בפעם הראשונה: תמונות צבע מהגטו

הצלם הוגו ייגר היה היחיד שהגיע עם מצלמתו עד לצמרת ההנהגה של גרמניה הנאצית.
בתוקף תפקידו כ"כתב צבאי מיוחד" זכה להשתמש בטכנולוגיות המתקדמות של צילום בצבע ובתלת ממד ולתעד את גטו ורשה וגטו קוטנו.
התמונות מכילות תמונות צבע מגטאות בפולין המתארות את חיי היומיום של יהודים בשנים 1939-1940, זמן קצר לאחר שנכלאו בגטאות ולפני שהחלה ההשמדה ההמונית.
ניתן לראות בתמונות יהודים בתור לחלוקת מזון, עונדים טלאי צהוב, משוחחים עם קצינים נאצים ועוד

תוכלו לצפות בתמונות החשובות האלו בקישור הבא
http://life.time.com/history/world-war-ii-color-photos-from-nazi-occupied-poland-1939-1940/?iid=lf|mostpop#1

תמונות קשות וקורעות לב

זוהי עדות מצמררת של זוועות שלעולם לא נחזור בזכות הצבא שאני משרת בו וגאה בו ולכן אירן צריך להרתיע מקווה שזוהי המסקנה שיקבלו מקבלי ההחלטות בסוף!!!

תודה לבת 50 על התמונות החשובות שהביאה לנו כאן!

לא חשוב הגיל,

חשוב התרגיל!

מנהל הפורום
250+

מאוד מאוד נורא בעיני שהתמונות כל-כך מחוייכות.אפשר לחשוב שהם בחופשה משפחתית/שנתית ושהכל נפלא! מזעזע- יופי של תעמולה נאצית. צריך לזכור היכן הן צולמו ובאיזה הקשר. לזכור ולעולם לא לשכוח

הצלם הוגו ייגר היה היחיד שהגיע עם מצלמתו עד לצמרת ההנהגה של גרמניה הנאצית.
בתוקף תפקידו כ"כתב צבאי מיוחד" זכה להשתמש בטכנולוגיות המתקדמות של צילום בצבע ובתלת ממד ולתעד את גטו ורשה וגטו קוטנו.
התמונות מכילות תמונות צבע מגטאות בפולין המתארות את חיי היומיום של יהודים בשנים 1939-1940, זמן קצר לאחר שנכלאו בגטאות ולפני שהחלה ההשמדה ההמונית.
ניתן לראות בתמונות יהודים בתור לחלוקת מזון, עונדים טלאי צהוב, משוחחים עם קצינים נאצים ועוד

תוכלו לצפות בתמונות החשובות האלו בקישור הבא
http://life.time.com/history/world-war-ii-color-photos-from-nazi-occupied-poland-1939-1940/?iid=lf|mostpop#1

אני חושבת שהתמונה הכי כנה היא זו של האמא החייכת עם הילד בידיים אשר בוכה.
כנראה הכריחו אותה לחייך כדי לעוות את המציאות הקשה שבה הם חיו, אבל ידוע שילד לא משקר.זו אחת התמונות הקשות בעיניי.

נורא ואיום. והם ניסו לשמור על צלם אנוש למרות התנאים הקשים. אם יכולתי להיכנס לתמונות ולהציל אותם, לספר להם שהם מוכרחים לעשות הכל כדי להינצל. רואים את הדלות והעוני, את הבגדים המרופטים, המכנסיים הקצרות מידיי על הילדים ואת הייאוש בעיני המבוגרים.

והגרוע מכל עוד היה לפניהם.

אי אפשר היה להציל אותם

והצבע עושה את הכל כ"כ חי

נוגעת ללב תמונת הילדה עם המטפחת

יש לה אפילו ורדרדות בריאה בלחיים וצבע יפה בפנים

כנראה לא שרדה

אך החלה להנץ בת 13 לכל היותר

והילד גדוע היד והצולע

באיזה שפע אנחנו חיים היום לעומת אז

האם אתם מבחינים במה שאני מבחינה? הקיצוניות שבין אז להיום??

את התמונות האלה צריכים לשלוח לכל השמלאנים הקיצוניים ששכחו שהיסטורית וחוקית המדינה הזו שייכת לנו 

שימחק שמם וזכרם של אלה שגרמו להם לחייך בכוח מתוך מסע התעמולה המעוות שלהם. אף אחד לא היה מחייך במצב הזה מתוך רצון....הילדים הכחושים , התינוק שבוכה קורע לב. לקחת ולחבק אותם...

כואב לי הלב לראות תמונות כאלה של נערות ונערים בני גילי,ילדים ,תינוקות ובכלל משפחות יהודיות שלמות שהלכו לעולמם בגלל טירוף של אדם מרושע שרצה להשמיד אותנו!!
ה' יקום דמם!!

אכן תמונות קשות...וזה עוד ליפניי ההשמדה...קשה לי מאוד ליראות ילדים קטנים סובלים כחה.וחבל שאני לא הייתי שמה להגן ולהציל ולעזור לילדים האלו...קשה לי מאוד לדעת שאני פה אוכלת ושותה ויש לי בית ומיקלחת חמה...ולהם אז לא היה את זה...אני לא מבקשת נקמה כי זהה לא יחזיר את מי שהושמד בשואה..אבל אני כן רוצה שהעם שלנו יתעורר לנעשה בעולם והאנטישמיות שגוברת מיום ליום.

הכנסת לי אגרוף בפנים ובנשמה כדור שני שלישי לניצולי שואה  הזכרת לי כאב שלא נשכח אבל העם שלך ושלי עושה עוול נוראי במיוחד הרווחה שלוקחים ילדים בכוח מאמא מזכיר מהשהוא?????????? לא רחוק מהתמונות הללו ממש לא רחוק אז תודה לך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הגיל השלישי
בחר
בחר