אתם מבינים מה שזה אומר?

אז מה שמשתמע מן הקביעה הזו, זה, שכל ניצולי השואה, שהתראיינו לסרט התעודה המדובר, ושסיפרו ש"ועדת התביעות" רימתה והונתה אותם, הם שקרנים? אתם מבינים מה קורה כאן? כל עוד, שניצולי השואה מספרים סיפורי זוועה על קורתם בזמן השואה, אז הם נחשבים כדוברי אמת, אבל, ברגע שהם טוענים שקופחו בזכויותיהם, וכשמדובר בכסף, אז אירגונים יהודיים, וכל מיני עסקני שואה יהודיים, טוענים שהם שקרנים!!! קישור

נו? אתם מבינים את מה שזה אומר?

זה אומר:

א. שכסף חשוב יותר מהאמת ב. כולם קצת משקרים וקצת אומרים אמת. אז כדי לדעת את האמת צריך לחקור הרבה אנשים ולבור את הבר מן התבן.

בסדר אדרם.

אבל: בסרט הזה, מופיעים ניצולי שואה, שמספרים כיצד אותה "ועדת תביעות" הונתה ורימתה אותם, וכעת עליי להבין, שהם שקרנים? אתה מבין ידידי? כשאותם ניצולי שואה מספרים את סיפורם, אז אותם אירגונים יהודיים, דואגים להעמיד לדין פלילי, כל מי שטוען שהם משקרים, אבל, ברגע שאותם ניצולים דורשים מהם את כספם, אז הם מתארים אותם כשקרנים! "עשרה קבין של חוצפה ירדו לעולם - ואת כולם לקחו עסקני השואה היהודיים"

אתם מבינים מה שזה אומר?

אז מה שמשתמע מן הקביעה הזו, זה, שכל ניצולי השואה, שהתראיינו לסרט התעודה המדובר, ושסיפרו ש"ועדת התביעות" רימתה והונתה אותם, הם שקרנים? אתם מבינים מה קורה כאן? כל עוד, שניצולי השואה מספרים סיפורי זוועה על קורתם בזמן השואה, אז הם נחשבים כדוברי אמת, אבל, ברגע שהם טוענים שקופחו בזכויותיהם, וכשמדובר בכסף, אז אירגונים יהודיים, וכל מיני עסקני שואה יהודיים, טוענים שהם שקרנים!!! קישור

נו? אין לכם מה לומר על זה?

הרי אתם דואגים לניצולי השואה, אז היכן אתם? או שאולי, "משהו", בתודעה שלכם, מעדיף שלהדחיק ולהתעלם מן העניין הזה? האם באמת אין לכם מה לומר על זה?

אריאלה - מדוע אינך מגיבה לדברים?

האם באמת הפעם אין לך מה לומר? מה קרה? פתאום הפכת ל"בת יענה"? או, שאולי, את יודעת שאני צודק בכל מילה שלי, אבל, כיצד תעזי להודות בכך? :)

צריך ללמוד לקח מזה שאורלי וילנאי וגיא מרוז מתנצלים ומשלמים פיצויים....

ומה הלקח ? הלקח זה שלא לדבר על הנושא הזה, השואה וארועיה, העדויות, וכל מה שמתקשר, שלא לדבר על זה בהכללה. כי אם עושים כך, כמו השניים האלה, נגררים לטעויות, ולהאשמות שוא, והתוצאה כמו מה שקרה לשניים האלה. אז אני לא נגררת לקביעות ולהאשמות כוללניות, לא מוצאת טעם לדבר בהכללה, רק לכל מקרה ומקרה לגופו. אז אם אתה מכליל, ובטח שאתה עושה את זה, ואני חושבת של אמעט, אז אני לא יכולה 'לאשר' שאתה צודק בכל מילה. וכבר הגבתי לך ברוח הזו בדיוק לפני כמה ימים, בשרשור אחר.

אריאלה - את אלופה בהתחמקויות, הא?

אני שואל אותך את זאת: בסרט של אורלי וגיא מירוז, מתראיינים, ניצולי שואה, שמעידים, על כל, ש"ועדת התביעות" הונתה אותם, גנבה אותם, ושרימתה אותם. אז האם עלינו להבין, עכשיו, שכל אותם ניצולי שואה, שיקרו, רימו ובילפו???

תבין, אתה שוב מנסה להכליל , כאן. תבין שאדם, אדם מסויים, יכול...

לשקר בנושא מסויים, ולהגיד אמת בנושאים ובדברים אחרים. וגם להיפך, אדם יכול לאמר לרוב אמת, אבל זה לא אומר ולא מבטיח שלעולם לא ישקר. אז למה אתה מצפה בכח שאני "אכליל", ואשים על אנשים תווית של "דובר אמת", ומזה אסיק שלעולם הוא לא ישקר, או תוית של "שקרן", ומזה אסיק שלעולם לא יגיד אמת. נו, צורת החשיבה והסקת המסקנות עובדת אצלי קצת שונה מאצלך, ואני משתדלת שלא להכליל ושלא להצמד לדעות קדומות. אז אין פה שום התחמקות. לשאלתך, על זה בדיוק אני מדברת, לא צריך להסיק שום דבר פסקני כוללני לגבי כל אותם ניצולי שואה. המסקנה היחידה שצריך לקבל, זה שהזוג הזה היה צריך להיות יותר זהיר בעבודתו העיתונאית, והוא לא היה בסדר ששנים על שנים האשים והשמיץ והאשים והשמיץ (מה שגם אתה עושה, כל הזמן) ובסוף מעד ונפל, ע"פ קריטריונים משפטיים. למה אני צריכה לקפוץ מזה למסקנות נחרצות נוספות ? נו, אמרתי לך, אני חושבת בצורה שונה משלך, לא רוצה דעות קדומות, ולא רוצה הכללות.

נו באמת אריאלה.

הרי אם טענותיהם של ניצולי השואה, כנגד "ועדת תביעות", אינן נכונות, אז הם משקרים, נכון? הרי אותה המדינה, ואותם האירגונים, שמקדשים את עדויותיהם של ניצולי השואה, כאמת מוחלטת, מכנים את אותם הניצולים, כשקרנים, ברגע שהם באים בתביעות כנגדם, בנוגע לכספים. האם אינך מבינה את המשמעות החמורה שבדברים? או, שאת מבינה בהחלט, אבל, מעדיפה שלהתעלם מכך?

לאט לאט אתה נהיה כמו צבי, ששומע רק את עצמו, אטמים באוזניים, ורק...

ללכת עם מגפון ומדי פעם להרים אותו ולצעוק דברים, ולחשוב שכל אחד מיד צריך להסכים עם הצעקה במגפון. אבל להקשיב, למישהו שזה לא אתה, מה פתאום ? נסה לקרוא ולהבין מה אמרתי על הכללות (והדבקת תוויות), ותבדוק את עצמך בנקודות האלה.

אריאלה - שימי לב!

לא אני מדביק תוויות, אלא, ש"ועדת התביעות", היא, ורק היא, שהדביקה תווית של שקרנים, על כל ניצולי השואה, שהתראיינו בסרט, ושהעידו על ניצולם והונאתם, על ידם.

אתם מבינים מה שזה אומר?

אז מה אתה טוען,במשפט אחד...

אריאלה - שימי לב!

לא אני מדביק תוויות, אלא, ש"ועדת התביעות", היא, ורק היא, שהדביקה תווית של שקרנים, על כל ניצולי השואה, שהתראיינו בסרט, ושהעידו על ניצולם והונאתם, על ידם.

אני אחראית רק על עצמי, ולא רוצה להגרר אחרי דברים לא נכונים שאחרים...

עושים. ועוד בסוף מכל זה - להסיק כל מיני מסקנות. אתה רואה שבסוף הגיעו דברים לבית משפט, שמנסה לבדוק דברים ומגיעה אליו הרבה אינפורמציה. ולא פשוט, אפילו לבית משפט, להתקרב או להגיע לאמת, ואולי הוא בית המשפט בכלל טעה, ואולי כן צדק, מניין לי לדעת. ואני לא מתיימרת בכלל להתחרות ביכולות של בית משפט, ואני לא קופצת סתם למסקנות, על סמך איזה דעות קדומות שהתנחלו לי בראש.

אריאלה - אני ממש המום ממך.

הרי נקבע מפורשות, וללא סייגים, שניצולי השואה, שהעידו כנגד "ועדת התביעות", שיקרו! אז מדוע שלא תאשימי את "ועדת התביעות" בהכחשת שואה?
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר