נוטריון צוואות ברחובות

צוואה נוטריונית ברחובות

עבור רבים, צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים המשמעותיים ביותר עליהם הם יחתמו. צוואה למעשה קובעת כיצד האדם רוצה לחלק את נכסיו שהותיר אחריו לאחר מותו. אמנם, גם במקרה בו האדם לא הותיר צוואה אחריו נכסי הנפטר מחולקים בדרך שהמדינה קבעה כברירת מחדל, אולם אז התהליך ארוך ומסורבל יותר עבור היורשים, ולאדם עצמו אין אמירה לגבי אופן חלוקת הנכסים. במקרים רבים, בעיקר כאשר מערכות היחסים בין היורשים העתידיים מורכבות או קשות או שאופן חלוקת הרכוש אינו הולם את ברירת המחדל שקיימת בחוק, ייתכן ותהיה התנגדות לקיום הצוואה מצד יורשים שהיו יכולים בדרך אחרת לזכות בירושה אולם מכיוון שישנה צוואה ובה נאמר במפורש כי לא יזכו או יזכו בפחות מציפיותיהם – הם יחפשו לערער על חוקיות הצוואה. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של צוואה נוטריונית היא התוקף המשפטי המשמעותי שיש לה על פני סוגי צוואות אחרות.

באיזה אופן ניתן לרשום צוואה?

החוק מכיר בארבע סוגי צוואות, לכל אחת מסוגי הצוואות יתרונות וחסרונות: צוואה בעל פה, בפני עדים, בכתב ובפני הרשות. צוואה נוטריונית נופלת תחת הקטגוריה של צוואה בפני הרשות, כאשר סמכות הנוטריון במקרה זה היא כשל שופט.

צוואה בעל פה – צוואת שכיב מרע

צוואה נוטריונית ברחובות – הצוואה שהיא אולי הבעייתית ביותר מכל הארבע היא צוואה בעל פה שנקראת גם צוואת שכיב מרע. צוואה זו תקפה למשך שלושים ימים בלבד והיא מושמעת בעל פה בפני שני עדים במצבים בהם האדם גוסס. לאחר שמיעת הצוואה, שני העדים יחתמו על תצהיר בו הם מאשרים כי הם שמעו את האדם ומה הייתה הצוואה שאותה הוא העביר להם. תוקף צוואה זו הוא, כאמור, לשלושים ימים בלבד. אם לאחר תקופה זו האדם החלים יהיה עליו לערוך צוואה נוספת בעלת תוקף ארוך יותר. המטרה של צוואה מסוג כזה היא לאפשר לאדם להשאיר אחריו צוואה כאשר הוא נמצא בין החיים למוות, במצב שאולי אין באפשרותו לכתוב את הצוואה בכתב ידו או לפנות לעורך דין על מנת לערוך צוואה מסודרת יותר. יתרונות צוואה זו – מאפשרת לאדם גוסס להביע את רצונו האחרון לחלוקת רכושו לאחר מותו. חסרונותיה – תוקף זמני ל-30 ימים, אפשרות נגישה לערעור על הצוואה בין אם על ידי ערעור מהימנותם של העדים או על כשירותו של האדם לצוות על צוואה.

ממליץ בחום על אריאלה רוזנטל סודרי - יש לה משרד עורכי דין שמתמחה בנוטריון בחיפה.

למשרד עו"ד בירושלים דרושים מתמחים, עבודה מהבית

הצעות עבודה מהבית בכל התחומים שלחו לנו הודעה בוואצפ

נתקלתם בסכסוכי ירושה? זה מצב לא נעים בכלל!

בדרך כלל אם סוגרים אותו בצורה לא נעימה בכלל- יש המון מריבות/ קללות ועוד.

ממליץ לכם לקחת עו"ד טוב על מנת לפתור את כל הבעיות האלה.

אל תיגעו בירושה שלכם מבלי להתייעץ עם עורך דין צוואות

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני ירושות וצוואות
בחר
בחר