אם השמאלניים התמהוניים לא היו אז בשלטון, הכל היה נגמר, לא הייתה תשקורת, לא היו מצלמות המשדרות און ליין.

שרון הציע אז לפזר את 200 אלף הערבים שגרו בעזה,  המקום היה שומם ומוזנח,    בתוך שעות היו מגלחים הכל.  ואין עזה=עזאזל

מוטה גור הכריז הר הבית בידינו, והממשלה השמאלנית הוריד את הדגל ומסרה את הר הבית לואקף המוסלמי.

יכלו לפנות את כל ירושלים המזרחית,  להרחב את הכביש לים המלח דרך עזריה כמו שעשו בגילה.

ואז היום לא היו מדברים לא על מלחמה, לא על שלום,  כי העם הפלסתיני שמעולם לא היה ולעולם לא יהיה.

היה מקבל סכום גבוה של פיצויים ונמצא הרחק מעבר לקווקז.

אתה תמהוני בעצמך ! עד 6 הימים הותקפה ישראל השכם והערב בגין מחנות הפליטים שהוקמו אחר מלחמת השחרור. ליזום מלחמה ולהכפיל ולשלש את כמות מחנות הפליטים זה רעיון של אדם מסומם !

46 שנים למלחמת ששת הימים. אני מהאנשים שנולדו לתוך מציאות הכבוש (או "ארץ ישראל השלמה", תלוי את מי שואלים).

ישראל פתחה במלחמה שנכפתה עליה ונחלה נצחון צבאי מזהיר. בזה אין ספק.

אבל 46 שנים מאוחר יותר אפשר להרהר ולדון בשאלה האם ישראל באמת נצחה ?

אילו ישראל היתה משכילה לנצל את הנצחון הצבאי בכדי להשיג הסכם שלום עם שכונותיה, אזי אפשר היה להגיד שהנצחון היה מזהיר.

אבל בעקבות 67' הגיעה מלחמת יום-כפור האיומה. הגיע הכבוש הנורא שבו עם ישראל שולט בעם הפלסטיני. התחיל השסע הגדול בחברה הישראלית.

ישראל טעתה בכך שלא נסתה למצות את הנצחון עוד ב1967. ישראל שיכורת הנצחון זלזלה בשכנותיה ועל כך היא שלמה ב73 ועל כך ישראל משלמת עד היום.

אם ישראל לא תשכיל להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים ועם שכנותיה, מלחמת ששת הימים תחרט בדפי ההסטוריה כתחילת הסוף.

כיוון שאתה מעיד על עצמך כמי שנולד לתוך המציאות של אחרי מלחמת ששת הימים, נראה לי שאתה אחד משטופי המוח של התקשורת והאקדמיה הישראלית שרובה (לא כולה) מורכבת מהשמאל האנטי ציוני.

רק לחשוב על כך שמלחמה בסיגנון יום כיפור הייתה פורצת כאשר צבא מצריים נמצא קילומטרים ספורים מאשקלון, צבא סוריה על שפת הכינרת וצבא ירדן + כנופיות המחבלים של  עאראפאת 5 דקות מכפר סבא...

כי מה לעשות - אני זוכר היטב את מלחמת ששת הימים כי הייתי אז בן 15.

מעבר לכך שהאויב הערבי באשר הוא התנה את תחילתן של שיחות כלשהן בנסיגה ישראלית עד לס"מ האחרון (את זה מן הסתם לא לימדו אותך באקדמיה), בדיוק כמו שאבו מאזן מציב היום תנאים מוקדמים לשיחות.

נכון, לא ממש נוח לשרת בתוך אוכלוסיה אזרחית עוינת ולדעת שהאישה ההרה שרוצה לעבור במחסום היא בעצם האויב שלך.

אבל איפושהו ומתישהו נאמר כי "ארץ ישראל נקנית ביסורים" וכך היה בימי העליות הראשונות, ימי חומה ומגדל והמאורעות של לפני קום המדינה, ימי הפידאיון של שנות ה 50 והאוטובוסים המתפוצצים מחזון "המזרח התיכון החדש".

שום הסכם - גם אם יהיה כתוב על הנייר הכי מהודר בעולם וייחתם בעט הכי יקרה - לא שווה ערך למאחז עיברי אחד ויחיד על בגיבעה הכי נידחת בשומרון. וזה מהסיבה הפשוטה שהסכם הוא רק נייר ואדמה - זה מצע שחיים עליו.

ואתה יודע מה? תודה לנאצר, חוסיין ואסאד האב שלא קפצו על המציאה וסירבו לשבת לשיחות "שלום" ביום שאחרי מלחמת ששת הימים !!!

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

עבור לעמוד
... , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר