מחפשת המלצה לחיסכון

מחפשת המלצה לחיסכון

אנחנו מצאים כיום במצב דיי בעייתי, עם כל הירידות החדות בבורסה הייתי שמחה לקבל המלצה לחיסכון ששווה להשקיע בו? מחפשת משהו שיניב תוצאות, לא רוצה לסכן את הכסף שלי כרגע

לצערי אין כזו חיה. אם לא רוצים לסכן, צריך להשקיע במשהו סולידי ללא סיכון. במצב כזה את יודעת שלא תפסידי אבל גם הרווח יהיה נמוך.

אם תחליטי שאת רוצה תשואה גבוה מעט יותר מהסולידי אז תקצי סכום שיושקע בסיכון מתוך הסך הכול. דאגי לפזר סיכונים בין מניות שונות, בין ענפים שונים ובין הארץ וחול. גם השקעה באג"ח קונצרני דורשת פיזור (גם קרנות נאמנות מנייתיות וגם קרנות אג"ח קונצרני בד"כ מפזרות היטב) ואת יכולה גם להשקיע חלק בהשקעות אלטרנטיביות שהתשואה שלהם אינה תלויה רק בעליית מחירי המניות והם יכולים להרוויח גם כשהבורסה יורדת.

אם הסכום גדול מספיק, את יכולה לקבל ייעוץ מקצועי מיועץ בבנק.

בהצלחה

בועז

מנהל הפורום
250+

גל ומאיר יקרים...

תסכימו איתי שהכל מסתכם בסכום שעומד לרשותנו. לדעתי במת ההתלבטות היא האם לשים את הכסף בעו"ש (ולתת לו לשכב בנחת) או אולי באיזה פיקדון...

באופן אישי אני לא הייתי לוקח סיכון ומשקיע את הכסף שלי בבורסה. לא בתקופה הזו. גם הפתרונות הנ"ל שהצעת לא מתאימים למשקיע המתחיל, לי באופן אישי זה לא אומר כלום והדרך היחידה להשקיע בצורה כזו זה להעביר את תיק ההשקעות שלי ליועץ, וכרגע זה פחות רלוונטי. הלוואי והיה לי פתרון קסם.

גל על כמה כסף מדובר? ומה הטווח שאת רוצה להשקיע? לדעתי פיקדון לתקופה ארוכה יותר יניב ריביות גבוהות יותר.

מסכימה איתך מאיר, עם המצב היום באמת עדיף ללכת על פיקדונות שהם גם נזילים. ככה בכל נקודת זמן מסויימת אפשר להוציא את הכסף ואם יש כסף פנוי כעת אז כדאי להשקיע אותו בפיקדון שם הכסף מובטח. יש כל מיני פיקדונות צמודים למדד שהבנקים מציעים היום בלמומי וגם במזרחי, ככה ששווה לעשות בדיקה מקיפה ולראות מה הכי משתלם בסופו של דבר.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בורסה ושוק ההון
בחר
בחר