אז למה מאריכים את חייו של אריק שרון???

חתיכת מטומטמת!!!

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

למה לשמעון פרס מגיע טיפול נאות?

ואילו למבוגרים שצעירים מימנו בהרבה וצלולים לא פחות מימנו,לא מגיע אותו טיפול רפאי איכותי?

יקירי - אתה צודק.

אז למה מאריכים את חייו של אריק שרון???

חתיכת מטומטמת!!!

וגם כאן אתה צודק.

ואל תשכח מיליארדים

שנשפכים על חרדים ומתנחלים שלא רק שלא מביאים שום תועלת למדינה, אלא רק מתרבים במרץ כמו תאי הסרטן וממררים את חיינו הקשים בלא הכי.

אנטוליו, זה שאין לך מושג ב"רוחניות", זה לא מצדיק...

את מה שאתה אומר,לומדי ויודעי התורה ומקיימי המצוות תורמים תרומה אדירה, רווח והצלה, מאפשרים לכולנו ניסים גדולים, רובם ניסים נסתרים, ומאפשרים כך המשך קיום לכל עם ישראל, אז אל תהיה ציני ואל תגיד שהחרדים לא מביאים שום תועלת למדינה. מה זה "ממררים את חיינו..." ? במה הם מפריעים לך ? מילא, אתה לא מבין שבזכותם אנחנו חיים, שהם שומרים עלינו, ושהצדיקים שלהם מסנגרים עלינו בעולמות העליונים, מילא אתה את זה לא מבין, כי לא למדת - אבל מה הם מפריעים לך ? מה הם עשו לך רע ?

אמריטוס, אני רוצה להגיד לך משהו על הנושא, על הארכת חיים, אני...

לא יודעת מה כתב הגיוני שהגבת לו, אבל לגבי הארכת חיים, בד"כ מדובר בשבועות או חודשים. ואני לא יכולה ואולי גם אתה לא, 'להעריך' את הערך והשווי של יום חיים אחד או חודש או 3 חודשים, ברור שערכם עצום כי החיים יקרים. ומי שמחליט לא יכול להתחמק, הוא חייב להחליט, עבור כולם עבור הקופה המשותפת ועבור הסדר הטוב והצדק, כמה כל אלה "שווים" בכסף. ויש בנושא גישות שונות, גם אצל מוכי הגורל שזמנם מוגבל, יש שימכרו בתים כדי לחיות עוד חודש חודשיים, ויש שלא, שיגידו מספיק ודי, עדיף שהבנים והנכדים יהנו מזה, והם משלימים עם לכתם. מכל זה, נראה לי דווקא הגיוני שלא מקציבים הון עתק רק כדי להאריך חיים, וכמו שאמרת, משאירים את זה ליוזמה של החולה ולאופציה של תרומות. ואם תרצה להאריך חיים לכל מי שמועמד ואפשר לתת לו עוד חודש חודשיים, אין לדבר גבול, ממש אין לדבר סוף, וכשהנושא עלה לפני כמה שנים לכותרות ולתקשורת, הציגו מספרים, ואני נטיתי להשתכנע שהמערכת עשתה נכון. אז מה לעשות, זה עצוב, שאנשים מתים, אבל בעצמך אמרת שמדובר במבוגרים וזקנים, נו מה לעשות, כולנו נגיע לזה, וצריך לדעת להשלים גם עם הדבר הבלתי נמנע הזה.

אריאלה - לא ולא!!!

1.מדובר גם בילדים וצעירים, שמתחננים לתרומות, לצורך ניתוחים מצילי חיים בחו"ל. 2.גם אם המדינה צריכה להוציא 100.000 שח", בכדי להאריך את חייו של זקן בן 100, עליה לעשות זאת, ויהי מה, כי זו מהותה של מדינה, שאמורה להיות קיימת למען אזרחיה.

כי היא היעד שלה אפילו לא גיל 60

כמו שהיא נראית - דבה,הכולסטרול ששוכן בדם שלה,יהרוג אותה עוד לפני שתגעי לגיל חמישים .

אולי אני סתם מגזים?

מצד אחד, אנחנו יודעים על הבעיות במדינת ישראל, שמשפיעות על חיינו באופן ישיר, (מערכת הבריאות הכושלת למשל, והפקרת חולים סיעודיים, וחולים חסרי אמצעים, לסבל ומוות), ומצד שני, ראש הממשלה, השרים, הכנסת והתקשורת, מתעסקים ב-5 הבתים של "בית האולפנה", ובמריבות האישיות שביניהם, ובעוד נושאים, שעם כל חשיבותם, אינם מדגדגים את חשיבות הנושאים שציינתי לעיל. אז או שמשהו במדינת ישראל רקוב מן היסוד, או, שאולי, אני סתם מגזים, ורק מחפש צרות וכשלים, בגן העדן שבישראל?

אתה מגזים בחוסר יכולת חשיבה.

יש מי שדואג ליצירת בעיות וסכסוכים ללא הרף במטרה להקשות את החיים על הממשלה ועל הציבור. לגרום לממשלה לבזבז זמן ומשאבים על בעיות מלאכותיות ושוליות, ובכך לגרום לבעיות אמיתיות ורציניות להיות מוזנחות או מטופלות חלקית. אלפי עתירות לבג"ץ, פרובוקציות, הסתה לאלימות ואלימות, טרור תיקשורתי, הפעלת אויבים ושונאים ללחץ על ישראל.. אלו חלק מהכלים של הבוגדים שנועדו להביא להשמדת ישראל. החולים הם רק פיון אחד קטן במשוואה. .

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

האמת זה נורא מוזר

כי תוחלת החיים בישראל היא מאוד גבוהה ומהגבוהות בעולם, וזה כשהמדינה שרויה במלחמות והרבה חיילים נהרגים ובכל זאת תוחלת החיים כל כך גבוהה, שזה אומר שהרבה אנשים מגיעים לגיל מופלג. וזאת כשמערכת הבריאות מתפקדת גרוע, מוזר איך אנשים מאריכים ימים כל כך עם מערכת בריאות גרועה כל כך?

טעות בהגדרה. מאריכים את הגסיסה לא את החיים.

צמח זה חי? מואכל ע"י זונדה זה חי? דיאליזה כל שבוע וק"ג כדורים זה חי? דקירות יומיומיות, זריקות יומיומיות, התעלפויות, איבודי הכרה ואישפוזים זה חי? כדי לבדוק תוחלת חיים אמיתית יש לבדוק אך ורק בני אדם החיים ללא שום עזרה מלאכותית. .

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

בדרך כלל אני מסכים איתך ( ולפעמים גם עם הבוטות (לפעמים ) ),

אבל הפעם כתבת בכלל לא לעיניין. אתה יודע כמה נשים (רובן צעירות) חולות בתת בלוטת התריס ?מדובר ביותר ממאתיים אלף נשים שזקוקות לתרופה כמו אלטרוקסין ותחליפיו כמו הסינטרואיד.אותן נשים חיות ומביאות חיים חדשים (בהיריון הן חייבות להתאזן,כי אם לא ההיריון יכשל ) לעולם.בזכות התרופות האלה,אותן נשים יש להן איכות חיים כמו כל אדם רגיל ואתה אפילו לא תבחין שקיימת בעיה אצלן.כך גם אצל ילדים שנולדים עם מומים מולדים וזקוקים לתרופות לכל ימי חייהם-והם משרתים בצבא,מתחתנים ומולידים ילדים.ואפשר לתת לך עוד אלף דוגמאות. אז אתה יכול לקרוא לזה מלאכותי,אבל כל עוד האדם שמקבל את הטיפול התרופתי עדיין עומד על רגליו,צלול וחושב עוד כמה שנים קדימה ויש לו גם שאיפות ותקוות,אז צריך לדאוג בשבילו כדי שירצה להמשיך לחיות. אני מסכים שיש מחלות ומוגבלויות שונות שאפילו האדם שסובל מהן,מעדיף את הסוף,אבל כל מקרה לגופו.

שלום אריאלה.

כיצד את מבינה ומתייחסת, לעובדה, שמדינת ישראל אינה מממנת תרופות מצילות חיים, או מאריכות חיים, לחולים קשים? ושהם, ומשפחתם, נאלצים להתחנן לתרומות מן הציבור? האם אפשר לראות את המצב הזה, אחרת, ושונה, מאשר כשחור משחור?

לדעתי המנטליות בקרב ההנהגה היא עדיין של "מדינה במצור"

ואיננו יושבים על ערימת זרי הדפנה של השלום והנוחות כמו למשל הולנד או שוודיה. אז כל שקל, חושבים עליו פעמיים, ומתקמצים. הנה למשל, למה הקצבאות לזקנים ולנזקקים כל כך עלובות? וכל הזמן מרחף עליהן איום של קיצוץ? כמובן, עוד מתחילת המדינה, המנהיגים והמקורבים לצלחת נהנו ונהנים מהטבות גדולות. עוד בן גוריון וגולדה הרויחו הרבה כאשר אנשים פה נחנקו עם כל גרוש. אז הכנסת מעלה לחבריה את המשכורות כל זמן מסוים, באופן מתמיד, והמכוניות לשרים הן מכוניות פאר, ולאריק שרון מוצאים את כל הכסף שבעולם כדי להחזיקו בחיים (אבל אולי הכסף הוא פרטי של המשפחה??!!מהחווה והעסקים בטח יש להם מספיק!!). ותוסיף לזה את התפיסה הכלכלית הניאו ליברלית של ביבי, לפיה הטייקונים הם המנוף של הכלכלה ותמיד יש לחזקם, ועניי המדינה הם נטל, וקיבלת מדינה שלפרט הממוצע קשה לחיות בה.

סליחה, טעות. הקב"ן = הקב"ה. אבינו שבשמים.

זה לא טעות, אריאלה......

ואיננו יושבים על ערימת זרי הדפנה של השלום והנוחות כמו למשל הולנד או שוודיה. אז כל שקל, חושבים עליו פעמיים, ומתקמצים. הנה למשל, למה הקצבאות לזקנים ולנזקקים כל כך עלובות? וכל הזמן מרחף עליהן איום של קיצוץ? כמובן, עוד מתחילת המדינה, המנהיגים והמקורבים לצלחת נהנו ונהנים מהטבות גדולות. עוד בן גוריון וגולדה הרויחו הרבה כאשר אנשים פה נחנקו עם כל גרוש. אז הכנסת מעלה לחבריה את המשכורות כל זמן מסוים, באופן מתמיד, והמכוניות לשרים הן מכוניות פאר, ולאריק שרון מוצאים את כל הכסף שבעולם כדי להחזיקו בחיים (אבל אולי הכסף הוא פרטי של המשפחה??!!מהחווה והעסקים בטח יש להם מספיק!!). ותוסיף לזה את התפיסה הכלכלית הניאו ליברלית של ביבי, לפיה הטייקונים הם המנוף של הכלכלה ותמיד יש לחזקם, ועניי המדינה הם נטל, וקיבלת מדינה שלפרט הממוצע קשה לחיות בה.

שלום לביאה.

את כמובן צודקת. אך לפעמים, אני שואל את עצמי, עד כמה באמת, המצב הביטחוני, הוא הסיבה לאומללותם של רבים כל כך בישראל.

בדרך כלל אני מסכים איתך ( ולפעמים גם עם הבוטות (לפעמים ) ),

אבל הפעם כתבת בכלל לא לעיניין. אתה יודע כמה נשים (רובן צעירות) חולות בתת בלוטת התריס ?מדובר ביותר ממאתיים אלף נשים שזקוקות לתרופה כמו אלטרוקסין ותחליפיו כמו הסינטרואיד.אותן נשים חיות ומביאות חיים חדשים (בהיריון הן חייבות להתאזן,כי אם לא ההיריון יכשל ) לעולם.בזכות התרופות האלה,אותן נשים יש להן איכות חיים כמו כל אדם רגיל ואתה אפילו לא תבחין שקיימת בעיה אצלן.כך גם אצל ילדים שנולדים עם מומים מולדים וזקוקים לתרופות לכל ימי חייהם-והם משרתים בצבא,מתחתנים ומולידים ילדים.ואפשר לתת לך עוד אלף דוגמאות. אז אתה יכול לקרוא לזה מלאכותי,אבל כל עוד האדם שמקבל את הטיפול התרופתי עדיין עומד על רגליו,צלול וחושב עוד כמה שנים קדימה ויש לו גם שאיפות ותקוות,אז צריך לדאוג בשבילו כדי שירצה להמשיך לחיות. אני מסכים שיש מחלות ומוגבלויות שונות שאפילו האדם שסובל מהן,מעדיף את הסוף,אבל כל מקרה לגופו.

מי שתלוי בתרופות מצילות חיים חייו אינם נורמלים.

מעקבים, שינויי מינונים, טעויות, נסיונות הם ענין שיגרתי עבורם, והקל שבהם. אין כמעט אחד מהם שלא מתאשפז מידי פעם, שחייו בסכנה עקב טעויות או שינוי תרופות. אתן לך דוגמה מעשית מאדם שאני מכיר ושיש לו בעיית לחץ דם: אם אותו אדם היה לוקח כדורים על פי המלצת הרופאים הוא היה מת מזמן! אותו אדם הוא רופא של עצמו, הוא מכיר כיצד כל סוג אוכל או משקה משפיע עליו, הוא מכיר את הסימפטומים היטב, ואת המינון הוא קובע בעצמו ובמדויק. אותו אדם אושפז פעם אחת ב-5 השנים האחרונות ורוב הסיכויים שזה היה מהתייבשות. ובכל מקרה, דיברתי על בני אדם המבלים את חייהם במעקבים ואישפוזים, בדיאליזות ובהקרנות, בחיבור לבקבוק חמצן ובנזקקים לסיעוד, באוכלי כדורים על המשקל שרוב יומם נדרש לספירת כדורים ולחשש מבלבול ביניהם. .

----------

באמת משונים כאן..מאיפה ממציאים את המצור הזה..

הרי אנו מוקפים בחובבי אדם באשר הוא אדם. הם כל כך אוהבים בני אדם עד שהם קורעים את איבריהם כדי לראות איזו אהבה מסתתרת בתוכם. היהודים האלו עם הפרנויות שלהם..כולה רוצחים בהם 120 שנה ברציפות.. זו סיבה להרגיש במצור של זומבים עם כפיות? .

----------

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר