אתה לוקח את הדת באופן שרירותי לכיוו שלך, זה ברור- וכל עיוור יכול לראות את זה.

הכיוון הנאור לכאורה שלך, הכיוון השולל את מה שנראה בעיניך כלא טוב.

העניין הוא שהדת היא לא דבר דמוקרטי, דת היא דיקטטרוה ברוה אני מאמין בכח אחד ששולט על הכל- ואני מאמין שמה שאני עושה מקורו משם (גם אם לפעמים הוא קצת מוגזם)- אין שום דמוקרטיה בדבר כזה.

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

מיסטי...

לא נכחת בשיעורים הקודמים...

גם אתה אוכל את השקר הגדול בקורות עם ישראל...

אין לי כח לחזור על זה שוב ושוב...

ספר התורה הוא ספר לא דת...

אני תובע אי השתלטות על ביאור הספר...

תובע ביאור מוסכם לספר...

דת היא מינוי של אנשים ,טינופות, המתיימרים   לטעון שבידיהם הפירוש הבלעדי והנכון לספר ושאם אינך מסכים לו,לפירוש הזה,אזי אתה כופר...

זה שאתה מתרפס בפני עסקני היהדות ומלחך עפר רגליהם ומקבל את שרלטנותם שהספר הזה הוא דת --זבש"ך.

בקרוב...

מדרגה נוספת בחקר הבריאה...

לצבי .....

סליחה שאני מתערבת .......

אבל מהשורות שכתבת  להבין  שמה שהכי מפריע לך בפרשנות היהודית  .....

זה שאם נאמין בזה נהפוך למאכולת אש בעיני הגויים ..... עקב התרברבות ...

ובכן ...

אם מסתכלים טוב רואים שהפרשנות הזולה הזו להתרברב בגלל יהדות ....

מגיעה בדיוק מהפרשנות של הגויים  ...

והיא גם מגיעה בדיוק לאוזניים הנכונות .... אלה שהתירו  לעצמם להתרברב בגלל יהדותם ומסכימים לה ...

ולא לקחת את הדברים כעובדה יבשה ... וכחייל בתפקיד... כמו שפרפר לא מחליט פתאום להתרברב בגלל הכנפיים שלו ...

הרי בדיוק בשביל זה באה הגלות ... להוריד לכל אלה ת'אף ... ולהוציא אותם החוצה ...

ואם אתה נורא חושש לתגובות של הגויים ... צריך לעשות חשבון עד כמה אתה צריך לדפוק להם חשבון ... ולמכור להם את החיים שלך ... תשמע, הצדיקים והרבה יהודים של פעם ... תמיד נשארו הם ... לא זזו מ ד' אמות של הלכה ... ולא היה אכפת להם אם פה  ... או שם ... בעוה"ב ..לא התפתו לחשוב שהשתי כפיות חול בתןך  מסגרת   של בטון  זה  מה שעושה להם את החיים ... תמיד נשארו עם אותה אהבה , אותה שמחה , אותה  דבקות ...

ועתה אם אתה מעדיף ללכת בדרך שלך ... להוריד לאירופאים את האפוטרופסות של השוק העולמי ... ל קיים את ההלכה של "איה יהודי בביתך וגוי בצאתך ".. שיערב לך ... כי   בזה  אתה מקיים "אין הברכה שרויה אלא בדבר הסמוי מן העין" ..ואולי   ע"י    הצניעות הזו של האמת שלך אתה מוצא יותר ברכה ... מפחות שנאה ..

אבל למה אתה לא חושב שאתה מקיים בזה את הפרשנות של חז"ל ?..

אתי יקרה...

לא הבנתי את הודעתך...

אם תוכלי לנסחה שוב...

ברשותך...

לצבי .....

סליחה שאני מתערבת .......

אבל מהשורות שכתבת  להבין  שמה שהכי מפריע לך בפרשנות היהודית  .....

זה שאם נאמין בזה נהפוך למאכולת אש בעיני הגויים ..... עקב התרברבות ...

ובכן ...

אם מסתכלים טוב רואים שהפרשנות הזולה הזו להתרברב בגלל יהדות ....

מגיעה בדיוק מהפרשנות של הגויים  ...

והיא גם מגיעה בדיוק לאוזניים הנכונות .... אלה שהתירו  לעצמם להתרברב בגלל יהדותם ומסכימים לה ...

ולא לקחת את הדברים כעובדה יבשה ... וכחייל בתפקיד... כמו שפרפר לא מחליט פתאום להתרברב בגלל הכנפיים שלו ...

הרי בדיוק בשביל זה באה הגלות ... להוריד לכל אלה ת'אף ... ולהוציא אותם החוצה ...

ואם אתה נורא חושש לתגובות של הגויים ... צריך לעשות חשבון עד כמה אתה צריך לדפוק להם חשבון ... ולמכור להם את החיים שלך ... תשמע, הצדיקים והרבה יהודים של פעם ... תמיד נשארו הם ... לא זזו מ ד' אמות של הלכה ... ולא היה אכפת להם אם פה  ... או שם ... בעוה"ב ..לא התפתו לחשוב שהשתי כפיות חול בתןך  מסגרת   של בטון  זה  מה שעושה להם את החיים ... תמיד נשארו עם אותה אהבה , אותה שמחה , אותה  דבקות ...

ועתה אם אתה מעדיף ללכת בדרך שלך ... להוריד לאירופאים את האפוטרופסות של השוק העולמי ... ל קיים את ההלכה של "איה יהודי בביתך וגוי בצאתך ".. שיערב לך ... כי   בזה  אתה מקיים "אין הברכה שרויה אלא בדבר הסמוי מן העין" ..ואולי   ע"י    הצניעות הזו של האמת שלך אתה מוצא יותר ברכה ... מפחות שנאה ..

אבל למה אתה לא חושב שאתה מקיים בזה את הפרשנות של חז"ל ?..

אתי, לא פשוט להבין את צבי, מכיוון שאת חדשה כאן, וצבי (בתגובה ל'מיסבורן') אומ רשאין לו כח לחזור ולהסביר אני אנסה לתמצת את מה שצבי אומר, בשנים האחרונות :

צבי דבק בטקסט של ספר התורה, מאמין שזה מסר מהקב"ה, מסר שיש להסתמך עליו ולקיימו בדייקנות.

צבי טוען שהפירושים הקיימים לטקסט התורה, התורה שבעל פה, דברי חז"ל, כל המכלול של ההלכה, כל זה אסון ממש  ועוד צפוי להביא עלינו בעתיד אסון וכליה, מכמה בחינות : בשל ביטויי הגזענות שבהלכה (ההתנשאות כלפי הגויים), בשל ה'מונופול' שלדעתו לקח מגזר מסויים על פירוש התורה, בשל התרעומת והשנאה ליהודים שגרמה ההלכה עם הגזענות (כלפי הגויים) שבה. בעבר (ואולי גם עכשיו) הטיף צבי ל'צינזור' או לניקוי התלמוד (וההלכה) מגזענות כלפי הגויים. כשנשאל איך באופן מעשי אפשר לעשות את זה, לדעתי לא השיב או שאמר שזה לא מעניינו (הצד המעשי ופרטי הביצוע של הצעתו), אבל שזה חייב להתבצע.

צבי טוען שאין, או לא צריך להתקיים דבר כזה שנקרא "דת", וחלק מהויכוחים איתו בעבור היו סביב ההגדרה והמשמעות של המושג "דת". בכל מקרא, צבי טוען ש"דת" משמעותה במידה רבה גם 'תיוון' או מעמד שמתווך ביננו האנשים, העם, לבין הקב"ה, ואלה הרבנים, ולדעתו זה מעמד וגוף מיותר ומזיק,

צבי רואה בתורה לא ספר "דת" (כאמור הוא בכלל שולל תוקף ומבקש לבטל את המושג "דת") אלא ספר פילוסופיה (? לא הסביר זאת).

צבי מציע ומטיף ליצור פירוש חדש ומוסכם לטקסט ספר התורה והוא רואה בזה דבר בעל חשיבות עליונה. וזה מכיוון שהפירוש הקיים לתורה, להלכה ולמעשה, הוא סילוף שלה.

תיקון שגיאות הקלדה :

צבי טוען שאין, או לא צריך להתקיים דבר כזה שנקרא "דת", וחלק מהויכוחים איתו בעבור היו סביב ההגדרה והמשמעות של המושג "דת". בכל מקרה, צבי טוען ש"דת" משמעותה במידה רבה גם 'תיווך' או מעמד שמתווך ביננו האנשים, העם, לבין הקב"ה, ואלה הרבנים, ולדעתו זה מעמד וגוף מיותר ומזיק,

אני חושב (וקטונתי מלהבין למה מתכוון צבי בדיוק) שאצלו המושג "עשה לך רב" תהיה רב של עצמך,כשההמשך "קנה לך חבר" תתחבר לטקסט של חמישת החומשים-(אני סתם מנחש...) 

צבי מתכוון וזה ברור מאוד, שיש לבטל את הפרשנות לתורה הלא היא ההלכה,ולקבוע פרשנות חדשה,מוסרית,חפה מכל שנאה לאחר,משמע חברה שמוסריותה גבוהה (אולי "אור לגויים" כדברי דוד גרין?) באופן ששתי הדתות המוניטחאיסטיות הנצרות והאיסלם שהתורהכתובה היא בסיס לדתם -יראו בעם ישראל דוגמא ומקור מהו ציווי אלוהי-אולי נגעתי בכוונה של צבי אולי לא

emo_63.png

נו טוב ... צבי ... אולי בהמשך ...

כשיהיה לי כוח להסביר ...

כי בינתיים תסכים איתי ... שיותר כיף לזרום עם החיים ...

מאשר להתחיל להתפלסף ...

תודה אריאלה...

התרגשתי לקרוא מה שכתבת...באמת,ללא ציניות,ללא נסיון להקניט...

אינני חושב שמישהוא כתב עלי פעם את תמצית השקפתי בענייני הדת וישראל כפי שעשית...ללא לעג, וללא הספד...

אתי יקרה...

יש לי בעיה...

הכיף שלי הוא דווקא לזרום עם הפילוסופיה...

אני מקדם קצת רוח קדימה...

את יודעת...כדי לשמור קצת מרחק מהניגוד שלה (של הרוח) שהוא החומר...

(אין דרך אחרת להנות משניהם...)

ליונרדו היקר...

רק הבהרה חשובה...חשובה...

לבטל את פרשנות הדת,ההלכה ---אין כוונתי בכח...אלא להציע פרשנות אנושית מוסכמת על אנשי ברוח בעם,ככל שניתן,שתוכל להפוך את הפרשנות הדתית לשולית,למיעוט...ושלא תהא הפרשנות הייצוגית של ישראל המציגה את הביאור הישראלי הרשמי לספר התורה...

כמה פשוט...כמה נכון...כמה טבעי...כמה אמיתי...

טוב צבי ..  ננסה לזרום איתך .. כדי שבסוף נוכל לפתוח את הD.J .  ולרקוד לכבוד האמת ...

ובכן ...

אני פשוט ישמיע לך את המילים שלך לפיתרון האינסטנט  של הדילמה הזו  ...

אך כמובן בנוסח של חז"ל ..

ש"אלמלא ניתנה תורה  היינו למדים צניעות מחתול וגזל מנמלה " וכל אחד שהולך לפי הנטיות הטבעיות שלו מגיע לזה ...

והגלגל הזה אוטוטו נוסע בכיוון לשם ... כי כתוב "בימים ההם תשכח תורה מישראל " ...

תשכח .. זה אומר תשכח ... וזה אומר גם ממי שלמד בכיתה א' ויודע לקרוא ..

כי רואים כאן אנשים שמצליחים לקרוא רק את השורות שלה ... ורואים אותה כטקסטים אינטלקטואלים .. ולא כטקסטים אם נשמה ...

מקווה שקצת הבהרתי ...

"חז"ל",הובילו אותנו לגלות ,להרס וחורבן,ולשואה...

עד מתי תתרפסי בפניהם???

הרי זו עבודת אלילים...

"צניעות מחתול" עאלק...

אדם יכול להחליף דעה,אך לא להחליף גוף...

ההסבר ---בהמשך היום...

(על הזמן -כמרחיק בין הניגודים...)

עבור לעמוד
, , , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה