לא יודעת למה זה קשור,אבל אני אכתוב ואספר, ואמליץ : בערוץ "נשיונאל ג'אוגרפיק"...

יש סדרת תוכניות בשם "הלוחש לכלבים", בפרקים רואים איך סיזר מילאן (Cesar Millan) שהוא מעין פסיכולוג של כלבים מטפל בבעיות התנהגות ממש חמורות של כלבים, בצורה מרשימה ומדהימה, כלבים עם התנהגויות מטורפות על כל הראש, שממש קשה ובלתי אפשרי להאמין שיחלימו מזה אי פעם, בטיפול שלו, בבית הכלב, הבעיתייות והטרוף בהתנהגות הכלב, נעלמים כלא היו, והכלב הופך לנורמאלי ומאוזן ותורם לחברה, בד"כ בתוך כמה שעות או יום אחד של טיפול ותרגול. במקרים היותר קשים, ויש גם כאלה (אולי כלבים שהיו 2000 שנה בגולה), הוא לוקח את הכלב איתו, לחוות הכלבים שלו, וחשיפה של הכלבים הבעיתיים במיוחד האלה לחברת כלבים שפויים נורמליים ומאוזנים שיש בחווה, חשיפה זו לכשעצמה, מביאה תוך שבועיים או חודש ולפעמים מעט יותר להתכווצות מוחלטת וטוטאלית של המוזרויות של הכלב, ולשינוי חיובי מאד בהתנהגות ולהחלמת הכלב ממוזרויותיו ומבעיות ההתנהגות שהיו לו. סדרה מדהימה, שווה לראות, ואולי יש איזו אנלוגיה, וגם מקום לאופטימיות.

ובאותו נושא: "כיפת מגן: על ראש הגנב בוערת הכיפה", זה לא אני אמרתי,זו...

כותרת באתר YNET, ואומר את זה רב (לא רפורמי), הרב הרב ישראל רוזן : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4227557,00.html ובכותרת המשנה של מאמרו כותב הרב רוזן : "לא ברור אם בכניסה לבית המשפט פתחו באסטה לממכר כיפות, אבל על ראש כל גנב, סרסור או רוצח מתנוססת היום כיפה חדשה, שלא הייתה שם בשעת ביצוע הפשע. דווקא הפושעים עם הכיפה המזויפת מוכיחים כי בסופו של דבר, הכיפה ניצחה..." ובשביל צבי : איפה בתורה כתוב בכלל שצריך לחשוב את הכיפה דראק הזו ?

אריאלה - הבאת לי רעיון!!!

אולי כדאי, למשך שנה שנתיים, לא לשגע ילדים ובני נוער עם השואה, ועל היותם "עם נבחר"? לדעתי, יש סיכוי, שיגדל כאן דור שאינו פסיכוטי, פארנואידי, חרדתי ותוקפן. כדאי לנסות.

כותרת באתר YNET, ואומר את זה רב (לא רפורמי), הרב הרב ישראל רוזן : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4227557,00.html ובכותרת המשנה של מאמרו כותב הרב רוזן : "לא ברור אם בכניסה לבית המשפט פתחו באסטה לממכר כיפות, אבל על ראש כל גנב, סרסור או רוצח מתנוססת היום כיפה חדשה, שלא הייתה שם בשעת ביצוע הפשע. דווקא הפושעים עם הכיפה המזויפת מוכיחים כי בסופו של דבר, הכיפה ניצחה..." ובשביל צבי : איפה בתורה כתוב בכלל שצריך לחשוב את הכיפה דראק הזו ?

אמר מה שכולנו חושבים. ואומרים.

דבורה, אם את קוראת, תקראי בבקשה את התגובה שלי עד הסוף, ובתשומת ...

לב, אני לא כותבת ממש ארוך. אז ככה : אני מודעת לזה שב 95% מהמקרים, הרוב שקטראים תגובות או הודעות שלי לא בדיוק קולטים מה אני רוצה להגיד, לא קולטים את הניואנסים, ואולי זו גם אשמתי, כי אני יותר מדי מערבת רצינות עם ציניות. ואני לא התכוונתי להלל את חוכמתו של הרב כותב המאמר. תקראי את הפסקה או שתי הפיסקאות האחרונות של המאמר. כי המסקנה של הכותב , הרב ישראל רוזן, והשורה האחרונה שלו לטעמי מטופשת למדי : ראשית הוא מדבר על 'ניצחון הכיפה' בכותרת המשנה כתב : "כי בסופו של דבר, הכיפה ניצחה...". ובהמשך ובסיום הוא מגיע למסקנה לדעתי גם כן מטופשת בכותבו : "בדבר אחד אני מתנחם: ניצחון הכיפה! היא מסמלת במובהק כי הנזקק לה באמת, יש לו מעצור נוסף בדרכו לחטוא - מחסום שמיימי מעל!..." ותקראי גם את הפיסקה האחרונה במאמר. אין ספק, התופעה שחילונים פושעים שמים כיפה על הראש כשהם נתפסים בהסתבכם עם החוק היא מגוחחכת ומגעילה - אבל מאיפה הם יונקים את זה ?????? מאיפה להם בכלל הרעיון לשים את הכיפה ? - מהחיים האמיתיים של הדתיים ! תשמעי, היה לי קשה לא מעט, כשמרצון ללמוד יהדות התקרבתי לדתיים, כדי להכיר וללמוד, מהם, וזה נגמר במפח נפש, כמעט בהלם, בבריחה ובנתק מוחלט וביאוש מהם. וזה היה בעיקר משבר של עצב. עצב מלהגיע למסקנה הקשה בדבר הנאיביות הנוראה של המגזר הזה, ובאיזה מקום נאיביות זה למרבה הצער טיפשות פשוטו כמשמעו, ואת פוגשת את זה אצל הכי הכי טובים מהם, את הנאיביות או הטיפשות, וזה נורא עצוב. לסיום : אם שמת לב, לא פעם כתבתי שאני פחות מודאגת (מהממוצע, ומהאנשים כאן) מהסכנה שהדתיים יכולים להוביל אליה ולהעמיד בפני המדינה, ודיברתי על אפילו 'החלמה' ו'התפכחות' שתהיה אפילו אם הם ברוב דמוקרטי יגיעו באופן דימוקרטי וחוקי ותקין לגמרי לאחוז בהגה השילטון - והדעה הזו שלי נובעת מזה שיצא לי לראות עד כמה הם נאיביים (ואמרתי למה זה חופף ומקביל וזהה), כמה הם מנותקים מרחפים ולא מוכשרים לעשיה מעשית, וכמה קל או לא מאד קשה יהיה (בשל כך) לתמרן אותם ולפרק אותם מנשקם, מהנאיביות, מהמשיחיות, מחוסר ההיגיון מכל השטויות וההבלים בהם הם שקועים. שבת שלום

תיקון : במקום "לחשוב את הכיפה" צריך להיות "לחבוש את הכיפה".

אולי כדאי, למשך שנה שנתיים, לא לשגע ילדים ובני נוער עם השואה, ועל היותם "עם נבחר"? לדעתי, יש סיכוי, שיגדל כאן דור שאינו פסיכוטי, פארנואידי, חרדתי ותוקפן. כדאי לנסות.

לא ברור לי במדויק מה אתה מציע? : האם לא לספר או לא ללמד כלל...

ילדים ונוער, אפילו לא בשעורי היסטוריה, שלפני 70 שנה היתה שואה ? אז צריך 'להעלים' לחלוטין את איזכור הארוע הזה מכל הספרים ! כי אם יתקלו במקרה (הילדים או בני הנוער) באיזכור לזה, הרי יתמהו למה לא מלמדים את זה , למה מנסים להסתיר ? ואם אתה אומר : OK, שלא יסתירו, אפילו שילמדו או יאזכרו, אבל שלא "ישגעו" אותם עם השואה. אז נסה להסביר בבקשה ספציפית ובמדויק : אם היית מורה, להיסטוריה, איך היית לא מסתיר, היית מזכיר, בפני תלמידיך, את השואה, ובאופן שלא היה "משגע" אותם ? סתם רוצה להבין אותך, בהנחה שאתה באמת מבין את עצמך ואת מה שאתה מציע(?) . לגבי "עם נבחר", בפעם אחרת.

אריאלה - אם זה היה תלוי בי.

אז הייתי מסתפק בכך: "בין השנים 1939-1945, נרצחו מיליונים של יהודים, על ידי הנאצים ועוזריהם" כל מה שמעבר לכך, מטריף, משגע ומעוות, את הילדים ובני הנוער ובכלל.

זאת ילדה בת 12

שמה טייבע'לע. היא בת דודה שלי. מעולם לא הכרתי אותה כי היא נשארה בת 12. ב 1941 נוצרים טובים שרפו אותה למות. יחד עם אמה, ועוד ילדים נשים וגברים יהודים, סגרו אותם בבית הכנסת בעיר רזינה והעלו אותם באש. איזה מין אנשים יכולים לעשות מעשים כאלה? אני לא אסכים שיטשטשו את זכרה ולא את מעשי הרוצחים. אני רוצה שידברו עליה ילדי, נכדי ועד דור אחרון. דוקא יהודים נורמלים, שלא כמוך, לא יתנו לשכוח מה קרה לעמם שהיה נתון לחסדי אנשים המסוגלים לעשות את הזועה הזאת.

אדרם, יפה כתבת ועשית. אבל 'אמריטוס' כנראה לעולם לא יבין....

ולעולם לא יכיר בזה ש'הבעיה עם השואה' היא אצלו בראש. אולי איזו דוגמא והדגמא קלאסית של מה שנקרא "מנגנון ההשלכה" (פרויקציה).

אריאלה - אם זה היה תלוי בי.

אז הייתי מסתפק בכך: "בין השנים 1939-1945, נרצחו מיליונים של יהודים, על ידי הנאצים ועוזריהם" כל מה שמעבר לכך, מטריף, משגע ומעוות, את הילדים ובני הנוער ובכלל.

יופי אמריטוס, כך יחסכו גם דיו ונייר וגם לא יעצבנו אותך

זאת ילדה בת 12

שמה טייבע'לע. היא בת דודה שלי. מעולם לא הכרתי אותה כי היא נשארה בת 12. ב 1941 נוצרים טובים שרפו אותה למות. יחד עם אמה, ועוד ילדים נשים וגברים יהודים, סגרו אותם בבית הכנסת בעיר רזינה והעלו אותם באש. איזה מין אנשים יכולים לעשות מעשים כאלה? אני לא אסכים שיטשטשו את זכרה ולא את מעשי הרוצחים. אני רוצה שידברו עליה ילדי, נכדי ועד דור אחרון. דוקא יהודים נורמלים, שלא כמוך, לא יתנו לשכוח מה קרה לעמם שהיה נתון לחסדי אנשים המסוגלים לעשות את הזועה הזאת.

אדרם, הלב מתכווץ.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר