רוב הקהל של התוכניות האלה הוא "עממי"

אתה יכול לבדוק בפייסבוק מי הקהל של כל מתמודדת בדור הבא. בפייסבוק חייבים להזדהות. תראה מי מוכנה להזדהות בשם ובפרטים ומה המצב הסוציואקונומי שלה. קראת מה כתבו פ ואיך כתבו פה. איך התחזו פה לאנשים ואיך קיללו. לא צריך יותר מזה כדי לדעת.

אני אשכנזיה ודי חנונית (מודה), ואורטל לא היתה כ"כ הסגנון שלי (ריקודי בטן וכאלה..) אבל אני התחברתי

אליה באופן מטורף.. היתה הכי אמיתית, שאין דברים כאלה,לא רק בטלוויזיה, אלא גם במציאות היומיומית, וזה מה ש"קנה" את לב הקהל.הצופים שראו את התוכנית כל יום , לא באופן ערוך, פעמיים בשבוע,(שגם שם רואים את זה,אך בקטן יותר) ראו באמת מי הכי שווה שם, והוקסמו מאורטל בדיוק כמוני. מהטוהר,הצניעות,הענווה,הטוב לב, הגדלות ראש,הכבוד,הערכים,האהבה,האמיתיות,והקסם של אורטל,כל הכבוד לבחורה הזו, היתה שונה בנוף של הוילה, לא רק במראה - הכי יפה ושווה שם, אלא גם באופי. אני מקווה שאף אחד בתעשיה (כל המוטי רייף למינהם..) לא ישים לה רגליים, שיניחו לה, ושתצליח. שנשמע ממנה הרבה. וכמובן שתצליח עם אורן, הבחור שהיה הכי שווה שם. שנה טובה לכולם.

זה היה מוזר שכתבת שאת אשכנזיה. כאילו את חושבת שזה משנה

מה הקשר בין ריקודי הבטן של אורטל ובין עבודה של דוגמנית? הדוגמניות הגדולות בארץ כמו מירי בוהדנה ואילנית לוי הן ממוצא מזרחי. לא רק מוזר שכתבת שאת אשכנזיה אלא גם נשמע קצת כמו גזענות.

ציינתי את עובדת היותי אשכנזיה,לא כי אני חושבת שיש הבדלים בין עדות,ממש לא!! אלא

בגלל התגובות הרבות כאן בפורום,על זה שרק "עממיים" בחרו בה, או בני עדות מסויימות.. אני התחברתי לאורטל המקסימה, לא בגלל עדה מסויימת שהיא שייכת לה.זה ממש לא משנה,לעזאזל.. התחברתי לבן אדם שהיא,נטו. ומי שמסתכל על אנשים בצורת עדות.. אז הוא שטחי וצר אופקים, מה אני אגיד, ואני רומזת לאנשי ההפקה, שכפי שכתבו כאן בפורום, נבחרו רק אשכנזיות צפונבוניות לזכיה במיליון או ברווק.. זה עצוב מאוד אם זה כך באמת.. ואם כבר בעדות עסקינן,אז אפילו למדתי בזכות אורטל על העדה הקראית,ידעתי אמנם קצת לפני,אך עכשיו הרבה ובזכותה.ובאמת שכולנו אותו דבר, ואם יש הבדלים, אז זה הבדלי מעמדות, אם כבר,וכאלה שחושבים שהכל מגיע להם. ואני לא נגד כאלה שמרוויחים ומתפרנסים,כל אחד עם מה שיש לו. אני נגד שחצנים וכאלה שמוכרים ת'משחק ברמאות. שהצדק ייצא לאור.

יש אשכנזים עניים במצב סוציואקונומי נמוך מאוד ומזרחיים עשירים במצב גבוה

לא אמרו שהקהל בפורום הוא מזרחי או אשכנזי. אמרו שהוא מראה את התרבות שלו בקללות ובהתחזות שהיתה פה ובהצפה של הודעות להצביע. קהל עממי יכול להיות אשכנזי או מזרחי. משותף לו תרבות עממית ולא מוצא.

יש תשובות שלנו אין

טובה, אם עדיין את חושבת שאשכנזים הם מעל למזרחיים זה מראה רק עליך

מראה עלה גזענות שלך למזרחיים כי את לא יודעת שהיום הרבה מזרחיים נמצאים הרבה מעל האשכנזים.

li - כנסי:

השימוש במונח "עממי" עלול להישמע בעייתי. אך אם מניחים לרגע את ה"פוליטיקלי קורקט" בצד, דברייך אינם מפתיעים כלל. בסוציולוגיה נהוג להבחין בין "קבוצת השתייכות לבין "קבוצת התייחסות נורמטיבית" . שהיא קבוצה חברתית שאדם מזדהה איתה למרות שאינו חבר בה, הוא רוצה להימנות עליה, מחקה את אורח חייה ומקבל את דעותיה. קבוצה כזו משפיעה מאד בענייני טעם, תחביב ועמדות שונות בקשר לנושאים מגוונים. דווקא אלו שאת קוראת להם עממיים, ימצאו את עצמם בנקל תומכים במובהק בקרן. (מאותה סיבה שאתי למשל ניסתה לחבור אליה). כל הזמן טענתי, והייתי שמחה להעמיד זאת למבחן מדעי, שתומכיה של אורטל באים דווקא משכבה סוציו-אקונומית חזקה יחסית. וגם בפורום היה לכך ביטוי. דווקא אנשים בעלי השכלה, ושאין להם מטען של הדחקות באשר לעממיות, מסוגלים לראות באורטל מעבר לטייפ-קאסט עליו ניסו ללהק אותה. ושיהיה ברור, אני לא טוענת לדיכוטומיה מובהקת . אבל סטטיסטית, אין לי ספק שהמאפיינים שציינתי נכונים לגבי שני קהלי התומכים.

אוז כרגיל את כל כך צודקת!

רוב הקהל של התוכניות האלה הוא "עממי"

אתה יכול לבדוק בפייסבוק מי הקהל של כל מתמודדת בדור הבא. בפייסבוק חייבים להזדהות. תראה מי מוכנה להזדהות בשם ובפרטים ומה המצב הסוציואקונומי שלה. קראת מה כתבו פ ואיך כתבו פה. איך התחזו פה לאנשים ואיך קיללו. לא צריך יותר מזה כדי לדעת.

"עממים" לא שווה למקללים! גם אינטלקטואלים מקללים ולפעמים בלשון הרבה יותר פוגעת!

אני אשכנזיה ודי חנונית (מודה), ואורטל לא היתה כ"כ הסגנון שלי (ריקודי בטן וכאלה..) אבל אני התחברתי

אליה באופן מטורף.. היתה הכי אמיתית, שאין דברים כאלה,לא רק בטלוויזיה, אלא גם במציאות היומיומית, וזה מה ש"קנה" את לב הקהל.הצופים שראו את התוכנית כל יום , לא באופן ערוך, פעמיים בשבוע,(שגם שם רואים את זה,אך בקטן יותר) ראו באמת מי הכי שווה שם, והוקסמו מאורטל בדיוק כמוני. מהטוהר,הצניעות,הענווה,הטוב לב, הגדלות ראש,הכבוד,הערכים,האהבה,האמיתיות,והקסם של אורטל,כל הכבוד לבחורה הזו, היתה שונה בנוף של הוילה, לא רק במראה - הכי יפה ושווה שם, אלא גם באופי. אני מקווה שאף אחד בתעשיה (כל המוטי רייף למינהם..) לא ישים לה רגליים, שיניחו לה, ושתצליח. שנשמע ממנה הרבה. וכמובן שתצליח עם אורן, הבחור שהיה הכי שווה שם. שנה טובה לכולם.

לפעמים יש דברים שהשתיקה יפה להם כמו במקרה שלך

טובה, אם עדיין את חושבת שאשכנזים הם מעל למזרחיים זה מראה רק עליך

מראה עלה גזענות שלך למזרחיים כי את לא יודעת שהיום הרבה מזרחיים נמצאים הרבה מעל האשכנזים.

לצערי זה כנראה מה שאתם חשבתם לפי השתלשלות העניינים בתכנית הפוסל במומו פוסל

"עממים" לא שווה למקללים! גם אינטלקטואלים מקללים ולפעמים בלשון הרבה יותר פוגעת!

נכון אבל במקום להראות את הדברים הטובים של קהל עממי של חום ואהבה בלי חשבון

הראו פה את הצד השני. אינטלקטואלים פוגעים בצורה אחרת אבל הם לא היו פה. קהל עממי יכול להתגאות בעממיות שלו ולהראות את כל הדברים הטובים שלו. יש הרבה.

כל הכבוד דברייך נכונים מי שעקב ראה את האמת

לצערי זה כנראה מה שאתם חשבתם לפי השתלשלות העניינים בתכנית הפוסל במומו פוסל

מי זה אתם?אני לא סימסתי לאף אחת ולא עניין אותיי מי תזכה

אני ביקשתי מכם לא להוציא כסף שאין לכם על סמסים עוד לפני שהיה גמר וביקשתי מאחד שקרא לעצמו "היושב במרומים" לא לקרוא לעצמו בשם של אלוהים. זה חטא של "לא תשא שם אלוהיך לשווא". חוץ מזה אני קרוב בדעות לש"ס ולא אשכנזי וחושב שכל התוכנית הזאת היתה לא צנועה.

כל הכבוד דברייך נכונים מי שעקב ראה את האמת

בוא נפסיק עם הדיון הזה,של אשכנזים-מזרחיים.או עממיים וכו',זה לא מתאים וזה לא האישיו כאן

וזה בטח לא מה שאני התכוונתי אליו. מה זה חשוב, העיקר שנמשיך לתמוך במי שאוהבים ושיצליחו.

שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל בית ישראל

לא משנה את מי הם אהבו ובמי הם תמכו.

שנה טובה וגמר חתימה טובה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הדור הבא 24/7
בחר
בחר