איך נדע אם החומר מתכלה או לא?

אם נניח שההתכלות יכולה לארוך מליארדי על מליארדי שנים... לפי חיים התשובה מדעית כמובן... נחכה ונראה.... (אם נניח שהחומר נברא,האם נובע מזה שהוא חייב להתכלות? או שהוא מחזיק מעמד כקישקוש פילוסופי...)

נחכה ונראה...

זה ששנינו נתכלה ולא נזכה לראות מה יקרה לכדור הארץ והיקום זו עובדה מדעית. אבל כנראה שפילוסופית ניתן לחיות לנצח או לפחות לחכות לתוצאות מליארדי שנה. אשריך שקבלת הכשרה לזאת.

מה אתה עונה לו בכלל מר קאופמן ? הוא איננו מבין כלל על מה הוא מדבר.תן לו "ללמד" אותנו.

לא צריך לחכות מיליארדי שנים,אנחנו יודעים ורואים חומרים מתכלים מול עיננו כל הזמן. חומר מתפרק הוא חומר שמתכלא. להערכתי הוא כניראה מתכוון לחומר שמתכלא על לשון נעלם נכחד . כפי שהוא אומר, אם הוא נברא ייתכן והוא גם נכחד.... ועל זה אני ממתין לו -זו תהיה עוד בדיחה מסוג אלה שהנ"ל מספק לנ פה למכביר. אסור לשכוח, הוא למד בתיכון לפני עשרות שנים פיזיקה 5 יחידות....

מתכלא = מתכלה

אם נניח שההתכלות יכולה לארוך מליארדי על מליארדי שנים... לפי חיים התשובה מדעית כמובן... נחכה ונראה.... (אם נניח שהחומר נברא,האם נובע מזה שהוא חייב להתכלות? או שהוא מחזיק מעמד כקישקוש פילוסופי...)

על חוק שימור החומר והאנרגיה

אופס. שימור חומר ואנרגיה

שימור האנרגיה

לא מצליחה עם הלינקים. לא יודעת מה אני עושה לא נכון.

"חוק שימור האנרגיה "הוא קרוב של האמת...

מה דעתך על הרעיון שהחומר מתכלה ? חיים שלנו רוצה בדיקה מדעית לזה...

האם בריאה של חומר מתכלה

היא "קלה" יותר להבנה?

לא מצליחה עם הלינקים. לא יודעת מה אני עושה לא נכון.

דבורה, העניין הזה עם ה'לינקים' שלא מצליחים לך, נראה לי...

משהו "רוחני", אולי עשו לך עין הרע או משהו כזה. אבל זה לא בעיה 'לצאת מזה', תתיעצי עם ידידנו ה"רוחני", שנראה לי נהיה רוחני יותר ויותר מיום ליום ומרגע לרגע, בטוח שיש לו ידע בזה.

נחכה ונראה...

זה ששנינו נתכלה ולא נזכה לראות מה יקרה לכדור הארץ והיקום זו עובדה מדעית. אבל כנראה שפילוסופית ניתן לחיות לנצח או לפחות לחכות לתוצאות מליארדי שנה. אשריך שקבלת הכשרה לזאת.

אכן,הפילוסופיה היא האושר שלי....

האם בריאה של חומר מתכלה

היא "קלה" יותר להבנה?

אווווווווווווווו, צבי, עכשיו הכל ברור וגם קל יותר להבנה, ברור....

ש'עלית' כאן על עוד "ניגוד" מעניין מהותי וחשוב ומרכזי ביותר ב"פילוסופית הניגודים" שאתה פועל ועמל על ניסוחה לקראת הצגתה בפני הגזע האנושי - הניגוד בין "בריאה" של "חומר" "יש מאין" (או "יש מיש", מה זה חשוב) - שהרי "בניגוד" ל"בריאה", סביר ואולי ודאי שיש גם את ה"ניגוד", הניגוד של ה"התכלות" כמה רוחני, כל זה, ממש קרב אותי לאלוהים בכמה קילומטרים טובים, איזה אושר ברצינות צבי, לי זה נראה (אולי כי חסרה לי "רוחניות", אני מודה בזה) כל העיסוק בשאלה הזו סביב "יש מאין" משהו לחלוטין לא רלוונטי, חסר כל מגע או קשר לשאלות שיש בהן היום בכלל איזה טעם. גם כאן אתה מוכיח כמה אתה דומה לחרדים, שמתעסקים גם היום בנושאים ובשאלות חסרות רלוונטיות לחלוטין, רק כי הם 'תקועים' בעבר, ופעם בעבר איזה אדם או רב או פילוסוף דמה העלה אצלם את השאלה הנשגבה סביב "יש מאין" בהפסקה שבין מנחה לערבית, נו, צריך איכשהו להעביר את הזמן הזה שבין מנחה לערבית, כשמחכים שהשמש כבר תשקע

עד כאן,הרמזים...להפעיל תראש...

"חוק שימור האנרגיה "הוא קרוב של האמת...

מה דעתך על הרעיון שהחומר מתכלה ? חיים שלנו רוצה בדיקה מדעית לזה...

חומר מתכלה....אני כולי אוזן מר הורוביץ

אמר ולא ידע מה אמר

אינשטין גלה לנו שחומר יכול להפוך לאנרגיה. וכך נולדה "הפצצה"
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן, standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר