טל היקר - אייכה???

קבל מידע: לפני שבוע הגיעו אליי שני מעילי הטייסים שהזמנתי מארה"ב, מדגם A2-SM, כשאחד מהם הוא הדגם המקצועי, היקר והידוע, של יצרן אמריקני בשם SCHOTT BROS, והשני, הדגם הקל מאוד, של יצרן בשם USWINGS. אז ככה: המעילים יפים לאללה, ואין מי שלא שואל אותי מהיכן הם, כי האיכות שלהם "זועקת לשמיים", אבל, לאחר שבוע של שימוש אינטסיבי בשניהם, אני חייב לומר לך, שהגעתי למסקנה, שמעילי עור אינם פרקטיים, ומסיבות אלה: 1.המעיל החורפי, שמחמם מאוד, הוא מאוד כבד, והבעיה היא, שכאשר אני מגיע לאיזה מקום מחומם, אז אני חושש להורידו מעליי, ולהשאירו על הכסא, או במקום אחר, שמא מישהו יגנוב אותו, כי כולם מביטים במעיל המרשים הזה. 2.המעיל השני, הקל, אינו חורפי, אלא שלתקופת האביב למשל, ומאוד רגיש לכל שריטה ופגיעה אחרת. בקיצור, מצא לך משהו יותר טוב, שלהשקיע בו את 1000$ שהשקעתי בשני המעילים האלה :)

הי אמריטוס! מה קורה?

אני שקוע היטב בעבודה חדשה ות{ט}ובענית, כך שהזמן מול המחשב מוגבל בעיקר למיילים וטיפ'לה פייסבוק. אני מודה לך על הטיפים לגבי מעילי העור - בהחלט יהוו שיקול מכריע לפני הרכישה! תכננתי את זה לחורף הבא, אבל אשקול שנית. בכל מקרה, נשתמע ותמשיך לעשות חיים! גם את זה צריך לדעת איך לעשות כמו שצריך...

אמריטוס, אם עדיין אין לך, אז זה הזמן לעשות...

רישיון טייס

הי אמריטוס! מה קורה?

אני שקוע היטב בעבודה חדשה ות{ט}ובענית, כך שהזמן מול המחשב מוגבל בעיקר למיילים וטיפ'לה פייסבוק. אני מודה לך על הטיפים לגבי מעילי העור - בהחלט יהוו שיקול מכריע לפני הרכישה! תכננתי את זה לחורף הבא, אבל אשקול שנית. בכל מקרה, נשתמע ותמשיך לעשות חיים! גם את זה צריך לדעת איך לעשות כמו שצריך...

טל יקירי.

במקרה ותרצה לרכוש מעיל איכותי שכזה, במחיר סביר, אז אפנה אותך ליצרן האמריקני, שעושה מבצעים יפים, ומוכר מעילים איכותיים ביותר (מעילי טיס A2), במחיר של 195$ !!! המשלוח יעלה אולי עוד 80$, אבל, מדובר במוצר איכותי ויפה מאוד, שמיוצר בקפדנות ובאיכות גבוהה. נ.ב.: יש להם גם סדרה של מעילים מאוד קלים, יפהפיים באופן מיוחד.

אמריטוס, אם עדיין אין לך, אז זה הזמן לעשות...

רישיון טייס

אחחחח אריאלה.

אם רק היית יודעת עד כמה שאני פוחד לטוס! כבר לא טסתי לחו"ל איזה 17 שנה, וגם כשהיית טס, אז זה היה רק לצורך של מפגשים עם בחורות שהייתי דלוק עליהן(תיירות שהכרתי כאן), או לצורך מפגשים עם חברים שעובדים ו/או חיים שם, שהיה צורך להגיע אליהם, ושכל ההתחמקויות שלי, לא עזרו לי. שמעי קטע מטריף: חבר שלי, שהיה עובד המוסד, היה טס לחו"ל מספר פעמים בחודש, במשך שנים, ובשבילו, לטוס, היה כמו לשתות כוס קפה נניח. יום אחד, הוא טס לחו"ל, עם עובדת שלו, שטסה לחו"ל לראשונה בחייה, וכל הטיסה היא רעדה מפחד, ובכתה מרוב פחד, עד שנזקקה לכדורי הרגעה. בקיצור: מאז אותה הטיסה, הוא פשוט "חלה" בפחד טיסות קשה מאוד, ואילו אותה עובדת, שניסתה להתגבר על הפחד, פרשה עם הזמן מן השירות, והפכה לבסוף ל ...דיילת אוויר! נחמד הא? אני יודע שהסיפור הזה נשמע יותר מדי פנטסטי, אבל, היות ואני מכיר אישית את שניהם, אז קבלי "חותמת כשרות" שלי לסיפור הזה.

הי אמריטוס! מה קורה?

וטיפל'ה,פורום ערבים דמגוגים

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

אחחחח אריאלה.

אם רק היית יודעת עד כמה שאני פוחד לטוס! כבר לא טסתי לחו"ל איזה 17 שנה, וגם כשהיית טס, אז זה היה רק לצורך של מפגשים עם בחורות שהייתי דלוק עליהן(תיירות שהכרתי כאן), או לצורך מפגשים עם חברים שעובדים ו/או חיים שם, שהיה צורך להגיע אליהם, ושכל ההתחמקויות שלי, לא עזרו לי. שמעי קטע מטריף: חבר שלי, שהיה עובד המוסד, היה טס לחו"ל מספר פעמים בחודש, במשך שנים, ובשבילו, לטוס, היה כמו לשתות כוס קפה נניח. יום אחד, הוא טס לחו"ל, עם עובדת שלו, שטסה לחו"ל לראשונה בחייה, וכל הטיסה היא רעדה מפחד, ובכתה מרוב פחד, עד שנזקקה לכדורי הרגעה. בקיצור: מאז אותה הטיסה, הוא פשוט "חלה" בפחד טיסות קשה מאוד, ואילו אותה עובדת, שניסתה להתגבר על הפחד, פרשה עם הזמן מן השירות, והפכה לבסוף ל ...דיילת אוויר! נחמד הא? אני יודע שהסיפור הזה נשמע יותר מדי פנטסטי, אבל, היות ואני מכיר אישית את שניהם, אז קבלי "חותמת כשרות" שלי לסיפור הזה.

תשמע, אז דווקא קורס טיים היה מוציא לך את זה. אגב, רק לפני כמה ימים...

ראיתי סרטון באינטרנט, לא זוכרת את הכתובת, אבל קרוב לודאי שהגעתי לזה דרך 'ווינט', וזה כתבה עם סרטון יפה ומעניין שמוציאים את הפחד הזה ע"י אימון על סימולטור, סימולטור משוכלל שנראה ריאליסטי לגמרי,ובסוף יש טיסה אמיתית, או כמה, במטוס קל, ואם אני לא טועה זה מתקיים בהרצליה, ואם אני לא טועה בטיסות האמיתיות (זה במטוס קל), האיש או אישה עם הפחד, יושבים בצד שמאל, וממש מטיסים את המטוס על אמת, כמו בלימוד טייס. לא הוזכר כמה זה עולה, אבל לפי הסרטון זה נראה אחלה נחמד וכנראה יעי לגם לגבי הפחד טיסה. תשמע, אף פעם לא הבנתי את הפחד הזה, בכלל בכלל. קח דוגמא מזו שהפכה לדיילת, ובאמת נראה לי מצחיק שאחד שלא פחד התחיל לפחד. פעם שיחקתי עם הבורר הזה שמעביר בין הערוצים לאוזניות, ואחד הערוצים ממש 'מוקדש' לבעלי פחד טיסה, והקריין מסביר שם את כל הדברים ה'טכניים' לקראת ההמראה (כמו שמעבירים את מערכת החשמל מאספקה חיצונית למערכת העצמאית של האוירון, ואז יש 'הבהוב' באורות, מסבירים, כדי שלא יבהלו מההבהוב). נשמע לי מצחיק ההסברים האלה, אולי זה עוד מלחיץ יותר מאשר מרגיע, מה זה עוזר להסביר למי שפוחד שמערבולות זה לא מסוכן? אבל אני יכולה להבין את זה, במידה מסויימת, כמו מה שאתה מספר על הבחור והבחורה, כבר לפני איזה 10 שנים הייתי עדה לזה. אני ועוד מישהי מהעבודה שעבדתי אז טסנו ביחד במסגרת העבודה, וכך ראיתי מקרוב מישהי שלחוצה מאד מטיסה, רק שאצלה זה "היתרגם" לתוקפנות, שהיא כל הזמן היפנתה כלפי צוות הדיילות והדיילים, עד כדי כך שממש התביישתי לשבת לידה. והקטע הזה עם התוקפנות שלה הפך כמעט לתקרית רצינית בנחיתה בציריך (נסענו ב'סוויסאייר' כנראה זמן לא רב לפני שפשטו רגל). האמת הנחיתה היתה בראות אפס, גשם וערפל ובקושי ראיתי את קצה הכנף, וכנראה היה גם קצת רוח, כי התפעלתי לראות את המשחק המהיר והזריז במאזנות של הכנף, כשהטייס משחק בהן בעדינות לשמור את האוירון מאוזן (אני מניחה שזה הטייס עשה ידנית, ולא הטייס האוטומטי) , בנחיתה התיישב ממש מולנו על כסא מתקפל דייל צעיר, ממש ממש ילד, והחברה הזו לעבודה, ברגע הנחיתה (שהיתה לדעתי טובה מאד, למרות תנאי הראות) התנפלה, ממש התנפלה בצעקות תוקפניות על הדייל הילד הזה, בצעקות היסטריות, על איכות הנחיתה, עד שאני בכח משכתי אותה הצידה (היא לא הפסיקה להתלונן בפניו ולצעוק גם כשהנוסעים כבר קמו), כי פחדתי שהיא גם עלולה גם להרביץ לו. בקיצור, למה אני מספרת ? כי אני מבינה שיש אנשים שמרוב לחץ באמת יורדים לגמרי מהפסים, כמו הבחורה הזו. תשמע, אם אמצא את הקישור לכתבה הזו שהזכרתי בהתחלה, אני אוסיף אותה כאן, אולי זה לא כזה יקר.

שלום אריאלה.

כבר איבדתי שני חברים, ובן משפחה, שהיו טייסים, ויש לי חבר, טייס בחברת תעופה זרה, שמספר לי על מקרים של כמעט תאונה, עד שאני מתחיל לשקשק. אני לא סובל את הרעיון, שהחיים שלי תלויים באיזה בורג, שסתום, צינורית וחוט :) נ.ב.: נחיתות, בתנאי הראות שכתבת, נעשות באמצעות הכוונות אוטומטיות, של מכ"ם הקרקע שבשדה התעופה, למחשב ההגאים של המטוס הנוחת. מדובר במערכת מצויינת, שמבטיחה נחיתות בתנאי ראות אפס.

טל היקר - אייכה???

קבל מידע: לפני שבוע הגיעו אליי שני מעילי הטייסים שהזמנתי מארה"ב, מדגם A2-SM, כשאחד מהם הוא הדגם המקצועי, היקר והידוע, של יצרן אמריקני בשם SCHOTT BROS, והשני, הדגם הקל מאוד, של יצרן בשם USWINGS. אז ככה: המעילים יפים לאללה, ואין מי שלא שואל אותי מהיכן הם, כי האיכות שלהם "זועקת לשמיים", אבל, לאחר שבוע של שימוש אינטסיבי בשניהם, אני חייב לומר לך, שהגעתי למסקנה, שמעילי עור אינם פרקטיים, ומסיבות אלה: 1.המעיל החורפי, שמחמם מאוד, הוא מאוד כבד, והבעיה היא, שכאשר אני מגיע לאיזה מקום מחומם, אז אני חושש להורידו מעליי, ולהשאירו על הכסא, או במקום אחר, שמא מישהו יגנוב אותו, כי כולם מביטים במעיל המרשים הזה. 2.המעיל השני, הקל, אינו חורפי, אלא שלתקופת האביב למשל, ומאוד רגיש לכל שריטה ופגיעה אחרת. בקיצור, מצא לך משהו יותר טוב, שלהשקיע בו את 1000$ שהשקעתי בשני המעילים האלה :)

למה איני נכנס לפורום?

כי איך אוכל להתחרות בחכמתו של אמריטוס שיש לו שני מעילי עור שוים משקלם בזהב (או לפחות בכסף}? אני העלוב, אמנם שני מעילי עור לי. אחד כבר בן עשרים שנה עשוי עור עבה ומסיבי תוצרת סין, אבל עלה בזמנו רק מאה שקלים. אני נכלם על שככל שעובר הזמן אני אוהבו, גם אם הצבע השתפשף מעט. השני הרבה יותר אלגנטי, נקנה באיסטמבול לפני חמש שנים במחיר של כ 120 שקלים. לאחרונה ראיתי מעיל טלאים סיני מעור רך, ממש יפה (מדדתי), רק 100 שקלים, אבל לא קניתי כי מה אעשה עם עוד מעיל בארון? איך אוכל לעמוד לפניכם בדלותי?

אתה משווה את אמריטוס שלנו ל--

אתה יודע מה זה בבון? בבון זה קוף.

שלום אריאלה.

כבר איבדתי שני חברים, ובן משפחה, שהיו טייסים, ויש לי חבר, טייס בחברת תעופה זרה, שמספר לי על מקרים של כמעט תאונה, עד שאני מתחיל לשקשק. אני לא סובל את הרעיון, שהחיים שלי תלויים באיזה בורג, שסתום, צינורית וחוט :) נ.ב.: נחיתות, בתנאי הראות שכתבת, נעשות באמצעות הכוונות אוטומטיות, של מכ"ם הקרקע שבשדה התעופה, למחשב ההגאים של המטוס הנוחת. מדובר במערכת מצויינת, שמבטיחה נחיתות בתנאי ראות אפס.

אמריטוס, הנה הקישו רלכתבה והסירטון, תקרא גם את התגובות, זה...

בחברה בשם "ישראפלייט", 3 מפגשים. ראשון אתה מטיס מטוס בסימולטור, בסרטון זה נראה מאד ריאליסטי. מפגש שני אתה טס במטוס הקל על אמת, ואתה יכול להביא אתך אורחים. מפגש שלישי אתה מטיס את המטוס בעצמך, נראה לי כשעור טיסה, והאמת, זה נראה לי (באינטואיציה) חוץ מזה שזה נחמ דואחללה, נראה לי גם כיעיל כנגד פחדים. קישור לכתבה ולסרטון : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4167390,00.html אתר בית הספר והסדנה : http://www.israflight.com/84159 וזה עולה 2000 שקל , אם זה אפקטיבי , זה שווה כל גרוש. תרשם, תשלם, שים עליך את אחד המעילים היפים, וכל הסיכויים שתצא מזה כמו חדש. אגב, מה שאתה כותב שאתה לא רוצה שהחיים שלך יהיו תלויים "באיזה בורג, שסתום, צינורית וחוט..." זה לגמרי נכון והגיוני ומשכנע. ואם יצא לך לראות ב'נשיונאל גאוגרפיק' את התוכניות על תאונות אויריות וניתוח הסיבות להן, אתה באמת רואה שככה זה. אבל זה תמיד באשמת מישהו, גורם אנושי, חברה שרצתה לחסוך כסף, האריכה זמנים בין תחזוקה תקופתית, קמצנה, תחזוקה לקויה ביודעין, ואנשי תחזוקה מיומנים לא טועים סתם. ולכן הדברים לא קורים בחברות רציניות, וברור לגמרי שבשורה התחתונה הטיסות מאד מאד בטוחות.

חלק מהקישורים 'מפשל ', באשמת וואלה, תשתמש בקישורים האלה...

ב'גזור - העתק' : זה לסדנא : http://www.israflight.com/84159/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%9C%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%99 וזה כללי לבית הספר הזה : http://www.israflight.com/

למה איני נכנס לפורום?

כי איך אוכל להתחרות בחכמתו של אמריטוס שיש לו שני מעילי עור שוים משקלם בזהב (או לפחות בכסף}? אני העלוב, אמנם שני מעילי עור לי. אחד כבר בן עשרים שנה עשוי עור עבה ומסיבי תוצרת סין, אבל עלה בזמנו רק מאה שקלים. אני נכלם על שככל שעובר הזמן אני אוהבו, גם אם הצבע השתפשף מעט. השני הרבה יותר אלגנטי, נקנה באיסטמבול לפני חמש שנים במחיר של כ 120 שקלים. לאחרונה ראיתי מעיל טלאים סיני מעור רך, ממש יפה (מדדתי), רק 100 שקלים, אבל לא קניתי כי מה אעשה עם עוד מעיל בארון? איך אוכל לעמוד לפניכם בדלותי?

לא רק מה שיקר הוא נוצץ (אם בכלל ).

אני למשל קניתי מעיל מרשת אופנה מוכרת ב-100 ש"ח (זה היה לפני שנתיים).לפני כמה שבועות כשהייתי אצל היועץ בבנק,הוא התחיל לחקור אותי על המעיל ומאיפה קניתי.למרות שהרגעתי אותו שמדובר במעיל פשוט וזול,הוא החמיא ואמר שהוא רוצה אחד כזה. בכל מקרה,להתחרות עם אחד שמשכיר שלוש דירות במחיר מופקע (אופססס...התכוונתי להכי זול ) במרכז תל-אביב-אין לנו סיכוי .

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

חלק מהקישורים 'מפשל ', באשמת וואלה, תשתמש בקישורים האלה...

ב'גזור - העתק' : זה לסדנא : http://www.israflight.com/84159/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%9C%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%99 וזה כללי לבית הספר הזה : http://www.israflight.com/

תודה חביבתי.

לא רק מה שיקר הוא נוצץ (אם בכלל ).

אני למשל קניתי מעיל מרשת אופנה מוכרת ב-100 ש"ח (זה היה לפני שנתיים).לפני כמה שבועות כשהייתי אצל היועץ בבנק,הוא התחיל לחקור אותי על המעיל ומאיפה קניתי.למרות שהרגעתי אותו שמדובר במעיל פשוט וזול,הוא החמיא ואמר שהוא רוצה אחד כזה. בכל מקרה,להתחרות עם אחד שמשכיר שלוש דירות במחיר מופקע (אופססס...התכוונתי להכי זול ) במרכז תל-אביב-אין לנו סיכוי .

איל נדל"ן,אין מה לעשות...

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר