פנסיונרים באינטרנט

לפנסיונרים!!!!!!!!!!

גלישה באינטרנט מאטה את הזדקנות המוח ומורידה  סיכון לדמנציה

ממצאי מחקר חדש, שנעשה על-ידי צוות חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה שבלוס אנג'לס, אשר פורסמו בעיתון האמריקני לפסיכיאטריה גריאטרית, גילה כי גלישה באינטרנט מעוררת מרכזים במוח השולטים בקבלת החלטות ובחשיבה מורכבת.

לדברי החוקרים, הגלישה יכולה לעזור אפילו כנגד שינויים פיסיולוגיים הקשורים להזדקנות וגורמים למוח להאט את הקצב. עבור אנשים בגיל העמידה ואף קשישים יותר, השימוש באינטרנט יכול לעזור ולהמריץ את המוח.

כשהמוח מזדקן, מופיעים מספר שינויים, כולל התכווצות וירידה בפעילות התאים, שינויים המשפיעים כמובן על הביצועים.

ידוע מזה זמן רב כי פעילויות השומרות על המוח פעיל, כמו פתרון תשבצים לדוגמא, יכולות לצמצם את ההשפעה והמחקר האחרון מראה כי אפשר להוסיף לרשימה גם את הגלישה באינטרנט. החוקרים מעודדים מתוצאות המחקר, המעידות על כך שהטכנולוגיות הממוחשבות הקיימות כיום הן בעלות השפעות פיסיולוגיות ויתרונות אפשריים לאנשים בגיל-העמידה ולאנשים קשישים.

החיפוש באינטרנט דורש פעילות מורכבת של המוח שעשויה לעזור להפעיל ולשפר את תפקוד המוח. המחקר האחרון התבסס על 24 מתנדבים בגילאים 55 עד 76. מחציתם השתמשו באינטרנט והשאר לא. כל מתנדב עבר סריקה מוחית בזמן שהוא מבצע חיפושים באינטרנט או קורא. בזמן ביצוע שני סוגי המטלות, היו ראיות לפעילות משמעותית באזורים של המוח השולטים בשפה, קריאה, זיכרון ויכולות ויזואליות. למרות זאת, המטלה של החיפוש באינטרנט גרמה לפעילות משמעותית נוספת באזורים נפרדים של המוח השולטים בקבלת החלטות ובמחשבה מורכבת אך רק אצל אלו שהיו משתמשים בעלי ניסיון. הפעילות המוחית אצל המשתמשים החדשים הייתה דומה לזו שהתרחשה בזמן הקריאה.
החוקרים ציינו כי בהשוואה לקריאה פשוטה, עושר הבחירה הקיים באינטרנט מאלץ אנשים לקבל החלטות לגבי האתרים עליהם הם מקליקים כדי לקבל את המידע הרלוונטי ייתכן והמשתמשים החדשים עדיין לא מבינים את האסטרטגיות הנדרשות כדי לבצע חיפוש מוצלח ברשת.
מטלה פשוטה ויומיומית כמו חיפוש באינטרנט, מגבירה את הפעילות המוחית אצל אנשים מבוגרים ומוכיחה כי המוח שלנו רגיש ויכול להמשיך ללמוד גם כשאנו מזדקנים.

הממצאים תומכים גם במחקרים קודמים שהראו כי ניתן להוריד את הסיכון לדמנציה על-ידי השתתפות בפעילויות קבועות המעוררות אותנו בהיבט המנטאלי ומשתמשים קשישים ותיקים -"גולשי הכסף"- עושים בדיוק זאת. 

לא חשוב הגיל,


חשוב התרגיל!

מנהל הפורום
250+

נחמד. אני אישית מכירה מקום ממש מקסים שיש בו פעילויות לגמלאים. ממליצה בחום :)

שלום,

אנו עורכים מחקר על הגיל השלישי וחסרים לנו אנשים שיסכימו לענות. השאלון מיועד להורים בני 65+.

נשמח ונודה לכם מאוד אם תוכלו להקדיש מזמנכם ולעזור לנו. כמובן שהשאלון הינו אנונימי. מצ"ב הקישור לשאלון: 

http://www.tfasim.org.il/tofes/63g7g

שלום רב 

אני עורך מחקר על השפעות היציאה לפנסיה על הבריאות. המחקר מיועד לאנשים שיצאו לפנסיה בגיל 62 לנשים ו-67 לגברים. או ממשכים לעבודה לאחר גיל היציאה לפנסיה.  

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScz1dVU-IFhFQRHlO2WanS0S_3F9KRqjJLjxFTrAkfJw0c7wg/viewform?usp=sf_link

תודה על שיתוף הפעולה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הגיל השלישי
בחר
בחר