הזמנה לדיון

אשמח אם תעלו לדיון בפורום נושאים שמעניינים אתכם.

שאלה לדיון..

אני מטפלת במישהי שיש לה בעיות במערכת היחסים שלה עם בעלה...במהלך המפגשים היא מספרת לי כמה היא הייתה רוצה שהוא ישתנה והיא גם יודעת בדיוק איך הוא צריך להיות כדי שמערכת היחסים שלהם תהיה נהדרת. למרות שאני מדגישה שאני מטפלת בה ולא בו היא תמיד מעבירה את הפוקוס עליו ועל מה לא בסדר אצלו. אני מבינה כמובן את הכוונה החיובית שלה ויחד עם זאת אני תוהה מהיכן תבוא פריצת הדרך...

מיקוד שליטה פנימי

אחד העקרונות הבסיסיים של גישת ה-NLP מכוון ללקיחת אחריות אישית ויצירת השפעה על חיינו. בלשון המקור עיקרון זה נקרא "to be at cause". משמעות הדבר היא שברגע שאתה הוא הגורם והסיבה לכל מה שקורה בחייך, ואינך קורבן של הנסיבות - אתה שולט בחייך ויוצר את המציאות שלך בכוחות עצמך. לגבי המטופלת שלך, זה אומר שצריך לעבוד איתה על מיקוד שליטה פנימי, כלומר, איך היא צריכה להיות על מנת שבעלה ישתנה בהתאם לציפיותיה? כיצד היא יכולה להשפיע עליו באמצעות שינוי הגישה שלה כלפיו? אחרי הכל, במערכות יחסים, כאשר צד אחד משתנה - גם הצד השני משתנה בעקבותיו. בהצלחה!

מיקוד שליטה פנימי

אני רוצה לומר לך תודה - תודה שהזכרת לי שבעצם כבר הייתי בסיפור הזה....לפני כשנה וחצי עבדתי עם מישהי עם סיפור מאוד דומה. אחרי שהיא עשתה שינוי בעצמה הגיע השינוי המיוחל בבעלה. שם הבנתי שהאלמנט הגמיש במערכת שלה היו היחסים שלה עם הילד שלה, ודרך שינוי שם נפרצה הדרך למה שהיא באמת ייחלה לו. שוב תזכורת לכך שהנחות היסוד של ה NLP הם המצפן לפריצת הדרך...

בדיוק כך!

השימוש בהנחות היסוד משרת אותנו בכל התחומים ותורם לאיכות חיינו. איזה כיף!

שאלה לדיון..

אני מטפלת במישהי שיש לה בעיות במערכת היחסים שלה עם בעלה...במהלך המפגשים היא מספרת לי כמה היא הייתה רוצה שהוא ישתנה והיא גם יודעת בדיוק איך הוא צריך להיות כדי שמערכת היחסים שלהם תהיה נהדרת. למרות שאני מדגישה שאני מטפלת בה ולא בו היא תמיד מעבירה את הפוקוס עליו ועל מה לא בסדר אצלו. אני מבינה כמובן את הכוונה החיובית שלה ויחד עם זאת אני תוהה מהיכן תבוא פריצת הדרך...

את מוזמנת להעלות נושאים נוספים להתייעצות

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NLP ודמיון מודרך
בחר
בחר