אבדן האמונה

אלוהים גם לא רוצה שכל בני האדם יאמינו בו ושיעבדו אותו, כי אם היה רוצה בכך,

אז זה היה קורה כבר ממזמן.

ולכן, יהודה, בניסיונותיו שלשכנע אנשים באמיתות התורה והאלוהים, הוא כופר

ממדרגה ראשונה, שמורד באלוהים, ושפועל בניגוד לרצונו של האלוהים.

גם הרופא החותך רגל נגועה הוא אכזר,  האם המעשה שלו אנושי,   למתבונן מהחוץ שלא ראה רפואה מעולם,  יחשוב שהרופא משוגע, אכזר.

אולם לאחר שהחולה יחלים, יבין שכל גופו ניצל, בהקרבת רגלו.

כבר שמעתי את ההשוואה המטופשת הזאת, בין עם ישראל שחטא ולכן נגזרה עליו השואה, לבין חולה עם רגל נגועה שרגלו נכרתה.

לכן אני חוזר על מה שכתבתי: מי שסבור כך לוקה בשכלו או בנפשו.

מי שסבור כך מצדיק את השואה. הוא נוטל את האחריות מהנאצים ושמה בידי האלוהים. 

(ואגב מוכיח שהעם היפני חכם יותר ורציונלי יותר מהעם היהודי שכולל בתוכו אוסף הוזים-פנאטים.)

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

מאיפה צצת פתאום,  לוקה בשכלו לוקה בנפשו.

איזה צביעות,

ראה את שרשור של אמריטוס, הוא דורש שירו באש חיה על ערבים זורקי אבנים,

ואף הוסיף שגם על החרדים צריך לפתוח באש, 

וכמה פעמים משהו גונב לך תור ברמזור ואתה מקלל ומבקש את מותו.

והאם אונס ביתך בת ה5 אינו ראוי לסקילה.   והרוצח בבאר שבע, שבס"ה ביקש ממנו להפסיק את הרעש ודקר אותו,

כל אלו לא הייתה רוצה להשמידם ???

אז אם יש אחד בעולם  שרואה שצופה בנעשה ובכוחו לבצע את מה שאנו רוצים, אז על מה תלינו.

תפסיקו להיתמם.

איזה צביעות,

והאם אונס ביתך בת ה5 אינו ראוי לסקילה.   והרוצח בבאר שבע, שבס"ה ביקש ממנו להפסיק את הרעש ודקר אותו,

אז אם יש אחד בעולם  שרואה שצופה בנעשה ובכוחו לבצע את מה שאנו רוצים, אז על מה תלינו.

תפסיקו להיתמם.

I rest my case

יהודה השקרן.

איני מחייב פתיחה באש חיה על כל ערבי שמיידה אבנים,

אלא במקרים ספציפיים, של סיכון חיי אדם, או ציוד חיוני

וקריטי.

לירות בחרדים???

רק ביהודי חרדי שמיידה אבנים על רכב נוסע, ובכך להציל

את חיי הנוסעים והולכי הרגל שעלולים להפגע מן הרכב,

שמאבד שליטה.

שקרן וחלאה שכמותך, אין גבול לשקרים שלך, הא?

טוב, זו לא תשובה למה ש'קולומבוס הבן' שאל , אבל תגובה לדברים שעלו (לשאלת קולומבוס הבן התייחסתי כבר קודם)...

לדעתי הדימוי של אלוהים  שיש לדתיים\חרדים דורש בדיקה מעמיקה, כי הדימוי לבטח מוזר ולקוי :

לא סביר לחלוטין שאלוהים יצר בעל חיים נבון\אינטלגנטי, שהדבר המרשים ביותר והמרתק ביותר בו (באדם, יצירתו של אלוהים) זה המוח האנושי, הלומד, המתפתח, הצובר כל הזמן יכולות מרשימות - ל א סביר שאלוהים יצר את זה, אבל יחד עם זה הוא רוצה וכופה על האדם שיצר להשאר קשור לסינורו, לנצח נצחים, כמו לסינורה של אמא פולניה הלוקה בדכאונות ובחרדות, שמגבילה את בנה בשלל הגבלות בכל  תחום שרק אפשר, וכאילו לא די בזה, הוא, האלוהים  בדימוי  של הדתיים\חרדים,  גם מצפה ודורש מהאדם (מכל היהודים) 'ילקקו' לו מבוקר ועד ערב, ויבלו בתפילות וברכות וברכות ותפילות וטקסי פולחן דתיים את רוב זמנם...

זה נראה לי לא נורמלי - כמו מי שיצר כזה דימוי לאלוהים שלו.

טוב, זו לא תשובה למה ש'קולומבוס הבן' שאל , אבל תגובה לדברים שעלו (לשאלת קולומבוס הבן התייחסתי כבר קודם)...

כיצד זה הפכתי מקולמוס לקולומבוס ?

איזה צביעות,

תפסיקו להיתמם.

I rest my case

I have more

קולמוס, קולמוס, כמובן שקולמוס, ולא קולומבוס. 'קולמוס הבן'.

סליחה על שיבוש הכינוי.

הכל התחיל מטעות קולמוס (מקלדת) בהיסח הדעת וללא שום כוונה רעה, סליחה, מחילה.

סליחה על שיבוש הכינוי.

"קולמוס הבן" מאחר ואני בנו של "kulmus" שהיה פעיל בעיקר בפורום אקטואליה ופוליטיקה. לאחר מותו של אבי לפני כשנתיים וחצי החלטתי להצטרף לפורומים ולמלא את מקומו.

פשוט-היפנים האמינו באדם-בעוד שבסיס האמונה היהודית לא עומד אדם.

emo_63.png

סליחה על שיבוש הכינוי.

"קולמוס הבן" מאחר ואני בנו של "kulmus" שהיה פעיל בעיקר בפורום אקטואליה ופוליטיקה. לאחר מותו של אבי לפני כשנתיים וחצי החלטתי להצטרף לפורומים ולמלא את מקומו.

כל הכבוד 'קולמוס הבן', זה יפה, יפה מאד, האופן בו אתה ממשיך ומקיים את המסורת ואת הזכרון של אבא שלך ז"ל שכתב כאן עד לא מזמןemo_45.png.

תשמע, אני מבינה שאתה ביפן, אבל יש לך טיפה זמן בין לבין. נושא הפורום כאן זה 'היסטוריה', והיסטוריה של היקום זה לגמרי מתאים, וגם מאד מעניין, ומכיוון שאתה בר סמכא בנושא, באמת חשבתי על הדברים שכתבת על המפץ הגדול. אני אכתוב ביתר פרוט שם, וגם נשארו לי כמה שאלות שאשמח אם תסביר.

לעניין שהגלקסיות מתרכזות ב'היקף', כאילו בקליפה, כמו על מעטפת של בלון, את זה הבנתי תוך 3 דקות, ותודה שתיקנת אותי, ואני 'מסבירה' את זה לעצמי ע"י העובדה שכל החומר ביקום נוצר תוך זמן מוגבל, ואחר כך לא נוצר יותר חומר חדש, וזה תוך שהחומר שנוצר (חלקיקים אלמנטריים  מהתקופה\זמן ההוא 'נהדף' החוצה ממקור הפיצוץ והלאה. ומכיוון שחומר הפסיק להווצר לאחר פרק זמן מסויים, החומר שנוצר הספיק להתרחק ל'מעטפת', כך שלא כל היקום מלא היום בגלקסיות, כמו שחשבתי קודם בטעות.

טוב, על עוד דבר או שניים וגם שאלות אכתוב בהזדמנות אחרת, למשל : אמרת שהיקום הוא בלתי מוגבל, כבר היום - אני הייתי אומרת שהוא בלתי מוגבל (במימדיו) 'בפוטנציה', כלאמר הוא ימשיך להתפשט עוד ועוד ללא מגבלה (אני מבינה שכך משערים היום האסטרו פיסיקאים) - אבל למעשה היום גם הגלקסיות המרוחקות ביותר, הן במרחק מוגבל, ענקי, אבל מוגבל וסופי, בתאוריה, מכסימום מכסימום בתיאוריה, מרחק של 14 מיליארד שנות אור מאיפה שהיה מרכז המפץ, וזה הרי לא 'אינסוף'.

לעניין שהגלקסיות מתרכזות ב'היקף', כאילו בקליפה, כמו על מעטפת של בלון, את זה הבנתי תוך 3 דקות, ותודה שתיקנת אותי, ואני 'מסבירה' את זה לעצמי ע"י העובדה שכל החומר ביקום נוצר תוך זמן מוגבל, ואחר כך לא נוצר יותר חומר חדש, וזה תוך שהחומר שנוצר (חלקיקים אלמנטריים  מהתקופה\זמן ההוא 'נהדף' החוצה ממקור הפיצוץ והלאה. ומכיוון שחומר הפסיק להווצר לאחר פרק זמן מסויים, החומר שנוצר הספיק להתרחק ל'מעטפת', כך שלא כל היקום מלא היום בגלקסיות, כמו שחשבתי קודם בטעות.

לא בדיוק. הקליפה היא היקום. תחשבי על ספור הבלון שוב: באנלוגיה אם היקום היה דו-מימדי הוא היה רק הקליפה. פנים הבלון לא קיים.

כך היקום שלנו: הוא דומה לשפת כדור ארבע-מימדי, רק שהכדור הארבע-מימדי לא קיים. 

קשה לדמיין את זה - אבל זוהי המציאות.

הסרטון הבא עשוי לעזור

http://www.youtube.com/watch?v=i1UC6HpxY28

כן, הסרטון רלוונטי ומסביר בצורה פשוטה ומשכנעת, שאם היקום הוא 'על המעטפת' או מעטפת - אין לו בעצם מרכז.

אני עדיין צריכה לעכל היטב את העובדה שעם המפץ הגדול התחיל גם המרחב, דבר שקודם לזה כלל לא היה קיים, מה שהוא מסביר\מדגים בסרטון כ'התרחבות המדרכה', עצם הבסיס עליו מתקיים הכל.

שמע, זו אשמתי שאני לא מתמצאת בנושא. קניתי כבר לפני כמה שנים בחנות ספרים משומשים את קיצור תולדות הזמן של ס. הוקינגס, וקראתי רק חלקים ממנו, תוך דילוגים. ועוד ספר בעברית (נכתב בעברית, לא מתורגם), ספר מעולה ומקיף, שמו "היקום", יסודות האסטרופיסיקה, וגם אותו קראתי באופן דומה, לא בשלמותו, ובדילוגים.

בכל אופן, היום אפשר למצוא גם באינטרנט חומר פופולרי וקל יותר לקליטה ועיכול, ושווה להעזר בו, כי הנושא מרתק.

טוב, על עוד דבר או שניים וגם שאלות אכתוב בהזדמנות אחרת, למשל : אמרת שהיקום הוא בלתי מוגבל, כבר היום - אני הייתי אומרת שהוא בלתי מוגבל (במימדיו) 'בפוטנציה', כלאמר הוא ימשיך להתפשט עוד ועוד ללא מגבלה (אני מבינה שכך משערים היום האסטרו פיסיקאים) - אבל למעשה היום גם הגלקסיות המרוחקות ביותר, הן במרחק מוגבל, ענקי, אבל מוגבל וסופי, בתאוריה, מכסימום מכסימום בתיאוריה, מרחק של 14 מיליארד שנות אור מאיפה שהיה מרכז המפץ, וזה הרי לא 'אינסוף'.

היקום הוא אינסופי והיה אינסופי כבר ברגע המפץ הגדול. מה שסופי זה אותו החלק שאותו אנו רואים.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר