הבריאה מופיעה עם הניגוד שלה

עם ההתכלות,כליון...

לכן , ויכולו השמיים והארץ וכל צבאם , מופיע בויכולו שהוא גם כליון...

כעת,כדי להפריד בין הבריאה ובין כליונה צריך זמן...

גם ביטול בריאה צורך רמת התעלות כמו הבריאה,ולכן אין לשאול על איך נברא אלא על איך הופרדו הניגודים...

ע"י הזמן...

לכן גם נאמר על האדם שלא יוכל "לחיות לעולם"...כי אז הוא כאלוהים...

הפרדת הניגודים היא  דריכה אנרגטית,זהו מקור הכח שמניע ביקום...

להתקדם ברעיון זה הוא הכיוון לפריצת הדרך...

אבל זה אינו מסתיים בהפרדת הניגודים...

אלא,בהפרדת הניגודים ושילובם מחדש,שילוב אלוהי, והפעם לפי מתכונת תכנונית של יקום שיעבוד...

ובכן...

שלבי הבריאה הם:

בראשית --הפרדת הניגודים

לאחר מכן --שילובם,שילוב אלוהי,כשהם מכילים את מרכיב הזמן...

השילוב האלוהי הוא שילוב ה"אני" האלוהי בכל היישויות...

ה"אני" הזה מרכז את האבחנות לגופים...לולא זה הם היו "מתפזרים" לכל עבר...

האני הזה הוא משותף לכל הגופים,רק שאצל כל גוף הוא מרכז את מה שמכיל הגוף...

הדת וכל המטומטמים בשפע מכנים את ה"אני" הזה בשם --נשמה...

הוא באמת "משתחרר" עם מות הגוף,אך אין לו ולגוף שום דבר...

אבל אפילו אם נחקור את הבריאה היטב,אז מה?

עדיין לא עשינו בריאה,ולא נעשה...

רק נחלק פרסי נובל זה לזה כמו אומללים...

יפה צבי, לא שאני כבר מבינה הכל ומצליחה לעקוב היטב אחרי קו המחשבה שלך,  אבל יש בזה השראה ושאר רוח,  וזה מה שאנחנו (כנראה) צריכים,

שהרי אנחנו שקועים בגשמיות וחומריות (וגם חומרניות למרבה הצער) - ומשב רוח של רוחניות, כמו שהבאת כאן, זה מחייה נפשות וטוב, תמשיך.

צבי, אני לא זוכרת שאמרת מה יחסך "לקבלה" (ספר הזוהר, מקובלים, קבלה מעשית), אבל אני מניחה שיחסך שלילי ומבטל ומתנגד, כי זה  לא נובע ישירות מהתורה.

אכפת לך לפרט, מה יחסך ל"קבלה" ?

תראי...היה שם איזה הבזק...

הרעיון הזה של "שבירת הכלים",שבירת השלמות,ומאז ,השאיפה לתקנם, היא איזה הבזק שמתקשר ל"שבירת" השלמות לניגודים מבטלים,ובניית יקום מהם...אלא שהרעיון הזה הלך ותפח ונעטף ב"ספירות" ושקרים,ובלבולי ביצים וכל דרעק והמשיך לשדים ורוחות,ונשמות,וגלגולים,גם בעצמים וחיות,עד שהפכה לבליל הבלי טפש ורקק מאוס,הרסני ונתעב,מזון  לזוללי נבלות,וכל שרלטנים ומבעבעי רוח באושה...

לכן,שומר נפשו ירחק מהגילול המשוקץ הזה...

שימי נא לב,שהפרדת הניגודים צריכה זמן...הפשטות שבגאונות...

שהרי מדוע שאלוהים יצטרך זמן?

אלא אם כן מדובר בזירת הבריאה עצמה...

הזמן כמפריד בין הניגודים הוא איפה חלק בלתי נפרד מכל חומר...וצורותיו...

זו פיסגת הפילוסופיה...

אם מישהו מאלפי הצופים (אליבה דחיים) יכול להוסיף פה משהו או לנסות לסתור (אחחחחח...)אשמח...

בלי אגו...על טהרת אהבת השכל...

הורוביץ טורח להזכיר שנאתו לספרות חז"ל בכל הזדמנות. ומה הוא עושה? כמעשי מדרשי חז"ל הוא ממציא  מהרהורי לבו מדרשים על סיפורי הבריאה. ומה הם באמת סיפורי הבריאה למי שעיניו בראשו?

האיכות הספרותית מעולה, שימוש משוכלל בשפה העברית. והסיפורים עצמם אינם אלה סיפורים אטיולוגים, כלומר האדם מנסה להסביר לעצמו את העולם סביבו במצב של חוסר ידע אמיתי, (ידע שיוכל להתאסף עם ההתפתחות הטכנולוגית רק בעוד מאות בשנים).

וכל השאר קיש קיש קריא

חחחחח, אדרם. כרגיל, דברי הגיון נכוחים וניסוח בהיר.

אדרם ולביאה, לאט לכם, תנו לבן אדם צ'אנס, אולי הוא מתקרב לפריצת דרך אמיתית בהבנת הבריאה, ומטרת החיים, וכל זה.

טכנולוגיה  טכנולוגיה טכנולוגיה, מה יצא לנו מכל הטכנולוגיה הזו ? התמכרנו לה, היא ניוונה לנו את השכל, אנשים כבר לא יודעים לוח הכפל בעל פה (אני לא מדברת על אלה שאסור להם לדעת),

לפעמים רעיונות והעמקה אינטלקטואלית ורוחנית בספר שהוא מעל יכולתו של  אדם לכתוב, יכולים לעקוף את הכל בסיבוב, ולהעניק לנו תובנות אמיתיות על  הדברים הנשגבים והנסתרים וגם החשובים ביותר שאפשר להעלות על הדעת, לאן כבר תביא אותנו הטכנולוגיה, בעוד כמה מאות שנים ? בלי רוחניות ובלי העמקה בתורה, לשום מקום, בלי התורה (הקדושה), הכל אפס אפסים, וגם גורלנו נחרץ  לאבדון, תחשבו על  זה,

ותנו לבן אדם צ'אנס ותמיכה ועידוד, לי נראה שיש אצלו התקדמות (לא יודעת בדיוק לאן, כי קטונתי), ואולי הוא קרוב לפריצת דרך קולוסלית.

שמע...חתכת פוץ שכמוך...

החיבור הפילוסופי על התקבלות המתקבל כפי שהוא מתקבל חיברתי לפני חקירתי בספר בראשית...

כאשר חקרתי לי להנאתי בספר בראשית דהום נדהמתי לראות שהדברים נמצאים שם...ומאז אני ממשיך לחקור ללא הספר...וכאשר מתגלה לי כיון חשיבה אני מנסה למצוא לו חיזוק (אני מקווה ביושר,חיים...ביושר...) בספר בראשית...

אבל גם כך,בטחוני ביכולת חקירתי בפילוסופיה מוחלט.

בשנת 1975 כתבתי חיבור בפילוסופיה שנתתי לו כותרת משנה --גדול החיבורים הפילוסופיים של כל הזמנים...

אז נכון,שזה אינו מחוייב שיהיה נכון...אבל שאיפותי כבר אז בפילוסופיה היו ברורות לי...נשבע לך...

אריאלקה...

תחילה כשקראתי תגובתך חשבתי לרגוז...

אבל...

בערך המוחלט של הדברים...בניקוי סימן הציניות...

אני חותם על כל שאמרת...וגאה בך...

צבי מה יהיה, כבר כמה וכמה שנים אנחנו כותבים באותם פורומים, ואתה עדיין לא מכיר ולא מבין אותי נכון...

למה לרגוז, איפה ראית ציניות או סימן ציניות ?

זה בסך הכל חוש הומור מחודד (או מושחז? לא יודעת, אני לא משחיזה אותו) במסווה מעודן.

אבל בד"כ, אם זה בכלל באמת הומור, אז הוא סתם הומור מטורף או בלתי מובן, שלא לאמר מפגר. אבל 'אדרם' אמר שהוא אוהב את הבדיחות שלי, אז לפחות יש מי שבכל זאת קולטים.

ולגבי מה שכתבתי עליך, אתה צודק, בערך המוחלט של הדברים, כתבתי את זה לגמרי ברצינות, למה לתקוף ולקטול, גם על זוכה פרס נובל האחרון בכימיה מהטכניון (מצטערת, שכחתי לרגע את שמו, גבוה ויפה כזה) שגילה וחקר גבישים מסוג מיוחד (לא סימטריים, למשל עם 5 צלעות) צחקו וליגלגו ושמו לו רגל ואפילו מלומדים בעלי שם בתחום ביטלו את עבודתו ולא החשיבו אותו בכלל שנים ארוכות, אבל הוא לא נבהל ולא נפגע, המשיך בשלו, עד שיצא צודק וקיבל נובל, ועכשיו הוא צוחק על כל צוחקיו, שצריכים לאכול את הכובעים שלהםemo_45.png

אני מניח שה"אובססיה" שלי על דבר אנשי ההלכות הערבים והיהודים ההולכים להוות את גורם האסון העיקרי באזורנו,כבר אינה מצחיקה איש...

ונתניהו ויחימוביץ ממש בקיאים בנושא...

תרשמי לך שאיזה פוץ אחד ידע את הפתרון לבעיה לפני שהחורבן הבא קרה...

עם ההתכלות,כליון...

לכן , ויכולו השמיים והארץ וכל צבאם , מופיע בויכולו שהוא גם כליון...

כעת,כדי להפריד בין הבריאה ובין כליונה צריך זמן...

גם ביטול בריאה צורך רמת התעלות כמו הבריאה,ולכן אין לשאול על איך נברא אלא על איך הופרדו הניגודים...

ע"י הזמן...

לכן גם נאמר על האדם שלא יוכל "לחיות לעולם"...כי אז הוא כאלוהים...

צבי הזבלן מופיע עם הניגוד שלו, אוסף הזבל.

.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

מני היקר...

מה חשוב יותר?

לפאר ולרומם ולהדר ולקלס ולשבח  את ספר התורה שהוא פסגת הפילוסופיה...

או...

לשמר את הפירוש היהודי הסרחוני הגזעני לספר...

קיימת סברה שאת ספר הזוהר המיוחס לרשב"י כתב דווקא ר, משה דה ליאון

emo_63.png

זו עוד פיקציה ידועה: כתבים הנחשבים כ"קדושים" תולים עצמם באילנות גבוהים ללא כל ביסוס. כך נכתבו כביכול קוהלת משלי ושיר השירים ע"י שלמה. תהילים מיוחס לדוד (שלא לדבר על חלק גדול מהספרים החיצוניים שנגנזו).

התורה שבע"פ הרבנית (שהחלה ל"הימסר"  לכל המוקדם בימי עזרא) המיוחסת כביכול למשה בסיני היא הפיקציה הידועה ביותר (ובמחשבה נוספת יחוס כל התורה למשה בסיני גם היא בעצם פיקציה...)

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר