איך מערכת האמונות שלנו יכולה להשפיע על מציאת זוגיות חדשה?

בחורה נחמדה יושבת בבית קפה, ניגש אליה גבר ורוצה להתחיל איתה ולהכיר אותה .ישר מופעלת מערכת האמונות והמחשבות שלה באופן לא מודע.

התסריט שקיים לה בראש מתחיל לספר לה את הסיפור, את מה שהיא יודעת על גברים, על יחסי גברים – נשים ,על זוגיות והאם זה קשור לעונג וזיכרון נעים או לכאב מעברה ואז באופן לא מודע היא תבחר אם להתחבר לעונג- אם לדוגמא ראתה בבית מודל יפה של זוגיות, ייתכן שיש לה אמונה כמו: "זוגיות היא דבר נפלא".

או תבחר להתחבר לכאב- אם לדוגמא חוותה בבית אימא קטנה וחלשה ואבא שצעק על אימא, ייתכן שיש לה אמונה כמו: "בזוגיות האישה סובלת וחלשה" או "זוגיות זה דבר רע".מערכת הדמיון שלה מקרינה לעצמה  את הסרט ע"פ התסריט שמערכת האמונות שידרה לה –כאב או עונג!ואז תפעל אצלה מערכת הרגשות באופן הבא:        

אם יצרה לעצמה באמצעות הדמיון "סרט טוב " בהשראת העונג שחוותה בבית לגבי זוגיות , מערכת הרגשות שלה  תעורר בה התרגשות, שמחה, אהבה,התלהבות,תשוקה,ביטחון בפגישה עם אותו גבר.אם יצרה לעצמה "סרט רע" בהשראת הכאב כמו למשל שגבר  הוא שתלטן,אגרסיסי,בוגדן, רע, לא מתחשב ,לא רגיש -מערכת הרגשות שלה  תעורר בה כאב, פחד, כיווץ.

כל זה ישפיע בהתאמה גם על ההתנהגות שלה באותה פגישה.במקרה של "הסרט הטוב"- הבחורה תוחמא ותחייך לכיוונו ואז התוצאה תהיה שהגבר יצטרף  בכיף אל שולחנה, הם ישוחחו קצרות,יחליפו טלפונים ,ייפגשו ואולי תתפתח משם מערכת זוגיות נפלאה וטובה.

במקרה של "הסרט הרע" ,הבחורה תירתע מהגבר ותסובב את ראשה לכיוון השני והגבר יילך משם...התוצאה תהיה שהבחורה תמשיך להישאר לבד ותמנע מעצמה ליצור מערכת יחסים וזוגיות  .כל זה תקף כמובן  גם לגברים  ..

מצב זה הוא הפיך וניתן לשינוי  אם היא תבחר לעבוד על שינוי האמונה המחלישה שחוסמת אותה  מלהכיר בן זוג ולהחליפה באמונה מחזקת וטובה.הבחירה שלנו להתבונן ,לעלות למודע את נסיבות העבר ולשחרר את השפעתו היא אפשרית.וכמובן יידרש לכל אחד ואחת את הקצב הדרוש לעשות זאת.

לעיתים נצטרך לסלוח לאלו שהשפיעו עלינו,כמו הורינו למשל, ולהבין שגם הם הושפעו מעברם באופן לא מודע ולא בחרו לטפל בעצמם מהסיבות שלהם ואז  נוכל להחליף את הכעס בחמלה וסליחה..משם יש הקלה וקל לשנות את האמונות המחלישות הללו..

כמובן שיש סיבות  ומקרים נוספים שיכולים להשפיע על סיכויינו למצוא זוגיות מתאימה וכל מקרה הוא לגופו ולכל אדם השפעותיו הוא..אם נצליח לשחרר את החסמים שלנו מעברינו ובמקביל נתחבר ליכולות ולעוצמות האמיתיות שקיימות בנו , זה יכול לשפר באופן ניכר את הסיכוי שלנו  ליצור לעצמנו זוגיות מלאת אהבה, בריאה ,נכונה ואמיתית בלי תלות במישהו או משהו מעברינו..

תמיר סוזן הוא מאמן אישי בגישה הוליסטית ומטפל בדמיון מודרך מתמחה באימון אישי למציאת זוגיות ושינוי בקריירה. מוסמך לאימון ילדים ונוער בשיטה האינטגרטיבית .


אני מאמן בחיפה ובאמצעות הסקייפ- טלפון ליצירת קשר- 0528730271


אתם מוזמנים לדף הפייסבוק  שלי -"לב הענין"

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ בנושא זוגיות והורות בפרק ב'