פרויקט "הפרדת הניגודים" של צבי כבר תפס נראה לי היקף של פרויקט הפרדת וביקוע האטום בשנות ה30 וה 40 של המאה שעברה...

אני רואה פרס נובל באופק, לצבי, השאלה רק באיזו קטגוריה יהיה הפרס.

בינתיים תתחילי...

שלחי המלצות,וכדומה...

זה לוקח זמן,בכל מקרה...

להפריד בין הניגודים...

מצטערת, אני ממש לא בעסק הזה. רצונו של אדם  כבודו, וזכותך לחשוב על התורה מה שאתה רוצה. אם אתה שואל לדעתי, בתורה (הקדושה) אין שום דבר או חצי דבר או רבע דבר שבאמת או ברצינות קשור באיזה אופן לבריאה או לאיך נוצר היקום או העולם ומה שבו.

אתה מקפיד  תמיד להכחיש, אבל שותפים למנטליות ולדעות שאתה מפגין כאן, תמצא (הרבה יותר מאשר כאן) אצל הדתיים והחרדים בפורומי "דתיים חילונים" באשר הם...

איך אני יכול לשאול לדעתך,אם שנות אור מפרידות בין השגותינו...

אני עוסק בפיסגת הפילוסופיה ואת באובססיית הדת שאינך יכולה להינתק הימנה...

מה אינו מובן כאן?

הבריאה והכליון הם שני ניגודים...

המבטלים זה את זה...

לכן,לשאול איך נהייתה הבריאה זה לשאול כיצד היא הופרדה מהכליון...

איך הופרדה?

ע"י שימת מימד הזמן...

אתאר לכם זאת בציור מומשל---זה כמו שאלוהים נכנס בין הניגודים,"מרחיק" אותם זה מזה ודורך שעון זמן...

אז פילוסופית,הבריאה קיימת קיום זמני ושאול...

וזה מחייב את מושגי זקן וצעיר כדי ליצור את אשליית הקיום המוחלט...

נו באמת...קצת ראש...

(לשחרר רבותי,לשחרר...דבורה ---שחררי קצת לחופשי בולבולים קצוצים מהראש,ואריאלה ...רבנים ורבניות...לשחרר לחופשי...לחשוב אוורירי...)

ובכן...

הפרדת הניגודים מובילה לצורך במימד הזמן... (לפני ...ואחרי)

הזמן המפריד בין הניגודים  "מרחיק"  אותם זמנית...ומאפשר את אי ביטולם ההדדי...

אבל כעת...

אלוהנו (כל מה שמעל ליכולתנו הוא אלוהנו כמובן...) משלב  שוב את הניגודים,הפעם במתכונת יזומה כדי לקבל יקום...

אבל מייד צצה השאלה...

איך הוא משלב בין ניגודים שהפרש זמן ביניהם...

נכון שזה המון המון מעל ליכולת ההמון להבין...אבל ...לפחות להרגיש את העלייה  לכיוון פסגות...

אתה כותב מקסים.

מה שאני לא מבין הוא למה מה שאתה כותב סותר את ההלכה והמסורה?

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

ההלכה היא האסון של עם ישראל...

היא מונעת לחלוטין הגייה חיה בספר התורה היות והיא מכתיבה פירוש ללא עוררין,וקוראת לו "תורה" בע"פ מסיני...

הגייה צריכה חופש מחשבה,חופש עירעור,חופש חקירה...

ההלכה הפכה רבנים כמו הרמב"ם לאלילים...גם שהוכח שהאחרון לדןגמא אינו אלא גזען שפל וירוד מחריב ומהרס בישראל...

אני קנאי לספר התורה...פנאט ללא תקנה....ולא אסכים להוסיף לה תוספות ולקרוא לתוספות הפיגוליות הללו בשם תורה  (בע"פ)...

ה"חילונים" האפסים המאופסים בתיעובם את הדת אינם מבדילים בין הספר ובין ההלכות ועוזבים את הבעלות על מילות הספר לידי הדתיים...

אני תובע חופש הגייה בספר...

אני מאשים את ההלכה בגרימת חורבן והרס וגלות ושואה לעם ישראל...

מה לא ברור כאן?

אני חושב שאתה טועה- אני חושב שהמסגרת התורנית תורמת רבות להגייה (זאת כמובן כשהיא נעשית באמת שלה טולא כעול כמו אצל החרדים) וההוכחה לכך היא היא הרמב"ם שנוא נפשך- אחד מגדולי ההוגים היהודים.

יותר מזה, כל הגייה שלא מחוברת לתורה, כל הגייה שמתנתקת מהמקורות ומשרשרת הדורות שלנו שמחברת אותנו ישירות אל חז"ל ואל מעמד הר סיני- סופה שלא להתקיים, היא מנותקת כמו סירה בלי עוגן.

ברור שהגייה כזו לא תוכל לעמוד ולהחזיק- כי אין בה את הקישור אל אבותינו- אל עצמנו.

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

יקירי...

אין "הוגים יהודים"...כל שהותירו אחריהם ה"הוגים" האלה הוא גזענות איומה,הבלי שדים ורוחות וגלגולים,הבלי תיקוני נשמות,ודקדוקי דת סרי כל טעם...

שלוף כך מהזכרון איזו הגייה נכבדנה של הרמב"ם שתאיר את עינינו...בבקשה...נשמע...

הגייה בתורה ודאי שהיא מחוברת לתורה...מאימתי הגייה דתית יהודית יש לה קשר לתורה? כולה פלפולי תלמוד מתחכמים שאין להם ולתורה התמימה דבר...

התקיימות של הגייה היא פעולת ההגייה...עצם ההגייה היא התעלות,וערכה גדול ממושאיה...ליבון  מסקנות ולקחים מהתורה יחזיק מורשת רבת ערך...לעומת זאת שימור של הלכות ושינונן הלעוס לעייפה...מה לו ולהגייה?

צביקלה' אני חייב לומר שאני מתאמץ להבין את הרעיון שלך ולא מצליח-שלילת ההגות יהודית תלמודית כרוויית שינאה וגזענית את זה הבנתי-זה שלפרשנות הזו אין קשר למקור גם הבנתי-למשל יחסך לתורה כמקור עליון,האם זה רק לחמישה חומשים או לתנך כולו?

האם לאחר שלקחתה את ספר התורה-הואיל והתייחסתה לבראשית נתרכז בו-האם הצלחתה לדלות עובדות מהטקסט בלי פרשנות ובלי עיוות התוכן,? 

והאם תוכל להסביר את התובנות שלך בצורה שגם הדיוטות כמוני יוכלו להבין-

emo_63.png

אתה כותב מקסים.

מה שאני לא מבין הוא למה מה שאתה כותב סותר את ההלכה והמסורה?

בהחלט, למה שלא יכתוב מקסים ? אם מהפנטים מישהו, ואומרים לו : "תכתוב מקסים !..." - אז הוא כותב מקסים, מה יש פה  לדבר ? כמו שאם מהפנטים מישהו, ובחוץ בשלג ובקור 8- מעלות ורוח מקפיאה, אומרים לו : "עכשיו חמסין (שרב) ונורא חם, יותר מ 45 מעלות, הוא יפשוט את כל בגדיו, ויגיד 'אוווף, איזה חום, אני משתגע'...

אתה מבין ? הוא מהופנט, בקטע של הכל הכל הכל בנוי על הטקסט של התורה, ובתורה מקודד כל הידע הדרוש לאנושות, רק צריך לפענח  אותו, ובשביל זה צריך לשבת  וללמוד  את הטקסט של התורה נון סטופ ולא צריך לעשות שום דבר חוץ מזה.

ואם  ככה, אז גם אתה 'מיסבורן' אולי מהופנט, ולך אמרו בהיפנוזה : "שמע, הכל, כל ההגייה והחשיבה והכל, צריך להיות קשור ומבוסס על התורה, כדי שלא יקום חס וחלילה איזה אחד ויגיד 'די, עד כאן ! יש דברים גם מחוץ לתורה, ששווה ומותר לעסוק בהם...'

צביקלה' אני חייב לומר שאני מתאמץ להבין את הרעיון שלך ולא מצליח-שלילת ההגות יהודית תלמודית כרוויית שינאה וגזענית את זה הבנתי-זה שלפרשנות הזו אין קשר למקור גם הבנתי-למשל יחסך לתורה כמקור עליון,האם זה רק לחמישה חומשים או לתנך כולו?

האם לאחר שלקחתה את ספר התורה-הואיל והתייחסתה לבראשית נתרכז בו-האם הצלחתה לדלות עובדות מהטקסט בלי פרשנות ובלי עיוות התוכן,? 

והאם תוכל להסביר את התובנות שלך בצורה שגם הדיוטות כמוני יוכלו להבין-

ליונרדו, הוא מהופנט, מהופנט, אתה מדבר עם בן אדם מהופנט ! אתה חושב שאפשר לנהל איזו שיחה ברמה סבירה עם בן אדם מהופנט, שבהיפנוט קיבל הוראות מסויימות שהקשר בינן לבין איזה היגיון הוא פחות ממקרי ? אני יודעת שלא emo_09.png

ונחשפנו כאן  בפורום לעוד כמה מהופנטים, ש'הופנטו' לדפוסי חשיבה או להתנהגויות מסויימות, ויש להם מכנה משותף, מכנה משותף מאד  מעניין.

צבי- על מורה הנבוכים שמעת? לא אתיימר לכך שלמדתי את כולו או את רובו,אך מה שלמדתי נגע בי והאהיב עליי כ"כ את התורה- שהיא אמיתית ולא הזויה כמו שרבנים ואחרים מציגים אותה.

אריאלה, אני מסרב, ותמיד אסרב להתייאש- כי אני ראה שהוא אמתית, ואני מאמין (מהופנט?) שכל האמיתות נובעות מאמת אחת, האמת האמיתית, ואני רואה שהוא מגיע למקומות רעים עם הרעיונות הנעלים שלו וזה חבל.

בנוגע להיותי מהופנט- את יכולה להגיד שכל חניוך הוא היפנוזה, ברור שאני יונק ממה שלמדתי וקיבלתי- אבל זהלא סותר שהאמונה שלי, שאני גאה להגיד שאל עומקה ואל החוזק בה היא אוחזת בי הגעתי בעצמי, אני לא מייחס לאחר אלא לעצמי, כי אני מאמין בקב"ה ולא במי שלימד אותי- אבל ברור שההשפעות עליה באו רבות ממחנכיי, אבל לא, אני לא מהופנט ולא רובוט, זאת אני יודע.

ליאונרדו היקר....

אני תובע חופש ביאור לתורה...

ללא חופש אין מחשבה...

תורה--כוונתי לחומש בלבד...

ראה נא...ההגייה שלי בתורה גם היא ביאור אחד מני רבים ואיני טוען חלילה שהוא האמת הבילבדית מסיני...

אני מאמין בו ומנסה לעשות לו נפשות,אך לא אהין לחייב  מישהו לקוד לו...

כל ההגייה שלי בתורה היא ללא פרשנים וכל שרלטני דת שטופי מוחין ומלעלעי פיסקות גמרא לעוסות עד דק מבחיל...

יש לי תובנות מהתורה לרוב ותיקצר היריעה היומית לפרטן כעת...

אך לדוגמא...

יש תובנות פילוסופיות,בעיקר ובעיקר מספר בראשית בתחילתו...

יש תובנות לגבי עם ישראל....שיש לו שליחות,להביא ברכה לעמים....להדגים תורה כתובה ולכן למנוע "תורה" ע"פ,או במילים אחרות  עסקנים ממונים מטעם עצמם להיות מפיצים מורשים של אלוהים,במילים אחרות ==דת.

שלילת גזענות,שהרי אין מינים וסוגים וזנים של אדם,להבדיל מבעלי חיים וצמחים...

עם ישראל מובדל מהעמים,כדי שיישמר כעם,כדי להביא ברכה (הנצאות ותגליות) וכדי שישמש סגולה לעמים שלא לחטוא כי על פי  מה שיתנהג יראו העמים מה קורה לעם המתנהג באופן זה או אחר,כי עם ישראל מתקלקל מהר ומיתקן מהר לעיני העמים...

עד כאן...

הפסקה...

עבור לעמוד
, , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר