בטחון עצמי נמוך

שלום, שמי אביבית. לפעמים אני נוטה להעריך את עצמי כאדם לא חשוב וחוששת ליצור דו שיח עם אנשים. איך אפשר להתמודד עם זה?

ביטחון עצמי

שלום אביבית, חוסר הערכה עצמית וחוסר ביטחון עצמי נגרמים כתוצאה מאמונות שיש לנו בקשר לעצמנו. כדי להשתחרר מרגשות אלו, עלינו לשנות את אמונותינו בקשר לעצמנו. מעבר לכך, המצב הרגשי שלנו הוא תוצר של תהליך פנימי שאנו יוצרים. שימי לב לשפת הגוף שלך כשאת חסרת ביטחון, שימי לב במה את מתמקדת, איזו תמונה עולה לנגד עינייך כשאת חושבת ליצור דו שיח עם מישהו, אילו מחשבות עוברות בראשך ומה את אומרת לעצמך. קרוב לוודאי שתזהי את האסטרטגיה בה את גורמת לעצמך לחוש חוסר הערכה וחוסר ביטחון. אם היית בעלת ביטחון עצמי, איך היית משתמשת בשפת הגוף שלך? אולי היית זוקפת גב ומישירה מבט או... מה היית רואה לנגד עינייך? אולי הערכה מצד בן שיחך והנאה מהשיחה... מה היית אומרת לעצמך? אולי דברים מחזקים בקשר לעצמך, בקשר לכמה את מוצלחת ושווה.... לכל רגש שאנו חווים יש אסטרטגיה שבה אנו יוצרים אותו. שינוי האסטרטגיה משנה את הרגש. האם אז היית יכולה להמשיך להיות חסרת ביטחון או שהיית מתחברת לתחושת ביטחון פנימי והיית מרגישה טוב בקשר לעצמך? אנא בחני זאת, ואשמח לשמוע את תגובתך. בהצלחה!

ביטחון עצמי נמוך

לפתח ביטחון עצמי - ולדמיין כיצד את רוצה להישמע, או להיראות. העובדה היא שרוב האנשים יודעים מה הם לא רוצים, ולא מה הם -כן- רוצים. האם יש לך מטרות ברורות לחיים? הסטטיסטיקה המדהימה היא שרק כ-10% מהאנשים בעולם הגדירו לעצמם מטרות ברורות לחייהם. ומה שעוד יותר מדהים הוא שלפחות מ-4% מתוכם, המטרות הללו ברורות ומסודרות כתמונה מנצחת והם גם משיגים אותם! ואלו הם בהתאמה – האנשים המנצחים!

ביטחון עצמי נמוך

לפתח ביטחון עצמי - ולדמיין כיצד את רוצה להישמע, או להיראות. העובדה היא שרוב האנשים יודעים מה הם לא רוצים, ולא מה הם -כן- רוצים. האם יש לך מטרות ברורות לחיים? הסטטיסטיקה המדהימה היא שרק כ-10% מהאנשים בעולם הגדירו לעצמם מטרות ברורות לחייהם. ומה שעוד יותר מדהים הוא שלפחות מ-4% מתוכם, המטרות הללו ברורות ומסודרות כתמונה מנצחת והם גם משיגים אותם! ואלו הם בהתאמה – האנשים המנצחים!

הגדרת מטרות

המודעות להגדרת מטרות והשגתן הוא מושג שהתפתח ב-30 השנים האחרונות. נכון ישנם יחידי סגולה מדור קודם שידעו לעשות זאת באופן אינטיאיטיבי ואפילו הצליחו וניצחו. כיום המודעות לכך הולכת ומטפשטת, אני מאמינה ויודעת שהדור הצעיר בני העשרה מודע ואפילו כדרך חיים של הגדרת המטרות והשגתן אני רואה את זה יום יום אצל ילדי, חבריהם ומה התוצאות לכך בוונדאי נהנה לראות ב-עשר שנים הקרובות וזו לא נבואה זו עובדה. ב-NLP קודם מגדירים מטרות בוחנים אם זה אקולוגי ואחר- כך משיגים להגדרת מטרות יש חוק שנקרא אקולוגיה . ואקולוגיה תמיד מנצחת.

בטחון עצמי נמוך

שלום, שמי אביבית. לפעמים אני נוטה להעריך את עצמי כאדם לא חשוב וחוששת ליצור דו שיח עם אנשים. איך אפשר להתמודד עם זה?

הערכה עצמית נמוכה

מסכים עם רונית שהערכה עצמית נמוכה נובעת מהאמונות השליליות. הדרך להתמודד עם הערכה עצמית נמוכה זה לחבר את האדם קודם כל להצלחות שכבר יש לו ולשקף לו שאין הצלחות קטנות וגדולות - יש הצלחות. מכל תוצאה אפשר ללמוד גם אם התוצאה אינה רצויה. להראות לו את סולם ההצלחה.

הגדרת מטרות

המודעות להגדרת מטרות והשגתן הוא מושג שהתפתח ב-30 השנים האחרונות. נכון ישנם יחידי סגולה מדור קודם שידעו לעשות זאת באופן אינטיאיטיבי ואפילו הצליחו וניצחו. כיום המודעות לכך הולכת ומטפשטת, אני מאמינה ויודעת שהדור הצעיר בני העשרה מודע ואפילו כדרך חיים של הגדרת המטרות והשגתן אני רואה את זה יום יום אצל ילדי, חבריהם ומה התוצאות לכך בוונדאי נהנה לראות ב-עשר שנים הקרובות וזו לא נבואה זו עובדה. ב-NLP קודם מגדירים מטרות בוחנים אם זה אקולוגי ואחר- כך משיגים להגדרת מטרות יש חוק שנקרא אקולוגיה . ואקולוגיה תמיד מנצחת.

הנקודה היא שהגדרת מטרות ויעדים מתאימה יותר לתחום העסקי מאשר לתחום האנושי. כי הבנאדם, יש לו יותר מזה בחיים חוץ מלהגדיר מטרות ולהשיגן. מה עם הדרך למשל??

למה בטחון עצמי חייב להיות מבוסס על הצלחות? האם אין עוד דרכים לבסס אותו?

הצלחות מעלות לנו את הביטחון לעומת כשלונות למשל כשאני למדתי פסיכומטרי ונכשלתי, ירד לי כל הבטחון להמשיך ללמוד שוב ולנסות, אבל חוץ מזה, בטחון עצמי זה העלאת המודעות העצמית שלך, הן מבפנים והן מבחוץ. זה גם תלוי בסביבה שלך, ככל שתהיה סביבה מחזקת ותומכת ומפרגנת לעצמם וגם כלפיך, יהיה לך יותר קל להתחזק.

סביבה תומכת היא מרכיב חשוב בחיזוק הביטחון העצמי, אך גם השינוי הפנימי חשוב לא פחות - בניית אמונות מעצימות ביחס לעצמנו וליכולותינו!

אני חייב להזדהות איתך ולומר שאני מכיר את הבעיה ואני אומר את זה כי אני קצת יכול לעזור מניסיוני הכושל כך תוכלי ללמוד מטעויות של אחרים, אז אני במהלך שנות חיי מצאתי תעצמי כמוך בדיוק עם בעיות של בטחון עצמי, ערך עצמי וכו והשתמשתי בדימיון שלי בגלל אותם בעיות פשוט לדמות את עצמי לכל מיני דמויות מצליחות שלדעתי יותר רצויות ובעזרת זה אני יתקבל בברכה בעצם ליד אנשים ונחשי מה זה הצליח לי (כן יש לי דימיון מפותח) אבל בסופו של דבר זה רק גרם לי להתרחק מהאני האמיתי ולהתפרק .. אז הטיפ שאני יכול לתת כתוצאה מכך זה להתמודד עם המחשבות והאמונות שנמצאות בתוכינו פשוט לחפש את הסיבות לבעיה וכאן זו התמודדות של כל אחד עם עצמו מבחינה מנטלית פיזית ונפשית שם נמצא המפתח שמייחלים לו כולם... פשוט להתמודד!

רוצים להעלות את הביטחון העצמי שלכם וללמוד להרגיש טוב עם הגוף שלכם?
הגיע הזמן לתת לעצמכם הזדמנות נוספת להשתחרר ולבטא את מי שאתם באמת 
ולהתחבר אל גופכם!
>קורס העשרה לקיץ 2015 . תאריכים 16.8 23.8 30.8 בשעה 19-20 בת"א
>שיעורי תנועה להעלאת ביטחון עצמי והעצמה אישית בשיטת יוסף אלון 
>>לפרטים והרשמה:http://bit.ly/1eNEJ7X
או בטלפון: 054-3232058
050-7562332 - פרטי
Joseph alon יוסף אלון
Joseph Alon העלאת בטחון ודימוי עצמי דרך שיעורי תנועה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים