אם לא ידעתם - הנה ההוכחה הניצחת

יש אלהים, העולם בן 5772 שנים וכל מה שתרצו. http://forums.nana10.co.il/Message/MessageFullUTF8.asp?pid=48&MsgID=13710672

אדרם, המצגת (זה בעצם קובץ 'וורד') מאד מושקעת וערוכה יפה, משום מה...

זה מזכיר לי בחור חרדי מפורום "דתיים חילונים" בנענע בכינוי 'OREMET' שאולי אתה זוכר אותו משם, ויצא לי לשוחח איתו הרבה (אם אפשר לקרוא לזה 'שיחה'). למה זה מתקשר אליו ומזכיר לי אותו ? כי במצגת וגם באתר שיש מהמצגת קישור אליו מופיעה הרבה מאד פעמים המילה "אמת", ו"אמיתות התורה", נושא שאותו בחור מהפורום ב'נענע' העסיק מאד, וכשהוא פרש מהפורום הוא אמר שהוא יהיה עסוק בתקופה הקרובה בכתיבת ספר (הוא ציין שיהיו בו 400 עמודים) שיוכיח את "אמיתות התורה". יכול להיות שאותו בחור מעורב בחיבור המצגת המושקעת הזו. אדרם, בזמנו שאלתי את 'OREMET' למה לדתיים וחרדים יש הרבה יותר מוטיבציה (אמרתי 'להיטות') להחזיר חילונים בתשובה מאשר מידת המוטיבציה שיש לחילונים להשפיע על חרדים כדי להטיל ספקות באמונתם או (חלילה) להחזירם בשאלה, ו'OREMET' ענה לי שזה "מפני שלחרדים יש שליחות מאלוקים...", כלאמר שהם עושים את זה בשליחות שקיבלו מאלוהים. אובייקטיבית אני לא יודעת אם זה אכן המרכיב העיקרי של המוטיבציה שלהם, לי יש תמיד התחושה שרוב הפעילות של החרדים בלשכנע בכל מיני 'אמיתות' כמו המצגת היפה (מבחינת הצורה החיצונית והמראה) נועד יותר ובעיקר (ובאופן מעשי אולי רק) לטפיחה עצמית על השכם של עצמם במסגרת "התחזקות" אמונתם הם. יש הרי מאות או אלפי אתרי קודש עם אין ספור הרצאות דרשות ומצגות, על מי זה משפיע בכלל ? על איזה חילוני זה משפיע ? לכן לדעתי הכל בעיקר לתצרוכת פנים להתחזקותם הם באמונה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר