אמר חכמה ונשאר בחיים....

כל הכבוד שכתבת מילים אלה, אין זה משנה כל כך על מה מדבר הקטע, אלא יותר התפיסה של הקטע הזה שהיא יותר חשובה מהכול: דת ישראל מעותת ומסולפת לפי דעתו המסולפת של כל רב ארעי ואקראי שחושב שאלוהים מדבר איתו, התוצאה של זה היא שחולי נפש של ממש שולטים בחלק נכבד מעם זה!!!!! זה מפעים לראות איך כנופייה מאורגנת היטב שצברה לה כוח של אנשים מפוחדים, עבדים לפחדים מאלוהים שמעניש, משועבדים בעזרת פחדים אלה על מנת להזין מכונה משומנת היטב של שחיתות וכסף, אם אנשים היו יודעים מה רבה השחיתות במגזר זה, ומה רבה הצביעות שמוענקת עם לגיטמציה של איזה רב, שכמובן בסופו של יום מוכוונת מטרה, והמטרה היא כסף, הם לא היו יודעים היכן למצוא את עצמם, ומכיוון שהם צריכים נורא וממש מישהו שישלוט בהם כמו בובות, כי הם פשוט מפחדים להאמין בעצמם ובכוחם ככוח יוצר שמכוונן את עצמו למטרה בכוחות עצמו, אז הם פשוט לא יאמינו גם אם הם יראו, וככה נאמר: עיניים להם ולא יראו.....

בשירו "נוכח פסל אפולו" כתב טשרניחובסקי כי לקחו את אלוהי כובשי כנען בסערה ואסרוהו ברצועות של תפילין וזהו לטעמי ביטוי שמשקף נאמה את  הפער בין האמונה הרבנית המגבילה המציקה הקפדנית והמחמירה לבין ההתנהגות הדתית של עם ישראל בעת העתיקה.

ביטוי  בולט לפער זה ניתן למצוא במקור שממנו נגזר ט"ו באב כחג האהבה:

אמר רבן שמעון בן גמליאל, לא היו ימים טובים לישראל כחמישה עשר באב וכיום הכיפורים, שבהם בני ירושלים יוצאין בכלי לבן שאולים, כדי שלא לבייש את מי שאין לו.  וכל הכלים טעונין  טבילה.  ובנות ירושלים יוצאות וחונות בכרמים.  וכך הן אומרות, שא נא בחור עיניך וראה, מה אתה בורר לך.
(תענית , פ"ד מ"ז)

שתי מסקנות עיקריות העולות מכאן:

1. גם יום כיפור  היה במקור חג האהבה! כלומר, יום הכיפור שהפך לסמל של יום קדוש  שאפילו חילוניים מוחלטים צמים בו על כל צרה שלא תבוא ומדינת ישראל מושבתת כולה היה גם יום חיזורים ונחשב בעבר ל"יום טוב" ולא יום של תפילה וכפרה

2. בנות ישראל היו חוגגות בכרמים ובחורים צופים בהם ובוחרים בעצמם את הראויה. איפה הרבנים שאסרו על  הופעת נשים בפני גברים?  איפה הדרת הנשים וקול באשה ערווה? איפה הבחירה באמצעות שידוך? איפה כל דיני הצניעות?

תחשבו על זה היום. בנות מחוללות בכרמים ביום כיפור ומציעות עצמן באופן חופשי לגברים הצופים בהן.  ? איזה חוסר צניעות. יש היום רבנים שהיו מתירים זאת?

חיים ידידי (עם ידידים כמוני אתה לא צריך אויבים - אבל זה בסדר emo_01.png),

תחילתו של ט"ו באב הוא בפרשה הקשה, העגומה והקטלנית (מאוד קטלנית !) של "פילגש בגיבעה" החותמת את ספר שופטים.

אין צורך (כך נראה לי) שאפרט מה קרה באותה פרשה, אבל היא נפתחת ומסתיימת בפסוק: "ובימים ההם אין מלך בישראל..."

אבל בט"ו באב הירח מלא, כך שההורמונים משתוללים והוסף לזה את הענבים בכרמים שמבשילים וככל הנראה היה צורך לפנות את המרתפים מהיין הישן לצורך קליטת החדש emo_01.png.

אשר ליום הכיפורים - הוא אמנם יום תענית אבל לא יום אבל ואין איסור להביע בו שמחה בצורה זו או אחרת.

לחזר ולהביע אהבה - זה תמיד טוב  (גם אם חל איסור על "תשמישי מיטהemo_02.png).

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

המסורת של ט"ו באב אכן מזכירה את  פרשת פלגש בגבעה בשופטים בשופטים כ"א אך שם לא מדובר על תאריך מסויים והפקודה לחטוף בנות היא "אד-הוק" בגלל מצבו העגום של שבט בנימין  ולא נוהל של קבע. המשותף הוא המחולות בכרמים.

לגבי יום כיפור-איך שלא תסתכל על זה: בנות מחוללות ביום הזה למטרות שידוך (הגברים לא היו אמורים להתפלל ולצום בבית הכנסת?)זה לא בדיוק יום ה"אבל" הלאומי (היום היחיד שאפילו ספורטים לא משחקים בו שלא לדבר על נבחרות ישראל) ויום הדין המפחיד של היום .

וזו עוד דוגמא איך ההלכה המציקה שונה מהמקור.

ואגב ידידים אינם קשורים אצלי לדעותיהם. יש גם ימנים נחמדים emo_02.png

הרבנים רוצים שהציבור שהולך אחריהם לא ידע כלום ולא יבין כלום

ומזה שאוב כוחם !!!

שלום חיים

אני מצפה ממנהל פורום לפני שהוא מביע דעה ילמד היטב את הנושא

ואתה יכול להתחיל ממה שכתב יהודה בקשר לט"ו באב הכל נכון

בנוגע ליום כיפור גם הוא יום טוב ושמח וזה מראה כמה היום הזה לא מובן

ראש השנה צריך להיות היום הנורא כיא מתחילים לבדוק בעולמות עליונים את מעשינו ולכן הימים עד יום כיפור נקראים

עשרת ימי תשובה ולכן יום כיפור נחשב שמח כי נשארנו בחיים  בגלל התשובה ולא בגלל נערות מחוללות בכרמים כמו שאתה חושב

לכך התכוון רבן שמעון בן גמליאל באמרו שני ימי שמחה

מה זה "ללמוד את הנושא"? ללמוד את כל התרצנות הרבנית המאוחרת שמנסה ל"נמק" את הפער שבין המקורות הקדומים למה שנוסף ועוות בהמשך?

הרי בתורה למשל אין בכלל מושג של "ראש השנה" (שמבחינת התאריך היה בכלל הראשון לשביעי...)וכל נושא העולמות העליונים ויום הדין אין לו זכר בימי הבית הראשון ובראשית ימי הבית השני. גם יום הכיפור עצמו מוזכר בתורה רק בספר ויקרא ובבמדבר (הקובץ הכהני) ואין לו איזכור בכל הקבצים האחרים בתורה העוסקים בימי חג ומועד. הוא לא מופיע בספר שמות ולא בספר דברים!

מר חיים היקר,

אני בחורה בת 19 שמאוד אוהבת הסטוריה,אך לצערי הפורום הזה אינו עוסק בהיסטוריה,אלא בהסתה לשמה.

כל הפוסטים האחרונים עוסקים בכמה שהדתיים טועים,כמה שהם לא מבינים.זו ממש תעמולה.

הייתי מצפה  שמנהל של פורום בנושא כללי כזה כמו היסטוריה יעסוק באמת בהיסטוריה,ולא ביצירת קרעים בתוך העם שלנו, שממילא מפורד גם כך.

מר חיים היקר,

אני בחורה בת 19 שמאוד אוהבת הסטוריה,אך לצערי הפורום הזה אינו עוסק בהיסטוריה,אלא בהסתה לשמה.

הייתי מצפה  שמנהל של פורום בנושא כללי כזה כמו היסטוריה יעסוק באמת בהיסטוריה,ולא ביצירת קרעים בתוך העם שלנו, שממילא מפורד גם כך.

מה את משגלת את השכל, פשיסטית ?

אחדות בעם היא מטרה רק בדקטטורות נוסח אסאד, קסטרו, ... בחברה דמוקרטית פלורליזם הוא הערך, לא האחדות הלאומית המעושה (והמאוסה).

וממתי מטרת חייו של דוקטור קאופמן היא ליצור אחדות בעם ? טפשה.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

מר חיים היקר,

אחדות בעם היא מטרה רק בדקטטורות נוסח אסאד, קסטרו, ... בחברה דמוקרטית פלורליזם הוא הערך, לא האחדות הלאומית המעושה (והמאוסה).

מתי סוף סוף תפסיק להתנשא קולמוס?

בסוריה אין עם אחד ולכן אין מצב בעולם שדיבורים על אחדות העם יעבדו שם ברצינות

קסטרו כבר מזמן לא שולט בקובה וגם שם אני לא בטוח שהמושג עם כל כך משמעותי.

כך או אחרת - לכנות מישהי טיפשה רק משום שהיא חושבת שונה ממך - זוהי בדיוק תעודת הזהות האמיתית של השמאל האנטי ציוני.

מר חיים היקר,

כך או אחרת - לכנות מישהי טיפשה רק משום שהיא חושבת שונה ממך - זוהי בדיוק תעודת הזהות האמיתית של השמאל האנטי ציוני.

גם אתה קצת טפש, אמוץ, ואנמק לך מדוע: 

ממתי אני מייצג את השמאל האנטי-ציוני ? כל מה שאני כותב משקף את הלך מחשבותי בלבד.

אינני מייצג איש מלבד עצמי ובוודאי שאינני עומד בראש מחנה.

אתה בהחלט רשאי שלא להסכים עם מה שכתבתי, אבל חוסר העקביות ותהליך הסקת המסקנות התמוה שלך וההכללה שאתה עושה בהחלט מעידים שאינך חכם.

(אגב, ראול קסטרו שולט ביד רמה בקובה. אני בקרתי שם בקיץ שעבר ואני יודע זאת. הייתי ממליץ גם לך לצאת לפחות פעם בחייך מגבולות ישראל. אולי אם תראה קצת עולם תחכים קמעא. לא מאוחר מדי, פלאח).

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

מר חיים היקר,

האם בחינת המקורות הקדומים של ט"ו באב וויום כיפור  אינה היסטוריה? האם תפקיד המחקר ההיסטורי הוא להעלים מידע רק בגלל שלדעתך זה "יוצר קרעים  בעם"?

אם המקורות ההיסטוריים מוכיחים "עד כמה הדתיים טועים" עלינו להתעלם מהם? האם תפקידה של ההיסטוריה הוא תעמולתי? האם אמת היסטורית היא "הסתה"?

מר חיים היקר,

גם אתה קצת טפש, אמוץ, ואנמק לך מדוע: 

ממתי אני מייצג את השמאל האנטי-ציוני ? כל מה שאני כותב משקף את הלך מחשבותי בלבד.

אינני מייצג איש מלבד עצמי ובוודאי שאינני עומד בראש מחנה.

אתה בהחלט רשאי שלא להסכים עם מה שכתבתי, אבל חוסר העקביות ותהליך הסקת המסקנות התמוה שלך וההכללה שאתה עושה בהחלט מעידים שאינך חכם.

(אגב, ראול קסטרו שולט ביד רמה בקובה. אני בקרתי שם בקיץ שעבר ואני יודע זאת. הייתי ממליץ גם לך לצאת לפחות פעם בחייך מגבולות ישראל. אולי אם תראה קצת עולם תחכים קמעא. לא מאוחר מדי, פלאח).

עד היום חשבתי שפידל קאסרו עוד שולט בקובה...

באמת תודה לך שיידעת אותי שגם אחיו נושא את אותו שם משפחה.

בניגוד לך - אינני מנסה לאבחן את חוכמתו של אף אחד  (בוודאי שלא על פי דיעותיו) וגם אינני ממנה כאן שגרירים למחנה כזה או אחר.

לפחות בעיני אתה חלק מהשמאל האנטי ציוני. אף פעם לא טענתי שאתה מייצג אותו.

יש לי כמה בדיחות טובות על בעלי תארים ומגלי ארצות שחשבו עצמם לחכמים ומה עלה בגורלם - אבל זה לפעם אחרת.

ואם עד היום לא כתבתי לך שכל זמן שאתה ושכמותך מגדירים אותי כטיפש - אני רואה זאת כמחמאה - אז הנה אני כותב את זה עכשיו.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: digger
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר