עדויות מן המחנה.

"כל הזמן היינו רעבים, וגם כשהיה מה לאכול, אז נתנו לנו רק 7 דקות לאכול, והייו גונבים אוכל, ומחביאים אוכל בתוך תחתונינו ומכנסינו, והיינו אוכלים את המעט שגנבו, בסתר. כולם גנבו מכולם, כל מה שהיה אפשר לגנוב, בכדי להקל על עצמנו. היינו ישנים שעתיים בלילה, וגם בשעתיים הללו, היו מעירים אותנו בכל חצי שעה, בצעקות ומכות, ופקדו עלינו לעמוד במסדר, עם תחתונים, בלי נעליים, וכך עמדנו דקות ארוכות, בקור העז. התקלחנו פעם בכמה ימים, במים קרים מאוד, ונתנו לנו 5 דקות למקלחת, וכל מי שטען שכואב לו משהו, וביקש לראות רופא, קיבל מכות מן האחראים במקום. הצעידו אותנו שעות ארוכות, עם ציוד במשקל רב, ואנשים התעלפו בדרך, וסבלו משברים ונקעים קשים." וזו רק עדות חלקית ביותר. לא, זה לא קרה במחנות שבפולין, אלא במחנה שבו אני עשיתי טירונות, בצה"ל, במדינת ישראל.

זה בהחלט מסביר כמה דברים.

יודע למה אני לא מאמין לך???

כי בצה"ל יש פקודות מטכ"ל.ואילו ניצולי השואה שסיפרו את הזוועות,היחס אליהם היה בהוראת השלטון הנאצי.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

יקירי.

אתה לא מסוגל לתאר לעצמך, מה היה בטירונות, בשנות ה-60 וה-70. התעללויות שלא יאומנו, ומקרים של התאכזרות שלא תאמן. להזכירך: פקודות מטכ"ל אוסרות גם אונס, אבל, קציני צה"ל בכירים, נהגו לאנוס חיילות, ולא רק שלא נענשו על כך, אלא שהבנות שילמו את המחיר, על שהעזו לפתוח את הפה בכלל. אני גם יכול להעיד כאן, ובשבועה, שקצין קבילות החיילים, (הראשון שמונה לתפקיד), נהג לקרוע לגזרים, תלונות, שהיו כנגד אלה שמוכרים לו אישית. מול עיניי יקירי, מול עיניי! נ.ב.: מקווה שאתה לא מאלה, שחושבים שאני ממציא ומדמיין דברים, וש"רוצה לעשות רושם" על דמויות וניקים וירטואליים :)

האנשים האלה צריכים לתת את הדין עד תומו.

צריך לחשוף הכל בכתבות ארוכות, צריך להעמידם למשפטים, לקרוא לכל הקרבנות להעיד, למצות את הדין עם הכולירות. עד הדרגות הגבוהות ביותר. הם לא רק צריכים לשבת בבית הסוהר תקופות ארוכות אלא גם לשלם לקרבנות פיצויים גבוהים מאד. והמדינה מצדה צריכה גם היא לפצות את החיילים והחיילות. שהלא הכל נעשה תחת חסות המדינה. והגיוס היה (ועודנו) חוק מדינה מכריח.

אני מאלה שחושבים שאתה ממציא דברים,כאלה שמשרתים את סינדרום "השואה" שאתה נגוע בו.

כמי ששירת כטירון בשנות השישים המאוחרות וכמפקד בשנות השישים והשבעים, אני יכל לאמר שמירב הטיעונים שלך פה הם שיקריים או מיצגים רסיסי אמת. היו טרטורים ,אין ספק. גם היום אני מניח זה קיים. אבל לעולם אפשר היה לראות את רובם על רקע חישול החיילות ושיפור המשמעת. לך לקומנדו או לכל יחידה לוחמת רצינית אחרת ותראה איזה אימונים הם עוברים-על כל אחד מאלה אפשר לאמר שהוא טירטור גרוע ממה שהיהודים עברו באושוויץ. לא מזמן ראיתי סרטון על האימונים שעוברים חיילי "כלבי הים" האמריקאים - אף "חייל יהודי" באושוויץ לא עבר טירטורים שכאלה. מעניין היכן אתה שרתת ומתי. כמובן שאתה באופן מיוחד מוציא דבר מהקשרו .זוהי טיפשות ושרות סינדרום השואה שלך ע"י המעטת הסבל האיום והמתמשך שעברו ה"חיילים" היהודים באושוויץ. שכשאני סיימתי את הטירונות,הרגשתי שאני חייל מעולה שמסוגל לעמוד מול כל כח שרק יציבו מולי וזה בזכות האימונים המפרכים ,התנאים וה"טירטורים" שבהם נאלצנו להתמודד אתם במציאות של אז. באשר להאשמתך שקצינים בכירים אנסו חיילות,אין לזה כל שחר.זהו שקר וכזב והמצאה חולנית. כרגיל אתה מעלה האשמה שבלתי ניתן לאמתה. אדרבא הבא לנו כזו. לא אינני מאמין לך!

מה שלא נכון בדבריו של אמריטוס

זה אופן הצגת הדברים. כאילו תמונה אחת מיצגת את כל צה"ל. יש אנשים שונים ויחידות שונות. אבל "שקצינים בכירים אנסו חיילות,אין לזה כל שחר.זהו שקר וכזב והמצאה חולנית" מן העתון: אל"מ עאטף זאהר הורשע בביצוע עבירות אינוס במי שהיתה פקידה בלשכתו. על זה שמעתי ממומחה לג'וקים: אם אתה קם בלילה מדליק אור ורואה ג'וק במטבח, יש לך 20. אם ראית שנים - יש לך 200. מהר ורסס.

לייבו - זה בסדר.

אל תאמין לי, אין בעיה.

נ.ב. מר לייבו.

אם זה מה שקורה כיום במחנות, אז תאר לעצמך מה אירע במחנות לפני 30-40 שנה? מחנות

אתה לא רציני-לזה אתה קורא טירטור ומשווה את זה למה שכתבת למעלה?

ובנוסף כפי שאתה קורא מדובר בעיקר בסמלים שמעולם היו "המטרטרים" בצהל ,אולי בשל התסכול במעמדם. בניגוד לדעתך על "תאר לך מה היה לפני 40 שנה" לדעתי הבעיה היתה פחותה בהרבה על אף האמצאים הדלים יותר. היינו יותר תמימים,יותר חברתיים הדואגים לזולת היתה אחוה מיוחדת במינה . ראה את הרחוב בישראל היום והשווה אותו למה שהיה לפני 40 שנה ותקבל את התמונה של צהל אז והיום.

שלום לייבו.

שאלה לי אליך: ואם היית יודע, בוודאות, שדוד שלי, או אבא שלי, או בן משפחה אחר, היה ראש אכ"א באותן השנים, וששמעתי על כל מקרי האונס למשל, מפיו, האם אז היית מאמין לדברים? סתם שאלה, אתה יודע.

אני אינני נוטה להאמין לדברים שבשמועה שאין להם ביסוס. אם התופעה היתה רצינית גם אני הייתי יודע עליה.

נן בטח לייבו.

הרי כולנו נוטים להאמין לשמועות שאנחנו מעוניינים להאמין בהן, או, שחונכנו מילדות, שמדובר באמת. אני מודיע לך, שהרבה מאוד מכל מה שאתה בטוח בו, מקורו בשמועות, שהפכו לאמת היסטורית.

אני בטוח רק במה שניתן להוכחה. לגבי אמיתות היסטוריות : ההיסטוריה היא כמו פאזל ואם חסר חלק אפשר להסיק

לגביה בהסתברות טובה, מהצורה שמצוירת ע"י הסביבה הקרובה. לכן גם את הטענה הנפוצה שטוענת שרק משום שלא נמצאה הוכחה ארכיאולוגית לארוע כלשהו ,אין סיבה שהדבר לא קרה, אינני מקבל. שום דבר לא קורה בניפרד ומנותק מהסביבה שבה הוא התרחש . כך שההיסטוריה הכתובה, היא זו שנכונה או לפחות בעלת הסבירות הגבוהה ולא זו שהיא שמועתית או כזו שהועברה מאב לבנו במשך אלפי שנים...טענה אוילית. אתה יותר מדבר ,לדעתי, על נראטיב כזה או אחר שבנוי על חלקיקי אמת והבא לשרת מטרה ספיציפית. זו לא היסטוריה. וכפי שכתבתי לך, אני הייתי שם ולא שמעתי מעולם על תופעה כזו.היינו אחרים אז.

יקירי.

אתה לא מסוגל לתאר לעצמך, מה היה בטירונות, בשנות ה-60 וה-70. התעללויות שלא יאומנו, ומקרים של התאכזרות שלא תאמן. להזכירך: פקודות מטכ"ל אוסרות גם אונס, אבל, קציני צה"ל בכירים, נהגו לאנוס חיילות, ולא רק שלא נענשו על כך, אלא שהבנות שילמו את המחיר, על שהעזו לפתוח את הפה בכלל. אני גם יכול להעיד כאן, ובשבועה, שקצין קבילות החיילים, (הראשון שמונה לתפקיד), נהג לקרוע לגזרים, תלונות, שהיו כנגד אלה שמוכרים לו אישית. מול עיניי יקירי, מול עיניי! נ.ב.: מקווה שאתה לא מאלה, שחושבים שאני ממציא ומדמיין דברים, וש"רוצה לעשות רושם" על דמויות וניקים וירטואליים :)

אני הייתי בבסיס סגור של חיילים וחיילות...

ולא שמעתי על שום מקרה אונס או דבר דומה לזה.היו כמובן יחסים בין קצינים לחיילות,אבל הכל היה תחת הסכמה ואפילו החיילות היו מספרות לי על התפעלותן מאותם קצינים שאיתם היו ביחסים.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר