ועיניתם את נפשותיכם ----זה לא צום....לא....

לא לאכול כמה שעות זה לא עינוי נפשי...

זה קצת סבל גופני,ולחלק מאיתנו זה כמעט לא מזיז...

אם אתה סורק לאחורנית מקרים שבהם אולי פגעת במישהוא...ומנסה לחיות את המקרה הזה שוב ומרגיש עינוי נפשי...

אז אפשר ויכופר לך...

מדוע?

כי אם אתה מרגיש עינוי נפשי מזה אז יש מקום לקוות שלא  תחזור על דבר כזה...

והנפש אשר לא תעונה,ונכרתה הנפש ההיא מעמיה...

מה זה והנפש אשר לא תעונה?

הכוונה ל--מי שלא יצום?

מה אכפת לי  מהמילה תענית שאינה בתורה כלל...ויש גם תענית דיבור...אז זה צום?

החוצפה הגדולה של היהדות לבאר עינוי נפשי לסתימת התחת מאוכל  אין לה גבול...

אין לה גבול...

וה"חילונים" צמים,כדי "לשמור על המסורת"...

איפה שקית ההקאה כשצריך אותה?

צום קל...

(הס..שקט....החזיריידה צמה לכמה שעות...)

לא לאכול כמה שעות זה לא עינוי נפשי...

זה קצת סבל גופני,ולחלק מאיתנו זה כמעט לא מזיז...

אם אתה סורק לאחורנית מקרים שבהם אולי פגעת במישהוא...ומנסה לחיות את המקרה הזה שוב ומרגיש עינוי נפשי...

אז אפשר ויכופר לך...

מדוע?

כי אם אתה מרגיש עינוי נפשי מזה אז יש מקום לקוות שלא  תחזור על דבר כזה...

והנפש אשר לא תעונה,ונכרתה הנפש ההיא מעמיה...

מה זה והנפש אשר לא תעונה?

הכוונה ל--מי שלא יצום?

מה אכפת לי  מהמילה תענית שאינה בתורה כלל...ויש גם תענית דיבור...אז זה צום?

החוצפה הגדולה של היהדות לבאר עינוי נפשי לסתימת התחת מאוכל  אין לה גבול...

אין לה גבול...

וה"חילונים" צמים,כדי "לשמור על המסורת"...

איפה שקית ההקאה כשצריך אותה?

צום קל...

(הס..שקט....החזיריידה צמה לכמה שעות...)

שאל את הדבה ,איזה עינוי זה ,לא נשנש מול המחשב 24 שעות.שלא לדבר על השיעמום שיתפוס אותה בגלל חוסר העיסוק במחשב והאובססיה שלה ללכוד מתחזים.,כשאני חושב על זה אפילו אני מתענה בשבילה אפילו שעדיין לא נכנס יום כיפור.מקווה שהיא תישמע בעצת הפסיכיאטר שלה ולפחות את הכדורים היא תיקח,ויש גם אישור מהרבנים שאותם היא כל כך מחבבת emo_05.png .

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

אני בהחלט מקבל את הניתוח של הורוביץ . יתירה מזו יש מספיק מקורות המוכיחים כי בתקופת הבית הראשון כנראה שלא הכירו  בכלל את יום הכיפור. יום זה מוזכר רק במקור הכהני בתורה שעל פי דעת רוב חוקרי המקרא נכתב בתחילת תקפת הבית השני.

אם זאת צריך לזכור כי עינוי הנפש קשור  לצום כבר בתקופות מוקדמות והראיה לכך היא התקבולת בישעיה ג' 3:לָמָּה צַּמְנוּ וְלֹא רָאִיתָ עִנִּינוּ נַפְשֵׁנוּ וְלֹא תֵדָע.

כתבתי כאן לא פעם שהאמת ההיסטורית לא תשנה מסורת שהתגבשה במשך 2500 שנה. אם אטען שיציאת מצרים היא פיקציה -האם אגרום לכך שאנשים לא יחגגו את הסדר?

זכותך, הורוביץ לנהוג כרצונך ולא לצום אבל מי שטוען לפירוש "מוסכם" לא יכול להתעלם מזה  ש-70 אחוז מהציבוור היהודי (ישראלי אם תרצה) צם ובכך הכריע הכרעה ברורה מהו הפירוש המקובל עליו... 

נכון, תמיד יהיה אפשר למצוא איזה מראה כאילו ציני למנהג הנהוג ביום כיפור, לאותו צום, שכולם מסתכלים על השעון, מתי הוא מסתיים כבר. וחוץ מזה, כמו שתמיד חשוב לצבי, בתורה באמת הרי לא כתוב במפורש שצריך לצום, וכולו זו 'פרשנות רבנית' - אבל בכל זאת, אני צמה, והסברתי למה אני צמה : 'מטעמי מסורת'. ואני  יכולה להסביר  מה זה 'מטעמי מסורת', בפעם אחרת, ואפשר לדבר על זה לא מעט.

ו  'מסורת' זה גם 'הרגלים' - וכח ההרגלים חזק מאד מאד, יותר מכל ניתוח הגיוני או גילויים היסטוריים. ובאמת אם היה מתברר שיציאת מצריים וספיחיה לא התרחשה מעולם, והיינו מבינים את זה בברור (והרבה היום אכן יודעים או חושבים כך, שלא היו דברים מעולם) - את לילות הסדר ואת חג הפסח היינו ממשיכים לקיים פחות או יותר או אפילו בדיוק באותו אופן, על בסיס הפיקציה, כי כוחו  של ההרגל מאד מאד חזק.

ואני כאן, ואפשר לשאול אותי מה שרוצים. הצום קל לי מאד מאד, אף פעם לא היה לי איזה קושי של להיות צמאה או רעבה, אפילו לא לקראת סוף הצום, מתישהו מופיע רעב קל שבקלים ביום כיפור, והוא חולף מהר. מסביב אני שומעת על כאבי ראש ועל הרגשות לא טובות, ואצלי, שום כלום וממש קלי קלות. ולעדכון, 'דבה' אני מבינה שזה שמנה, אז רק לעדכון, אני בכלל בכלל לא, אבל לא מפריע לי, שהרי אני כבר מזמן יודעת עם מי יש לי עסק.

לא מרגישה שמץ של צורך להתנצל או להצטער, כשאני מבחינה במישהו שמופיע מחופש לזהות חדשה ושמיד מיד עם הופעתו (לפני שאמרתי בכלל איזה דבר) מתחיל לתקוף אותי ולסכסך ביני לאחר, למה שלא אחשוף מי הוא ? אין סיבה אחת שבעולם שלא.  ורק לעדכון, מעולם לא היה לי ולא הלכתי או פניתי לא לפסיכיאטר ולא לפסיכיאטרית, כנראה שלא היה בזה צורך. ומעולם מעולם לא נטלתי (שתיתי כמו שיש אומרים) כדורים כלשהם, אפילו לא כדור הרגעה הקל שבקלים שאני יודעת שיש לאנשים פה ושם בארונות העזרה ראשונה בחדר האמבטיה. ואם מישהו כאן כועס, הוא הביא את זה על עצמו במו ידיו, ויש עכשיו את יום כיפור לחשוב, בהצלחה.

מי שינסה לקרוא מעט מההלכות לגבי יום כיפור (בצורה כללית כמובן) יגלה שלמרות שיש הלכות רביות הנוגעות לצום עצמו קיימות גם כמות לא קטנה של הלכות העוסקת בענייני תשובה - איך מכפרים בסוגי העברות השונות, מה צריך לעשות, השלבים לתשובה והחיוב של האדם לעשות אותה - וכמובן איך היא משפיעה עליו.

נכון שהצום הוא עניין הנראה פחות קשור לכפרה, אבל צריך לזכור שאין הרבה אנשים שיאכלו ארוחת צהריים ענקית ואז ילכו לבית כנסת ויגידו שהם מתנצלים - זה כבר לא מתאים במיוחד, הצום נועד להביא את האדם למצב בו הוא עצמו מתענה גם בגופו וגם בנשמתו.

אבל, וזאת שורת המחץ - יום כיפור לא נועד ליום של תענית, הוא נועד ליום של תשובה.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

נכון, תמיד יהיה אפשר למצוא איזה מראה כאילו ציני למנהג הנהוג ביום כיפור, לאותו צום, שכולם מסתכלים על השעון, מתי הוא מסתיים כבר. וחוץ מזה, כמו שתמיד חשוב לצבי, בתורה באמת הרי לא כתוב במפורש שצריך לצום, וכולו זו 'פרשנות רבנית' - אבל בכל זאת, אני צמה, והסברתי למה אני צמה : 'מטעמי מסורת'. ואני  יכולה להסביר  מה זה 'מטעמי מסורת', בפעם אחרת, ואפשר לדבר על זה לא מעט.

ו  'מסורת' זה גם 'הרגלים' - וכח ההרגלים חזק מאד מאד, יותר מכל ניתוח הגיוני או גילויים היסטוריים. ובאמת אם היה מתברר שיציאת מצריים וספיחיה לא התרחשה מעולם, והיינו מבינים את זה בברור (והרבה היום אכן יודעים או חושבים כך, שלא היו דברים מעולם) - את לילות הסדר ואת חג הפסח היינו ממשיכים לקיים פחות או יותר או אפילו בדיוק באותו אופן, על בסיס הפיקציה, כי כוחו  של ההרגל מאד מאד חזק.

ואני כאן, ואפשר לשאול אותי מה שרוצים. הצום קל לי מאד מאד, אף פעם לא היה לי איזה קושי של להיות צמאה או רעבה, אפילו לא לקראת סוף הצום, מתישהו מופיע רעב קל שבקלים ביום כיפור, והוא חולף מהר. מסביב אני שומעת על כאבי ראש ועל הרגשות לא טובות, ואצלי, שום כלום וממש קלי קלות. ולעדכון, 'דבה' אני מבינה שזה שמנה, אז רק לעדכון, אני בכלל בכלל לא, אבל לא מפריע לי, שהרי אני כבר מזמן יודעת עם מי יש לי עסק.

לא מרגישה שמץ של צורך להתנצל או להצטער, כשאני מבחינה במישהו שמופיע מחופש לזהות חדשה ושמיד מיד עם הופעתו (לפני שאמרתי בכלל איזה דבר) מתחיל לתקוף אותי ולסכסך ביני לאחר, למה שלא אחשוף מי הוא ? אין סיבה אחת שבעולם שלא.  ורק לעדכון, מעולם לא היה לי ולא הלכתי או פניתי לא לפסיכיאטר ולא לפסיכיאטרית, כנראה שלא היה בזה צורך. ומעולם מעולם לא נטלתי (שתיתי כמו שיש אומרים) כדורים כלשהם, אפילו לא כדור הרגעה הקל שבקלים שאני יודעת שיש לאנשים פה ושם בארונות העזרה ראשונה בחדר האמבטיה. ואם מישהו כאן כועס, הוא הביא את זה על עצמו במו ידיו, ויש עכשיו את יום כיפור לחשוב, בהצלחה.

שמנה,ההודעה שלך מחזקת אצלי את הדעה שאת מטופלת בתרופות שמן הסתם לא מספיקות לך ואת צריכה לחזור לפסיכיאטר המטפל שלך כדי שינסה טיפול חדש.

דבה,למה שלא אכעס אם את באה ומאשימה אותי בהתחזות?מה נראה לך שאם הייתי רוצה להחליף כינוי ( כמו שרבים אחרים עשו ),אז הייתי צריך להתבייש בזה?וגם אם זה היה נכון מה זה בדיוק צריך להפריע לך ???רק מישהי עם בעיה נפשית אמיתית שמחפשת את הריבים,מתערבת בעניינים האלה.

ולעצם העיניין - איני יודע למה כשמגיבים/מצוטטים ליוסי אין לידו את שם הכותב.אבל אם את כל -כך היסטרית ופרנואידית ( ואת כן כזו !!! ),אז כנסי למייל שלו ואח"כ למייל שלי ותראי שמדובר בשני משתמשים שונים.ואם גם זה לא מספיק לך,אז את יש לך את כל הזמן שבעולם מעצם ישיבתך בבית כל היום כדי לדעת להבחין בין סגנונות כתיבה שונים.וגם אם זה לא מספיק לך אז פני להנהלת הפורומים כדי לברר את העיניין לעומק.מה את כבר שאני אעשה יא דבה כדי לעזור לך לצאת מהתסביך הזה???

חוצמיזה,אני לא אשם שגם כאשר אני לא כותב הרבה,רוחי עדיין שוררת בפורום כאשר רומזים לך שאת דבה ושמנה או בטלנית.כנראה שמה שכתבתי לך חקוק עדיין בראשם של הכותבים.אני מבחינתי כבר לא מגיב אלייך הרבה זמן ולא מתייחס אלייך אלא אם כן את מקבלת התקף פראנויה ומאשימה אותי בהאשמות מגוחכות ושקריות.

שיהיה לך צום קל,ושלא תנשנשי הרבה,כי את עלולה לעלות עוד יותר במשקל.דבה!!!emo_04.png

לדעתי כדאי בהזדמנות לחסום את שניהם.

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

מזהים שאתה אדם לא טוב או רע,אלא נמצא כדי להרוג - כלומר,אתה סתם שמאלן פסיכופת.מתאים ככפפת משי לשמנה המובטלת,מקווה שאתה לא תהיה שם בשבילה כדי להרוג אותה,ולא בגלל שאתה פסיכופת אלא בגלל שהיא פסיכית ולא יודעת מתי לסתום שזו תכונה מרגיזה מן הסתם emo_01.png.

נצר, תראה איך הוא מתבכיין על שנפל לבור שכרה למישהו אחר. הוא חושב שכולם  כאן מטומטמים ועדיין באמת לא מבינים ש"yosapusi" זה יצור שייצר "הגיוני", המתחזה והמשנה דמויות וכינויים באופן תדיר.

והוא באמת עושה את עצמו שהוא לא מבין למה בציטוטים שהוא ציטט את "yosapusi" כפילו, כתוב רק "כתב"  ולא כתוב מי כתב - עד כדי כך הוא ישר ותמים וגם חכם וכולם כאן פראנואידים וסתומים.

והוא מיתמם לגבי למה בכלל חשפתי אותו וגרמתי לו את הצער הכרוך בזה, אז עוד פעם אני אסביר, למי שעדיין לא הבין : מיד, אבל מיד ובהודעות הראשונות שכתב "yosapusi" הכפיל החדש שלו, של הגיוני, הוא תקף אותי, ללא שום שמץ פרובוקציה ממני, וכתב באופן מכוון כדי לסכסך ביני ובין צבי, וכדי להסית אחרים נגדי, וכדי להתל כאן בכל הפורום, וכל זה לפני שאני עשיתי איזה דבר או התייחסתי בכלל באיזה אופן לאותו חבר חדש שהצטרף לפורום,  ורק אז, אחרי שראיתי את ההתקפות נגדי, רק הערתי בעדינות, בשלב ראשון, שהחבר החדש הוא בעצם חדש\ישן, מבלי לנקוב בשם  -  ורק אחרי שהמשיך והמשיך לתקוף אותי, חשבתי שאני רשאית להתגונן ולחשוף מי עומד מאחרי  אותו "yosapusi" שתוקף אותי ומסית נגדי.

ואני אומרת עכשיו במפורש : אם "הגיוני" ימשיך במה שהוא עושה כעת,  אביא ואציג הוכחות חותכות (ששמורות כבר אצלי) מי מעורב ובאיזה אופן ב'שטפון' (או ב'רייטינג' המשופר) בתגובות להודעה שהיתה כאן על האופן בו דיברו בתקשורת על מותו של הרב אלישיב זצ"ל. (והמעורב הזה כמובן שיקר והכחיש זאת נמרצות) - אז שלא תהיה אחר כך התבכיינות, אמרתי עכשיו במפורש מה אעשה באם.

ובאוירת ערב יום כיפור, אני התגוננתי, מה שהיה היה. ואפשר גם לסלוח לאנשים על הכל, כמעט על הכל, ולראות בכל זה מעשה שובבות ותו לא, ועוינות לא חייבת להתקיים לנצח. ואין שום איסור על התחזויות (לכשעצמן) מעין אלה באינטרנט. השאלה היא רק מה כוונתן  ולמה הן מנוצלות. ואני אישית, ואני מניחה שגם יתר הפורום, מוכן תמיד לסלוח על מעשה שאפשר בדיעבד לראות בו רק מעשה שובבות.

זה נכון המסורת היא לא המצווה ועד לחורבן בית שני התורה שבעל פה הייתה המסורת. את המסורות מקיימים בלי קשר למה שכתוב בספרים. גם אחרי שישעיהו אמר שאלוהים לא ביקש קורבנות המשיכו בבית השני להקריב קורבנות לאלוהים למרות שכבר היה כתוב שאלוהים רוצה מוסר ולא פולחן. וגם התלונות החוזרות ונשנות של מחבר ספר מלכים על הבמות מראה שלישראלים הייתה נטייה בלתי נשלטת להקריב קורבנות לאלוהים עד כדי כך שהיה צריך להקים מזבח בכל פינה וזה מראה שבני ישראל לא היו מסוגלים לוותר על המסורת הקדומה של קורבנות לאלוהים ומחברי התורה לא יכלו לעשות מהפכה בנושא.

נצר, תראה איך הוא מתבכיין על שנפל לבור שכרה למישהו אחר. הוא חושב שכולם  כאן מטומטמים ועדיין באמת לא מבינים ש"yosapusi" זה יצור שייצר "הגיוני", המתחזה והמשנה דמויות וכינויים באופן תדיר.

והוא באמת עושה את עצמו שהוא לא מבין למה בציטוטים שהוא ציטט את "yosapusi" כפילו, כתוב רק "כתב"  ולא כתוב מי כתב - עד כדי כך הוא ישר ותמים וגם חכם וכולם כאן פראנואידים וסתומים.

והוא מיתמם לגבי למה בכלל חשפתי אותו וגרמתי לו את הצער הכרוך בזה, אז עוד פעם אני אסביר, למי שעדיין לא הבין : מיד, אבל מיד ובהודעות הראשונות שכתב "yosapusi" הכפיל החדש שלו, של הגיוני, הוא תקף אותי, ללא שום שמץ פרובוקציה ממני, וכתב באופן מכוון כדי לסכסך ביני ובין צבי, וכדי להסית אחרים נגדי, וכדי להתל כאן בכל הפורום, וכל זה לפני שאני עשיתי איזה דבר או התייחסתי בכלל באיזה אופן לאותו חבר חדש שהצטרף לפורום,  ורק אז, אחרי שראיתי את ההתקפות נגדי, רק הערתי בעדינות, בשלב ראשון, שהחבר החדש הוא בעצם חדש\ישן, מבלי לנקוב בשם  -  ורק אחרי שהמשיך והמשיך לתקוף אותי, חשבתי שאני רשאית להתגונן ולחשוף מי עומד מאחרי  אותו "yosapusi" שתוקף אותי ומסית נגדי.

ואני אומרת עכשיו במפורש : אם "הגיוני" ימשיך במה שהוא עושה כעת,  אביא ואציג הוכחות חותכות (ששמורות כבר אצלי) מי מעורב ובאיזה אופן ב'שטפון' (או ב'רייטינג' המשופר) בתגובות להודעה שהיתה כאן על האופן בו דיברו בתקשורת על מותו של הרב אלישיב זצ"ל. (והמעורב הזה כמובן שיקר והכחיש זאת נמרצות) - אז שלא תהיה אחר כך התבכיינות, אמרתי עכשיו במפורש מה אעשה באם.

ובאוירת ערב יום כיפור, אני התגוננתי, מה שהיה היה. ואפשר גם לסלוח לאנשים על הכל, כמעט על הכל, ולראות בכל זה מעשה שובבות ותו לא, ועוינות לא חייבת להתקיים לנצח. ואין שום איסור על התחזויות (לכשעצמן) מעין אלה באינטרנט. השאלה היא רק מה כוונתן  ולמה הן מנוצלות. ואני אישית, ואני מניחה שגם יתר הפורום, מוכן תמיד לסלוח על מעשה שאפשר בדיעבד לראות בו רק מעשה שובבות.

אם הוא תקף אותך הוא תקף גם את צבי כי הוא היה שווה כלפי שניכם. ואין צורך לסכסך צבי מרגיש שיש לו שליחות שהוא נביא ולכן הוא כועס גם עליך וגם על חיים על היחס הלא רציני שייתכן שעברו גם נביאים מהתנ"ך.

יבגני,ראה נא...

לא אכפת לי לקיים מסורת,רק שלא יגידו לי שהיא הוראה בע"פ מסיני...

גם אם מסורת כלשהיא גרדו אותה מהתחת,והתרגלנו...מסכים לקיים אותה...מי אני שאמנע גרוד מהתחת...

אבל --דונט פאק וויז מיי תורה...

צום קל...

מתבכיין ???emo_05.png.את ממשיכה בקו של ההזיות והדמיונות שלך - כמו ההכחשות שלך שאת לא שמנה ולא מובטלת.שימי לב שאף אחד לא מתייחס אלייך חוץ מאיזה פסיכופט בעל יצר הרג שאני אפילו לא יודע אם הוא בכלל קונה את כל הזבל שאת חופרת לנו כאן.

ויא חתיכת זבל מהלכת,תציגי כבר את ההוכחות שלך ותפני אל מי שצריך במקום לחפור לנו בראש ולהטריד גולשים.

יא דבה חסרת חיים emo_04.png!!!

מתבכיין ???emo_05.png.את ממשיכה בקו של ההזיות והדמיונות שלך - כמו ההכחשות שלך שאת לא שמנה ולא מובטלת.שימי לב שאף אחד לא מתייחס אלייך חוץ מאיזה פסיכופט בעל יצר הרג שאני אפילו לא יודע אם הוא בכלל קונה את כל הזבל שאת חופרת לנו כאן.

***,תציגי כבר את ההוכחות שלך ותפני אל מי שצריך במקום לחפור לנו בראש ולהטריד גולשים.

יא *** חסרת חיים emo_04.png!!!

תיקון קטן  emo_04.png : ***.אם לא היה לך את המחשב בבית סביר להניח שהיית מתאבדת מבדידות ~פרצוף עצוב~ .

אני חושב שהויכוח שאולי יצא מפרופורציות (ואולי לא) קצת הורס את האווירה הרגועה (הכל יחסי) של הפורום, אולי תפתחו שניכם נושא בו תקללו אחד את השני ושניכם תוכלו לפרסם הוכחות והלהתווכח עד צאת נשמת שניכם ?

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר