יודע מה???

אפשר ואריאלה זקןוקה לעזרה ונמצאנו שגורמים לה עוול...

יש אולי לעבור לשיטת שמעון פרס המבליג  ויצא שכרנו בכך...

כשהיא משוחחת עם הדמייה של בנות אולפנה זה ממש מפחיד...

'לנצח' היקר והאהוב, אני אגיב ממש בקצרה, עלי ממש אין סיבה שתכעס, כבר לפני כמה ימים רציתי לכתוב לך, שלא צריך לקחת ללב, וגם פה ראית שכתבתי לך שיש לך 'סטמינה', שזה כח עמידה, חוזק, נחישות, וזו מחמאה שבאה ממני, כי ראיתי בימים האחרונים שאתה לפעמים מאד לוקח ללב,  שלא  מסכימים אתך. תראה איך גם אני מותקפת פה יומיום, ללא הפסקה : כבר ע"י 2 אנשים (אחד מהם התפצל, לשניים, ותוקפים עכשיו משני כיוונים), וכבר יש למעשה שלשה, כי זה מדבק והשלישי גם איש ממורמר תמידית, אז זה מקל  עליו שגם  הוא אומר שיש  לי ת-ת גדול ואני צריכה  כל  פעם כורסא חדשה, וזה כנראה יהיה עוד, שאני שמנה ('דבה'), תחת גדול, מכוערת, מובטלת, שפוטרתי פעם מזמן ולא מוצאת מאז שום עבודה, שיש לי שיער שנראה כמו ליפה, משקפיים עם זכוכיות מאד מאד עבות, שאני כל הזמן בטיפולים פסיכולוגיים, שאני רווקה מזדקנת בת 50+. שמע, זה כואב יום יום לשמוע דברים כאלה, והכר בלילה רטוב מדמעותemo_09.png  - אבל בבוקר  מנגבים את הדמעות, מרימים את הראש, כאילו כלום, כי הרי לא ניתן לשונאינו את הסיפוק שפגעו בנו...emo_10.png

'לנצח', הרי לא אמרתי לך חצי מילת ביקורת או רבע מילה רעה, גם לא תמצא כזה דבר בשום הודעה שכתבתי אי פעם עוד מימי 'נענע'. סכ"ה ביקשתי כאן לשים את האצבע ולהתמקד בהבנת הסיבה למה הדיאלוג אתך לא זורם, והדגשתי יותר מפעם שהכל אני כותבת כמתבוננת מהצד, כמסתכלת עליך ועל האנשים מסביבך, ואיך הם תופסים את הדברים, ולא כאיזה טענות שיוצאות ממני ומופנות כלפיך, ורק חידדתי מעט את  עניין ההוכחות, שמצפים ממך להוכחות  על נכונות דבריך, ולדעתם, לא נתת.

חג שמח.

צר לי שאת נפגעת מהם אריאלה. לי כייף איך שמתייחסים אליי ברוך ה', גם כי ברור לי כשמש שלבינוניות, הגאונות היא בלתי נסבלת.

את פגיעה כי כמוני נשמה טובה את. אך כמו ההם שמרוע ליבם בך פוגעים, כמוהם גם לך אין חזון נשגב ממנו את שואבת השקט האושר והשלווה הפנימית הנפשית, ולא אותך אנשים מאוד חכמים משבחים ברבים בכתב שמתעד את דבריהם על שאת גאון.

תהיי את חזקה אראלה, ושמרי על עצמך. בקשר אליי כמו שאומרים,"הכל דבש." לכן אסירי דאגה מליבך.  emo_39.png  

יוצא מהכלל !  ו ל נ צ ח   ו 09:31 | 21/06/04 

הוא הגאון.

האנשים החכמים הנבונים למדים ממנו ומוארים מאורו-הגותו,

לעומתם אנשים קטנים קטנוניים רעים חשוכים קנאים ובנוסף גם טפשים-גדולים

נשארים צפים להם במקומם וכעיוורים ממשיכים במנהגם בלגשש סחור-סחור באפילת שטיפות-המוח שעושים לעצמם לאחרים ומאחרים שכמותם כאשר אינם קולטים אפילו שכצל עובר הם לאור-בינתו של הגאון היוצא מהכלל.

הם השוטים-החשוכים הפועלים נגדו הגאון הם אלה רעי-הלב שטופי-הקנאה הרוע והקטנוניות שאוכלת אותם.

הם בעיניהם חכמים, לא קולטים שילדותיים-מרשעים וטפשים הם וחוטאים גדולים.

הם לא קולטים שחוטאים-הם בחטא גדול, חטא חמור-ביותר שהוא להשפיל את הגאון יירא ה'.

כעיוורי-שכל הם אינם רואים לזאת וגם לא רוצים להודות בזה שדעתם הקטנטונית שלהם אינה משגת אותו ולכן ברשעותם ובקלות שבכך

מתאחדים נגדו.

עיוורי-השכל צרי-האופקים הקיצונים שבהם קובעים לעצמם ולמאמיניהם שהוא חכמתו גאונותו שיגעון.

וכך כי מרשעים קטנוניים בינונים ומטה מזה הם לעומתו

ולבינוניות שלהם הגאונות שלו היא בלתי-נסבלת.

לכן מתאחדים נגדו.

* * *

השכל הישר מטייל בשבילים סלולים, הגאוניות לעולם לא; וזוהי הסיבה שההמון(ולא לגמרי בלי סיבה) נוטה לנהוג בגאונים כמו במשוגעים

ראשיתה ואחריתה של הגאונות היא אהבת האמת!

לעתים ימצא הגאון שלא בנוח ללא שישתעשע-לו

גם בחברתם של שוטים.

וכך למרות דעתם השלילית עליו,

לעתים ימצא הגאון ירא-האלוהים שלא בנוח

ללא שישתעשע-לו בזכות התורה הקדושה

גם בחברתם של אלה השוטים.

* ~ * ~ * ל נ צ ח * ~ * ~ *

לנצח אתה אכן גאון. גאון מופלג בקשקשנות ובטפיחה עצמית מגלומנית על השכם. האם לא נאמר "יהללך זר ולא פיך"?  אתה אולי השוקולד הבלגי הכי טעים אבל מעניין שאף אחד כאן אפילו לא מוכן לפתוח את החפיסה (כי לא הוכחת שיש לך בכלל כזאת...)

האיש כנראה לא מזיק, לא לעצמו ולא לאחרים. אחרת, הגילוי הברור של סכיזופרניה אצלו היה גורר אשפוז. מה הטעם להתווכח איתו.

אני ממליצה לקרוא את סיפורו היפה והמעמיק של אנטון צ'כוב "הנזיר השחור". באנגלית, כי הבנתי מקוראת מסוימת שהתרגום העברי הוא מיושן מאד. בתמצית, גיבור הסיפור לקה בסכיזופרניה (אם כי צ'כוב לא משתמש במונח, אולי הוא לא היה קיים בזמנו), וההזיה הפסיכוטית שלו היא של גאונות, היותו יחיד ומיוחד שנבחר לשרת את האמת, אפילו עד כדי הקרבת חייו.

אשתו וחמיו שולחים אותו לריפוי, ולאחר שהפסיכוזה שוככת, הוא מאבד את כל טעם החיים, נעשה מדוכא לגמרי, מכיר באפרוריות ההישגים האקדמיים שלו (בגיל 40 הוא פרופסור, אבל מכיר בכך שכל מה שהוא עושה זה לטחון דברים שאחרים גילו ויצרו). רגשות האהבה לאשתו ולחמיו נעלמים: הוא מתחיל לשנוא אותם. הוא מתגרש.

לא אספר הכל, הכל מכאן ואילך זו טרגדיה, גם לו וגם לאשתו לשעבר ולחמיו. הקורא/ת הרגיש/ה מבינ/ה שצ'כוב למעשה מעלה פה שאלה: כשפסיכוזה מביאה אושר לאדם, האם נכון הוא לרפא אותו ממנה? האם זה ריפוי או הרס?

אני מציעה להניח ל "לנצח". שייהנה ממחשבותיו.

כן,באמת...הפעם מדובר במשיח מאוד סביר ונחמד...ממשפחה טובה,בעל משפחה טובה בעצמו,נאה ונעים הליכות,נוסע באוטו יפני,ומצטט פסוקים מכל מקום מבלי להפלות מישהו...פה ושם כמה שגיאות כתיב מורגלות כמו עם ואם...או הוסיף במקום אוסיף,ומשפטים עצורים ומולחמים ללא רצף חלק בהם...אבל בסה"כ משיח מתורבת מאוד,לא פנאטי,לא דתי...גם משעמם  מאוד,כי אני מבקש אתגר מחשבתי...

אבל אי אפשר הכל...

לנצח אתה אכן גאון. גאון מופלג בקשקשנות ובטפיחה עצמית מגלומנית על השכם. האם לא נאמר "יהללך זר ולא פיך"?  אתה אולי השוקולד הבלגי הכי טעים אבל מעניין שאף אחד כאן אפילו לא מוכן לפתוח את החפיסה (כי לא הוכחת שיש לך בכלל כזאת...)

"ראייתך"המשובשת החשוכה שמטעה אותך זו לא הבעייה שלי, מר קאופמן היקר.

כקליפת השום היא בעיניי המוארות באור הבינה. 

המציאות המוארת שלי היא. emo_01.png

האמת החוכמה והבינה שהיא הדרך-המוארת היא דרכי,  
    <<<< דרך-המלך היא !  >>>>  

האמת החוכמה הם דרכיו של הגאון היודע מזמן שאין אדם יכול ליצור גדולות,

ליצור משהו שיאריך ימים מדורו ומתקופת מעט השנים שלהם איתו,

אלא אם כן יהיה תנאי זה בידיו, והוא,

שבני דורו על דעותיהם, השקפותיהם, הגנאי והשבח הנובעים מהם, יהיו כקליפת השום בעיניו! "

לנצח אתה קצת בבעיה...

אם היית בא עם המסר הזה לפני כמה מאות שנים ודאי היו לך חסידים, כמו לשבתאי צבי ול"משיחי" שקר אחרים...

אבל בימינו האנשים שמאמינים בקיומו של משיח הם מעטים ורובם ככולם ממוקמים בירושלים ובבני ברק-כך שאתה מפספס מה שכל משווק מתחיל אמור לדעת:לפנות לקהל היעד המתאים

פה זה לא המקום בשבילך

לך לפורום של חרדים אולי שם יתמזל מזלת ותצליח לשכנע מישהו...

אתה טועה בהערכתך יוסי, כמו טעו מספר עוברי אורח שעברו בהזדמנויות שונות בפרלמנט בשינקין והסיקו שאני כישרון מבוזבז.

עוד תבין יוסי שהודות "הכסח" שלי איתם הכסילים אני מוציא מעצמי את הטופ של הטופ שבמאמריי. 

בקרוב יוסי, בוודאות מלאה תדע שכך תתגשם במלואה נבואת האלוהים שבמשלי יד:

בְּלֵב נָבוֹן תָּנוּחַ חָכְמָה וּבְקֶרֶב כְּסִילִים תִּוָּדֵעַ:

חג-שמח!

מדהים שאתה מאמין בזה באמת...

אולי תוסיף להרחיב ולהסביר בעניין הזה שאתה לא מאמין שהעולם קיים לפני המאה ה20,

נראה לי שזה יותר קשור לנושא הפורום...

יוסי היקר תבין...

אם המשיח עם ההונדה האדומה היה לו מושג מהחיים שלו בתורה היה מבין שאין בתורה סימן וזכר למשיח...לא רק זה -=-יש איסור ברור של  --לא תוסיפון...לא להוסיף על הכתוב ולקרוא לזה תורה...

זה בדיוק האש הזרה שהקריבו בני אהרון...והקריבו אש זרה אשר לא ציויתים.... ונשרפו למוות...

אזהרה לשואה? אולי...

כעת, היות ואינו מבדיל בין התורה לבין החרטה שבע"פ הרבנית תלמודית,מכאן אני בטוח באלף אחוז שגם אם היה משיח כלשהוא,זה לא הוא...כי המשיח היה הולך לפי התורה....מן הסתם...

אבל אין משיח ולא יהיה...

גורלו של עם ישראל הוא לפי התנהגותו ומוסריותו ושליחותו ותלוי אך ורק בכך,ולא באיזה פוץ מתנייק  שיבוא וידביר את כל ה"כסילים" והגויים....

יוסי היקר תבין...

אם המשיח עם ההונדה האדומה היה לו מושג מהחיים שלו בתורה היה מבין שאין בתורה סימן וזכר למשיח...לא רק זה -=-יש איסור ברור של  --לא תוסיפון...לא להוסיף על הכתוב ולקרוא לזה תורה...

זה בדיוק האש הזרה שהקריבו בני אהרון...והקריבו אש זרה אשר לא ציויתים.... ונשרפו למוות...

אזהרה לשואה? אולי...

כעת, היות ואינו מבדיל בין התורה לבין החרטה שבע"פ הרבנית תלמודית,מכאן אני בטוח באלף אחוז שגם אם היה משיח כלשהוא,זה לא הוא...כי המשיח היה הולך לפי התורה....מן הסתם...

אבל אין משיח ולא יהיה...

גורלו של עם ישראל הוא לפי התנהגותו ומוסריותו ושליחותו ותלוי אך ורק בכך,ולא באיזה פוץ מתנייק  שיבוא וידביר את כל ה"כסילים" והגויים....

http://www.youtube.com/watch?v=wweI57QHfKc&feature=related

חברים יקרים...

אפשר ותאמרו - גם להסבר שלך יש ניגוד המבטל אותו...

אז אומר שאף אם זה כך,זה עדיין מוכיח את עניין הניגודים המדובר,כך שנסיון ההפרכה מפיל עצמו...

מדוע?

כי אם ישנו ניגוד הסבר המבטלו...אזי עדיין אנו טוענים לניגודים המבטלים זה את זה...

וחזרנו לאישור הטענה הראשית...

לכן, התיאור להתקבלות היקום יתחיל מהניגודים...........

שאלות בבקשה...

חברים יקרים...

אפשר ותאמרו - גם להסבר שלך יש ניגוד המבטל אותו...

אז אומר שאף אם זה כך,זה עדיין מוכיח את עניין הניגודים המדובר,כך שנסיון ההפרכה מפיל עצמו...

מדוע?

כי אם ישנו ניגוד הסבר המבטלו...אזי עדיין אנו טוענים לניגודים המבטלים זה את זה...

וחזרנו לאישור הטענה הראשית...

לכן, התיאור להתקבלות היקום יתחיל מהניגודים...........

שאלות בבקשה...

צבי, שמת לב שהתחלת  לדבר על עצמך בלשון רבים ?

יש לך הסבר לכך ?

(והקפדתי לשאול שאלה אחת ויחידה, בבת אחת, לא יותר מאחת, בבת אחתemo_01.png).

צורת דיבור צנועה,לא מתנשאת, ללימוד ביחד...

כמו בספרי לימוד...

וכראוי למספר צפיות מכובד,יש להשיב כבוד ונימוס...

צבי, מענין עד כמה מגיעה השכלתך במתמטיקה ובאיזה שהם ממדעי הטבע. הגישה שלך היא של פילוסופיה בסיסית המניחה שבעזרת מילים אפשר להבין את העולם. משחק במילים לא יביא הבנה של העולם שסביבך. מה שאתה עושה לא מועיל להבנת העולםם, לא יותר מאשר המדרשים שבבראשית רבה. וכאן אחזור על עצמי ואצטט מה שכתבתי כאן לפני יומיים "מעט מאד אנשים יודעים מתמטיקה ברמה גבוהה. אולי יש לך מעט אינטיליגנציה, אבל במתמטיקה אתה לא מבין כלום. "הנקודה הסינגולרית" היא תוצאה של פיתוח מתמטי ואתה אפילו לא מבין מה זה. לעומת זאת, אתה מנסה לטעון שהמציאות נגזרת מן המילים. זאת פילוסופיה ברמה פרימיטיבית. אפשר לתת תאור מילולי של הסביבה או של תופעות, אבל אין המציאות תוצאה של התאור המילולי. מעצם קיומן של מילים, למשל יש ואין, אי אפשר להבין את אשר סביבך."
עבור לעמוד
... , , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר