מדד הפחד .

מדד הפחד .

בחודשים האחרונים שומעים לא מעט על עלייה / ירידה במדד הפחד בשווקים. איך בדיוק מודדים "פחד" בקרב משקיעים ? האם כל ירידה בבורסה תלווה בעלייה במדד "הפחד" ? שנה טובה וגמר חתימה טובה. עמירם.

תשובה

מדד VIX מחושב בזמן אמת על ידי בורסת האופציות של שיקגו (CBOE). המדד משקלל את סטיית התקן הגלומה במחיריהן של האופציות מסוג CALL ו-PUT על מדד s&p 500 הפוקעות בתקופה של כחודשיים מיום חישובו. כאשר סטיות התקן גבוהות, כלומר התנודתיות של השוק גבוהה, זה סימן ללחץ או פחד בשווקים. אין זה אומר שזה חייב להיות בזמן עליות או ירידות, זה רק סוג של סנטימנט והרגשה של הפעילים בשוק. בכל מקרה, זה רק אינדיקטור אחד בין רבים. שנה טובה. ____________________________________________ לצורך גילוי נאות, כותב זה הינו סמנכ"ל גאון טרייד ובעל רישיון לניהול השקעות. מכח כהונתו עשוי להיות הכותב מעורב ברכישת ומכירת ני"ע (לרבות כאלו הנדונים בפוסט) עבור גופים המנוהלים על ידה ועל כן עשוי להיות לו עניין אישי בנושאים נשוא הפוסט. אין באמור בפוסט משום ייעוץ והמלצה ואין בו בכדי להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. http://www.meitav.co.il

תשובה של בועז

מדד הפחד הוא בעצם סטיית התקן הגלומה של האופציות. את סטיית התקן הגלומה מקבלים כאשר מכניסים את מחיר האופציה כפי שהיא נסחרת בשוק לנוסחת בלק אנד שולץ ומבודדים את סטיית התקן. כאשר מחירי האופציות עולים עולים גם סטיות התקן הגלומות וזה מראה על ציפיה או חשש של המשקיעים לתנודתיות גבוהה יותר. חשש כזה יכול להתממש או לא.
מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בורסה ושוק ההון
בחר
בחר