היו לה סיכויים ליהפך.....) הביאה 5 ילדים, שזה תסמונת של עניים חסרי השכלה, אבל זה עניינה, בעיניי.מה שמתאים לסטיריאוטיפ המבודח שפרסים אוהבים כסף יותר מהכל: היא באמת חיפשה כל הזמן להרוויח ממני......

סה"כ אנשים נחמדים. 

emo_01.png

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

לצערי אני עדיין רואה ושומעת על  גיזענות בסביבתי אין כמו הטלויזיה שממחישה  יום יום ,שעה שעה את רחשי הציבור האשכנזי

כלפי עדות מזרח , קחו לדוגמא את הפירסומת של גידי גוב ופבלו , שוב גידי גוב המיוצג כהאשכנזי החכם הבטוח  הרגוע אדיש כלפי השוורים ומיד מוצא לו פיתרון בשעת מצוקה לעומתו פבלו המזרחי המבוהל הטיפש שרץ עם עדר האנשים בבהלה בכדי לשרוד ,ולבסוף אף גידי לועג לפבלו על הדרך בה הוא שרד יחסית אליו ששברים חלפו לידיו והוא שרד אותם ללא נגע.

רוב הפירסומות מייצגות אכן קיומה של הגיזענות שלטענת האשכנזים היא פסה.

שימו לב בתחום הפוליטיקה ,מי מקבל את הענישה החמורה והמקסימלית אם לא עדות המזרח ואילו הפושעים האשכנזים , תמיד מקלים בענישה כלפיהם , מתעלמים מחומרת פשעיהם ,או סוגרים את תיקיהם המשפטיים המנוהלים נגדם ,ותמיד ימצאו סעיף המזכה אותם מפשעיהם במשפט אלגנטי ,שאין ראיות מספיקות או ,חל  חוק היתישנות לגבי פשעיהם,וכו... לכן אין אשכנזים בכלא .

חוץ מזה כל עם ישראל צפה בויכוח שהיה בין הסופר דודו אלהרר (המזרחי) לבין הכתב בן עמי (האשכנזי ) שבויכוח מצהיר בן עמי קבל עם ועדה בפני כל המדינה שהאשכנזים הם המיעוט והם גם האיכות .

ושוב בתי ספר של חבד גם שם במקום ללמד ואהבת לרעך כמוך מלמדים שיש להפריד בין מזרחים לבין אשכנזים.

אז מה השאלה אני רק מתפלא מה גרם לאמנון לוי להיתעורר רק עכשיו היכן היה שנים קודם לכן ? אומרים טוב מאוחר מאשר אף פעם לא.

לדעתי צריך להפסיק לאלתר את התופעה, אחרת קיומה של המדינה יהיה בספק . 

שימו לב בתחום הפוליטיקה ,מי מקבל את הענישה החמורה והמקסימלית אם לא עדות המזרח ואילו הפושעים האשכנזים , תמיד מקלים בענישה כלפיהם , מתעלמים מחומרת פשעיהם ,או סוגרים את תיקיהם המשפטיים המנוהלים נגדם ,ותמיד ימצאו סעיף המזכה אותם מפשעיהם במשפט אלגנטי ,שאין ראיות מספיקות או ,חל  חוק היתישנות לגבי פשעיהם,וכו... לכן אין אשכנזים בכלא .

שהרי ידוע שחברי הכנסת של ש"ס בכלל לא גנבו ולא לקחו שוחד, זאת סתם עלילה אשכנזית.

והנשיא לשעבר, מעולם לא אנס, והבולבול שלו סתם בצבץ מתוך המכנסיים שלו בטעות. סתם נטפלו אליו כי הוא פרסי.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

חברי ש"ס לא מקצוענים, הם לא למדו איך גונבים,  לכן רק העבירו ונעצרו, אפילו לא נהנו מההעברה.

שאר האשכנזים מקצוענים, לא מעבירים אלא גונבים ממש, ורק בודדים נעצרים.

מה גם שהם מאורגנים עם גיבוי משפטי, עם מקורבים בכל משרדי הממשלה.

דוגמא פשוטה:

דרעי העביר למועצות המקומיות תקציבים, וסיכם איתם שחלק יועבר גם לישיבות  (מדובר במאות אלפי ש"ח בלבד), על זאת נשפט. בבית דין שדה אצל שופטים, אשכנזים,חילוניים, שמאלניים.

שמעון פרס לאור היום העביר 14 מיליארד ש"ח לקיבוצים ולמושבים השייכים למגזר שלו, זאת במפולת הבורסה בשנות ה-70 ובמקומם מעצר קיבל להיות נשיא.

עם טיעונים מסוג זה ( ויכוח מי יותר גנב ממי ומי מומחה גדול יותר להעלים את מרכולתו הגנובה  ..) לא תיפתר שום בעיה היא רק תונצח ותעמיק.יש בעיה אמיתית ולא אחזור שוב את טענותי שכבר  נאמרו בהודעה מוקדמת יותר .

ברור שלא תיפתר,

אם כל אחד משליך על השני, במקום לבדוק בציציות איפה היהדות, איפה המוסר, איך הגענו לנבואת הנביא ישעיהו,

"שריך סוררים וחברי גנבים, כולו אוהב שוחד ורודף שלמונים.... "

תגובה לדברי קולמוס:

למה למשל עזר ויצמן והבולבול שלו לא נכנסו  לכלא וגם לא ידע ו איך ניראה כלא,  למרות שפשעיו לא קטנים משל משה קצב ,בואו נחשוב למה? כי הוא מעדות המזרח ..לא!

התשובה הנכונה היא ,כי הוא אשכנזי איכותי שהגיע לעליתה שצריך לשמר על כבודו ועל כבוד העדה אותה הוא מייצג.

התשובה פשוטה אשכנזים לא נכנסים לכלא :כי הם משוריינים בעורכי דין ובשופטים המקורבים להם שמגינים  עליהם 

בשעת הצורך ולבסוף מקלים  בעונשם.

לעומתם עדות מזרח שמתמודדים בבעיות קיום יומיות ,איך לפרנס משפחה מרובת ילדים במשכורת מינימום ,שבסופו של דבר ילדים אלה הם חיילי המחר שיגינו גל המדינה כולל על האשכנזים .

אין להם מקורבים שהם עורכי דין ולא שופטים שייצגו אותם ויגנו עליהם בשעת הצורך , וגם יש להם  משכורות שבקושי מספיקה  להאכיל פיות של  6-7 ילדים , לכן הם מקבלים כל פסק דין כגזרה משמיים ועוברים להיתגורר בכלא לפחות שם לא יחסר להם אוכל וביגוד ומיטה מרווחת לשינה דברים בסיסיים שקשה להם להשיג במסגרת הבית עם הורים ללא השכלה.

דרך אגב לתופעת העוני והבורות הזו היא בת טיפוחם של האשכנזים ,שאותה דאגו לטפח מאז קום המדינה ועד היום

.2013

תגובה לדברי קולמוס:

למה למשל עזר ויצמן והבולבול שלו לא נכנסו  לכלא וגם לא ידע ו איך ניראה כלא,  למרות שפשעיו לא קטנים משל משה קצב ,בואו נחשוב למה? כי הוא מעדות המזרח ..לא!

עזר וויצמן לא נכנס לכלא בעוון אונס מאותו סיבה שעובדיה יוסף לא נכנס לכלא בעוון אונס. שניהם לא אנסו.

לעומת זאת משה קצב אנס גם אנס.

תגובה לקולמוס :

ואם עזר ויצמן  כן אנס ,זאת לא נדע אף פעם ,כי פעם הייתה בושה לבחורה ,להפיץ נושא שכזה בציבור ,להבדיל  מהזמנים שלנו.

ועובדה לכך שאישתו של שילון שהוטרדה מעזר ויצמן מינית לקח לה זמן רב לדבר על זה,לא לכולם יש את האומץ הזה.

חוץ מזה שהמקרה של קצב הוא מקרה חולני , שטיפס בטעות בדרגות עד היותו נשיא המדינה. אני מדבר על מקרים של הנערים מקרית מלאכי מדימומנ ומאופקים  שעדיין חושבים שיבוא אשכנזי ויעלה אותם גבוה כי לדעתם הם יכולים ומסוגלים ליותר מאשר להיות תושב בפריפריית מדינת ישראל.

אני מקווה שיתעוררו עוד הרבה שיגרמו לשינוי מהותי בנושא כי זהו בסיס הקיום של מדינת ישראל .

אימה קייפטאון: בבונים תוקפים בני-אדם ופורצים לבתים

הבבונים נכנסים לבתים דרך חלונות פתוחים, פותחים את המקררים ואוכלים להנאתם. הם גם נכנסים לחנויות וגונבים פירות וחטיפים וגם תוקפים בני-אדם, החוזרים עם קניות. צפו בתיעוד המדהים

הם פורצים לבתים, אוכלים מכל הבא ליד, זורקים רכוש מהחלון וגם תוקפים בני-אדם, שהולכים ברחוב עם אוכל. לא, לא מדובר בחבורת רחוב מסוכנת ורעבה, אלא בלהקות של בבונים המטילות אימה על אחת השכונות בעיר קייפטאון בדרום אפריקה. צפו בתיעוד של ה"דיילי מייל".

ב"דיילי מייל" הבריטי פורסם כי כשהבבונים מזהים חלון פתוח באחת הדירות הם ישר מטפסים על הבניין ונכנסים לדירה דרך החלון. הנזק הוא רב. הבבונים אוכלים את האוכל שהם מוצאים ומדי פעם אפילו פותחים את דלת המקרר ומרוקנים את תכולתו. אבל הם לא מסתפקים בכך, הבבונים זורקים דרך החלון דברים קלים כמו סדינים ואפילו צעצועים. הבבונים תוקפים גם בני-אדם. צלם תיעד בבון תוקף אישה, שהלכה ברחוב עם מצרכי מזון.

הבבונים, שמוגדרים כחיות מוגנות בקייפטאון, חיים ב-16 להקות ברחבי העיר ועל-פי ההערכות מדובר ב-500 בבונים החיים במקום. לכן, אזרחים המנסים להבריח את החיות נאלצים להשתמש במקלות וברובי צבע.

אנחנו יושבים על חבית חומר נפץ. משהו חייב להיעשות", אמר ג'יין נאוד, מנהל בכרם באזור העיר, שנאלץ לגדר את המקום בשל הנזק שגרמו שם הבבונים. "באביב הם אוכלים את הענבים הקטנים ובקיץ את הענבים. אם הרשויות היו מאפשרות לנו, היינו יורים בהם".

בסופרמרקט באזור אמרו שגם הם סובלים מאחד הבבונים. "פעמיים בשבוע הוא נכנס ישר לדוכן הפירות ולוקח כמה קילוגרמים של בננות", אמר המנהל. "לאחר מכן הוא רץ לדוכן אחר של החטיפים. הוא כנראה מעדיף כאלה עם גבינה ובצל". בזמן שכתב ה"דיילי מייל" דיבר המוכר, נכנסו לחנות בבונים וגנבו שק ובו 8 ק"ג תפוחים. הם רצו למקום סמוך ואכלו בהנאה את הפירות.

התמונות מתוך ה"דיילי מייל"

תגובה לקולמוס :

ואם עזר ויצמן  כן אנס ,זאת לא נדע אף פעם ,כי פעם הייתה בושה לבחורה ,להפיץ נושא שכזה בציבור ,להבדיל  מהזמנים שלנו.

ועובדה לכך שאישתו של שילון שהוטרדה מעזר ויצמן מינית לקח לה זמן רב לדבר על זה,לא לכולם יש את האומץ הזה.

חוץ מזה שהמקרה של קצב הוא מקרה חולני , שטיפס בטעות בדרגות עד היותו נשיא המדינה. אני מדבר על מקרים של הנערים מקרית מלאכי מדימומנ ומאופקים  שעדיין חושבים שיבוא אשכנזי ויעלה אותם גבוה כי לדעתם הם יכולים ומסוגלים ליותר מאשר להיות תושב בפריפריית מדינת ישראל.

אני מקווה שיתעוררו עוד הרבה שיגרמו לשינוי מהותי בנושא כי זהו בסיס הקיום של מדינת ישראל .

לא צריך אם, אתן לך מספר מקרים מוכרים וכמה לא ידועים כלל לציבור הרחב:

* יוסי ביילין הרג רוכב אופנוע. הוא אפילו לא הועמד לדין.

* שולמית אלוני הודתה בפומבי בהעברת כספים בלתי חוקית למגזר הערבי. לא קרה כלום כמובן.

* במפלגת העבודה היו זיופים, קניית קולות, ותשלומי שוחד, בכל מערכת בחירות פנימית. המשטרה בשביתה.

* שמעון פרס הביא לפיטוריה של קצינה בצה"ל. הסיבה לא ויתרה לנכדו על עבירת עריקות.

* אהרון ברק ומשפחתו מחזיקים ב-17 דירות! רובן ניקנו מכונסי נכסים. שחיתות ברורה!

* השופטת עדנה ארבל התחזתה לבעלת תואר שני וקיבלה עקב כך כספים רבים במרמה.

* שמעון פרס נתן שוחד לטריה לארסן שהורשע על כך בארצו. נותן השוחד חי בנחת בארצו.

* לשמעון פרס יש עבירות פליליות ובטחוניות שאינן מביישות את העבריין הכבד ביותר בעולם.

.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

ולמה את פוטר את שרון ובניו באי היוני

ולמה את אולמרט.

ואת הירשזון.

לא צריך אם, אתן לך מספר מקרים מוכרים וכמה לא ידועים כלל לציבור הרחב:

* יוסי ביילין הרג רוכב אופנוע. הוא אפילו לא הועמד לדין.

* שולמית אלוני הודתה בפומבי בהעברת כספים בלתי חוקית למגזר הערבי. לא קרה כלום כמובן.

* במפלגת העבודה היו זיופים, קניית קולות, ותשלומי שוחד, בכל מערכת בחירות פנימית. המשטרה בשביתה.

* שמעון פרס הביא לפיטוריה של קצינה בצה"ל. הסיבה לא ויתרה לנכדו על עבירת עריקות.

* אהרון ברק ומשפחתו מחזיקים ב-17 דירות! רובן ניקנו מכונסי נכסים. שחיתות ברורה!

* השופטת עדנה ארבל התחזתה לבעלת תואר שני וקיבלה עקב כך כספים רבים במרמה.

* שמעון פרס נתן שוחד לטריה לארסן שהורשע על כך בארצו. נותן השוחד חי בנחת בארצו.

* לשמעון פרס יש עבירות פליליות ובטחוניות שאינן מביישות את העבריין הכבד ביותר בעולם.

עוד עובדות על העולם:

* החומר איננו עשוי מאטומים.

* השמש סובבת את כדור הארץ.

* לא נמצאו עצמות דנוזאורים מעולם. זה הכל מפלסטיק.

* אין ממותה קפואה בת 39000 שנה.

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר