כניסה מחודשת לארה"ב

שלום ברק

שמי קארן,בת 43 והייתי שמחה לקבל את עצתך בפורום זה או לחילופין אם אתה חושב לנכון שיש להתייעץ בפגישה מסודרת וקבלת יעוץ משפטי בנושא עם עו"ד

הבעיה הינה כזו:

באפריל 2004 נכנסתי לארה"ב,בפעם ה-10 לפחות שיצא לי לבקר שם ותמיד יצאתי בזמן,לאחר חודש או פחות.

בביקורי האחרון,נשארתי בארה"ב עד סוף 2005 ולכן יצרתי over stay אך לעולם לא קיבלתי "חותמת שחורה",פשוט לא החזרתי את טופס ה i-94 מכיון שאיבדתי את דרכוני בבוסטון,קיבלתי דרכון חדש ויצאתי מגבולות ארה"ב חזרה ארצה.מאז 2005,לא ניסיתי להיכנס לארה"ב.

כיום,אני מבקשת לנסוע בסוף ינואר לנסיעה קצרה של שבוע בלבד למטרת ביקור של אח שלי אשר חי שם באופן חוקי ואשר חלה בסרטן ממאיר והוא במצב קשה ואינו יכול לטוס ארצה.

ויזה חדשה לארה"ב,קיבלתי מהשגרירות בתל-אביב אך אני מפחדת לקבל סירוב כניסה בגלל ה over stay ובכך לא אוכל לראות את אחי.

אני מבקשת לציין כי כל משפחתי נוסעת אליו בתדירות של 7 עד 8 פעמים בשנה,לתקופות קצרות כל פעם ורק אני לא ראיתי אותו כבר כמה שנים טובות.

אני עובדת במשרה בכירה,מסודרת ויציבה ואין לי כל כוונה להגר באופן לא חוקי לארה"ב,רק מבקשת לבקרו לתקופה של שבוע ימים.

יש לי את כל המסמכים הרלוונטיים למחלתו ומצבו אך עדיין מפחדת לנסות להיכנס לארה"ב.

מה דעתך ?האם אני עשויה להיתקל בבעיה גם אם לא קיבלתי חותמת שחורה מההגירה? האם ניתן לפתור את סוגיית הכניסה מראש ולהבטיח את הכניסה שלי לשם ?

אשמח מאד לתשובתך

בברכת שנה טובה וחג שמח

קארן

זו בעיה שרבים נתקלים בה. לפי החוק, אם שהיית מעל 180 לא חוקית בארה"ב תאסר עלייך הכניסה לכמה שנים. פעם הוצאת דרכון חדש פתרה בעיות כאלה - היום עם התקדמות הטכנולוגיה ובמצב בו בארה"ב בודקים את טביעות האצבעות שלך - זה כבר לא אפשרי. את כבר במערכת. הדרך היחידה לדעת היא לנסות להכנס.

ברק לוין

המקום.קום - Hamakom.com

המרכז הישראלי בארה"ב

מנהל הפורום
20+

ביטול חותמת שחורה

אני רעות בת 23 

לפני כ8 חודשים קיבלתי ויזה ל10 שנים. בשגרירות נאמר מצידי שבאפריל אני טסה ביחד עם אמא, לבקר בת דודה שילדה בת. זה היה לקראת סוף השנה. קיבלתי ימיי חופשה שהייתי צריכה ורציתי לנצל והחלטתי לנסוע לבד, כי אמא שלי באותו חודש לא יכלה לטוס בעיות בריאות.

אחותי שהתה שם כתיירת בלי OVER STAY היה לי כסף מזומן עליי כ2000 דולר לשופינג וטיולים

אחותי כמתנת יום הולדת החליטה לקנות לי את הכרטיס טיסה.

עליתי לטיסה ונחתתי בפילדלפיה, שם עצר אותי שוטר בכניסה לכמה שאלות קצרות. הכניס את הדרכון שלי לתיקייה אדומה והוביל אותי לאזור החקירות.

הם חיפשו בתיק שלי  כל מיני ראיות שמעידות שבאתי לעבוד בארה"ב(אך כמובן שלא).  בתיק שלי היו מתנות לתינוקת, באתי עם ויזה שהחשבון בנק שלי מלא לכל המותרות האפשריות כשמטיילים. 

אני מציינת זאת כי נחקרתי על כל זה.

במשך 6 שעות לא קיבלתי כוס מים , השוטר שחקר אותי צעק עליי בלי סוף וכינה אותי שקרנית

וזאת הפעם הראשונה שלי בארה"ב 

במהלך החקירות אחד השוטרים אמר לי, "אם זה היה תלוי בי אף ישראלי לא היה ניכנס לארה"ב"

הושפלתי, הייתי מתוסכלת שאני במרחק של טיסה מבת דודתי שכמה שנים לא ראיתי אותה ואת אחותי מספר חודשים.

לאחר הנימה הזאת כבר לא היה לי רצון להישאר שם, רציתי לחזור הביתה לחיבוק של אמא. כמו ילדה קטנה חסרת ביטחון, במדינה זרה, לבד, שבה השוטרים עם המדים והחזות המאיימת צועקיים עליי ומרסקים לי את הביטחון, וגורמים לי להשלכות לטווח הארוך.

נשאלתי בחקירה "האם יש לך חבר?" עניתי "כן" 

"האם אני מוכנה לצאת על דעת עצמי או בכח? על השאלה עניתי "אם אתם לא רוצים אותי פה במדינה שלכם תחזירו אותי הביתה."

לאחר מכן נשאלתי "אם הייתי רוצה להיכנס  לארהב?" ועניתי "בוודאי זה החלום שלי לראות את ארהב, אך אם אתם לא רוצים אותי פה תחזירו אותי הביתה" ( כבר הייתי בוכייה וחסרת ביטחון )לאחר 10 שעות כמעט, נתנו לי להתקשר לאמא שלי מהטלפון שלי ונתנו לי לדבר עם הקונסוליה בפילדלפיה שלא היה ביכולתה לעזור לי במצב.

כל השאלות האלה הופיעו בתצהיר שהביאו לי לקרוא. אני לא קוראת אנגלית ברמה גבוהה, אך לאחר כל הלחץ והפחד שהייתי נימצאת בו והפחד ששרר בי חתמתי מבלי להבין על מה חתמתי.

לאחר שחזרתי, המשפחה קראה את התצהיר וגם אני עם עזרה,  וניגלה לעיניי שמילים שלי סולפו שם.

החוקר רשם שהוא שאלה אותי "האם את נשואה?" ונכתב שעניתי לו "כן" .מה שלא יכול להיות כי זה לא מה שנשאלתי. עוד בתצהיר "האם את מוכנה לעזוב מרצונך או בכח?" נכתב שעניתי "בכח" תשובה שלא עניתי.

בוצע נגדי מהלך אנטישמי מצד השוטר. כל הסילוף בתצהיר שחתמתי עליו מבלי להבין אותו, היה בכדי להביא לידי כך שאקבל 5 שנים חותמת שחורה מבלי שאעשה דבר לא חוקי. 

הייתי חייבת לחזור לעבודה כדי לצאת מההלם שהייתי שרוייה בו. חזרתי לעבוד מה שלא נימשך הרבה  זמן אלא כמה חודשים ספורים עד שהתעררתי טיפה עקב כל המיקרה.

מילה שלי נגד מילה של השוטר, שכל לילה נימצא בחלומות שלי. בלי יכולת נפשית לצאת לעבוד עקב הטראומה  של 15 שעות חקירה, וההשפלה שעברתי. שעירער לי את הביטחון. ממנהלת בחברת תקשורת לכלום. בגלל דעות אנטישמיות של שוטר הגירה אחד שמחוסר מזל נפלתי עליו .

אני מאוד הייתי רוצה לדעת אם יש דרך  לבטל לי את החותמת השחורה דרך השגרירות פה בישראל?

האם יש טעם לפנות אליהם ?

אני בת 23 ולא משנה כמה טיפולים פסיכולוגיים קיבלתי  איני מצליחה להמשיך בחיים שלי בלי חוויה מתקנת מבלי להגשים את החלום שלי לטייל בארה"ב לראות את משפחתי , זה כל מה שרציתי.

אני רוצה חוויה מתקנת כמו שאומרים ולא לפתח אנטי נגד המנטליות והתרבות והמקום שבו מגיל קטן חלמתי לבקר.  

ארה"ב!!!

או אם יש דרך כלשהי חוקית כמובן לבטל את החותמת שחורה?

תודה רבה אשמח מאוד לקבל את תשובתך.

כמה זמן היתה השהייה הבלתי חוקית?

ברק לוין

המקום.קום - Hamakom.com

המרכז הישראלי בארה"ב

מנהל הפורום
20+

היי ברק רציתי לדעת אם אפשר לקבל יותר פרטים עליך בבקשה? במה אתה בידיוק עוסק בעינייני ויזה לארה"ב? 

והאם אפשר להתייעץ איתך לא במסגרת הפורום ?

המון תודה!

שלום ברק,

שמי מרדכי בן 35 ורציתי להתייעץ בקשר לכניסה מחודשת לארה"ב.

בשנת 2000 טסתי לארה"ב לטיול ולבסוף נשארתי לתקופה ארוכה של 11 שנים. חזרתי לפני שנתיים וחצי וכעת הייתי מעוניין לטוס לביקור קצר של אחי והאחיינים (אזרחי ארה"ב כולם). יש לציין שהשהייה שלי לאורך כל התקופה הייתה בלתי חוקית. דבר נוסף הוא שבשנת 2000 כשנכנסתי לארה"ב הרישום היה בשיטה היישנה ללא טביעת אצבע ולאורך כל התקופה ששהיתי שם לא יצאתי ולכן אנני נמצא במערכת טביעות האצבע. כשחזרתי בשנת 2011 לא קיבלתי חותמת שחורה ועם חזרתי לארץ הוצאתי דרכון חדש. האם לדעתך אני אוכל לקבל ויזה למטרת ביקור ואוכל להכנס לארה"ב?

יש סיכוי סביר מאוד שלא ייתנו לך להכנס. הייתי לא חוקי כ"כ הרבה זמן. לנסות להוציא ויזת תייר תמיד אפשר לנוסת - להכנס לארה"ב - זה כבר סיפור אחר.

ברק לוין

המקום.קום - Hamakom.com

המרכז הישראלי בארה"ב

מנהל הפורום
20+

היי ברק ,

בשנת 2010 קיבלתי חתחמה אדומה בדרכון  כשניסיתי להיכנס לארה"ב , 

הייתי שוהה בלתי חוקית באמריקה התחתנתי עם אזרח אמריקאי ויצאתי באמצע תהליך בקשת הניירת , ייצגה אותי עורכת דין שבהמשך נמצאה נוכלת וישראלים רבים נפלו בפח שלה אני אחת מהם

בקיצור אחותי חיה באמריקה ילדיי גדלו שם אני עובדת בחברה אמריקאית שמוכנה להגיש כל חומר רק שאוכל להיכנס 

יש לי רכב ובית ואני חיה בארץ בשמחה 

כשהייתי בשגרירות אמרו לי שאני צריכה לכתוב סליחה ואז אוכל להיכנס , כעת חלפו ארבע שנים עד מתי לדעתך החותמת האדומה אמרו לי לחמש שנים

מה הסיכוי שתוכל לעזור לי ?

המייל שלי ליצירת קשר הינו 

shilatltd3@gmail.com

שלום.

קראתי קצת שאלות ותשובות פה בפורום ויש לי כמה שאלות..

אני חזרתי מארה״ב לפני כשבועיים לאחר כמעט שנה וחצי שבמהלכם הארכתי את שהותי פעם אחת והייתי לא חוקית במשך כ10 חודשים. מתי ואם בכלל אוכל לחזור לשם שוב? 

יש לציין שבמהלך השנה וחצי טיילתי במלא מדינות וגם הייתי בדרום אמריקה וחזרתי לארה״ב (הכניסו אותי שוב כי ביציאה הייתי בפרוסס). יש אלבום תמונות מכל מדינה בפייסבוק אם זה עוזר.

אם אומר בכניסה שחזרתי להתחתן או להתארס האם זה יעזור? כמובן שיש עם מי.

וקראתי גם שכתבתם שתמיד אפשר לנסות להיכנס.. ואם לא יכניסו אותי? מה זה אומר בפועל?

תודה רבה!!

היי ברק..

שמי לי ואני בת 27 , לפני 4 שנים טסתי לארה"ב  לטיול והכרתי שם את בן זוגי (ישראלי) כדי להישאר איתו שם כי כבר הייתי לא חוקית התחתנתי אבל לא הגשתי ניירת הייתי איתו שם שנתיים וחזרנו לארץ יצאתי מארה"ב לפני סיום התהליך.. כיום לאחר שנתיים בארץ אני רוצה לטוס שוב לבקר ולטייל  מה הסיכוי שיכניסו אותי? אשמח לתשובה תודה:)

שלום קארן, בבקשה ממך תעדכני אותנו אם נתנו לך להכנס, אני רואה שזה בעיה של כולם פה... יש לי שאלה, כשהלכת להוציא ויזה פעם שניה , לא שאלו אותך כמה זמן היית בארה"ב? הם בקונסוליה יש להם דרך לדעת כמה זמן שהיית שם ? מישהו פה יודע?

שלום רב!
ברצוני לקנות עסק פעיל בארה"ב, בסכום של 70,000 דולר. העסק מעסיק 3 עובדים במשרה מלאה.
אני חי קרוב לחמש שנים בסלובקיה עם אשתי והילדה, שלהן אזרחות סלובקית, את שלי אני אקבל ביולי 2015.
בשנת 2007-2009 אני והאשה חיינו בארה"ב ללא היתר, האם עכשיו שאנחנו מעוניינים להוציא E-2 תהייה לנו בעיה? אם כן איך נוכל לסדר את זה?

תודה מראש על העזרה.

שלום רב. 

שמי צבי. ברצוני לבקר את אחי בארהב כשבועיים. הייתי שם פעם אחת לפני חצי שנה למשך 3 חודשים (קיבלתי אישור שהייה לחצי שנה) 

האם אני יכול להיתקל בבעיה כלשהי במשטרת הגבולות האמרקאית? ואם כן מה בדיוק הפתרון לענין? 

אשמח לתגובה תודה רבה מראש.....

שלום שמי צחי

יש לי משפחה קרובה בארצות הברית והייתי אצליהם בביקור ועכשיו אחרי 3 וחצי חודש אני מעוניין לחזור לביקור נוסף מה הסיכויים שאני יכנס בבקשה? 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הגירה לארה"ב
בחר
בחר