מה עם ה "דרייב"

הי רונית , רציתי לשאול מה עושים עם "מחלת" הדחיינות... יש לי outcome מאוד מפורט ומיוחל אני יודעת בדיוק אייך יראה מה אשמע וארגיש..... אבל בזמן האמת הדחינות ואולי אפשר לומר העצלנות משתלטת עלי, מה עושים???

משאירה את הבמה לרונית אולם

ב"ה חשבתי שאולי תבדקי ממה נובעת הדחיינות? יכולות להיות לכך יותר מסיבה אחת. למשל, אולי אינך מאורגנת בזמנים. אולי קשה לך לפנות זמן למה שחשוב לך כי את מעדיפה למלא רצונות של אחרים סביבך. אולי את לא מאמינה בעצמך שזה אפשרי אז אין לך מוטיבציה להתחיל. אולי קשה לך לעשות סדר עדיפויות מה חשוב לך יותר ומה פחות. אולי פשוט את עמוסה ועייפה? דחיינות זו מילה כללית בעיני לכן קשה לתת תשובה ספציפית אז כאמור ממליצה לך לבדוק את עצמך ממה זה נובע.

דחיינות

מאופן ניסוח השאלה שלך, אני מסיקה שיש לך ידע בתחום ה-NLP, ולכן אני מרשה לעצמי לענות לך במושגים אנאלפיסטיים, מתוך הנחה שאת מבינה אותם. במידה ומשהו לא ברור, אשמח להבהיר. לעניין הדחיינות, השלב הראשון הינו כמובן לברר מהי הכוונה החיובית של הדחיינות. בשלב שני, בהנחה שה-outcome רצוי, נחשק, ואקולוגי - יש לעבוד על חיבור למוטיבציה. אסטרטגיה של דחיינות הינה האסטרטגיה ההופכית לאסטרטגיית מוטיבציה, ולכן כדי להתגבר על הדחיינות, צריך לזהות את אסטרטגיית המוטיבציה שלך ו"להתקין" אותה בעזרת אחת ממבחר הטכניקות המצויינות של ה-NLP. דרך אגב, באתר שלי יש מאמר בנושא מוטיבציה ואת מוזמנת לקרוא אותו.

משאירה את הבמה לרונית אולם

ב"ה חשבתי שאולי תבדקי ממה נובעת הדחיינות? יכולות להיות לכך יותר מסיבה אחת. למשל, אולי אינך מאורגנת בזמנים. אולי קשה לך לפנות זמן למה שחשוב לך כי את מעדיפה למלא רצונות של אחרים סביבך. אולי את לא מאמינה בעצמך שזה אפשרי אז אין לך מוטיבציה להתחיל. אולי קשה לך לעשות סדר עדיפויות מה חשוב לך יותר ומה פחות. אולי פשוט את עמוסה ועייפה? דחיינות זו מילה כללית בעיני לכן קשה לתת תשובה ספציפית אז כאמור ממליצה לך לבדוק את עצמך ממה זה נובע.

במושגים של ה-NLP, משמעות הדבר היא: לגלות את הכוונה החיובית של הדחיינות

כוונה חיובית

מה קורה כשהכוונה החיובית של הדחיינות עולה על הכוונה החיובית של עשייה? אני מאוד רוצה להתקדם בחיים שלי ולהיות יותר אפקטיבי ויעיל, אולם, אפילו המחשבה על יוזמה ועשייה מעייפת אותי ואני מייד מתחפר חזרה למקום הנוח שלי מבלי לנסות ולדמיין אפילו איך אפשר אחרת. וכך אני לא מצליח להשתחרר מתקיעות.

אינטגרציה

כאשר מתקיימות שתי התנהגויות סותרות שיש קונפליקט ביניהן, צריך לחפש את הכוונה החיובית העליונה המשותפת של שני חלקי הקונפליקט, ולמצוא דרך לאינטגרציה של שני הצדדים, על מנת למצוא דרך חילופית העונה על צרכי שני הצדדים. ה-NLP מציע טכניקה מצויינת לביצוע תהליך זה, הנקראת "visual squash".
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NLP ודמיון מודרך
בחר
בחר