הסכם על חלוקת רכוש

לפני שנים עזרתי לאחותי לקנות דירה בקנדה שם היא מתגוררת.נתתי לה 35 אחוז מערך הדירה.ברשותנו דירת ירושה בארץ.רשומה בטאבו על שמינו.כיצד עורכים הסכם בר תוקף עלחלוקת הכספים במידה ואנחנו מחליטים למכור כאן בארץ את הדירה.

ככלל, עסקאות במקרקעין מסתיימות ברישום, לכן על מנת להבטיח באופן מיטבי את זכויותייך בנכס רצוי לבצע העברת זכויות בגין חלק מהזכויות. לחילופין, ניתן לערוך הסכם עם תנאי מתלה, במסגרתו יועברו חלקים מהמקרקעין על שמך ממועד המכירה. הסכם זה משלב בין אופציה לבין הסכם בתוקף ומחייב הגשת דיווח למיסוי מקרקעין על דחיית מועד מסירה.

ניתן לבצע פעולות נוספות כמו הבטחת זכותך באמצעות רישום הערת אזהרה וכיו"ב, אך יש לבחון בשבע עיניים את מהות העסקה כדי להימנע מתכנון עסקה לא יעיל. כמו כן, יש לשים לב לעניין מיסוי מקרקעין, שכן במידה וביצעתן העברת זכויות אגב ירושה במיסוי מקרקעין ואינכן מוכרות את מלוא הזכויות חל הצורך לבחון את עלויות מס השבח.

פרטים נוספים ניתן למצוא בקישור הבא: https://www.kfirhy-law.com/ 

ניתן לערוך הסכם בין יורשים לחלוקת העיזבון לאחר קבלת הצו יורשה ולהציגו בטאבו. ככלל כל עוד לא משולמים או מועברים כספים על ידי היורשים מחוץ לעזבון אין על הסכם החלוקה מיסוי. בכל מקרה מומלץ לך להתייעץ עם עו"ד צוואה וירושה שבקיא בנושא.

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

ממליץ לכם לקרוא את הכתבה הזו ניהול עיזבונות.

היא ממש תעזור לכם! 

אל תיגעו בירושה שלכם מבלי להתייעץ עם עורך דין צוואות

דרושים עובדים לעבודה מהבית בקלדנות וכתיבה, לפרטים שלחו הודעה בוואצפ 052-6540924 aptilworks2020@gmail.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני ירושות וצוואות
בחר
בחר