מהעיתונות: "וינשטיין רואה ברב אליהו מועמד לא ראוי..."

כתוב בעיתונים : "וינשטיין רואה ברב אליהו מועמד לא ראוי לרב הראשי..."

מה קורה פה ? וינשטיין , גלוי ראש ללא פיאות וציציות, קופר קופיקו, בועל נידה, שמשמרות הצניעות לא ראו מעולם את אשתו טובלת במקווה, ויש להניח שבביתו אין הקפדה על כללי הכשרות - איש כזה יקבע מי יהיה ומי לא יהיה רב ראשי בישראל ? איש כזה יטיל דופי בצדיק הגאון שמואל אליהו בנו של מרדכי אליהו המקובל האלוקי ?!?!

מה  קורה פה ? לאן הגענו ? קופיקו קופר כזה גם יקבע דברים לגבי עקרונות הדת ? יגיד שאיש דת זה או אחר מסית לגזענות, שבדת בכלל  יש גזענות ? מי הסמיך את הקופיקו הקופר הזה להתערב בענייני הדת ? האם הוא אי פעם עלה בכלל לתורה וברך "שבחר בנו מכל העמים... ???",

מה יש בכלל לחילוני הבור הזה להתערב בענייני הציבור הדתי ובענייני הדת ?  מה הוא בכלל מבין בזה ?

http://news.walla.co.il/?w=/10/2657060

לעבור על החוק ולהעסיק בביתו עובדת זרה בניגוד לחוק הוא יכל ? אז שישב עכשיו בשקט ולא יתערב ולא יתנשא על הדתיים !

כתוב בעיתונים : "וינשטיין רואה ברב אליהו מועמד לא ראוי לרב הראשי..."

מה קורה פה ? וינשטיין , גלוי ראש ללא פיאות וציציות, קופר קופיקו, בועל נידה, שמשמרות הצניעות לא ראו מעולם את אשתו טובלת במקווה, ויש להניח שבביתו אין הקפדה על כללי הכשרות - איש כזה יקבע מי יהיה ומי לא יהיה רב ראשי בישראל ? איש כזה יטיל דופי בצדיק הגאון שמואל אליהו בנו של מרדכי אליהו המקובל האלוקי ?!?!

מה  קורה פה ? לאן הגענו ? קופיקו קופר כזה גם יקבע דברים לגבי עקרונות הדת ? יגיד שאיש דת זה או אחר מסית לגזענות, שבדת בכלל  יש גזענות ? מי הסמיך את הקופיקו הקופר הזה להתערב בענייני הדת ? האם הוא אי פעם עלה בכלל לתורה וברך "שבחר בנו מכל העמים... ???",

מה יש בכלל לחילוני הבור הזה להתערב בענייני הציבור הדתי ובענייני הדת ?  מה הוא בכלל מבין בזה ?

http://news.walla.co.il/?w=/10/2657060

לעבור על החוק ולהעסיק בביתו עובדת זרה בניגוד לחוק הוא יכל ? אז שישב עכשיו בשקט ולא יתערב ולא יתנשא על הדתיים !

את כותבת כל כך בחריפות שאני כל פעם משתכנעת שאת בעצם לצד החראדים. (רק המשפט: "מעולם לא ברך: שבחרנו מכל העמים" פתאום מרמז שבעצם הכוונה אולי אחרת....

האם שמעת היום ברדיו איך 14 רבנים חראדים בשכונת רמות בירושלים הביאו לחרם על הקניון שם, בלחץ שלא ישמיעו שם שירת נשים במוסיקת הרקע? (ולא יראו בובות נשים בחלונות הראווה, והמוכרות יבואו בלבוש צנוע...)

אז הציבור החילוני שם מתגייס לדפוק את החראדים. לאחר שהמכירות ירדו ב20% באו חילונים מכל העיר לקנות דווקא שם, לתמוך במכירות. והאנשים בעיריה לא ייתנו שהחראדים המשוגעים ינצחו.

לתופף על פח - תענוג.

'הלביאה', אני אסביר : הרבה פעמים אני מעלה נושא, כאילו מנקודת ראות הפוכה מזו האישית שיש לי, ולדעתי אם העיקר זה להעלות נושא, הדעה הפרטית שלי (או הדעה של מי שמעלה נושא, לא באמת חשובה, בהתחלה לפחות, עם העלאת הנושא), כי העיקר זה הנושא, ולא ההתנגחות וההתנצחות סביב הנושא, שלעיתים הם מתוך פנאטיות ממש.

אז פה באמת הבאתי את הנושא, כאילו מתוך 'עיניים' של חרדי\דתי,  שטוען מי הוא בכלל  היועץ המשפטי החילוני הזה, שמתערב בענייני דת שהוא ודאי בור בהם, אז מה הוא מתערב ומנסה לקבוע בענייני רב ראשי, ומה הוא מתנשא  בכלל על הדתיים\חרדים ?

ואת  יודעת שפסיכולוגיה, הראיה הפסיכולוגית,  הבנת המניעים, הנסיון להבין  את האחר\מנוגד, זה דבר שמעניין אותי וממש תחביב שלי, הרבה יותר מאשר להתבצר בעמדה שלי (ויש לי עמדות, אני לא חסרת עמדה בכל דבר) ולהתווכח ולהתנצח בפנאטיות לעיתים חסרת טעם.

ותראי, נגעתי בהודעה הזו בנקודה רגישה כללית, עניין 'הגזענות', שהיא הרי נטועה די חזק בדת. אז פה היועץ וינשטיין מתעסק עם רב מסויים אולי קיצוני במיוחד שאירגן מכתב רבנים והיה פעיל במיוחד בפעילות שרבים רואים בה גזענות - אבל זה הרי גם חלק מהדת, זה נטוע בדת, אין מה לעשות ! אז בעצם הוא היועץ גם נגד הדת.

ו"שבחר בנו מכל העמים..." זה חלק מהברכה שמברך עולה לתורה, ויש שיראו אפילו בברכה התמימה (לכאורה אולי) הזו גם כן גזענות.

לסיכום : הדעה הפרטית שלי זה לא דבר שאני נותנת לו איזו חשיבות, וסליחה אם בילבלתי מישהו, אני לא חייבת תמיד וכל הזמן להיות מזוהה עם דעות\עמדןת מסויימות ועם תוית ועם תג עלי, מה שחשוב יותר זה הנושא לכשעצמו. ובטח שמעת שיש תחרויות  בויכוחים, שבשלב מסויים המתווכחים "הופכים עמדות", ומתחילים לדבר "בעד" הדברים שלפני דקה דיברו "נגד"ם, זה נחמד, מגמיש את המחשבה,  ואולי אפילו מחנך ליותר סובלנות, לדעת גם לראות דברים דרך עיני הצד הנגדי. לא בהכרח להסכים איתו, אבל 'להבין' אותו..

אריאלה, חבל שהתקפלת מהר מדיי אל מול "הלביאה" .דוקא מצאה חן בעיניי הצגת הנושא מזוית הראיה הדתית חרדית ואני מצטער שהפחד מתגובת "הלביאה" שינה לך את הסגנון והדיעה גם.

אדם ישר ורציני לא משנה דיעה מתוך פחד. נכון הנושא חשוב אבל לא פחות חשוב זה להציג אותו כפי שאת מאמינה בו.

אני חושב שכל השמאל הישראלי הזוי ורובם לא יהודים במקור , אלא מקורם בערב רב שהצטרף אלינו מהעם המצרי לעם ישראל בצאתינו ממצרים , והיום הם מעורבים בנו ומהם כל הצרות והבעיות הקיומיות של עם ישראל ובכלל.

כל המערכות השלטוניות ובכלל זה היועץ המשפטי לממשלה כולם מהערב רב והם הם ,אם תרצו או לא תרצו, מקור כל הצרות של עם ישראל מאז היותינו לעם.

'אידרה', אני לא רואה את זה כך, 'הלביאה' ואני ביחסים טובים מאד, ולא היתה כאן התקפלות או דבר דומה, ורק הסברתי שלפעמים אני מעלה נושא כאילו מנקודת מבט אחרת, ממבט  של עיניים אחרות, לא בהכרח שלי, וזה שאני מבינה את הצד שממולי, לא אומר שקיבלתי את דעתו או שאני מלכתחילה בדעתו. וסליחה אם זה גורם לאיזה בלבול, אני מעלה נושא, ולעיתים דעתי האישית לא רלוונטית ולא מעניינת בכלל, ובנוסף לזה לפני שנים אחדות הפסקתי להתווכח ברצינות עם חרדים, אז מה זה משנה מה דעתי האישית.

אז מה אתה מציע לעשות עם הערב רב ? נגיד שלצורך הדיון אני מסכימה איתך, בכל הקשור לערב רב, ולזה שהיועץ ויינשטיין הוא בעצמו מהם - מה 'תכלס' עושים עכשיו ?emo_08.png

תפיסת הערב רב היא תפיסה שיש בה יוהרה וחוצפה בלתי נסבלת. האנשים המקיימים המדינה הזו (ויסדו אותה למרות התנגדות ה"יהודים") בכל תחומי המדע, העשיה, הביטחון, החינוך הפוליטקה  ובמה לא הם "ערב רב". אנשים שתרומתם לחברה אפסית וכל יעודם הוא ללמוד לימודים חסרי ערך וחסרי תכלית למציאות ושהחברה יכולה הייתה להתקיים גם בלעדיהם אבל לא להפך הם "היהודים האמיתיים"  

תפיסת הערב רב היא תפיסה שיש בה יוהרה וחוצפה בלתי נסבלת. האנשים המקיימים המדינה הזו (ויסדו אותה למרות התנגדות ה"יהודים") בכל תחומי המדע, העשיה, הביטחון, החינוך הפוליטקה  ובמה לא הם "ערב רב". אנשים שתרומתם לחברה אפסית וכל יעודם הוא ללמוד לימודים חסרי ערך וחסרי תכלית למציאות ושהחברה יכולה הייתה להתקיים גם בלעדיהם אבל לא להפך הם "היהודים האמיתיים"  

החמור עליו רוכבים היהודים חושב שהוא עושה ומנהל....

הכלים רבים ומגוונים, בורא עולם משתמש בכלי המתאים לעמו באותו הזמן.

.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

אריאלה יקירתי, אין לי עיצה בשבילך ,בכל אופן לא בפורום ציבורי כללי פתוח, והיות וכך ברשותך אשמור לעצמי את העיצות ולא אפרסמן מפאת חוסר אמון מוחלט בהנהגה הנוכחית של המדינה. היות ויש לי פז"ם לא קטן במדינה הזו ונסיון לא כל כך טוב עם מה שקורה בארץ שלי ואיך שהיא מתנהלת,לא מנוהלת, ע"י קברניטיה החלשים והמתרפסים, אי לכך ובהתאם לזאת הריני מצהיר כי אני אולי מביע חלק מדיעותי בפומבי אך משתדל להתרחק מויכוחים בנושאים שונים כמו למשל דת ומדינה. והיות ובמדינתי או ארצי הקטנטונת  נושבת רוח לחימה בדתיים עד חורמה בעיקר מהשמאל ההזוי ( ראי דוגמת תגובתו של חיים קאופמן ) לכן לא יכול להיות כאן בארץ ויכוח או דו שיח פורה וענייני וגם זה משום רצון השמאל ההזוי לסתום פיות של כל מי שנודף ממנו ריח של דת או יהדות או אמונה בבורא עולם. אני יכול רק לשער, אם כי לא בבטחון גמור שידידנו המלומד שהוא אחד מאותו הערב רב המוזכר בתגובתי הראשונה, וזאת לפי תגובתו הגסה והמתנשאת. לא קשה להבחין בין יהודי כשר לבין הערב רב . הכל לפי התיחסותו של אדם לנושאים הקשורים לדת ויהדות וכמובן אמונה באל אחד.

ולכל החיים קאופמנים למיניהם אציע לצפות בסרט ולהחכים לפני שקובעים עמדה על חרדים ,דתיים,תורה ,יהדות,אמונה. נושא ההרצאה הוא שוויון זכויות או שוויון בנטל. מוכר לכם?

כן עוד דבר שראוי להזכיר לידידינו קאופמן שזכרונו קצר כנראה שמי שהקים את המדינה  רצח יהודים כדי לבנות מדינה חילונית שמאלנית. זוכרים את אלטלנה ?

לא, לא שכחתי את האכזריות בה השמאל(הערב רב) קרע מאדמתם , מארץ ישראל , יהודים דתיים ,ילדים זקנים ,נערים ונשים וחיילים ששירתו בצ.ה.ל , הרסו במו ידיהם בתי כנסת שנבנו על אדמת ארץ ישראל הקדושה,  לזה מר קאופמן קורא לבנות מדינה. אני קורא לזה להרוס מדינה , להחריב מדינה. אין לנו מדינה מר קאופמן יש לנו אספסוף הבז לדת היהודית ולערכי היהדות וקורא לעצמו יהודי.

אריאלה יקירתי, אין לי עיצה בשבילך ,בכל אופן לא בפורום ציבורי כללי פתוח, והיות וכך ברשותך אשמור לעצמי את העיצות ולא אפרסמן מפאת חוסר אמון מוחלט בהנהגה הנוכחית של המדינה. היות ויש לי פז"ם לא קטן במדינה הזו ונסיון לא כל כך טוב עם מה שקורה בארץ שלי ואיך שהיא מתנהלת,לא מנוהלת, ע"י קברניטיה החלשים והמתרפסים, אי לכך ובהתאם לזאת הריני מצהיר כי אני אולי מביע חלק מדיעותי בפומבי אך משתדל להתרחק מויכוחים בנושאים שונים כמו למשל דת ומדינה. והיות ובמדינתי או ארצי הקטנטונת  נושבת רוח לחימה בדתיים עד חורמה בעיקר מהשמאל ההזוי ( ראי דוגמת תגובתו של חיים קאופמן ) לכן לא יכול להיות כאן בארץ ויכוח או דו שיח פורה וענייני וגם זה משום רצון השמאל ההזוי לסתום פיות של כל מי שנודף ממנו ריח של דת או יהדות או אמונה בבורא עולם. אני יכול רק לשער, אם כי לא בבטחון גמור שידידנו המלומד שהוא אחד מאותו הערב רב המוזכר בתגובתי הראשונה, וזאת לפי תגובתו הגסה והמתנשאת. לא קשה להבחין בין יהודי כשר לבין הערב רב . הכל לפי התיחסותו של אדם לנושאים הקשורים לדת ויהדות וכמובן אמונה באל אחד.

מטומטם אדיר, ליהודים חילונים אתה קורא ערב רב??? מה אתה יודע בכלל על הערב רב, איך הם התפתחו בתוך העם היהודי, ומה בעיקר אתה יודע על תנועת ההשכלה מאז המאה ה18 , על ההתפכחות של כל היהודים שבאו מבתים דתיים, (כולל אבא שלי וסבתי מצד אמי .להם אתה קורא ערב רב? אידיוט) עזיבתם את הדת, ואימוץ ההשכלה הכללית הרחבה והנפלאה, שהביאה את העם היהודי ליצירת מדינה מתקדמת. (והביאה גם את מרבית העם היהודי להיות בין המתקדמים בארצותיהם. והכוונה בעיקר לארצות המערב. אם כי גם במזרח רבים היהודים שהיו בין העשירים והמשכילים). מטומטם אדיר שכמותך, לחכך מילים בפיך אתה יודע, אבל להשכיל - ולחשוב - איך אמרה אריאלה? החשיבה רחוקה מן החראדים. וכולנו יודעים:רחוקה מהם גם ההשכלה. חשוכי נשמות כולכם. ואני עצמי נתקלתי עכשיו, בבואי ללמוד תלמוד (למה לא? למה שלא אלמד את מורשת היהדות?):בין השאר: א. בהלכות איומות נגדנו הנשים (ז"א נגד אימותינו בזמן ההוא). ב. ב"רב", שמן חולני ואטום, שביקש לסלק אותי מן האולם הראשי, אל חדר צדדי קטן (בלשונו: "עזרת נשים"). החמור הנ"ל הביא לכך שעזבתי את בית המדרש הזה ולא אחזור אליו. ללמוד סדר נזיקין מסכת סנהדרין וכן הלאה אני יכולה גם במסגרות אחרות. וכולי  תקווה שעירית ת"א תסגור את בית המדרש הזה, הנמצא במקום יקר ערך בלב ת"א, ותחזיר את ה"רב" הרברבן המפלה והאברכים מבני ברק חזרה לבני ברק, ושיתבוססו בחארה שלהם שם, בעיירתם. אנחנו עושים לסילוקם עכשיו.

לתופף על פח - תענוג.

החמור עליו רוכבים היהודים חושב שהוא עושה ומנהל....

הכלים רבים ומגוונים, בורא עולם משתמש בכלי המתאים לעמו באותו הזמן.

.

החמור היחיד שאני רואה כאן הוא זה שיודע בדיוק מה ריבון עולם רוצה. החמור הזה מאמין גם באתונות מדברים. יש אתונות מדברים ויש גם חמורים...

הלחימה היחידה שאני רואה כאן היא שלך במדינה וההתנשאות גסת הרוח היחידה שאני רואה כאן היא של מי שמכנה אותי ושכמותי "ערב רב" . 

אני אתאיסט ולא מתבייש בזה ואין לי שום בעיה עם מי שמאמין. אני מנהל עם דתיים וחרדים ויכוח לגיטימי ולא סתמתי פה של אף אחד ו כולל  הדעות הקיצוניות ביותר והמנוגדות לדעתי. אני גם משתדל לא להיות גס רוח ולהגיב עניינית .

הלחימה שלי אינה בדתיים אלא באלה שמשתמטים מחובותיהם כאנשים עובדים ומחלקם בנשיאה בנטל. אין לי שום בעיה שכל אחד יחיה בדיוק לפי רצונו גם אם יש לי ביקורת על צורת חייו.

החמור היחיד שאני רואה כאן הוא זה שיודע בדיוק מה ריבון עולם רוצה. החמור הזה מאמין גם באתונות מדברים. יש אתונות מדברים ויש גם חמורים...

לא צריך לדעת בדיוק מה בורא עולם רוצה, וגם אי אפשר לדעת,

די לדעת מהו ומיהו הכלי ומהי התכלית.

כשהכלי חושב שהוא מנהל את העולם הרי שלפנינו עומד חמור שאינו יודע שהוא רק בהמת משא.

הבעיה של אנשים לא חושבים בכלל וכופרים בפרט,

היא חוסר יכולתם או רצונם להבחין בין כלי לבין מטרה,

ופעמים רבות הכלי הופך אצלם למטרה משיחית העומדת בפני עצמה.

הסטיה הזו מסוכנת מאד לסביבה האנושית.

.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר