גזירות חדשות: מס על סיגריות, טיסות ואלכוהול

לפי תכנית האוצר שנידונה במשרד ראש הממשלה יקוצצו מיליארד שקל מתקציב המדינה ויוטלו מסים על דלק מטוסים, סיגריות ואלכוהול. תישקל הטלת מס יסף על הכנסות גבוהות

בישיבה סודית שנערכה אתמול במשרד ראש הממשלה נקבע כי תקציב המדינה ל-2012 יקוצץ בזמן הקרוב ביותר ממיליארד שקל, ויוטלו מסים חדשים בהיקף מיליארד שקל. משרד האוצר צפוי להגיש לראש הממשלה בתוך כשבוע תוכניות לשני מהלכים אלה.

את המשך הכתבה תמצאו בוואלה!עסקים

בקיצור חברה' - תפסיקו להנות....
לא טיסות לא אלכוהול לא סיגריות
מה נשאר לנו?
נקווה שלא יטילו מס על האוויר שאנחנו נושמים

יש לקצר את ימיה של הממשלה הפושעת הזו-ביביהו והד"ר פודל שטייניץ היידגר -חייבים ללכת

emo_63.png

ואני חושבת שמס על סיגריות ואלכוהול הוא בריא . לגוף ולכלכלה. ה"הנאות" האלה חולניות.

מס על טיסות: טוב, כשאנשים יכולים לטוס לחו"ל סימן הוא שיש להם. זו הטלת מס על בעלי היכולת.

ההתבכיינות שלך דוחה אותי.

אם הסיגריות ואלכוהול הם בחזקת מסכני בריאות-והממשלה גובה עליהם מס בשיעור של מאות % -המשמעות שהמדינה גוזרת קופון על חשבון בריאות הציבור-אם כלל הצבור יחדל בבת אחת לעשן ולצרוך אלכוהול-מליטרת הבשר המימסדית יגרעו מליארדי ש"ח-היא תאלץ אולי להטיל מס על אויר-זה לא כל כך הזוי כמו שהוא נשמע, המפלצת המימסדית חייבת להמשיך לזלול אחרת לא תתקיים.

emo_63.png

הלואי שיפסיקו לעשן ולשתות אלכוהול. הלואי לטעמי  שיפסיקו גם לרצוח בעלי חיים ולאכול בשר. (כמו כן, שהפקת החלב והביצים תפסיק להיות תעשייתית).

השלטונות זקוקים למימון. מאיפה יבוא הכסף לשירותים הציבוריים? כמובן, מימון של משכורות מנופחות במימשל והטבות מפליגות לחברי כנסת שרים רבנים ראשיים ושאר נהנים מהצלחת הציבורית, גם לדעתי זו שחיתות מנוולת.

אכילת בשר  היא מבחילה בעיני- לגבי  אין משהוא זוועתי יותר מאכילת בשר של חיה ערופה "כל פעם שנאלצתי לאכול בשר נימלאתי בכל כך הרבה גועל סלידה וחמלה עד שחשתי שאני אוכל את בשר ילדי" אמר פעם הסופר  האידי יצחק בשביס זינגר אבל זהו טעמי האישי שאיננו מחייב איש-לגבי עישון ואלכוהול  דעתי שזהו עניינו האישי שמי שבחר\ה להרעיל עצמם בניקוטין או לשנות את תודעתו באדי אלכוהול ובתנאי שאין הדבר גורם נזק לזולת-אבל כשמימסד מטיף השכם והערב נגד שני הרעות החולות הללו-ומצד שני גוזר עליהם קופון מדובר בכפל לשון  וצביעות מקוממת.

חברה אמורה לממן את השרותים הצבוריים הנחוצים לה בעצמה-קרי ממיסים,השלטונות ,או המימסד או איך שיקרו אינם אלא משרתי ציבור זמניים שנבחרו בין היתר לתעל מקורות מימון אלה למיטב האפקטיביות למען שלוחתם-היא החברה, כשהם חורגים מסמכותם ונוהגים בכספי הצבור מנהג בעלות, לשימושם האישי או המפלגתי לרבות הסקטוריילי אידיאולוגי-הרי שהם מועלים בתפקידם ומקום לכבדם בגינונים יש לכבדם בבעיטה החוצא-הכלכלה הישראלית בנויה על שני עקרונות יסוד-כספי מיסים וכספי העברה-הבעיה היא בהעברה-לכן אומרים "אין שמים פרנס על הציבור אלא מי שקופת שרצים תלויה  לו על צווארו" הבעיה שכאן הקופה גדולה מידי והשרצים כבר עפים ממנה והם חגים מעל ראשינו סיעות סיעות.

emo_63.png

הטלת מיסים על בירה וסיגריות  היא דרך לדכא את השימוש בהן. ייתכן שהמשתמשים (הפחות כבדים ומתמכרים) יקנו פחות, לא?

באמת נבון  שמטילים  את המס על מצרכים פסולים ושוליים ולא על  מצרכים נחוצים! תאר לך שבמקום להטיל מס על אלכוהול וסיגריות איזה מטומטם יחליט להטיל מס על לחם אחיד.

ברור שעל הוצאת הכספים הציבוריים צריך להיות פיקוח אדיר! יש במדינתנו פיקוח, אלא שבאמת הממשלה והכנסת - המחוקק עצמו - מצליחים להקציב למטרות פעולתם שלהם עצמם (וזה כולל פעולת המפלגות) כספים כבדים. יש עיתונות חופשית ומבקרת פה, והם חוטפים על הראש. המחאה החברתית שקמה היא מבורכת מאד, והנה השלטונות מנסים לדכא אותה, בעזרת המשטרה, וזו תופעה שכל אזרחית ואזרח צריכים להתקומם נגדה.

צעדת בהפגנות?

סבי חי בארה"ב בתקופת היובש-תוצאת ניסיונות הדיכוי לא רק שלא מנעו שתיית אלכוהול-אלא שזה נעשה טרנד,בבחינת "מיים גנובים ימתקו" גם כאלה שסלדו מאלכוהול ניגררו אל המיסבאות המחתרתיות אחרת לא הייתה אחד" מהחברה"-והגרוע שזה העצחם את אירגוני הפשיעה האירים ובעיקר האיטלקים,שגרפו הון מהמשקה האסור,

אלכוהיליזם הוא לא פחות הרסני משימוש בסמים-האחרון נאסר לסחר (לא לשמוש עצמי) בחוק כדי לאכוף את החוק מושקעים משאבים אדירים,וכ60% מהתיקים הפליליים הניפתחים בישראל הינם עבירות סמים או קשורים הסמים,לרבות עבירות אלימות קשות, ולמרות זאת כל אדם יכול להשיג סמים בקלי קלות כמעטבכל מקום,ואין ולו משתמש אחד(שלרוב גם סוחר בו בקטן למימון שימושו העצמי) שאמר לעצמו "אני לא משתמש בסם כי לא חוקי" יש כזה?,ומי שמודע לנזק ואינו רוצה להשתמש בסמים לא יעשה זאת ללא קשר לחוק.

יש בישראל פיקוח על כספי ציבור, אבל הפיקוח הקפדני ביותר קיים רק בדרגים הנמוכים של המנגנון,ככל שהדרג בכיר יותר סמכויותיו רחבות יותר  ואיתן חופש הפעולה שלו, השימוש בכסף נעשה פתוח לפרשנות לרוב מגמתית, והפיקוח לגביו נעשה בגדר המלצה בלבד(יש לשים לב שכאלה ממשרתי הציבור שניתפסים בקללתם כמועלים ,משוחדים או גונבי כספי ציבור הם ברובם המוחלט מהדרג הבכיר יותר) דרך נהול הרשויות המוניצפליות היא המיקרו קוסמוס של המימסד הארצי.בקשת אזרח\ית המסורבת ע"י דרג הפקידות הזוטר ובצדק מסורבת, יכולה להיות מאושרת ע"י דרג בכיר יותר.

העתונות בישראל היא חופשית לכאורה אולם בכל זאת מוגבלת,חוק "לשון הרע"(הבה להחמיר את חוק "הוצאת דיבה" הקיים ממילא) החושף את העתונות הכתובה והאלקטרונית לתביעות בסכומי עתק הוא צעד מימסדי לבלימת חופש העתונות-העתונאית החוקרת אילנה דיין סיפרה בראיון על מימדי הלחצים המופעלים עליה בנושאים "רגישים" שהיא חוקרת-היא לא היחידה.

אחד מיסודות הדמוקרטיה היא  זכות היחידים לחופש להביע דיעה,זכות זו אינה מוגבלת ואינה מותנית בארצינו מסיבה אחת,היא איננה יכולה להשפיע כהוא זה על מדיניות המימסד, יסוד אחר של הדמוקרטיה היא זכות המחאה-קרי הפגנה,זוהי זכות מוקנית ומעוגנת ביסודות הדמוקרטיה בקשר בל ינותק,אבל היא מאוד מוגבלת, המימסד מתחכם לזכות מוקנית זו , בכך שכל הפגנה מחייבת את אישור המשטרה(זרוע מימסדית ללא ספק) שלא תמיד ניתן(לרוב בתואנת שווא של  חשש להפרת סדר ציבורי) ,אסיפה של יותר מחמישים אנשים בה נישאים נאומים פוליטים (ללא קשר לתואנה המגוחכת של הפרת סדר ציבורי),או לא נישאים היא אסורה ע"פ חוק,ולמה? מפני חשש המימסד שזה יעורר עליו זעם ציבורי וישפיע על מדיניותוובמקרים קיצוניים הישרדותו כשלטון.

המימסד שולח את זרועו הארוכה כנגד מפגינים רק כשהוא חש מאויים-ואם מימסד חש מאוים משמעו שיש ברכה בעמל המפגינים-רק שאל לה למחאה לחדול-אני מאמין כי היא צתשוב ותכה גלים גלים עד שיתקבלו דרישותיה ,אני מקווה שהחוקר אליאס קאנאטי לא טעה כשקבע שהמון רודף לעולם לא מתפזר עד להשגת מטרתו.

כן הייתי בהפגנה

emo_63.png

ייקור האלכוהול והסיגריות איננו דומה לחקיקת חוק. פה מקשים על אנשים לרכוש כמויות מהמצרך. וזה טוב.

בדברים האחרים שכתבת אני נוטה לחשוב יחד עמך. אינני יודעת אם יש לך מידע מבוסס, אלא מה שמתפרסם מדי פעם על התנהגות השלטון מורה בכיוון הזה. האם אשקיע עבודה בלימוד הנושאים האלה? אין לי נטיה לכך. אני מעדיפה את הספרות והשירה, המוסיקה וספרי המדע (עד כמה שהם ניתנים להבנה).

ההפגנות חייבות להמשך. ואופיין ההמוני צריך להשמר. לחץ כזה יביא לבסוף לשינוי המשטר ולשינוי המדיניות החברתית והכלכלית.

דבורה, רק שת היי מעודכנת, השבוע באחד הבקרים שמעתי כותרת בחדשות (או בסקירת העיתונים) שסתיו שפיר התראיינה ואומרת שהמחאה תעבור למישור\לשדה הפולטי, ותקום איזו תנועה עם  מטרה  לה כנס לכנסת.

יפה, כך נכון לעשות, זו  כמובן הדרך, ואם תבדקי 'בנענע' מה אמרתי כשהתחילה המחאה לפני שנה, זה מה שאמרתי אז.

מה זה : "ההפגנות חייבות להמשך. ואופיין ההמוני צריך להשמר. לחץ כזה יביא לבסוף לשינוי המשטר ולשינוי המדיניות החברתית והכלכלית..." שאת כותבת ? משטר מחליפים בהפגנות או בבחירות ? - אז שזו מעין הקדמה למערכת בחירות ? או שיש מי שמצפים שה'משטר ישתנה', והיושבים כעת במשטר יקומו ויפנו את הכסאות, בלי בחירות, רק כי יש הפגנות, וגם כי יש אנשים ששורפים את עצמם וזה באמת נורא?

הקדמה לבחירות. אבל לדעתי גם לחץ ציבורי קשה המתבטא בהפגנות המוניות יכול להביא לירידת ראש ממשלה מכסאו.

בכל מקרה, הלחץ יכול ויביא לדעתי להקדמת הבחירות. נתניהו כבר איבד את מקומו, לדעתי. צריכ/ה רק לקום המחליפ/ה הנכונ/ה, ואז ללא ספק   היא או הוא ת/יבחר .

אגב, שמעתי לפני ימים אחדים את שלי יחימוביץ' ברדיו. בנושא התפיסה הכלכלית במדינה עכשיו. היא נשמעת לא רק נבונה כמובן אלא גם בקיאה, ומשכנעת. אולם אח"כ באה תגובה של הממשלה, לסתירת דבריה, ואני נטיתי לקבל את דבריהם. מאחר שאין לי מושג בתחום, איני יכולה לשקול מי הצודק.

ראש ממשלה צריך תמיד להיות מישהו עם עבר צבאי? בגלל אתגרי הבטחון הקשים של ישראל? אולי מספיק ששר הבטחון יהיה איש צבא בכיר לשעבר?

האם עתונאית לשעבר מתאימה להיות ראש ממשלה? אולי צריך מישהו/מישהי עם המון נסיון פוליטי ונסיון ניהולי קודם? באמת אני נוטה להרגיש שעבר עיתונאי הוא "קל" ו"רך" מדי, לא רציני, עבור מועמד/ת לראשות ממשלה.

אולי שלי יחימוביץ' תמצא מישהו עם עבר בטחוני וניהולי אמין שיחבור אליה, ויחד ינהיגו את העבודה ואת הקמפיין נגד נתניהו, ובעתיד - האם לא ייתכן שיהיה צמד בראש הממשלה? זה מקורי, זה חדש, (פעם היתה רוטציה - בין שמיר לפרס נדמה לי), אבל אולי זה לא בלתי ריאלי?

אל תשקיעי לימוד בנושאים האלה-רק תקראי כתבת שער 7 ימים ידיעות של 2012\08\3-שם עובדים\ת של הב. לאומי משרטטים אותה תמונה עגומה עליה אני מדבר,=הב.לאומי הוא מיקרוקוסמוס למימסד כולו

emo_63.png

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר