לחוקר התורה החריף שלנו:

כפי שכתבתי בהודעה אחרת, חשוב להבין בכלל קודם כל את המילים העבריות לפני שמנסים לחקור במשמעות התנ"ך. שאלה לי אליך: מה משמעות המילה "סוחר"? (אם אינך יודע, פנה אליי ואשכילך.)

אין קול ואין עונה..... נו, נחכה ללילה.

מה נטפלת לסוחר? נראה אותך על הפרשדונה

אמנם לא מוכרת לי קונקורדנציה ON-LINE אבל כל מי שרוצה יכול לפתוח את הלקסיקון של גזניוס ולראות מה הוא כותב. סוחר כמובן משרש שענינו הולך וסובב (ומכאן גם סחרחר) אבל בכל המקרים שנזכר בתנך הולך וסובב לצורך קניה ומכירה חוץ מאולי מופע או שנים שאפשר לפרש גם אחרת. אז אולי קפצת על זה בגלל ישעיהו מז טו?

חח. הפרשדונה.

לעצם הענין, תמיד חשבתי שהמדובר במעיים. אולי בחלק- החלב שמכסה אותם. אבל צריך לבדוק פירושים, חחחח. בקשר לסוחר - שהיא רק מילה אחת משפע המילים שבדקתי בעבודתי - יפה, אדרם. ואוסיף לך פה שהשורש ס.ח.ר מופיע גם בשמו של הירח - סהר, גם במילה העתיקה לשמש - חרס, גם במילה סוחרה, שמשמעותה מגן עגול. והמשמעות היסודית היא - "עגול". ואם תשמח להעמקה גדולה יותר - זהו כנראה שורש יסוד דו-הגאי "כר" (ומפה ככר, וכן לכרכר). והשורש הנרדף-אבל-הפוך-במשמעות (כמו מילים רבות בעברית) הוא ח.ר.ץ, שמשמעותו "השתלח בקו ישר". בכל מקרה, שמחתי לקרוא את ההבחנה שלך, לדעתי לא רבים מסוגלים לה.

ולנוכח חריפותך, נסה נא ידך

בהסברת:1. "בראשי הבכאים" (שמואל ב' פרק ה' פסוק 24 ) 2. המילה "שפיים". (צריך להיות קל ללינגויסט חריף...) 3. "ישוב ויצפור מהר הגלעד" (סיפור מלחמת גדעון במדין, עם 300 המלקקים). (גם כאן לדעתי לא קשה מאד למבין בעברית...)

מה נטפלת לסוחר? נראה אותך על הפרשדונה

אמנם לא מוכרת לי קונקורדנציה ON-LINE אבל כל מי שרוצה יכול לפתוח את הלקסיקון של גזניוס ולראות מה הוא כותב. סוחר כמובן משרש שענינו הולך וסובב (ומכאן גם סחרחר) אבל בכל המקרים שנזכר בתנך הולך וסובב לצורך קניה ומכירה חוץ מאולי מופע או שנים שאפשר לפרש גם אחרת. אז אולי קפצת על זה בגלל ישעיהו מז טו?

אני מתחילה לחשוד שאת הסברך ל"סוחר"

לקחת מפרסומים שלי באינטרנט. העובדה שאינך מתמודד עם הביטויים האחרים שהבאתי מלמדת משהו....
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר