ירון לונדון כתב היום מאמר בכותרת "לכווץ את החרדיות". נתקלתי היום...

בכמה כתבות זועמות על דברי ירון לונדון, בעיתונים ובאתרים חרדיים (דוגמא מצורפת). כבר שנים איני קונה עיתונים, היום קניתי עיתון 'ידיעות אחרונות' כי הסתקרנתי לגבי המאמר ועל מה כל הכעס, ואי אפשר היה למצוא את המאמר של י. לונדון בשום מקום באינטרנט. ירון לונדון מציע במאמר שלו "לצמצם את שיעור החרדים בחברה הישראלית", ולדעתו 'שאלת הגיוס' (או אי הגיוס, לצה"ל, של החרדים) היא רק 'טרדה קלה' במסגרת של בעיה רחבה יותר, שהוא רואה עם החרדים, ומה הוא מציע באופן מעשי ? תוכלו לקרוא בעצמכם. סריקת המאמר מצורפת כאן, משמאל לזה הטקסט של המאמר, ובנפרד קובץ הטקסט. לא הקלדתי את הטקסט, עם תוכנת READIRIS שיש לי אפשר ליצור טקסט מתוך תמונה או סריקה, התוכנה 'מזהה' את 'צורת' האותיות וכותבת אותן לקובץ טקסט.
l13.jpg

אתר 'ככר השבת' המכנה את מה שכתב לונדון "מאמר אנטישמי מבחיל"....

תיקון לקישור : http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%A6%D7%9E%D7%A6%D7%9D-%D7%90%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%97%D7%A8.html

נשיב לכלב בשאלה: מה היו אומרים השמאלנים על "לכווץ את הערבים"?

.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

השמאלנים אומרים את זה כל הזמן!

למה לדעתך השמאל (שהוא רוב הציבור בארץ) תומך בחלוקת א"י בין הערבים והיהודים?החשש של הציבור הרציונאלי מהרוב הדתי והערבי חד הם! אני מודה שאילו ניתן היה תיאורטית לחלק את ארץ ישראל למדינת יהודה החרדית ולמדינת ישראל החילונית הייתי עושה זאת ברצון. ואופייני לך לקרוא "כלב" לכל מי שלא מסכים לדעתך. אני דווקא סבור שהכלב בניגוד לך היא חיה ידידתית ונעימה.

זה לא כיווץ, זו הרחבת השטח בשליטה ערבית וכיווץ השטח היהודי.

מדברים על כיווץ בני אדם לא על כיווץ אדמות, לכן השוואתך מוטעית מיסודה. .

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

כיווץ השטח אינו ערך הוא רק אמצעי !

היעד הוא זהה.

השמאלנים אומרים את זה כל הזמן!

למה לדעתך השמאל (שהוא רוב הציבור בארץ) תומך בחלוקת א"י בין הערבים והיהודים?החשש של הציבור הרציונאלי מהרוב הדתי והערבי חד הם! אני מודה שאילו ניתן היה תיאורטית לחלק את ארץ ישראל למדינת יהודה החרדית ולמדינת ישראל החילונית הייתי עושה זאת ברצון. ואופייני לך לקרוא "כלב" לכל מי שלא מסכים לדעתך. אני דווקא סבור שהכלב בניגוד לך היא חיה ידידתית ונעימה.

אבל כשליברמן מציע לכווץ את הערבים

בעלי התעודות הכחולות על ידי חילופי שטחים השמאל מתקומם ומאשים אותו בטרנספר שהוא כלל לא הציע. וגם כשביבי בזמן שרון טען שראשית הבעיה הדמוגרפית זה עם אלה בעלי התעודות הכחולות ירדו עליו חזק. ולצערם של רבים כל החרדים בעלי תעודות כחולות.

מי מתקומם?

אני בהחלט חושב שחילופי שטחים בהסכמה הוא רעיון מצויין ואני לא חושב שיש אדם שפוי שלא סבור כך.

כיווץ השטח אינו ערך הוא רק אמצעי !

היעד הוא זהה.

אדוני הסלפן, השמאלני הציע השמדת חרדים ולא השמדת עפר.

הדבר הדומה היחיד הוא הצעה דומה לגבי הערבים, ולא שום סילוף ועיוות שאתה בודה ממוחך. .

----------

הוא לא דיבר על השמדה!

זה הסילוף שלך והפרשנות הכרגיל מעוותת שלך...

גם הגרמנים לא דיברו על השמדה

הם דיברו על העברה למזרח, על העבודה המשחררת, הרבה יותר רחוק מהכיווץ של ירון לונדון. כיווץ החרדים פירושו השמדה, אין דרך אחרת להקטין מספרים של בני אדם. .

----------

מי מתקומם?

אני בהחלט חושב שחילופי שטחים בהסכמה הוא רעיון מצויין ואני לא חושב שיש אדם שפוי שלא סבור כך.

אז מבחינתך שלי יחימוביץ' לא שפויה

ואתה הולך להצביע לה והיא וברוורמן יצאו בחריפות נגד הרעיון וברוורמן אף הגדיל לעשות שליברמן ואיילון לא יקבעו לערבי ישראל איפה לגור, בעוד לא מציעים להם להחליף מקום מגורים אלא את השלטון שתחתם הם יחיו. וזה עוד מבלי על מר"צ ועל השאר. אתה, ברק, ואפרים סנה הם קולות בודדים במדבר. אבל כמובן זה גם עניין פוליטי, כי חברי הכנסת של העבודה וקדימה צריכים את קולות הערבים בפרימריס.

גם הגרמנים לא דיברו על השמדה

הם דיברו על העברה למזרח, על העבודה המשחררת, הרבה יותר רחוק מהכיווץ של ירון לונדון. כיווץ החרדים פירושו השמדה, אין דרך אחרת להקטין מספרים של בני אדם. .

לפחות תהיה עקבי...

אפשר לומר אותו הדבר לגבי דבריך על הערבים. אתה אף פעם לא אמרת שאתה רוצה להשמיד אותם אלא רק לגרשם. כשטענתי לפניך שכך אמרו גם הנאצים על היהודים ובעצם אתה רוצה להשמידם השבת כלפי בחרופים וגידופים שהם אצלך תמיד תחליף למענה או חוסר יכולת למענה... ירון לונדון דיבר על "כיווץ" החרדים כמו המשכילים היהודים בעבר שרצו ל"כווץ" את האורתודוכסים ולהפוך אותם לחילונים משכילים. עובדה שזה עבד בעבר - עד לפני 200 שנה כל היהודים היו חרדים והיום הם מיעוט בעם היהודי. אתה רואה שאפשר?

ירון לונדון כתב היום מאמר בכותרת "לכווץ את החרדיות". נתקלתי היום...

בכמה כתבות זועמות על דברי ירון לונדון, בעיתונים ובאתרים חרדיים (דוגמא מצורפת). כבר שנים איני קונה עיתונים, היום קניתי עיתון 'ידיעות אחרונות' כי הסתקרנתי לגבי המאמר ועל מה כל הכעס, ואי אפשר היה למצוא את המאמר של י. לונדון בשום מקום באינטרנט. ירון לונדון מציע במאמר שלו "לצמצם את שיעור החרדים בחברה הישראלית", ולדעתו 'שאלת הגיוס' (או אי הגיוס, לצה"ל, של החרדים) היא רק 'טרדה קלה' במסגרת של בעיה רחבה יותר, שהוא רואה עם החרדים, ומה הוא מציע באופן מעשי ? תוכלו לקרוא בעצמכם. סריקת המאמר מצורפת כאן, משמאל לזה הטקסט של המאמר, ובנפרד קובץ הטקסט. לא הקלדתי את הטקסט, עם תוכנת READIRIS שיש לי אפשר ליצור טקסט מתוך תמונה או סריקה, התוכנה 'מזהה' את 'צורת' האותיות וכותבת אותן לקובץ טקסט.

שלום מאדאם אריאלה.

אז קודם כל, עכשיו את יודעת, שלא כל מה שהתפרסם אי פעם בכתובים, נמצא באינטרנט, נכון? כמו כן, אם "יוסימי" פירש את המונח "פינוי", כהשמדה, אז מדוע שהחרדים לא יפרשו את המונח "כיווץ" כהשמדה?

אדוני הסלפן, השמאלני הציע השמדת חרדים ולא השמדת עפר.

הדבר הדומה היחיד הוא הצעה דומה לגבי הערבים, ולא שום סילוף ועיוות שאתה בודה ממוחך. .

מני מוסאייף, למה לסלף ולעוות ולהגיד ש"לכווץ" = "להשמיד"?,תגיד,...

אתה כאיש דתי, לא מאמין במשפט (מפרקי אבות ובעצם מהתלמוד) ולא נוהג על פי : "האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם..." ??? אם למשל יגידו שיש "לכווץ" את הפשיעה, זה הרי לא אומר שיש "להשמיד" את הפושעים, ואם יגידו שיש לכווץ את הבורות, זה לא אומר שיש לאסוף את כל הבורים ולהרוג אותם, חלילה - זה רק אומר שיש לכווץ את שיעורם של העבריינים ולכווץ את שיעורם של הבורים בחברה הישראלית, וזו מטרה לגמרי חיובית ורצויה. וכיווץ וצמצום שיעורם בחברה הישראלית, פירושו שאותם אנשים, אליהם מתכוונים, (וחלילה מלהשמידם, לא יעלה על הדעת), במקום להיות עבריינים או להיות בורים או להיות עסוקים מבוקר עד ערב במשיחיות, שיהיו אנשים יותר נורמטביים ויותר פרודוקטיביים. וכך 'יכווצו' את העבריינות ואת הבורות, וכן, גם את המשיחיות. זה הכל, רק הזוי וחורש רעה בעצמו יגיד ויכתוב שדובר כאן על "השמדה" ויכתוב ויזכיר בהקשר הזה את הגרמנים. נו, מה יוצא לך מזה, שאתה מסלף ומעוות ? מה בדיוק אתה מרויח מזה ? הרי לגמרי ברור שאינך דובר אמת. "לכווץ" זה אומנם ביטוי שלא נשמע נעים במיוחד למי שרוצים לכווץ אותו - אבל באותה מידה גם לרוב עם ישראל שעדיין לא שקע לגמרי במשיחיות לא נעים שרוצים ושיש מגמה להפוך את כולו למשיחי ושמבלה בעיקר בתפילות ובפילול ובהמתנה לגואל (משיח) שיבוא מחר בבוקר, בהשתטחות על קברי צדיקים ובללרצות לשנות את פני צה"ל ובסתימת הפה ועדיף בסילוק של כל החיילות ממנו ובלשים את הנשים באחורי האוטובוסים. אז "לכווץ" זה אכן כמו שאמר ירון לונדון "לצמצם את שיעור החרדים בחברה הישראלית..." - אבל מה לזה ול"להשמיד" ? ואם אתה מהאוהבים ונהנים ושעושה לך טוב להתבכיין ולהצטייר כנרדף וכקורבן, שרוצים להשמידו, ולכן אתה משתמש במושג "השמדה" - אז לבריאות, תהנה.
עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר