פרופ' עוז אלמוג: "השמאל הפך למפלצת"

"ראית את הסידרה של אסי דיין?" זורק כלפיי עוז אלמוג,

"רמת הכנות כה גדולה, שהיא מתחילה להיות נתעבת. מרוב שהוא מבקר את אביו, מסתבר שהוא דומה לו וגרוע ממנו.

גם הוא זונח את ילדיו ובוגד בנשותיו. גם הוא מחפש באובססיביות אחר הכרה.

באופן מטאפורי זה מה שקרה לשמאל הקיצוני, שאסי דיין הוא אחד מגיבוריו.

מרוב רצון להיות הומניים ולתקן את העולם, האנשים האלה נעשו מפלצות".

"המעניין הוא שבשלב מסוים גם צאצאי הצבר עצמם, אלו שהגיעו מתוך האצולה המפא"יניקית,

פיתחו שנאה לאב הקדמון ובד בבד זילזלו בקבוצות המקופחות, שנעטפו באמפתיה צבועה.

במחקרים האקדמיים הם ידברו על קיפוח, על אפליה ועל רצון לתיקון עוולות,

אבל בשיח הפוליטי הפנימי שלהם הם ידברו על אספסוף שהולך לבתי כנסת ומצביע ביבי.

יש לא מעט צבועים ומתחסדים כאלה שבטוחים שהמדינה נגנבה להם מתחת לאף".

"מה שמטריד הוא שלקחנו - הנוצרים והיהודים - את תרבות האשמה רחוק מדי. כל כך התרחקנו מההסבר החיצוני, עד שאנחנו מאשימים את עצמנו בדברים לא נכונים.

בקרב הרבה אינטלקטואלים מערביים השתרשה התפיסה שאם משהו לא עובד, צריך להמשיך לחפש את השינוי ואת התיקון אצלך.

זה גם מה שמניע את קנאי השלום. כל אדם שפוי רוצה שלום וכל אדם רציונלי יודע שצריך להתפשר. אבל לפעמים הרצון הטוב לא מספיק.

צריך פרטנר בצד השני.

השמאל הקיצוני מניח שהשלום האמיתי לא מגיע כיוון שלא מצאנו בתוכנו פנימה כוחות להשתנות.

הוא לא מעלה את האפשרות, שבצד השני אין נכונות אמיתית להתפשר כי הדנ"א התרבותי עובד בינתיים אחרת.

לכן, גם כאשר חמאס קורא להשמיד את ישראל ולא מסתיר את כוונותיו, האוזניים והעיניים של השמאל הקיצוני נאטמות. 'מי אשם?' אנחנו".

אולי נחדד יותר, האשמה העצמית מגיעה עם "פתרון": אם אתה רוצה לתקן את הבעיה - תעלים את הבעיה, כלומר תאיין את עצמך.

"ברמה הקיצונית, זה מה שקורה. לכן גם ממציאים היסטוריה וקובעים שכל הקיום שלנו כאן יסודו בגזל אדמות לא לנו.

זה מגיע מאותו מקום של הכחשת המציאות - ההומניות המדומה שהופכת לתפיסת עולם מפלצתית ומאוד מאוד שטחית.

זו גם הסיבה שמי שלא תומך בעמדתם מכונה פשיסט. דווקא הקו שלהם פשיסטי במהותו.

"אז נכון, צריך לבקר תופעות קיצוניות אצלנו, אבל שורש הסכסוך אינו פוליטי, דתי, ולא טריטוריאלי. השורש הוא תרבותי.

יש זיקה ישירה בין הדרך שבה בן לאדן ודומיו תופסים את האישה לדרך שבה הם תופסים את המערב ואת ישראל.

אבל לך תגיד את זה לשמאל הקיצוני. באותה נשימה שהם מרימים דגלים של פמיניזם, הם תומכים באידיאולוגיה של משטרים חשוכים.

"שמת לב שהשמאל הקיצוני - כולל חוקרים בכירים בממסד האקדמי - בכלל לא עושה הכללות כשזה נוגע למוסלמים.

מבחינתם אין ממש קשר בין מה שקורה במשפחה המוסלמית ובין מה שקורה במשטרים הערביים.

מבחינתם אין גם קשר בין טרור שנעשה באירופה לטרור שמופנה כלפי ישראל.

גם העובדה שכמעט תמיד מוסלמים קנאים מעורבים בפעולות הללו לא רלוונטית מבחינתם.

הם לא מכירים במושג 'טרור בינלאומי'; מבחינתם זה טרור בָּדִיד. כי ההכללה תשבש להם את תמונת המציאות".

אני מעיר בשלב זה שההיסטוריה הכירה בדרך כלל אליטות שתמכו בציוויליזציות שלהן.

אבל מאז המאה ה-20 המערב מתמודד לא רק עם איומים חיצוניים, אלא גם עם קבוצה מובילה בתוכו שחותרת תחת יסודות הקיום שלה עצמה.

"שמת את האצבע על הבלתי ייאמן שקורה פה", אלמוג מגיב,

"לימים יתארו את זה - בפעם הראשונה בהיסטוריה, אנשים באליטה המובילה עוצמים עיניים;

הם בחרו באופן מודע ממניעים רגשיים שלא לראות את המציאות".

http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?id=26984&newsletter=15.02.2013

'

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

עוז אלמוג ידידי בהחלט צודק בדבריו על השמאל הקיצוני . הבעיה אצלך היא ההכללה האנטישמית שעל פיה "שמאל" הוא כל מי שנמצא לשמאלך.  אני מקווה שתצטט אותו גם שתשמע את דעתו על הימין הקיצוני... 

ומה לגבי ההחרמה של העיתונות ? לא נראה לי שאתה בדיוק מחרים.

עוז אלמוג ידידי בהחלט צודק בדבריו על השמאל הקיצוני . הבעיה אצלך היא ההכללה האנטישמית שעל פיה "שמאל" הוא כל מי שנמצא לשמאלך.  אני מקווה שתצטט אותו גם שתשמע את דעתו על הימין הקיצוני... 

שמאל קיצוני? הרי לפי מה שכתוב בטענות הטענה הם גם ללבני שקוראת לעצמה וגם אתה קורא לה מרכז פוליטי. וגם אתה שאינך שמאל קיצוני אתה מהמר שכמו ב-1973 יש הצעת שלום פלסטינית שמסתירים והוא מפנה את זה כלפי כל השמלאנים שחיים באשלייה שיש פרטנר בצד הפלסטיני. וגם כשמבקשים שהחרדים ישרתו זה טוב, אבל כשמבקשים שערבים יעשו שירות לאומי זה פאשיזם. כל מי שיוצא נגד האנרכיזם של ערביי ישראל מקוטלג כפאשיסט גם אצל לבני ויחימוביץ'.

ולא צריך להחרים עיתונות, צריך לדעת את האויב וגם צריך לדעת ששורש שנאת  מדינת ישראל זאת האנטישמיות היהודית של תנועות השמאל הרדיקאלי.

ובנוסף יש גם ביקורת על האקדמיה בעיקר בתחום שלך שמקדשים את הידע הישן ולא מנסים לגלות ידע חודש כמו בתקופת הכנסייה.

לא פלא שאין בכותרת של השמאל שמאל קיצוני. היא התנועה שנחשבת למרכז היא לא פחות מפלצתית ממר"צ.

העולם לא מורכב משחור לבן וישנם חמישים גוונים של אפור. השמאל הקיצוני והימין הקיצוני זהים בדיכוטומיה שלהם בקריאת המציאות. מרוב ביקורת על עמדת הימין שרובה מוצדקת לחלוטין חלק מאנשי השמאל הזדהו לגמרי עם הצד שכנגד ו וניסו לטהר ולהתעלם מהיבטים המפלצתיים כמו ו השמאל האירופאי שהזדהה עם סטלין . (זו הסיבה שאני כבר שנים לא מצביע למפלגות שמאל מובהק)

אבל כפי שטענתי זה עדיין לא שולל את הביקורת על מדיניות הממשלה ועל העמדות הימניות הלאומניות המובילות לאסון.

העולם לא מורכב משחור לבן וישנם חמישים גוונים של אפור. השמאל הקיצוני והימין הקיצוני זהים בדיכוטומיה שלהם בקריאת המציאות. מרוב ביקורת על עמדת הימין שרובה מוצדקת לחלוטין חלק מאנשי השמאל הזדהו לגמרי עם הצד שכנגד ו וניסו לטהר ולהתעלם מהיבטים המפלצתיים כמו ו השמאל האירופאי שהזדהה עם סטלין . (זו הסיבה שאני כבר שנים לא מצביע למפלגות שמאל מובהק)

אבל כפי שטענתי זה עדיין לא שולל את הביקורת על מדיניות הממשלה ועל העמדות הימניות הלאומניות המובילות לאסון.

אפרופו הצבעות למפלגות שמאל,מה אתה אומר על הסירוב של יחמוביץ' ( זאת שבחרת בה ) לקבל את תיק האוצר ? הינה באים ונותנים לי תיק שבו היא יכולה כביכול לתקן את העוול שנעשה לשכבות הבינוניות והחלשות אבל מסרבת לקבל אותו.קיבלה פיק ברכיים.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

הנה ציטוט מדבריו של עוז אלמוג:

"השמאל הקיצוני מניח שהשלום האמיתי לא מגיע כיוון שלא מצאנו בתוכנו פנימה כוחות להשתנות.

הוא לא מעלה את האפשרות, שבצד השני אין נכונות אמיתית להתפשר כי הדנ"א התרבותי עובד בינתיים אחרת.

לכן, גם כאשר חמאס קורא להשמיד את ישראל ולא מסתיר את כוונותיו,

האוזניים והעיניים של השמאל הקיצוני נאטמות. 'מי אשם?' אנחנו"

עכשיו מצא עבורינו את מוטת הכנפיים של השמאל הקיצוני על פי תוכן דבריו.

מי שמאשים את ישראל הוא שמאל קיצוני. ( קדימה ושמאלה, מפלגת העבודה כשהם באופוזיציה )

מי שלא מאשים את הערבים הוא שמאל קיצוני.  (לא מכיר מישהו שמאלה מהליכוד שעושה זאת)

מי שמתעלם מקריאות החמאס להשמדת ישראל ( קדימה ושמאלה. רצחנות החמאס אינה נושא עבורם ).

אם נסכם, אין שמאלני שאינו קיצוני.

* חרם איננו אומר לא להשתמש בחומר או להציץ בקישור מעניין.

.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

ערב טוב

דברים שרואים מכאן, לא רואים משם.....

למוסייף - אני חוזר לגוונים . מלבד המפלגות ממרצ שמאלה אין היום מפלגות שאטומות לקריאת החמאסוטוענות שחוסר היכתולת להגיע להסדר הוא רק בגלל האשמת ישראל.  ולכן לא מפתיעה הברית בנט- לפיד ובעצם גם לבני. יחמוביץ לא בפנים בגלל הבדלים כלכליים מהותיים (ןלהגיוני: היא לא רוצה להיכנס כאמצעי לחץ על בנט וכמגש הכניסה של החרדים. היא לא פראיירית של נתניהו)   ומעולם לא התבטאה בצורה חד משמעית במישור המדיני.

המכנה המשותף לכולם הוא הפיכחון לעמדות הערביות יחד עם הדאגה לעתידה היהודי והמוסרי של מדינת ישראל וולמעמדה הבינלאומי. ישראל לא צריכה להיות סרבנית מו"מ ועדיף שהערבים יוצגו כסרבני הסדר.

למוסייף - אני חוזר לגוונים . מלבד המפלגות ממרצ שמאלה אין היום מפלגות שאטומות לקריאת החמאסוטוענות שחוסר היכתולת להגיע להסדר הוא רק בגלל האשמת ישראל.  ולכן לא מפתיעה הברית בנט- לפיד ובעצם גם לבני. יחמוביץ לא בפנים בגלל הבדלים כלכליים מהותיים (ןלהגיוני: היא לא רוצה להיכנס כאמצעי לחץ על בנט וכמגש הכניסה של החרדים. היא לא פראיירית של נתניהו)   ומעולם לא התבטאה בצורה חד משמעית במישור המדיני.

המכנה המשותף לכולם הוא הפיכחון לעמדות הערביות יחד עם הדאגה לעתידה היהודי והמוסרי של מדינת ישראל וולמעמדה הבינלאומי. ישראל לא צריכה להיות סרבנית מו"מ ועדיף שהערבים יוצגו כסרבני הסדר.

אני לא רואה גוונים.

אני רואה שמאלנים המאשימים רק את ישראל, הערבים הם צדיקים מבחינתם.

אינני רוראה שמאלנים התוקפים את סייען הטרור ומכחיש השואה אבו מאזן.

אני רואה הרבה שמאלנים הרצים להזדהות עם הרוצח הזה,

בעוד הוא מסית לרצח יהודים והשמדת ישראל.

אינני רואה שמאלנים התוקפים את החמאס.

אני רואה שמאלנים המכנים את מחבלי החמאס "פעילים", כמו פעילי הסתדרות, פעילי מפלגת העבודה...

מבחינתם פעיל מפלגה ישראלית או ארגון ישראלי שווה בדיוק לרוצח של החמאס.

נתניהו ביצע פשע עבור פגישה עם אבו מאזן, הקפיא התיישבות,

ביצע פשע חמור יותר והכריז על שתי מדינות,

והכלב אבו מאזן שם קצוץ והתחמק מכל משא ומתן.

האם יש כלב שמאלני אחד שהטיל את האשמה על אבו מאזן?

האם יש כלב שמאלני אחד שאי פעם יאמר רק הכלב הערבי אשם?

הטיעון שלך על לא להיראות סרבן שלום הוא זבל תעמולתי מסריח.

עבור השמאלנים המטורפים רק כאשר כולנו ניטבח נפסיק להיות סרבני שלום.

את הגוונים אתה מדמיין. כי העובדות מראות שמאל בגוון אחד, שחור משחור!

.

----------

ברור שאתה לא רואה גוונים . כבר נוכחנו מזמן לדעת שאתה רואה הכל בשחור ובלבן ולגביך המונח "שמאל" הוא כמו לאנטישמי  המונח "יהודי" . זה כבר עניין קליני ולא נושא  לדיון רציונלי.

מזל שהציבור בישראל  מבין היטב את מחלת הנפש שלך ושל חבריך (השונאים כמעט את כל העם היהודי כמו כל אנטישמים) הקיא אתכם בשאט נפש מהכנסת.

ואגב "כלב" הוא חיה מופלאהחביבה  ונאמנה ואני מעדיף אותה על פני אנשים כמוך..

בשביל מפלגת העבודה והתנועה אבו-מאזן צדיק כמו אלוהים.

והחרדים קרובים לשלי יחימוביץ' מבחינה כלכלית והיא אפילו חשבה להקים איתם קואליציה כדי לחסום את ביבי. ביבי הוא זה שמטורף שבשביל החרדים מוכן לקואליציה שבה אין אף שותף למשנתו הכלכלית. הליכוד ביתינו, יש עתיד, הבית היהודי והתנועה זאת קואליציה טבעית למשנה הכלכלית של נתניהו. והוא בשביל ש"ס מוכן לוותר על שותפים טבעיים למשנתו הכלכלית. אבל כנראה זה סתם טריק כמו שברק העמיד פנים שהוא מוכן לקבל את שרון לממשלת אחדות כדי שש"ס תוותר על משרד הפנים לישראל בעלייה.

אני לא רואה גוונים.

אני רואה שמאלנים המאשימים רק את ישראל, הערבים הם צדיקים מבחינתם.

אינני רוראה שמאלנים התוקפים את סייען הטרור ומכחיש השואה אבו מאזן.

אני רואה הרבה שמאלנים הרצים להזדהות עם הרוצח הזה,

בעוד הוא מסית לרצח יהודים והשמדת ישראל.

אינני רואה שמאלנים התוקפים את החמאס.

אני רואה שמאלנים המכנים את מחבלי החמאס "פעילים", כמו פעילי הסתדרות, פעילי מפלגת העבודה...

מבחינתם פעיל מפלגה ישראלית או ארגון ישראלי שווה בדיוק לרוצח של החמאס.

נתניהו ביצע פשע עבור פגישה עם אבו מאזן, הקפיא התיישבות,

ביצע פשע חמור יותר והכריז על שתי מדינות,

והכלב אבו מאזן שם קצוץ והתחמק מכל משא ומתן.

האם יש כלב שמאלני אחד שהטיל את האשמה על אבו מאזן?

האם יש כלב שמאלני אחד שאי פעם יאמר רק הכלב הערבי אשם?

הטיעון שלך על לא להיראות סרבן שלום הוא זבל תעמולתי מסריח.

עבור השמאלנים המטורפים רק כאשר כולנו ניטבח נפסיק להיות סרבני שלום.

את הגוונים אתה מדמיין. כי העובדות מראות שמאל בגוון אחד, שחור משחור!

.

אל תעליב כלבים, כלבים לא בוגדים, שמלאנים כן ועוד איך. ונכון אפילו לאור ההצעות הנדיבות של ברק וההצעות הנדיבות עוד יותר של אולמרט שמלאנים קיצוניים עדיין מאשימים את ישראל ותירוצים לא חסר. ואפילו בעסקת שליט השמאל טען שיש סימטריה בין גלעד שליט לרוצחי הילדים ששוחררו תמותו ובכך הצדיק את החמאס והחיזבאאלה בטענה שלהם יש אלפי חטופים כמו שליט.

ברור שאתה לא רואה גוונים . כבר נוכחנו מזמן לדעת שאתה רואה הכל בשחור ובלבן ולגביך המונח "שמאל" הוא כמו לאנטישמי  המונח "יהודי" . זה כבר עניין קליני ולא נושא  לדיון רציונלי.

מזל שהציבור בישראל  מבין היטב את מחלת הנפש שלך ושל חבריך (השונאים כמעט את כל העם היהודי כמו כל אנטישמים) הקיא אתכם בשאט נפש מהכנסת.

ואגב "כלב" הוא חיה מופלאהחביבה  ונאמנה ואני מעדיף אותה על פני אנשים כמוך..

אני מנסה להיות רציונאלי ואני עדיין לא רואה כל הבדל בין מר"צ לתנועה מלבד בתחום הכלכלי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר