התופעה הזו של לכתוב יצירות ולהציגן כאילו נכתבו על ידי מישהו אחר, ידוע  ומפורסם, וכבר מזמן מזמן,  ידועה גם מתחומים אחרים :

הכנר ומלחין הקטעים (המאד יפים ופופולריים) לכינור פריץ קרייזלר, נהג לכתוב בעצמו קטעים לכינור, יפים מאד לכשעצמם, אבל על רבים מהם נהג להגיד שמצא את התווים באיזו עליית גג וזו הלחנה של מלחינים ידועים אחרים, למשל של ויולדי המפורסם (שחי 200 שנה ויותר לפניו).

ברור שמבחינה מעשית ומבחינה שיווקית זה עובד ויש לזה יתרון.

אם ה - 4  (או לא יודעת כמה) שנגיד כתבו את התורה, היו מציגים את עצמם ואת  יצירתם והיו אומרים בגלוי : 'אנחנו כתבנו את זה, וזה קדוש...' מישהו  בכלל היה שם עליהם ?

כנראה שלא, אז אמרו : 'אלוהים כתב את  זה, ובחר בנו מכל העמים לתת לנו'...

וזה עבד וממשיך לעבוד מצויין , עד ימינו אלה ממש ממשemo_07.png

(צבי, אחת ולתמיד, תבין)

אם תניחי רגע את אובססיית הדתיים שלך בצד...

אז אולי תביני...לראשונה בחייך...

שמה שחשוב כאן מעשית...(כן,מעשית) זה הכח האדיר שיש לספר הזה על אנשים...

ואסור לתת בלעדיות לבעלות על הכח הזה ע"י הפקרת בעלות הפירוש...

כתבי זאת על מדבקה והדבירי למצח שלך לכל פעם שתביטי בראי...

מעשית...

מה יהיה צבי ? עם צורת החשיבה שלך ?

הלואי והיית חסר אובססיות כמוני, באמת מאחלת לך, ומכוונה טובה בלבד, כי כולך אובססיה מהלכת אחת, מונחית ע"י רגש  - לא לתת "להם" את הבעלות והמונופול על הפירוש לבלה בלה בלהemo_09.png

"הכח האדיר שיש לספר הזה על אנשים..."

כן, לספר הזה כח אדיר על אנשים, אבל זה היה פעם, ועכשיו כבר לא, הרבה פחות, ובעתיד עוד הרבה הרבה פחות.

כן, הספר הזה, בצרוף הברית החדשה, נמצא בכל מלון ופונדק דרכים אולי בכל רחבי העולם, ופעם יצאו בעטיו למלחמות ולמסעות צלב- אבל אתה נראה לי תקוע ב 'פעם' הזה, כמו אחד ששכח להציץ בשעון או בלוח השנה ולהבין שהזמנים משתנים העולם משתנה וגם האנשים משתנים, מאד, ומה שהיה נכון לגבי פעם אינו נכון כבר לגבי עכשיו.

(כן, ובמאפיין הזה אתה שוב מזכיר לי מישהם, שאתה דומה או בדיוק כמוהם, אבל מכחיש)

כן, הספר הזה עדיין נפוץ מאד, ולא מעטים קוראים בו, אבל לא כמו אז -  אז  תתעדכן.

אבל זה הכל בגלל האופן  בו אתה רגיל לחשוב, להרים מדי פעם את המגפון ולהכריז בו על  שברי רעיונות, זה אצלך אולי מהות החשיבה - לחשוב עוד צעד או שניים קדימה, אולי ביתר רזולוציה ופרוט ? לא, חלילה לך, בשביל מה ?

אתה כמו אחד שמשחק שחמט, שעד לפני רגע עמד כקיביצר מאחור ונתן עצות, כמובן שבמגפון, אבל למעשה אתה בקושי רואה או  יודע לתכנן חצי מהחלך קדימה.

דורווין למשל השלים וכתב את מסקנותיו על האבולוציה, אבל המתין הרבה שנים כשכתביו סגורים ונעולים במגירה, עד שפרסם והוציא את הספר בנושא, וכל הזמן הזה לא צייץ ולא זעק באיזה מגפון שברי רעיונות.

אם אתה פילוסוף ונמצא על סף פתרון חידת הבריאה והיקום, ע"פ אותו ספר שמהלך עליך קסמים , אז כל הכבוד, ובהצלחה. כשיהיה לך משהו שהוא יותר משברי רעיונות, אולי תהיה על הסוס וכל העולם יריע לך  ויחלוק לך כבוד מלכים...

ואם הדיבור והכתיבה שלך הם ציפיה ובקשה לתמיכה ועידוד, לעזור לך במלכתך, תאמין  לי, אם היה מישהו שמבין בדיוק מה אתה עושה ועל מה אתה עובד ומדבר, והיה מכיר בחשיבות העניין, מזמן הוא כבר היה יוצר אתך קשר ומציע עזרה ושיתוף פעולה.

שבת שלום. 

אריאלה...

פיתחי תאוזניים שלך...את כל השתיים...

היהדות היא פירוש לספר...הפירוש הזה הוא מקור שנאת העמים אלינו...

למה?

כי העמים מאמינים בספר ולא יקבלו לעולם שזה הפירוש שלו שתוקע להם ב.....

ואם יאמינו שזה הפירוש שלו --אז ישנאו אותנו עוד יותר...

הפירוש הזה גרם לתגובה ששמה ההלכה הערבית...(ה"איסלאם" הקיצוני)

יש לתקן זאת...

כוחו של הספר לא יפחת ולא ידעך...

האובססיה המתוסבכת שלך לחווייה הדתית שלך חייבת לקבל ניתוב לפנייה ל"חילונים" המזורגגים לרדת מעץ ההתנשאות האטומה שלהם ולהבין את דחיפות העניין והשעה...

(הצצתי במקרה בפורום דתיים חילוניים בנענע וראיתי שם שדובשי שכל את בנו בכורו...

אני יודע שבמוקדם או במאוחר  תקראי זאת ולכן אני נשבע ....הערה אחת צינית שלך על זה ובחיים אני לא מחליף איתך יותר מילה...)

אריאלה...

למה?

יש לתקן זאת...

האובססיה המתוסבכת שלך לחווייה הדתית שלך חייבת לקבל ניתוב לפנייה ל"חילונים" המזורגגים לרדת מעץ ההתנשאות האטומה שלהם ולהבין את דחיפות העניין והשעה...

אני יודע שבמוקדם או במאוחר  תקראי זאת ולכן אני נשבע ....הערה אחת צינית שלך על זה ובחיים אני לא מחליף איתך יותר מילה...)

הורוביץ,ראית השבוע את התכנית של אמנון לוי על "האנוסים" - אנשים שביום-יום חיים כחרדים לכל דבר ובלילות מגיעים לחוות את חיי הלילה של ת"א והופכים לכופרים.נראה לי שהבטלנית ( בגלל שזה לא יהיה מכובד להגיד אל אני מתכוון,אז אני לא אהיה ספציפי emo_05.png) היא אחת מהן שחצתה את הכביש מבני ברק לר"ג,רק להבדיל בלי חיי לילה ויום.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

ראיתי את התכנית במלואה...והיא כוללת גם אנוסות מורדות באופן חלקי,ז"א שמחביאות בארון קלטת חשקים ומתענגות עליה באין רואה,מבלי לצאת את גבולות השכונה ברגליים ממש...או בוגדניות רבות המקיימות מפגשי פורקן עם דתיים ולא...כמו שדתיים רבים מרשים לעצמם להתיר כל רסן שהרי הם יושבים על הגה המוסר כמובן...

אריאלקה חצתה את בני ברק,אך ליבה מייסר אותה על כך באופן קיצוני והיא מנסה להשקיט אותו כל הזמן בתירוצי שלילת דתיים אותם היא מספרת קודם כל לעצמה...ואולי מענישה עצמה באופן זה או אחר,על כך...

והיא מנסה למצוא "שותפים לעבירה" כמוני שאני לדבריה דתי מתחבט ומתגרבץ בסבלותי...

שבת טובה ומתוקה...

אריאלה...

למה?

יש לתקן זאת...

צבי, סליחה על הבוטות, אבל לשוחח אתך זה כייף בערך כמו לשוחח עם בול עץ. בין  אם זה בנושא ה'פירוש המוסכם' ובין עם בנושאים אחרים.

מה זה הדבר הזה שאם מישהו שכל את בנו אני אעיר הערות ציניות על זה ? השתגעת או מה ? מצער לשמוע,  אבל אני לא הייתי לא במוקדם ולא במאוחר 'מגיעה' לזה, אני לא קוראת שם, מלבד ומעבר לבדיקה (הבאמת יסודית) שעשיתי שם לאחרונה כדי לראות שוב ולהבין במדויק את החלק של של 'סימונד' בהפעלת הפורום ההוא, אחרי שעברתי וניקיתי ב אי-מייל  שלי דברים  ישנים ,  וראיתי  שוב את הצילומים ש'סימונד' הנ"ל הצמיד לעצמו ולעוד בחורים ובחורות שהפעיל , צילומים שדובשי ביקש  שאשלח אליו במייל פרטי כהוכחה (אם כי יש לי סיבות לחשוב שאולי הוא ממילא ידע על כל זה, ולא הפריע לו, וזה לא בלתי חוקי). אז עברתי שם בפורום על הדפים הרלוונטיים כדי להבין את סדר הדברים, עד לשלב ש'לפרקון' (לפני כמה חודשים) ירד חזק מאד מאד על 'סימונד' על שהוא שוב תקף והאשים אנשים ב"נאצים", "אנטישמים", "היטלר" ו "1933",  דובשי הצטרף ללפרקון בביקורת ובנזיפה, אבל בעוצמה פחותה בהרבה, כמעט בחצי פה (והיום נדמה לי שברור לי למה) - ואז 'סימונד' נפגע והתרגז עליהם מאד, כתב את זה אליהם במפורש, ו'סגר את הבסטה', וזה קרה ממש צמוד ובעקבות לארוע הזה, ש'סימונד' נעלם מהשטח, ושהפורום 'לפתע' לגמרי התרוקן.

זה כל מה שבדקתי שם לאחרונה, לא נכנסת לשם ולא הייתי מגיע לאיזה ידיעה לא במוקדם ולא במאוחר, תסלח לי, אבל במה שאתה כותב אני רואה ראש חולני .

זאת היתה מטרת הכניסה שלי לאחרונה לפורום שם, רק כדי לפענח את  העניין הזה בפרוט. מה אתה לא מבין ? למה שאעיר הערה צינית אם מישהו נהרג או מת או על איזה אסון ? אתה ממש בול עץ , תסלח לי.

וליתר השטויות שאתה משרבט, אף פעם לא היה לי שום תסביך בנושאי דת. ומעולם לא לא הייתי דתיה, למרות שכן רציתי להכיר יותר את המסורת, שהיא גורם מאחד עבור העם היהודי, זה הכל. ליהדות כמו לכל עם או אומה אמור להיות איזה גורם משותף ומאחד, זה לא יכול להיות היום הדת (אתה עצמך הרי שולל  בכלל את המושג, אבל  אתה איש די מבולבל), מכיוון שבסיס הדת היהודית מיושן מכדי שיוכל למלא איזה תפקיד רציני ובלתי מגוחך עבור האיש המשכיל בן זמננו, אבל זה כן יכול להיות המסורת...

ואין לי שום אובססיה ושום תסביך משום בחינה בנושא הזה או קרובים לו, מעסיק אותי השסע החמור בעם, והוא סובב סביב הקיטוב בין דתיים  לחילונים , זה הכל . אולי לך (לא אולי, נראה לי יותר שודאי) יש אובססיה ותסביך בנושא, וכהרגלך אתה עושה 'השלכה'\(הטלה, פרויקציה) על  אחרים.

אז תמשיך להיות מחובר לרעיונות שלך, על פירוש מוסכם, ושיהיה לך לבריאות. לי כבר נמאס לשוחח עם קיר או עם בול עץ שנתקע בזמן עבר ולמצוא את עצמי חוזרת על עצמי שוב ושוב כמו תוכי.  

ראיתי את התכנית במלואה...והיא כוללת גם אנוסות מורדות באופן חלקי,ז"א שמחביאות בארון קלטת חשקים ומתענגות עליה באין רואה,מבלי לצאת את גבולות השכונה ברגליים ממש...או בוגדניות רבות המקיימות מפגשי פורקן עם דתיים ולא...כמו שדתיים רבים מרשים לעצמם להתיר כל רסן שהרי הם יושבים על הגה המוסר כמובן...

אריאלקה חצתה את בני ברק,אך ליבה מייסר אותה על כך באופן קיצוני והיא מנסה להשקיט אותו כל הזמן בתירוצי שלילת דתיים אותם היא מספרת קודם כל לעצמה...ואולי מענישה עצמה באופן זה או אחר,על כך...

והיא מנסה למצוא "שותפים לעבירה" כמוני שאני לדבריה דתי מתחבט ומתגרבץ בסבלותי...

שבת טובה ומתוקה...

הורוביץ,בקשר לדובשי - גם אם אתה לא כותב פעיל בפרום דתיים,אפשר לכתוב לו איזו הבעת צער.זה מה שעשיתי כרגע.

כן,מסכים...

זה מה שאעשה..

כן,מסכים...

זה מה שאעשה..

לייק!!!

לא הצלחתי להיכנס לנענע...

למרות שזוכר הסיסמה ושם המשתמש...

הבריאה תופיע עם עם הניגוד שלה מטעמי שלמות...

הבריאה וניגודה יופיעו עם הניגוד להם,,, (סוג אחר של בריאה וניגודה)

וכך... לאין-סוף...

מכאן תתקבלנה האבחנות...

אבחנות עם ה"אני " האלוהי...המרכז...

ומכאן--המתקבל כפי שהוא מתקבל.

צבי, אני  מקווה שאתה לפחות נהנה מזה, לפחות מעט...

כי נראה על פניו שזה לא קל, ההתעמקות הזו בפילוספית הבריאה, בה אתה שקוע ומשקיע.

אבל הרי ידוע, שיש יוצרים ואומנים והוגי דעות, ואולי גם פילוסופים, שהדברים באים להם יחסית בקלות, ויש לעומתם כאלה שעמלים  קשה,  קשה מאד, על עיסוקם ויצירותיהם. על בטהובן למשל ידוע (לפי הטיוטות שהשאיר) שעמל קשה על הסימפוניות שלו, והן 'עברו' הרבה גירסאות שינויים ושיפוצים שמחק ושינה בהן הרבה, עד לגירסה הסופית והמושלמת...

ונראה שאצלך זה גם כן הולך קשה, לא קל לך - אז לפחות שתהנה, גם מהקושי...

כי למה (לאיזה דבר) אני למשל ממשילה את זה ? לאחד שקשה לו, ואפילו הגיע למצב שהוא נזקק לסמים, שיהיה לו יותר קל, והוא נראה ומתנהג לכל עניין ודבר כאחד בהשפעת סמים - אז יש לקוות שלפחות בהשפעת הסם יהיה יותר קל  ונחמד לו, כי אם לא, אז זה נשמע ממש אסוןemo_18.png

אריאלקושקה...

כשאוהבים עשייה כלשהיא...אין קשה...

ככל שהאתגר גדול יותר רעד התשוקה מרטיט יותר...

שיקח כמה זמן שיקח....

תענוג המשחק המקדים המתארך....

אדון הורוביץ, איזה משחק מקדים יש לך עם התורה? אתה קורא בתורה ומאונן? אתה מלטף את החמוקים שאין לך ונאנח באוזני הספר?

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר