יש לי בעיה שמפריעה לי ללכת לישון

יש לי בעיה שאני לא מדברת איתה עם אף אחד. אני גרה לבד, סטודנטית לתקשורת. כל לילה אני מרגישה צורך עז לעשות 82 סיבובים בחדר. אם אני מאבדת את הספירה אני מתחילה מחדש. התהליך הזה מתיש והורס לי את החיים. אני נרדמת כל לילה בסביבות 4 בבוקר בגלל כל הסיבובים ויש לי קושי רב לקום בבוקר. אני גם מסודרת בצורה שההורים והחברים חושבים שאני משוגעת. אני יודעת שיש משהו לא בסדר. אני חייבת פתרון לשינה המאוחרת. כבר חשבתי על כדורי שינה שירדימו אותי ויגרמו לי להפסיק להסתובב אבל אני מפחדת להתמכר. אני בבעיה.

תשובה לנועה

אני חושב שכדאי שכן תספרי את הבעיה שלך לאנשים שקרובים אלייך, משפחה, הורים.. אבל חשוב מזה אולי תלכי ליוועץ עם רופא על שיחות ואם את רוצה להפסיק את בעיית השינה המיידית תמיד את יכולה לקחת מרשם של כדור שינה ואת פשוט תרדמי ולא תעשי את כל הפרוצדורה הזאת בכל לילה. ולבטח תקומי יותר רעננה. כדאי לך לבדוק את זה. בהצלחה.

יש כל מיני פתרונות

נועה, היו לי בעיות שינה בעבר, אומנם לא הבעיה שלך יש, אבל מצאתי אתר מעניין שאולי יעזור לך בנוגע לבחירת כדור שינה ועזרה בלהבין את הבעיה ותוכלי להעזר בו, אני מקווה... כמובן שאני מצטרפת לכך שבאמת כדאי שתתייעצי עם רופא. בהצלחה.

הנה הקישור לאתר מתנצלת שלא העלתי

לא העליתי לך את האתר (נדודי שינה) אותו בהודעה הקודמת אז הנה הוא פה לפנייך מקווה שיעזור.

יש לי בעיה שמפריעה לי ללכת לישון

יש לי בעיה שאני לא מדברת איתה עם אף אחד. אני גרה לבד, סטודנטית לתקשורת. כל לילה אני מרגישה צורך עז לעשות 82 סיבובים בחדר. אם אני מאבדת את הספירה אני מתחילה מחדש. התהליך הזה מתיש והורס לי את החיים. אני נרדמת כל לילה בסביבות 4 בבוקר בגלל כל הסיבובים ויש לי קושי רב לקום בבוקר. אני גם מסודרת בצורה שההורים והחברים חושבים שאני משוגעת. אני יודעת שיש משהו לא בסדר. אני חייבת פתרון לשינה המאוחרת. כבר חשבתי על כדורי שינה שירדימו אותי ויגרמו לי להפסיק להסתובב אבל אני מפחדת להתמכר. אני בבעיה.

נועל'ה המתוקה

דבר ראשון כמה דברים על הבעיה עצמה: זה נקרא OCD אובססיב קופולס דיסאורדר, הפרעה טורדנית כפייתית, אם לא תעשי את זה את תרגישי פשוט חוסר נחת משווע פשוט עצבים וכאילו משהו יקרה לך איזה מחלה או משהו לא יודע מה אם לא תבצע את אותם הסיבובים אני יודע את זה כי גם לי היו המון תסמינים בדברים דומים. בדרך כלל זה נגרם מלחץ והפנמה יתר על המידה של כל אירועי החיים עד שבסופו של דבר זה בא לידי ביטוי בתסמינים התנהגותיים הפתרון הוא : א. ללכת לפסיכולוג התנהגותי ב. לקחת תרופות שנוגדות את החרדה הזו תרופות להרגעה בדרך כלל עושות טוב. יש מלא תרופות להרגעה ולפתרון של OCD צריך רק לבחור ולבדוק שזה באמת עוזר לך בבעייתך. אני יודע שלכל אחד מהקוראים פה אולי זה ישמע מצחיק של לעשות 82 סיבובים בחדר זה נשמע באמת מצחיק, אבל אין לאף אחד מושג פה או למישהו שלא חווה את הדברים האלה איזה קושי עצום וענקי ובד בבד קושי תפקודי בכלל בא על חשבון הדבר הזה רק בנאדם שחווה את זה יכול לדעת איזה קושי וברור כולם חושבים שאת מפגרת שאת פסיכופטית ושאת אידיוטית נכון כי הם לא מבינים מה זה, זה כמו שתגידי לעיוור איזה דפוק אתה אתה לא רואה ואני כן רואה וזה ממש כמו איזה שהוא משל שחבר שלי סיפר על: בנאדם שסוחב על הגב שלו פסנתר (וירטואלי) ואנשים ברחוב כולם רואים אותו מזיע מזיע ומתאמץ ועושה צעד בקושי רב, ואנשים אומרים לעצמם תראו איזה דפוק זה איך הוא הולך, אבל אנשים לא יודעים בכלל מה עובר עליו ואיזה קושי הוא סוחב על הגב שלו (במקרה להלן הקושי הנפשי של המחלה עצמה) וכל אחד לא מבין בכלל מה אותו אדם עובר עד שעוצר אותו בנאדם ומנסה להגיש לו עזרה ומחזיק בצד אחד את הפסנתר ובצד השני אותו בנאדם מחזיק ואז הרבה יותר קל לו לסחוב, כל החיים אנחנו סוחבים מטענים רגשיים ונפשיים ואף אחד בכלל לא רואה אותם כי מה ההבדל בין פיזי לבין נפשי ההבדל הוא שפיזי רואים אדם בלי רגל, נפשי רואים בנאדם רגיל וזה לא משתקף כלפי חוץ רק אותו עומס שבנאדם סוחב על עצמו כל הזמן

היי נועה

אנחנו כאן איתך לשתף וליייעץ , אני מבינה אותך, כל עניין ההפרעה לוקח המון אנרגיה מהגוף, לדעתי יש צורך לפנות למומחה על מנת שימליץ על טיפול נכון .

נועה יקרה, ראשית טוב ששיתפת אותנו, ישנם פסיכולוגים ופסיכיאטרים שעוסקים עם מקרים דומים ויותר גרועים, הכל ניתן לפתור תלוי ברצון שלך. גשי להיוועץ עם רופא שייתן לך פתרון בנושא. הכרתי מישהי שהיתה חייבת ללעוס מסטיק ולהוציא אותו 50 פעם ביום.. ובגלל זה הלכה ל רופא שיניים כי נפגעה לה הלסת. הקדימי תרופה למכה.בהצלחה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD)
בחר
בחר