לחץ - מבקשת יעוץ בדחיפות...

שלום, אני בחורה בת 27 די אדישה מטבעי, אך בשנים האחרונות ובעיקר בשנה האחרונה מצבי לחץ שונים גרמו לגופי להגיב בבחילות והקאות (שיכולות להימשך גם יותר מיום אחד). בתקופה האחרונה פוטרתי מעבודתי ומזה מספר חודשים שאני מובטלת ולא מצאתי משהו אחר (אני מחפשת משהו מסויים מאוד משיקולים אישיים), מה שגורם גם לעיתים לשינויים במצב הרוח. הבעיה העיקרית שלי היא בנושא של בינו לבינה... אין לי הרבה ניסיון בזוגיות, טרם התאהבתי ואני נלחצת מאוד בכל דייט (זה כבר כמה שנים ככה) או אפילו נסיון להכיר לי מישהו (אין לי ממש ידע ממה הלחץ נובע ספציפית, אני מאמינה שזה בגלל הגיל שלי וחוסר הניסיון- רוב חבריי וחברותיי בגילי כבר נשואים ואפילו פלוס). המוח פשוט עובד שעות נוספות בכל פעם שאני לקראת היכרות וכמו שאומרים "הכל בראש" - הוא פשוט מקרין תחושות לגוף שמיד מגיב בבחילות והקאות שאני כבר מעדיפה להפסיק את הקשר או לסרב מלכתחילה כדי "להפסיק להיות חולה" ולהרגיש טוב... אני מאוד רוצה ומשתוקקת לאהבה ולזוגיות אמיתית ולשלל התחושות הקיימות במערכת יחסים רצינית אך לא יודעת איך להתמודד עם זה...! האם אני צריכה טיפול תרופתי?? נגד בחילות? חרדות? לחץ? אולי בכלל פסיכולוגי?? תודה מראש.

נ.ב

אני בחורה מאוד חביבה ונראית טוב (הסובבים אותי תמיד שואלים איך זה שאני לבד...) כך שיש לי ביטחון עצמי, אז הלחץ לא נובע משם.. חשבתי שזה פרט חשוב :)

הכול מתחיל במפנים

זו לא רק קלישאה. שימי לב לכל הדברים שיכולים להפריע לך. תפסלי את האפשרויות כמו אוכל לא טוב, אויר מזוהם שדורש אפילו מטהרי אוויר, או סתם ככה קרמה לא טובה שקיימת בבית...

להערכתי, עדיף שתיפני לפסיכולוג..

שריתוש לאור מורכבות בעייתך, נראה לי שעדיף שתיפני לפסיכולוג קליני מתאים, שיוכל לעזור לך לא רק בהתמודדות עם חרדותייך אלא גם עם קשייך בזוגיות וכו'. אם הוא יחשוב שיש צורך גם בסיוע תרופתי, להקלת הסימפטומים, הוא כבר יידע להפנות אותך בהתאם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול פסיכולוגי והיפנוזה
בחר
בחר