תראה צביקלה =זה שהפרשנות לתורה הלכה והתרחקה מהמקור בצורות של הוגים כותבים ושליחי אלוהים מטעם עצמם זו עובדה ידועה לכל-החרדים והדתיים דהיום  למינהם אינם חיים מפי התורה אלא מפי ההלכה,שברובה איננה אלא להג פרשני =וכן, נוטף שינאה ,ומשטמה כבושה לא רק למי שאינו יהודי אלא גם למי שלא משתייך לכנופיה שלהם,

כשאתה אומר "עם ישראל מובדל מהעמים שיישמר כעם וכו....." באיזה מובן הוא צריך להישמר

ומה המשמעות לטעמך "שישמש סגולה לעמים אחרים שלא לחטוא...." מה משמעותו של חטא בעינך?

והיום במה לדעתך עם ישראל מובדל מעמים אחרים?

האם בהתייחוסתך למימד הזמן בין יצירה\בריאה לכליון כמימד מפריד וזמני בין שתי ההתרחשיות-אתה מסתמך על ,בראשית ג' ,כב ,המדבר על חשש אלוהים שמא יאכל אדם גם "מעץ החיים"  ואכל וחי לעולם" (שם) והמשמעות הינה שאכילה מעץ החיים היתה מוציאה את האדם מחוץ למימד הזמן-ומעניקה לו חיי נצח?

emo_63.png

לוציאנו יקירי...

חיים היקר שלנו בהתרפסותו בפני היהדות טוען שהיא,היהדות ,שמרה עלינו בשנות גלותנו שלא ניעלם חלילה מעם....

אבל אם תשאל אותו,היאך זה שנשמרנו כעם ולא בוללנו בעמים,בתקופת שהותנו הארוכה במצרים, לא יוכל לענות לך בטח דבר...

ראה נא...

את "והבדלתי אתכם מכל העמים"...אני מציע ביאור כזה לו --

אנו נרגיש מובדלים תמיד בין העמים...לא טובים יותר ולא רעים יותר...פשוט מובדלים....

לדוגמא- אולימפיאדה,כנס בין-לאומי של מדענים,הסתובבות בחו"ל...תמיד תורגש איזו אי נוחות עם העמים...משהו ישתבש...משהו ייאמר שלא במקומו...ניגש ללחוץ יש וניכשל  ונימעד על משהו...

ולכן תמיד נשאף למדינה שבה נרגיש נוח...

היהדות הנתעבת לא הירשתה לנו לעלות ארצה (חכו למשיח ודרעק מסוג זה....) והובילה אותנו לשואה...

להישמר כעם,כוונתי,קודם כל להישאר עם ולא להיעלם ולהיטמע בעמים...

לגבי סגולה= כמו שיש סגולה  לבריאות טובה כך עם ישראל יהיה סגולה  לעמים שלא לחטוא...עליו יראו את תוצאות התנהגותו של עם...

עם שעובד אלילים (גם רבנים,גם אלילי כסף וזהב)מה קורה לו,עם שנואף ומלאה הארץ זימה...עם שאיבד לב רחום לגר יתום ואלמנה,מה קורה לו...ולהיפך...וזאת משום שעם ישראל מתקלקל מהר מכל העמים ומיתקן מהר...כפי שראינו את הקילקול המהיר לאחר מעמד סיני...

נקודה מעניינת שהעלתה היא ,אפשר להסביר איך היהדות החזיקה מעמד בכמעט שתי מיליוניאים בגלות ("חכו למשיח תכך הוא בא")-אבל אי אפשר להסביר למה לא התבוללנו בימי שהותינו במצרים-?

אתה מתכוון לחברה ועם מוסרי שיהווה דוגמא לכלל העמים במוסריות גבוהה-בהיעדר אפליה וגזענות-עם מלא סולידריות-עם שלא משתעבד ליצריו אלא שולט בהם או "אור לגויים" כמו שמישהוא אמר.

רציתי לשאול צביקלה אם אתה שולל את הריטואל הדתי של תפילה,שבת וכו' או שאתה רואה בציווי החומש חוק המחייב כל יהודי?

emo_63.png

ליאונרדו היקר....

אני תובע חופש ביאור לתורה...

ללא חופש אין מחשבה...

תורה--כוונתי לחומש בלבד...

ראה נא...ההגייה שלי בתורה גם היא ביאור אחד מני רבים ואיני טוען חלילה שהוא האמת הבילבדית מסיני...

אני מאמין בו ומנסה לעשות לו נפשות,אך לא אהין לחייב  מישהו לקוד לו...

כל ההגייה שלי בתורה היא ללא פרשנים וכל שרלטני דת שטופי מוחין ומלעלעי פיסקות גמרא לעוסות עד דק מבחיל...

יש לי תובנות מהתורה לרוב ותיקצר היריעה היומית לפרטן כעת...

אך לדוגמא...

יש תובנות פילוסופיות,בעיקר ובעיקר מספר בראשית בתחילתו...

יש תובנות לגבי עם ישראל....שיש לו שליחות,להביא ברכה לעמים....להדגים תורה כתובה ולכן למנוע "תורה" ע"פ,או במילים אחרות  עסקנים ממונים מטעם עצמם להיות מפיצים מורשים של אלוהים,במילים אחרות ==דת.

שלילת גזענות,שהרי אין מינים וסוגים וזנים של אדם,להבדיל מבעלי חיים וצמחים...

עם ישראל מובדל מהעמים,כדי שיישמר כעם,כדי להביא ברכה (הנצאות ותגליות) וכדי שישמש סגולה לעמים שלא לחטוא כי על פי  מה שיתנהג יראו העמים מה קורה לעם המתנהג באופן זה או אחר,כי עם ישראל מתקלקל מהר ומיתקן מהר לעיני העמים...

עד כאן...

הפסקה...

צבי (לא כותבת 'היקר והאהוב', זה סטנדרתי, מובן מאליו), רציתי לשאול, ברצינות, מסקרנות ורצון להבנה, אין פה (בשלב זה) כל התרסה :

אתה טוען שאתה טוב ומוכשר בתחום הפילוסופיה, טוב ויפה, זכותך, ויכול להיות שדבריך מבוססים נכונים ואמת אוביקטיבית.

אז יש לי שאלה, כללית, בהקשר :

איך 'מעריכים' את טיבה של עבודה של פילוסוף ? לפי אילו קני מידה ומדדים, לפי איזה קריטריונים ? בקיצור - איך ?

עבודה של אדריכל מעריכים ע"פ התוצאה הסופית של המבנה שתכנן, פונקציונליות, יופי, אולי גם מקוריות ויחודיות. ברור שבתחום ענפי התרבות והרוח שלא רואים מול העיניים מוצר סופי שהוא חומר, כמו בניין, או פסל או ציור (שגם אותם לא תמיד פשוט להעריך מבחינה אומנותית), זה יותר קשה להעריך ולתת ציון, גם במוסיקה לא תמיד יש קריטריונים ברורים להעריך או לקבוע אם מוסיקה מסויימת טובה או גרועה או סתמית.

אבל מאד הייתי רוצה שתעשה איזה מאמץ (מחשבתי), ותנסה להשיב לשאלה :

איך 'מעריכים' את טיבה של עבודה של פילוסוף ? לפי אילו קני מידה ומדדים, לפי איזה קריטריונים ? בקיצור - איך ?

כלאמר, מעבר להרגשה האישית שלך ולהערכה האישית שלך על כישוריך בפילוסופיה ועל איכות התובנות שהזכרת, איך יכול מישהו שהוא לא אתה, להעריך את הדברים, ולהיווכח שהם טובים ומוצלחים ?

אני סבור שערכה של עבודה פילוסופית תלויה בשתי דברים עיקריים-מידת הקושי להפריך אותה,ומידת השפעתה על אידיאולוגיה של חברה או עם-ככל שההיגד איננו ניתן להפרכה לוגית הוא ניתפס כאבן בוחן לנכון וללא נכון,ובהקצנה לאמת ולשקר- לדוגמא סתם היגדים של פילוסופים שונים נסי להפריך "כשאדם מאלף את מצפונו-הוא מעניק לו נשיקה תוך כדי נשיכה" או "אין בכלל תופעות מוסריות או לא מוסריות-יש רק פרשנות מוסרית של תופעות" או "דמותו האמיתית של אדם מתבררת לאשורה רק כאשר כישרונו נחלש, ככלות כוחו להראות את כישרונו,ניגלה טיבעו האמיתי-הכשרון אינו אלא קישוט-וקישוט הוא מחבוא"

emo_63.png

אני לא מבין מה זה מידת הקושי של הפרכת  היגד.  מבחינתי  יש קודם כל להוכיח את ההיגד עצמו אחרת הוא היגד סתמי וחסר משמעות (או במילים אחרות: קשקוש) . ההפרכה הלוגית תתיכן מבחינתי רק לאחר שההיגד יוכח .  אם תגיד "יש אלוהים" או "אני רואה את הגמלים המעופפים הבלתי נראים בחדרי כמעצבי התודעה האנושית" אין לי יכולת להפריך את ההיגדים (וההיגד הראשון הוא אפילו בעל השפעה מכרעת ביותר!) - חובת ההוכחה היא עליך  אני לא יכול להפריך מה שמבחינתי לא קיים ! 

נראה לי שחיים בהחלט צודק, בתגובתו ללוציאנו, כך שנשארנו רק עם ה'מדד' של מידת ההשפעה (של הפילוסופיה המוצעת) על חברה ועם...

וגם פה יכול או עלול להיות 'קאץ' מסויים : פילוסוף או מתחזה לפילוסוף שהוא דמאגוג מוכשר, ובהיגדים סתמיים שהוא עוטף ודוחף בדמגוגיה, הוא מצליח להשפיע, לפחות זמנית.

מזכיר לי במשהו את מקרה שבתאי צבי, שמאד מאד השפיע וסחף, רק השאלה לאן.

מכאן שגם הציבור מעורב בעניין, 'מבחינת מה הציפיות שלו'.

אבל נמתין לתגובתו של צבי, כשאני שואלת אותו משהו, לפעמים להמתין לתשובה זה הרבה זמן, לפעמים אינסוף, כי הוא מתעלם.

המבנה הכלכלי של מרקס יחד עם הפילוסופיה של פרידריך אינגלס=שווה קומוניזם-גיאורג פיכטה-היגל צי'מבלין (לא ראש ממשלת אנגליה),ניטשה=שווה נאצזים על אף שהאחרון לא היה לאומן ,כל נאצי בכיר ידע לצטט אימרות של ניטשה,

יש אלוהים או לא זו לא יכולה להיות שאלה פילוסופית, משום שזוהי שאלה של היעדר ה"יש" או קיום "האין"-והיא בקטגוריה של אמונות.

יש היגדים שהם כמו מסקנות חשבוניות-למשל שאין שום מעשה או הימנעות ממנו בבחינת מוסרי או לא ,(הכוונה כשלעצמו) ומה שקיים בעצם הוא פרשנות מוסרית של תופעות ומעשים-אם תצביע על מעשה שהוא מוסרי אן לא כשלעצמו (ללא שאדם קבע את ערכו)-הפרכתה את ההיגד.

לאריאלה לא העניין שההוגה הדיעה עצמו משפיע אלא השיטה שהציג(פילוסופים הם בדרך כלל חסרי אמביציה)לדוגמא את הקומוניזם מימש  לנין ולא מרקס את הנאציזם מימש היטלר ולא אלו שהגו את הרעיון-ולהבדיל מאוד את הציונות המעשית לא מימש הרצל וכו'

לעניין שבתאי צבי -היו יותר נכספים להאמין בו-הרבה ממה שהוא רצה או האמין בעצמו.

emo_63.png

ליונרדו יקירי...

יהודי הוא מי שמאמין בהלכה היהודית,לכן אינני יהודי תודה לאל...

מי שאינו מאמין בהלכת הטפש היהודית והוא מעם ישראל אזי הוא ישראלי...כמוני...

ערבי ,אזרח מדינת ישראל,הוא ערבי ,אזרח שווה זכויות במדינת ישראל,אך אינו ישראלי עד אם יצטרף לעם ישראל,מרצון ובהכרה,יקבל עליו את הביאור המוסכם,ואת חובת נאמנותו לשלום המדינה.

לגבי תפילה...לא מצאתי בתורה סימן וזכר לציווי מטופש אומלל,רודני ונבזי שכזה...

לגבי שבת...עש שיהיה ביאור מוסכם לתורה ,אני הולך לפי ביאור שלי...(אינני עובד בשבת...נוסע ומפעיל כל חשמל כאוות נפשי)

ליונרדו יקירי...

יהודי הוא מי שמאמין בהלכה היהודית,לכן אינני יהודי תודה לאל...

מי שאינו מאמין בהלכת הטפש היהודית והוא מעם ישראל אזי הוא ישראלי...כמוני...

ערבי ,אזרח מדינת ישראל,הוא ערבי ,אזרח שווה זכויות במדינת ישראל,אך אינו ישראלי עד אם יצטרף לעם ישראל,מרצון ובהכרה,יקבל עליו את הביאור המוסכם,ואת חובת נאמנותו לשלום המדינה.

לגבי תפילה...לא מצאתי בתורה סימן וזכר לציווי מטופש אומלל,רודני ונבזי שכזה...

לגבי שבת...עש שיהיה ביאור מוסכם לתורה ,אני הולך לפי ביאור שלי...(אינני עובד בשבת...נוסע ומפעיל כל חשמל כאוות נפשי)

אתה אמנם מאמין שאינך יהודי,אבל באופן רשמי (ע"פ ההלכה שאתה לא מאמין בה),אתה כן כזה-כי נולדת לאם יהודייה ואפילו חתכו לך קצת emo_04.png.אפילו במשרד הפנים יוכיחו לך את מה שאתה מכחיש.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

אחי...

יש כאן תרגיל ערמומי ומסריח של היהדות שביאושו מר ממוות...

הרי ממה נפשך?

אם גם מי שזולל חזיר עגלגל ורדרד ומעוגל אף ביום הכיפורים שחל בשבת,בעודו נוהג בריכבו ועשן סיגר סגלגל מיתמר לו סילסוליו מנחירו המרוט פינצטה בשבת,גם הוא ליהודי ייחשב אם הוא מעם ישראל...

לכן אין מובן לביטוי הזה יהודי זולת אם כוונתו לשומר הלכה יהודית...

אני נולדתי לאם יהודייה ...

אבל מה זה יהודייה?

שנולדה לאם יהודייה?

מה זה יהודייה?

שנולדה לאם יהודייה?

מה זה יהודייה?

שנולדה לאם יהודייה????

אבל מה זה יהודייה???

זה גדול התרגילים המסריחים ביקום....

זה מה שזה...

חיים היקר מייד יבטל זאת אקדמאית,כמובן..(זהות,מקבל ערכים היסטוריים,התקבע במשך השנים...והעיקר --אי אפשר לשנות...זה מה שחיים מחבב בעיקר ----אי אפשר לשנות עכשיו..)

אחי...

יש כאן תרגיל ערמומי ומסריח של היהדות שביאושו מר ממוות...

הרי ממה נפשך?

אם גם מי שזולל חזיר עגלגל ורדרד ומעוגל אף ביום הכיפורים שחל בשבת,בעודו נוהג בריכבו ועשן סיגר סגלגל מיתמר לו סילסוליו מנחירו המרוט פינצטה בשבת,גם הוא ליהודי ייחשב אם הוא מעם ישראל...

לכן אין מובן לביטוי הזה יהודי זולת אם כוונתו לשומר הלכה יהודית...

אני נולדתי לאם יהודייה ...

אבל מה זה יהודייה?

שנולדה לאם יהודייה?

מה זה יהודייה?

שנולדה לאם יהודייה?

מה זה יהודייה?

שנולדה לאם יהודייה????

אבל מה זה יהודייה???

זה גדול התרגילים המסריחים ביקום....

זה מה שזה...

חיים היקר מייד יבטל זאת אקדמאית,כמובן..(זהות,מקבל ערכים היסטוריים,התקבע במשך השנים...והעיקר --אי אפשר לשנות...זה מה שחיים מחבב בעיקר ----אי אפשר לשנות עכשיו..)

זו הסיבה שהכופרים והאלה שפחות מקיימים מצוות,הם נשארים יהודים אבל מבחינת החרדים מסווגים בדרגות יותר נמוכות ( כולל אני ).

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

אחי היקר...

אנשי ההלכות "משאירים אותך יהודי",עד שיהיה בידם הכח לטפל בך...

בינתיים --הלא הילכתי הוא בעיניהם דרגה נחותה מהם...משהו ביניים...

זה שה"חילונים" מקבלים בהתרפסות לוקקת קרסוליים את הענקת התואר יהודי,להם,למרות שהם "פחות מקיימים מצוות" (הרי רוב מצוות הדת מנוגדות לתורה)--זה יעלה לנו בחורבן הבא...

מי שאינו מאמין בהלכה היהודית שיבדוק אם עדיין ברשותו זוג הביצים שלו,ויקום ויאמר אני ישראלי מעם ישראל,ואינני יהודי...ספר התורה הוא ספר הזהות התרבותית הישראלית שלי וגם אני אהיה שותף בקביעת ביאורו לי ולעמים...

ובעצם תהפוך את עצמך לקובע ההלכה הבאה..

אתה סותר את עצמך- אתה טוען שההלכה היא גזענית ורעה אבל אתה קוה=בע לעצמך הלכה גזענית וגרועה לא פחות ממנה.

במה אתה יותר מהרמב"ם, שנוא נפשך?!

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

איזו הלכה קבעתי???

אני תובע חופש ביאור,ובחירת ביאור מוסכם באופן דמוקרטי...

איך לבצע זאת?

עזור לי אתה...

עבור לעמוד
, , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר