שוב אינך מגיב לגופו של עניין

מי דיבר על זהות פלסטינית? למה תה מעביר נושא? מדוע אינך מציע לשלול אזרחותו של כל אזרח רק בגלל שתפיסת עולמו והאמונות שלו לא עולים בקנה אחד עם החינוך הקלוקל והגזעני שקיבלת? מדוע אינך מציע לשלול זכויות של ערביות עוטות רעלה? מדוע אינך מציע לשלול זכויות של דרוזים עם מאפייני הלבוש שלהם? מדוע אינך מציע לשלול זכויות של 75 אחוזיםמהיהודים הצמים בכיפור את 98 אחוזים מהם המלים את בניהם ?

אני לא מציע לשלול אזרחות מאנשי ש"ס ואגודת ישראל

הליטאים של דגל התורה הם מקרה גבולי אבל גם להם אני נותן להנות מהספק. אני מציע לשלול אזרחות ממי שמזוהה עם הדגל הפלסטיני, מי שרוצח על כבוד המשפחה, מי שקורא לחרם על ישראל, מי שמצדיק רצח חיילים ושמח על מותם, מי שנוסע לארה"ב ולדרום אפריקה להפגין נגד ישראל. לסיכום אני מציע לשלול אזרחות לכל חברי ותומכי: בל"ד, רע"מ, תע"ל, חד"ש, דאם, גוש שלום, יש גבול, נטורי קרטא, הסיקריקים. והראשונים לאבד את האזרחות צריכים להיות היהודונים, כן יהודונים!!! משה הירש ואורי אבנרי. ושלא יהיו הבנות יותר כי ימני ואפילו ימני קיצוני ועל שלילת האזרחות כתבתי כדרך אגב שמי שלא מזוהה עם הדגל לא ראוי להתחשבות מצד המדינה. הסיקריקים למיטב הבנתי הם האיום הגדול ביותר דווקא על הציבור החרדי והם מתעללים דווקא בשומרי המצוות והם איום על שלוות החרדים והדתיים. ובכלל גם על השם סיקריקים היה צריך לעצור אותם, כי מה אם היה קם ארגון שקורא לעצמו המתנקשים, מישהו היה מאפשר את זה? אז אולי מרוב הערצה למצדה שכחנו שלמעשה העיסוק העיקרי של הסיקריקים היו התנקשויות פוליטיות דווקא ביהודים. לכן הם מסוכנים. והסיפור של נעמה מראה עד כמה רחוק הם הגיעו, נעמה לא חילונית, היא כיפה סרוגה לפי מאפייני הלבוש וגם אלי ישי ומשה גפני סבלו מהאפסים האלה וצריך לשים לזה סוף. התקשורת בהחלט מאבד פרופורציות, כמו עם המתיישבים שמבחינת התקשורת כולם תג מחיר. והזניחה את נושאי החוץ כדי לעסוק בנושא, אבל גם נכון שהיה שלטון טרור בבית שמש שסבלו ממנו גם הדתיים וגם החרדים.

לא צריך להיות גאון גדול, כדי להבין שהתלמוד מתיר רצח של חילונים, מסורתיים ובעצם כל מי שלא מקפיד או מקיים את כל ההלכה

הכוונה היא לעם הארץ, שיש היתר להורגו (לנוחרו).

כאילו שהיו חילונים בתקופת התלמוד

תודה על ההסכמה שלאומיות היא נכס פרטי של הימין

ציוניות היא לא הסוג היחיד של לאומיות (ע"ע)

כאילו שהיו חילונים בתקופת התלמוד

החילונים נכנסים להגדרה של עם הארץ

לא צריך להיות גאון גדול, כדי להבין שהתלמוד מתיר רצח של חילונים, מסורתיים ובעצם כל מי שלא מקפיד או מקיים את כל ההלכה

הכוונה היא לעם הארץ, שיש היתר להורגו (לנוחרו).

וניח שהפעם אינך נתפס בשקר, אז מדוע זה לא עומד במבחן המציאות ?

לא צריך להיות גאון גדול כדי ללהבין שאינך גאון גדול. הדברים שכתבת אינן הלכות, היהדות מחמירה נגד כל מעשי אלימות ושפיכות דמים, שהפכו ממזמן לנורמה בחברה שלך -לא צריך להיות גאון כדי לראות שזה לא עומד במבחן המציאות. לא רק זאת, הגמרא מביאה שסנהדרין שהיה מוציא להורג אחת ל70 שנה היה נחשב כקטלני. כלומר, הוצאה להורג אחת ל70 שנה היתה נחשבת כמעשה קיצוני. לתורה ולתורה בעל פה רבדים של דרש רמז וסוד. ובכן מהי "שחיטה" בסוד העבודה? לשונה הציורית של חז``ל מלאה בסימנים וסמלים. אחד התיאורים בגמרא מתארים את שחיטתו של רבי זירא בידי רבא לאחר שנתבסמו בפורים. ובעומק הדברים, זירא משמעותו קטן יותר ושחיטה משמעותה ``משיכה`` שזהו העלאתו ברמה רוחנית של רבי זירא, מעין משיכה של רב זירא לעבר רמתו הגבוהה של רב אבא.

ושים לב ששמתי את המילה "קיצונית" במרכאות

אבסורד מי שרוצה שיהודים וערבים יחיו ביחד בשלום בחברון הוא קיצוני ונץ ומי שרוצה לגרש את היהודים מחברון הוא מתון ויונה.

אתה עכשיו מתקרב יותר לאמת

השמאל החילוני הוא גזען ושונא הערבים הכי גדול.

גם סוחרי העבדים טענו טענות דומות

כל מי שמהדיר אנשים טוען כי זה "טבעי" יש "תפקודים שונים" יש "יעדים שונים" "כל אחד נולד על פי תכלית שונה" וכל הקשקושים האלה. ודי עם מתק השפתיים הזה. אתה מונע מנשים ללמוד תורה כגבר. להעלות לתורה להניח תפילין דוחס אותם לבית ומחליט כי זה "תפקידן" כי זו "עוצמה". העבד השחור עובד את האדם הלבן ומשכנעים אותו כי זה תכליתו וזו "עוצמה" זה עם הזיוני שכל האלה! לא הגברים קובעים לבוש אלא ההלכה. ומי קובע את ההלכה? למה אין אף אשה בין פוסקות ההלכה? החרדיות נרצעות אבל הן שטופות מוח כמו העבד הנרצע. דוחקים אותן למטבח והופכים אותן למכונות הולדה ושוטפים את ראשן כי זה רצונו של האל (קרי: הגבר החרדי שלקח לעצמו את הסמכות הבלעדית לפרש את האל). אני לא בא להגן על ההתנהגות הנשית אבל לפחות בחברה הלא חרדית אין מי שמדכא בכוח ובסמכות אלוהית את האישה וטוען כי זו "עוצמה"...

מי העבד האמיתי?

אם יש לך טענה לבורא על סדרי עולם, ותפקידה של כל ברייה בעולמה, מדוע שלא תברא יקום משלך, עם כל החכמות המצויות בו, כדי להראות לכולם איך כן צריך להיות לפי הבנתך. אם יש לפציינט תלונה על תפקיהם על כלי הניתוח, מדוע שאינו ינתח את עצמו ויראה לרופאים המנתחים איך לעשות זאת נכון? או שאולי תייעץ לרמטכ"ל לעשות סדר בצבא ולא למנוע מטייסי חיל האוויר להלחם כטנקיסטים?? אם הנשים והגברים הם אותו דבר מדוע הם נבראו שונים פיזית, רוחנית ונפשית? זכור לי שאשת ר' מאיר היתה מעורבת בהלכות, יש כאן תשובה לשאלתך אם אשה יכולה להיות פוסקת http://www.kolech.com/show.asp?id=33611. אתה כותב במושגים של עבדות, ומציג את זה בצורה חד צדדית כאילו ומדובר באפליה והדרה. ואין בזה גרעין של אמת. בתוך עולם האמונה גם האשה וגם הגבר הם עבדים! כן, וגם אני רוצה להיות עבד לה'. בדיוק על זה כתבתי לך שגבר אומר :" שלא עשני אשה" הוא מודה לה' על עול המצוות. השאלה שצריכה להשאל היא מי חי יותר את החופש. מניסיון מועט שצברתי - מי שחי יותר את החופש, ומי שנהנה יותר מהחיים, הוא זה שחי באיסורים ולא בהיתר. וזהו הפירוש ל"דבש מצאת אכול דייך פן תקיאנו" מי שנמצא בהיתר - הוא חי את הריקנות. כי אין מילוי לרצון. דווקא חוזרים בתשובה חיים את החופש.

עכשיו הצחקת לי את הימנית

קרעת את הפורום מצחוק, תן להם כמה ימים להירגע...

מה אתה מבין...חתיכת פוץ שכמותך....

אם להשתמש במשל הסוללה שלך

הטיעון שלך דמגוגי ומטעה. צ"ל, איזו סוללה תעדיף, סוללה טעונה או סוללה ריקה שלעולם לא תטען? וכמובן עדיפה אשה שלמדה, שרוצה לקרוא בתורה ואם היא מספיק חכמה, גם לכהן ברבנות. עובדה היא שנשים אכן רוצות בכך ואת אלה אתם שונאים שנאת מות; כי, אתם רוצים רק נשים שנחותות מהגבר, שלא מבינות כלום ושניתן לשלוט בהן

הבורות שלכם פשוט מדהימה

אתה חי בסרט. אין שום בסיס לתיאוריה הגזענית והדמיונית שלך. כל זה נובע מחברה שתלטנית וגזענית שאתה חי בה. באותה מידה שאתם שחי עם חלונות מלוכלכים ובטוח שאצלו נקי והעולם בחוץ מזוהם.... התורה לא השתנתה מעולם. אף אחד לא יכול לשנות בה כלום על פי רצונו ודעתו!! שים לבך שאחרי אלפיים שנות גלות, לכל היהודים מכל קצוות תבל יש אותן הלכות, אותן תפילין, אותו שמע ישראל.. מדובר כאן בעניין רציני וקדוש, וא בהבל וריק הקיימים אצלכם. מדובר כאן בתכלית שאבותינו היו מוסרים את נפשם על מנת שלא ישנו דבר ממנה... ואתה חי בדמיונות כאלה?... האם ישבו כל הגברים בדיסקרטיות בתוך מערה חשוכה, וחשבו לעצמם איזה הלכות נעשה כדי שנשלוט בנשים? ואגב, מי צריך את השליטה בנשים אם בתור גבר אתה מצווה יותר בעול? האם אדם דתי לא ירצה "לשטוף" את העיניים בשפתכם? אתם אלה שמהדרים את הנשים ומתייחסים אליהן כאובייקט מיני, אתם אלה ששולטים עליהן. האם אתה קורא את עצמך? האם הנשים החרדיות הן רובוטים חסרות דעה? מה נותן לך ומה מוסיף לך תיאוריות כאלה של אנטישמים? יש תורה אחת ותו לו. כל מי שילמד אותה אינו יכול לשנות בה אפילו אות אחת מאז מעמד הר סיני. ואפילו מצוין, שגם אם המשיח בכבודו ובעצמו יבוא ויעשה נסים גדולים ועצומים, אבל יבקש לשנות אות אחת בהלכה - אסור ללכת בדרכו!!! ( אגב, לפי היהדות כל מעשי הניסים של ישו הנוצרי אכן קרו..) אשה שלתמד תורה לא יכולה לשנות אותה, כמו שגבר שלומד תורה לא יכול לשנות אותה. אז מה עניין ה"דילים" שאתה ממציא לעצמך? אף אחד לא מוסיף את דעתו האישית.לא הרב עובדיה, לא הרב קוק, לא הרמב"ם ולא אף אחד... יש תורה ויש ספרי יהדות.

דברים נכוחים!!!

כשיודעים את האמת, אי אפשר "למרוח" אנשים.

על סמך מה את חושבת שאת יודעת את האמת?

הבורות שלכם פשוט מדהימה

אתה חי בסרט. אין שום בסיס לתיאוריה הגזענית והדמיונית שלך. כל זה נובע מחברה שתלטנית וגזענית שאתה חי בה. באותה מידה שאתם שחי עם חלונות מלוכלכים ובטוח שאצלו נקי והעולם בחוץ מזוהם.... התורה לא השתנתה מעולם. אף אחד לא יכול לשנות בה כלום על פי רצונו ודעתו!! שים לבך שאחרי אלפיים שנות גלות, לכל היהודים מכל קצוות תבל יש אותן הלכות, אותן תפילין, אותו שמע ישראל.. מדובר כאן בעניין רציני וקדוש, וא בהבל וריק הקיימים אצלכם. מדובר כאן בתכלית שאבותינו היו מוסרים את נפשם על מנת שלא ישנו דבר ממנה... ואתה חי בדמיונות כאלה?... האם ישבו כל הגברים בדיסקרטיות בתוך מערה חשוכה, וחשבו לעצמם איזה הלכות נעשה כדי שנשלוט בנשים? ואגב, מי צריך את השליטה בנשים אם בתור גבר אתה מצווה יותר בעול? האם אדם דתי לא ירצה "לשטוף" את העיניים בשפתכם? אתם אלה שמהדרים את הנשים ומתייחסים אליהן כאובייקט מיני, אתם אלה ששולטים עליהן. האם אתה קורא את עצמך? האם הנשים החרדיות הן רובוטים חסרות דעה? מה נותן לך ומה מוסיף לך תיאוריות כאלה של אנטישמים? יש תורה אחת ותו לו. כל מי שילמד אותה אינו יכול לשנות בה אפילו אות אחת מאז מעמד הר סיני. ואפילו מצוין, שגם אם המשיח בכבודו ובעצמו יבוא ויעשה נסים גדולים ועצומים, אבל יבקש לשנות אות אחת בהלכה - אסור ללכת בדרכו!!! ( אגב, לפי היהדות כל מעשי הניסים של ישו הנוצרי אכן קרו..) אשה שלתמד תורה לא יכולה לשנות אותה, כמו שגבר שלומד תורה לא יכול לשנות אותה. אז מה עניין ה"דילים" שאתה ממציא לעצמך? אף אחד לא מוסיף את דעתו האישית.לא הרב עובדיה, לא הרב קוק, לא הרמב"ם ולא אף אחד... יש תורה ויש ספרי יהדות.

אתה יכול להאמין במה שאתה רוצה

אתה יכול גם להאמין שהארץ שטוחה - כל עוד אינך נווט; שאי אפשר לשנות את המינים (אין אבולוציה) - כל עוד אינך עוסק בפיתוח זנים חדשים. ואתה יכול להאמין שדבר לא השתנה מתורת משה ועד היום. אבל אני אומר שאתה עיור ואני שמכיר היטב את התנ"ך ומפרשיו וגם במדה מסוימת את התלמוד, אני רואה מה שאתה אינך רואה. אתה יכול להמשיך ולהחזיק בתרוצים השקריים שלך למעמד האשה, אבל רוב הנשים וגם הגברים, חיים בעולם אחר שאין לך כניסה אליו.

מי העבד האמיתי?

אם יש לך טענה לבורא על סדרי עולם, ותפקידה של כל ברייה בעולמה, מדוע שלא תברא יקום משלך, עם כל החכמות המצויות בו, כדי להראות לכולם איך כן צריך להיות לפי הבנתך. אם יש לפציינט תלונה על תפקיהם על כלי הניתוח, מדוע שאינו ינתח את עצמו ויראה לרופאים המנתחים איך לעשות זאת נכון? או שאולי תייעץ לרמטכ"ל לעשות סדר בצבא ולא למנוע מטייסי חיל האוויר להלחם כטנקיסטים?? אם הנשים והגברים הם אותו דבר מדוע הם נבראו שונים פיזית, רוחנית ונפשית? זכור לי שאשת ר' מאיר היתה מעורבת בהלכות, יש כאן תשובה לשאלתך אם אשה יכולה להיות פוסקת http://www.kolech.com/show.asp?id=33611. אתה כותב במושגים של עבדות, ומציג את זה בצורה חד צדדית כאילו ומדובר באפליה והדרה. ואין בזה גרעין של אמת. בתוך עולם האמונה גם האשה וגם הגבר הם עבדים! כן, וגם אני רוצה להיות עבד לה'. בדיוק על זה כתבתי לך שגבר אומר :" שלא עשני אשה" הוא מודה לה' על עול המצוות. השאלה שצריכה להשאל היא מי חי יותר את החופש. מניסיון מועט שצברתי - מי שחי יותר את החופש, ומי שנהנה יותר מהחיים, הוא זה שחי באיסורים ולא בהיתר. וזהו הפירוש ל"דבש מצאת אכול דייך פן תקיאנו" מי שנמצא בהיתר - הוא חי את הריקנות. כי אין מילוי לרצון. דווקא חוזרים בתשובה חיים את החופש.

אין לי שום טענה לבורא עולם

משום שאני לא מאמין שקיים כזה ובטח לא בורא שאחראי למצוות הבליות ומטופשות הדורשות שעבוד . אם אתה נהנה להיות משועבד נרצע לישות שאתה מאמין בה - מי אני שאפריע לך? כל מאמין בשבט פרימיטיבי שעדיין לא תורבת יטען את אותן טענות ואם הוא מאושר -שיערב לו ויבושם לו.מה יש לי להגיד לאדם שנהנה בחיים תחת איסור? מה יש לי להגיד לאסירי מרצון? אתה שוב מתחמק במתק שפתיים. אולי גם הגברים הם עבדים אבל הם עבדים שמדירים ומפלים את נשותיהם.עד שלא אראה רבנית, אשה עולה לתורה ופוסקת הלכה הקובעת לגברים איך להתלבש -לא אקנה את זיוני השכל שלך (סלח לי על הבוטות...)

וניח שהפעם אינך נתפס בשקר, אז מדוע זה לא עומד במבחן המציאות ?

לא צריך להיות גאון גדול כדי ללהבין שאינך גאון גדול. הדברים שכתבת אינן הלכות, היהדות מחמירה נגד כל מעשי אלימות ושפיכות דמים, שהפכו ממזמן לנורמה בחברה שלך -לא צריך להיות גאון כדי לראות שזה לא עומד במבחן המציאות. לא רק זאת, הגמרא מביאה שסנהדרין שהיה מוציא להורג אחת ל70 שנה היה נחשב כקטלני. כלומר, הוצאה להורג אחת ל70 שנה היתה נחשבת כמעשה קיצוני. לתורה ולתורה בעל פה רבדים של דרש רמז וסוד. ובכן מהי "שחיטה" בסוד העבודה? לשונה הציורית של חז``ל מלאה בסימנים וסמלים. אחד התיאורים בגמרא מתארים את שחיטתו של רבי זירא בידי רבא לאחר שנתבסמו בפורים. ובעומק הדברים, זירא משמעותו קטן יותר ושחיטה משמעותה ``משיכה`` שזהו העלאתו ברמה רוחנית של רבי זירא, מעין משיכה של רב זירא לעבר רמתו הגבוהה של רב אבא.

ההתפלפלות הזאת חוזרת ונישנית כל פעם מחדש

אנשים דתיים לא נוהגים לקיים את ההיתר הזה, כי עדיין אין מצב של יד ישראל שלטת. ברגע שיהיה שלטון דתי בארץ ישראל, אז רבנים יוכלו לאשר קיום היתר הזה.

קרעת את הפורום מצחוק, תן להם כמה ימים להירגע...

מה אתה מבין...חתיכת פוץ שכמותך....

אתה עכשיו מרגיש בטוח ונינוח

כי החרדים, שהינך תומך בהם, עושים שריר אל מול שאר המדינה. לא כדאי לחרדים, שכוחות הביטחון של מדינת ישראל, יראו את שררתם, אל מול מי שינסה להפריע לסדר היום הציבורי או לכלל שלום ההציבור.

הם אכן גזענים

אבל לא פשיסטים, אלא יותר גרועים-הם אתנוקרטים.

אני חילוני ואני אתנוקרט לא פחות מהם

עבור לעמוד
, , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר