נכתב בשנת 1955 ומתגשם היום

נכתב בשנת 1955 ומתגשם היום
נבואתו של  עזריאל קרליבך,  העורך הראשון של "מעריב", מלפני חמישים ותשע שנים, מתגשמת בימינו! (מאמרו של ע. קרליבך מיום 7.10.55)
לא עניין הגבולות הוא מקור הסכסוך בינינו לערבים, אלה הפסיכולוגיה האיסלמית. בין עולם האיסלם לעולם המערב אין אף מילה משותפת, לא היתה ולא תהיה. הכוונה אינה לדת. הכוונה להשפעות האיסלם על החיים החברתיים והסוציאלים, ואף היחסים עם שאר בני האדם. מוסלמים עוד לא הסכימו על שום דבר אף בינם לבין עצמם ולא רק בענייני ישראל. תגובותיהם על כל דבר הן כולן רגשניות בלתי מחושבות. .... עם הכול אתה יכול לדבר "ביזנס", אפילו עם השטן, אך לא עם אללה...
אנחנו מוסיפים חטא על פשע כשאנחנו מסלפים את התמונה ומצמצמים את הוויכוח לסכסוך גבולות בין ישראל לבין שכנותיה. כיבוש בכוח החרב בעיניהם, בעיני האיסלם איננו עוולה, להפך. דאגה לפליטים, לאחים מנושלים, איננה מתחום עולם מחשבתם. אללה גירש, אללה ידאג. על ידי מה שאנחנו מתדיינים עמהם על בסיס מושגים מערביים, אנו מלבישים פראים גלימת צדק אירופית. במקום להזעיק את עמי העולם, אנו מרדימים אותם. זהו יסוד טעותנו, ולעניות דעתי, סוד בדידותנו וכשלונותינו.
האמת היא שהאויב הוא רוח האיסלם. האיסלם אויבו של כל אדם חופשי.
האיסלם אוייב של כל מחשבה פורייה, כל יוזמה טובת לב.כל רעיון יוצרני.
האיסלם אוייב לכל יהודי, כל נוצרי ולכל מוסלמי. האיסלם. לא הוציא אף דמות אדם אחד שהצעיד את העולם קדימה, בכל שטח שהוא. האיסלם הוא הכלא ל-500 מיליון בני אדם מעונים. האיסלם הוא המוקש הטמון לשלום תבל, וכל עוד לא נתאמץ ולא נצליח להנחיל לעולם החופשי את הידיעה הזאת, נהיה אנחנו תמיד הקורבנות הראשונים של אי ידיעתו.

לא חשוב הגיל,


חשוב התרגיל!

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הגיל השלישי