שאלה בבקשה

שלום, אני התאלמנתי לפני חצי שנה מאשתי השניה (שגם לה אלו היו נישואים שניים).בצוואה שעשתה אשתי היא הורישה את הדירה שעל שמה לילדיה הבוגרים, ולי היא נתנה זכות מגורים בדירה עד יום מותי. (כלומר ילדיה יכולים לממש את הדירה רק אחרי מותי ) בדירה הזו נכנסתי לגור לאחר מספר שנים שאשתי ז"ל רכשה אותה.וגרתי שם עם אשתי כ- 25 שנה הבעיה היא כאשר היא רכשה את הדירה היא רכשה אותה מכספי אביה ואמה והם גרו איתנו בדירה מספר שנים עד שנפטרו בשנת 98. הדירה היא רק על שם אשתי. כיום אח של אשתי טוען שמגיע לו חצי משווי הדירה כי זה כביכול ירושה של הוריו. האם הוא צודק? הדירה היתה רק על שם אשתי, במידה ואצליח לשכנע אותו לרדת מהנושא האם ילדיו יש להם קייס גם לתבוע את חלקם? במידה ומגיע להם חצי מהדירה ובית המשפט יחליט שמגיע להם מה קורה אם זכות המגורים שניתנה לי עד יום מותי בדירה? כרגע הגשתי צו קיום צוואה , במידה וזה יאושר האם זה יטרפד את תביעתם? תודה רבה דוד

תשובה

ראשית חשוב לבחון אם יש לך הערת אזהרה על הנכס לפיו - השימוש הוא לכל חייך. שים לב שעסקה במקרקעין אמורה להסתיים ברישום. חשוב לבחון את מערכת היחסים גם עם האח, לרבות מי שילם, למי שייך הנכס, האם הרישום מבטא את הבעלות המלאה בנכס, ומה פשר יתר הטענות. בכל מקרה, הנושא מורכב מאוד ואני מייעץ לך להיוועץ עם עו"ד מומחה בתחום. בברכה,

שלום, אני חושב שחשוב מאוד גם להבין כי יש משמעות של חתימת חוזה מסודר אל מול בעלי הקרקע על מנת לבצע את הרישום כמו שצריך. אני חושב שאת ממש תאהבי את אתר www.agreements.co.il, הוא מפרט כיצד יש לגשת לקריאת חוזים ומה צריך להבין. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני ירושות וצוואות
בחר
בחר