סירוב בנק לשחרר כספי ירושה

אמי נפטרה והשאירה כסף בבנק. לפי הירושה הכסף מתחלק ל3 יורשים. עם קבלת צו הירושה  נגשנו לבנק כדי לסגור את החשבון ולחלק את הכסף כרשום בצוואה.. אחד היורשים הוא בעל  אזרחות של  ארצות הברית וישראל. מאחר שהוא לא נמצא בארץ,  הוא נתן יפוי כוח לאחותי,  לפני שאמי נפטרה  לנהל את כל עיניניו הכספיים כאן בישראל.

הבנק מסרב לחלק את הכסף עד שהוא יגיע יחד איתנו לחתום על הניירת...הבנק לא מקבל את יפויי הכוח...לטענתו היפויי כוח צריך להיות חתום בתאריך של אחרי פטירת אמי.......או אפשרות נוספת...עליו לשלוח יפוי כוח קונסולרי.

מדוע הבנק מתעקש להחזיק את כספי הירושה....הכספים החוקיים שלנו,  בטענה מגוחכת שהיפוי כוח צריך היה להחתם אחרי מות אמי?

מה ניתן לעשות כדי לפתור את הבעיה?

תודה

תנסה לפנות לעורכי דין צוואות. חברים פנו פעם ל פה https://www.ilangeva.co.il/דיני-ירושות-וצוואות/

הבנק צודק. יפוי כח לחלוקת כספי ירושה לא יכול להחתם לפני פטירת המוריש וכאשר אזרח ישראלי נמצא בחו"ל עליו לחתום על יפוי כח  בקונסליה הישראלית.

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

סוגי ייפוי כח

ישנם סוגים שונים של ייפויי כח, חלקם בעלי משקל גדול יותר מאחרים. לעתים, אדם מעוניין שאדם אחר יבצע פעולה מסוימת עבורו, כאשר הפעולה דורשת שמבצע הפעולה יהיה האדם עצמו ויזדהה באמצעות תעודה מזהה. דוגמה לפעולה כזו היא הוצאת חבילה מסוימת שנשלחה לאותו האדם והגיעה לסניף הדואר הקרוב למקום מגוריו. במקרה הזה, ניתן לחתום על ייפוי כח ספציפי לאדם מסוים כאשר מי שמבצע את הפעולה מזדהה באמצעות תעודה מזהה משלו, תעודה המזהה את מי שאמור היה לבצע את הפעולה וייפוי הכח המעניק לאדם השני הרשאה לבצע פעולות בשם מקבל החבילה. ייפוי כח מסוג כזה הוא נקודתי מאד ואינו מצריך אישור משפטי נוסף. תוקפו פג לאחר ביצוע הפעולה ואין לו משקל עבור פעולות אחרות עתידיות.

בניגוד לייפוי כח ספציפי מהסוג הזה, קיימים ייפוי כח נוספים המעניקים כח רב בהרבה לאותם אנשים אשר בידם ייפוי הכח. למשל: ייפוי כח כללי או ייפוי כח בלתי חוזר. בשני המקרים הללו נדרש ייפוי כח נוטריוני שבמהלכו הנוטריון לא רק מוודא את זהות החותמים אלא גם מסביר להם את המשמעויות של ייפוי הכח עליו הם חותמים.

שווה לפנות להתייעצות אצל עורכי דין המתמחים בנושא צוואות וירושות, ואפשר ללמוד על הנושא ולקרוא באינטרנט. כמובן שזה לא מהווה תחליף להתייעצות מקצועית ומקיפה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני ירושות וצוואות
בחר
בחר