לסובלים מנקיון חוזר וסדר

אחד מהתופעות שניתן לאבחן ב- ocd הוא סדר וניקיון. חלק מן האנשים הסובלים מכך מונעים בכל פעם לסדר אחריהם גם כאשר המקום כבר מסודר מלכתחילה. התופעה יכולה גם להתבטא בנקיון של הבית או של פינת הישיבה והעבודה אך באופן כפייתי כאשר זה נמשך כמה פעמים ביום. בואו שתפו אותנו אם אתם סובלים מכך או שאתם מכירים אנשים בעלי בעיה זו. נשמח לפניות ושאלות בנושא.

אין לך מושג איזה סבל זה לחלות בדבר הזה

שהייתי קטן היה לי את זה, אם יש מחלת נפש שהכי גרועה אני חושב שזה זאת זה מתבטא בהרבה דברים כמו לנקות כמו לסגור כמה פעמים את האור כי אם לא אעשה כך יקרה לי משהו רע, וזה די סיוט להתמודד עם זה בכלל זה יותר קשור לסטרס נפשי אני חושב

ברוך הבא לפורום

ברוך הבא לפורום אנחנו שמחים שאתה חולק איתנו זאת, צריך הרבה אומץ לפתוח את הנושא. אם הבנתי נכון, אז היה לך את זה כשהייתי צעיר יותר השאלה האם הבראת מזה? גם אם כן וגם אם לא נשמח אם תשתף אותנו.

דרכי ביצוע ה OCD

שהייתי בן 16 בערך סבלתי מ OCD שלא אובחן כמובן וסבלתי רבות מכך ה OCD כלל: 1. הליכה במדרכה והתחמקות מהכתמים שיש על המדרכה, בנוסף להליכה על המדרכה ולאחר צעדים ללכת אחורה ושוב קדימה. 2. יריקות על המדרכה לעיתים תכופות ואפילו בבית 3. אסטטיקה וניקיון כפי שבאים לידי ביטוי במספר 1 4. להדליק את האור עשרים פעם ולכבות עשרים פעם 5. אם למשל חותך עוגה או שמישהו אחר לפני חתך היית מוציא חלק מהעוגה ולפעמים לא אוכל בכל אותה כי מתעצבן בגלל שמרגיש שיש בה משהו רע דבר דומה לזה משהו כזה ועוד סממנים. כיום יש אבל בהפחתה ניכרת בתסמינים אני מאוד מקווה שמי שסובל מזה ורואה מה שאני כותב ומזדהה מאוד אני מאוד מקווה שהוא יחלים מזה ושידע איך להפיג מתחים ואפילו לנסות לעשות ריצה קלה והליכה כל יום ואף לקחת כדורים

ברק תודה שאתה משתף אותנו

כל כך הרבה אנשים יוכלו להזדהות, זה צעד משמעותי וקשה לפתוח ולדבר על ההפרעה ולא כל אחד מוכן לשתף, אני מקווה שתמשיך להחלים, אנחנו כאן על מנת לתמוך ולהיות אוזן קשבת, ונשמח אם תמשיך לכתוב ולספר.

לסובלים מנקיון חוזר וסדר

אחד מהתופעות שניתן לאבחן ב- ocd הוא סדר וניקיון. חלק מן האנשים הסובלים מכך מונעים בכל פעם לסדר אחריהם גם כאשר המקום כבר מסודר מלכתחילה. התופעה יכולה גם להתבטא בנקיון של הבית או של פינת הישיבה והעבודה אך באופן כפייתי כאשר זה נמשך כמה פעמים ביום. בואו שתפו אותנו אם אתם סובלים מכך או שאתם מכירים אנשים בעלי בעיה זו. נשמח לפניות ושאלות בנושא.

כל דבר במקום

אם אני רואה שהדברים לא נמצאים במקומם אין בבית ואין בעבודה אני מתחילה להלחץ ולמהר לשים הכל במקום השולחן שלי תמיד ריק הדפים תמיד מסודרים התיקים אחד על השני ששום דבר לא יבלוט אז הכל נרגע לי בנשמה

אובחנת כבעלת הפרעה כזו?

כי לא תמיד זה מעיד על ההפרעה אם זה לא משהו שמטריד או נעשה באופן כפייתי כמה פעמים ביום זה לא מעיד על ההפרעה.

לסובלים מנקיון חוזר וסדר

מתי נהפכת

הבעיה למחלה? citymall

זה נהפך למחלה כאשר...

על מנת לאבחן זאת כהפרעה, כאשר זה מפריע לאדם בצורה אובססיבית כלומר זה נהפך למשהו כפייתי והופך לעומס רגשי. כאשר האדם מרגיש שזה מפריע לו בחיים וקשה לו לעסוק בדברים אחרים. האנרגיה שלו מתמקדת בעיקר בסדר ונקיון כמעט ברוב היום. אבל שוב לכל אדם זה אינדיווידואלי ולכן צריך להגיע לטיפול על מנת לאבחן במדוייק את הבעיה.

אין לך מושג איזה סבל זה לחלות בדבר הזה

שהייתי קטן היה לי את זה, אם יש מחלת נפש שהכי גרועה אני חושב שזה זאת זה מתבטא בהרבה דברים כמו לנקות כמו לסגור כמה פעמים את האור כי אם לא אעשה כך יקרה לי משהו רע, וזה די סיוט להתמודד עם זה בכלל זה יותר קשור לסטרס נפשי אני חושב

OCD

יש דרגות של OCD כימעט לכל אדם יש הפרעת כזו הכל עניין של כמות המון אנשים שוחכים אם סגרו את הדלת בבית או באוטו והולכים לבדוק . הבעיה הרצינית כאשר אתה לא יכול לתפקד!

הפרעות OCD שייכות להפרעות חרדה. למיטב ידיעתי ניתן להקל בעזרת טיפול תרופתי וטיפול פסיכולוגי. אין ספק שזה נדמה מצחיק אבל הסבל הפנימי של האדם הוא רב וגדול. אבל לפחות יש סיכוי לחיות עם זה בעזרת טיפול נכון.

טיפול שכזה הינו תהליך ארוך ומתיש, הכל מתחיל ונגמר בראש שלנו, אומרים שהמחלה מתחילה מהמחשבות ומשם למעשים. אני מכירה אדם שהיה חייב לצחצח שיניים כל שעתיים, אחרי אכילת מסטיק, שתיית מים, באופן קבוע . זה גרם לו להגיע לטיפול אצל    רופא שיניים מכיוון שהוא פגע בהם ובאיזון של החומציות. יש ספרים תרופות ופסיכולוגים שעוזרים במצב כזה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD)
בחר
בחר