טיפ לשליטה בכעסים

לראות את השני ככואב ולא כאויב. הרבה פעמים מישהו תוקף אותנו ומיד נחוש שהוא אויב, אך אם נעצור לרגע וננסה לראות אותו ככואב...להבין מה עובר עליו ומה גורם לו לכעוס...נרגע ונוכל להגיב בצורה שקולה יותר.

דלית הלוי סיטרוק   052-7330456

מטפלת משפחתית וזוגית MA- מומחית לטיפול בכעסים

היי קוראים לי אסתי ואני בת 28 אמא לשלושה ילדים הגדולה בת 5 האמצעית שנתיים וחצי והקטם 9 חודשים אני מרגישה שאני בזמן האחרון חסרת סבלנות כלפי הילדים זה מיתבטא בצעקות שלי כלפי הגדולה בעיקר  מיכוון שהיא בתקופה האחרונה מדברת לא בצורה הומת כשהיא חוזרת ממפגש עם הבני דודים בערך בגילה לאחר שאני צועקצ עלייה ולפעמים נותנת איזה פליק קטן אני כל כך אבל כל כך מיצטערת על זה והולכת לישון עם רגשות אשמה  בבקשה רציתי לדעת אייך לשלוט על זה וכיצד לדבר איתה שהיא תבין כי אני מרגישה שכל מה שאני מנסה להסביר לה היא עושה דווקא (רציתי לציין שאני עובדת שתיי עבודות מישרה מלאה בבוקר ועוד שעתיים אחר כך)

תקני אותי אם אני טועה, למה צריך להבין את זה שכועס כאשר זה מגיע למימדים לא נעימים ?

האם יש לך סדנאות לטיפול בכעסים. נתבקשתי לברר עבור חבר. 

תקני אותי אם אני טועה, למה צריך להבין את זה שכועס כאשר זה מגיע למימדים לא נעימים ?

לראות את השני ככואב ולא כאויב. הרבה פעמים מישהו תוקף אותנו ומיד נחוש שהוא אויב, אך אם נעצור לרגע וננסה לראות אותו ככואב...להבין מה עובר עליו ומה גורם לו לכעוס...נרגע ונוכל להגיב בצורה שקולה יותר.

כמה שזה נכון, מעיד על בגרות ואינטלגנציה רגשית, למטבע יש שני צדדים !!

" אנשים הפסיקו לשחק לא מכיוון שהזדקנו, אלא הזדקנו מכיוון שהפסיקו לשחק "

להבין זה לא בהכרח להסכים !! היכולת לגלות אמפתיה לרגשות האחר ולנסות לראות את הדברים מהזוית ראיה שלו לעיתים קרובות מאוד מקנים לנו את היכולת לשים דברים בפורפורציות ולהירגע, העולם לא סובב סביב הדיעה או ההשקפה לשנו בלבד, כל אדם הוא עולם ומלואו ואדון לעצמו ולפי כך יש לו דיעות,פרספקטיבה שונה ורגישות בנקודות שונות משלנו, אך לכולנו בסופו של דבר יש רגש !!!

" אנשים הפסיקו לשחק לא מכיוון שהזדקנו, אלא הזדקנו מכיוון שהפסיקו לשחק "

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שליטה בכעסים
בחר
בחר