פורום השקעות במכרות זהב במדינות אפריקה

פורום השקעות במכרות זהב במדינות אפריקה

לפי מחקר שקראתי לאחרונה בתחום ההשקעות במדינות העולם השלישי , מסתבר שהכי שווה להשקיע היום במדינות אפריקה שם השוק מתעורר , במיוחד במדינות הגובלות בדרום אפריקה האם זה נכון ?

אין תשובה לשאלה שלך.

הבעיה בהשקעות וזה נכון במיוחד לגבי השקעות רחוקות היא שאנחנו לא מבינים את כל הסיכונים. חוסר ידיעה כזה יכול לעזור לנו כשניכנס להשקעה ולא יקרה כלום אבל יש גם אפשרות הפוכה. עצתי לך היא לפזר את השקעותיך ואם תשקיע חלק במכרות כאלו- קח בחשבון שהכסף הלך

האמור הוא רעיונות כללים בלבד ולא ייעוץ בהשקעות המבוסס על צרכיו של אדם ספציפי

בהצלחה

מנהל הפורום
250+

תרשה לי לתקן אותך ולהפנות אותך לבחור מבריק בשם ירון ימין שהתחיל במכרה אחד בהשקעה מינמלית והיום הוא אחד המומחים הכי גדולים בתחום הכרייה במדינות אפריקה , אתם עוד תשמעו עליו הרבה דברים טובים.

תזכרו שיש הרבה כבדים שלא מכירים אותם עד שיום אחד הם לא קונים לדנקנר את החברה מתחת לרדאר.

מדביק לכם כתבה שתרגמתי מאחד העתונים הגדולים בדרום אפריקה:

.משקיעים ישראלים מעוניינים להשקיע בזימבבואה

ביום ג' (ה22לאוקטובר 2013) נחתה בזימבבואה משלחת ענשי עסקים ישראלית. בתקופה האחרונה ניתן להבחין בתנועה ערה של משקיעים המגיעים לזימבבואה במטרה לבחון אפשרויות להשקעות במדינה העשויות להניב רווחים של מיליוני דולרים. אחד המבקרים הבולטים הוא ירון ימין, בעליה של חברת גולדסטון  המתמחה בתחום האנרגיה וכריית זהב ויהלומים.

חברת גולדסטון הינה חברה ותיקה הפועלת שנים רבות בבלגיה ובדרום אפריקה וכעת נכנסת לשוק הזימבבואי, לדבריו של ימין החברה שברשותו מתכוונת להשקעות ענק בכלכלת המדינה האפריקאית הצפויות להגיע לכמאה מיליון דולר. עם זאת מכשול אחד עלול לעמוד בפני המשקיע הישראלי והוא חוק "העצמה הכלכלית" שקודם על ידי הממשלה המקומית וקובע כי אזרחיה חייבים להחזיק ברשותם לפחות חמישים ואחד אחוזים ממניות כל חברה שפועלת במדינה, זאת במטרה לחזק את מעמדם של האזרחים. לדבריו, הוא אינו חושש לפעילותו במדינה וזאת משום שיש לו שותפים מקומיים בחברה "איננו חוששים מן החוק הזה, אנו סומכים על הנשיא מוגאבה ושבעי רצון מהאופן בה הוא הוא מנהל את המדינה".

ימין הוסיף כי חברת גולדסטון יחד עם שותפיה בזימבבואה כבר השקיעה הון רב בהקמת מפעלים לעיבוד זהב ורכישת ציוד לכריית זהב במדינה האפריקאית.

כיצד הפכה זימבבואה למוקד משיכה למשקיעים. מיכאל בנישבלי, משקיע מהמשלחת הישראלית מסביר זאת באופי המדינה, כמדינה שוכנת שלום ובעלת הזדמנויות עסקיות רבות. הנרייטה רושאיה, אשת עסקים מקומית, התייחסה לפרויקט הנרקם בין ישראלים ואנשי עסקים מקומיים ואמרה כי עד כה הושקעו כחמישה מיליון דולרים בפרוייקטים שונים במדינה. תומפסון מפאלה שותף נוסף של חברת גולדסטון בזימבבואה הודיע כי כריית הזהב תחל כבר בפברואר הקרוב, לדבריו שיתוף הפעולה יסייע לפיתוח כורים בעלי היקף קטן ובינוני.

וזה קישור לדף המקורי:

http://www.chronicle.co.zw/israeli-investors-keen-on-zim/

ההשקעה במדינות אפריקה מסובכת קשה במיוחד בכרייה. הבעיה שרוב המדינות ביבשת כבר "נכבשו" יש כמה מדינות בודדות שנקראות "בתוליות" בגלל מחסומים כאלה ואחרים. 6 שנים שאני מנהל משא ומתן עם אחת המדינות האלה בכדי להתחיל מחקר ופיתוח של מכרה מאוד מסובך ודורש המון כסף..

נראה לי ששנים מדברים על זה שאפריקה זה שוק ששווה להשקיע.

בדרך כלל שוק ששווה להשקיע בו לא מפרסמים כתבות או אנליסטים מבתי השקעות
עדין יש מלחמה שם אגב..

בתור אחד שחולש את היבשת ב6 שנים האחרונות רוב היבשת אינה במלחמה רק באזורים בהם אחוז המוסלמים גבוה כמו מאלי ניגריה קמו "סניפים" של אל קעידה בוקו חארם וכאלה שגורמים למלחמות. אך ברוב רובה של אפריקה מאוד בטוח לעשות עסקים אם אתה מבין ויודע את המנטליות של היבשת...בסופו של דבר רק הכסף משחק שם תפקיד.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בורסה ושוק ההון
בחר
בחר