ביטחון עצמי הפכפך

אני בחורה משכילה ופעלתנית שכל החיים היו לי שאיפות ותחומי עניין רבים. עסקתי בהרבה תחומים ולא היתה לי בעיה בכל הקשור לתעסוקה. הבעיה היא שכזה מגיע ליחסיי עם בעלי והמשפחה שלו אני נמצאת בעמדת נחיתות. כל השנים הרגשתי שאני לא מספיק טובה להם ולבן שלהם עד שנמאס לי מזה והפסקתי את הקשר איתם אך העיה נמשכת עם בעלי שלעתים די קרובות זורק לי מלים פוגעות שהורסות לי את ההרגשה והביטחון העצמי מולו. הוא לא תורם לכך גם ביום יום הוא מתקמצן במחמאות ופרגון כדי שלא אחשוב את עצמי. אני צריכה לבקש ממנו מילה טובה וזה מעצבן אותי. כשאנחנו רבים אני אומרת את שלי ולא נשארת חייבת אך המלים הפוגעניות שלו משיגות את המטרה ואני מתכנסת בעצמי ולא מסוגלת להתרומם מייד. הוא מודע לכך וממשיך בדפוס התנגות זה . אני לא מצליחה בתקופה האחרונה להרגיש את תחושת הביטחון איתו באהבה ובקשר איתו ובטח שלא מבחינת ההערכה. עליי לציין כי אני עוסדת, פעילה מאוד ומתפקדת בבית מכל הבחינות ללא הפסקה במשך כל השנים. איך אני יכולה לחזק את הביטחון העצמי כך שלא אתמוטט ממלותיו ומהמריבות ההרסניות? תודה.

למוזגי

תבדקי עם עצמך האם את מוכנה לעבור אימון אישי.... זה הכוון לקבל כלים כיצד להשיב לעצמך את הביטחון העצמי שלך.

ביטחון עצמי הפכפך...

מוזגי הבנתי את הבעיה. לא ראיתי את השאלה ! אם התכוונת לשאול מה עושים עם בעייתך, הרי שהמלצתי המתבקשת מאליה היא לפנות לייעוץ/טיפול פסיכולוגי. רצוי ועדיף בשלב זה - טיפול זוגי. במהלכו תוכלי ללמוד על טענות בעלך וללמוד כיצד לקיים איתו ואולי גם עם בני משפחתו (משפחתך) תקשורת בונה השואפת למצוא פתרונות משותפים ולא למצוא ולהכפיש את האשמים.

בהמשך לתשובתך

תודה על העצה אך היא לא רלוונטית כרגע כיון שאנחנו בחו"ל לצרכי עבודה לתקופה ארוכה ןלעניין המשפחה שלו זה אבוד כי אני לא בקשר רציף איתם זה שנים. טיפול-עברתי טיפול אישי אליו בעלי לא הצטרף לפני 3 שנים וזה עזר אך הבעיה חוזרת על עצמה ואני בתסכול רב הן מתגובותיי והן מהשאלה למה הוא חוזר על ההתנהגות הזאת, מה זה נותן לו כי זה קורה כמעט באופן קבוע והרבה פעמים אני מתעלמת ומעבירה הלאה אך כשזה יותר מדיי אני מגיבה בכעס, אומרת את מה שיש לי על הלב, מסתגרת וכו' והבעיה לא נפתרת עם עצמי. בכל מקרה אני מודה לך ואם יש משהו נוסף שאני יכולה לעשות אשמח לשמוע ממך.

אל תוותרי על טיפול זוגי-בבית אתם ממשיכים להנציח את הדפוס הרגיל ולא משתנים.טיפול שבו המטפל הוא טוב והמטופל משף פעוולה עשוי להצליח

טיפול בחו״ל...

מוזגי ניתן לקבל ייעוץ/טיפול זוגי גם בחו״ל ואפילו בעברית. גם אם בעלך מסרב להשתתף בתהליך מעין זה, סביר בעיניי, בהסתמך על נסיוני, שאם ״תתעקשי״ ותהייי חד משמעית ונחרצת בציפייתך/בקשתך שישתתף איתך בתהליך של ייעוץ זוגי, החיוני לתקינות זוגייותכם, הוא ישתף פעולה, לבסוף.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול פסיכולוגי והיפנוזה
בחר
בחר