גיל ההתבגרות ילדה בת 11

שלום רב , בתי בת 11 ולאחרונה כחצי שנה יש לה מצבי הרוח נורא משונים, יש מצבים שהיא עצבנית, מתחצפת ונורא כועסת וישנם מצבים שהיא צוחקת ומצב רוח טוב. כל דבר שלא לרוחה היא מתעצבנת וכועסת ומתחצפת. חשוב לציין שעד לפני חצי שנה היא הייתה ילדה שקטה, מאוד ממושמעת ובלי מצבי הרוח משתנים כמו היום. אני מאוד רוצה לעזור לה ולהבין מה עובר אליה. חשוב לציין שאחרונה אני גם שמה לב שלבתי מפריע כשאני ובעלי (שזה אבא שלה) מתחבקים או נותנים נישוקים אחד לשני מדי פעם. העניין הוא כזה, לפני מס' ימים יצאה לי שיחה מלבבת עם בתי והיא אמרה לי שאחד הסיבות שמפריע לה כאשר היא רואה אותי ואת בעלי בחיבוק או נישוק זה כי באחד הלילות מלפני זמן מה היא ראתה אותנו, אותי ואת בעלי, בסיטואציה אינטימית. וזה הסיבה שהיא לא יכולה לישון טוב בלילות כי התמונה כל פעם עולה לה מחדש וזאת גם הסיבה שמרגיזה אותה כשהיא רואה אותנו בחיבוק או נישוק. מה אנחנו בתור הורים אמורים לעשות? האם להמשיך רגיל? אשמח לעזרתך. תודה מראש.

בת 11

שלום רב, ראשית, בתך בגיל הכניסה לגיל ההתבגרות. השינויים שאת מתארת תואמים כמובן את השלב הזה שמערב בתוכו גם קפיצה התפתחותית, גם שינוי הורמונלי וגם שיוניים פסיכולוגיים כהכנה למעבר לגיל הבוגר. לכן ייתכן והשינויים שאת מדברת עליהם הם כחלק מהתמונה הזאת. יחד עם זאת, ייתכן בהחלט כי בתך גם מגיבה (במבוכה, בחשש, באי נוחות) לגילויי האינטימיות שלך ושל אביה. באם האינטימיות הפומבית היא בגדר הנורמה (כלומר חיבוקים ונישוקים ואמירות אהבה), על בתך להתמודד עם זה ולטווח הארוך הדבר יתרום ליציבותה וליכולתה להיות במערכת יחסים אינטימית בעצמה. אבל יש לשים לב, כי באם כוונתך היא שהיא ראתה אותך ואת אביה מקיימים יחסי מין, אז זו כבר הצגת אינטימיות לא תקינה, שיכולה להיות מאיימת ומבלבלת עבור ילדה צעירה, שעדיין לא מודעת לכל המשמעויות ויכולה לפרש זאת בכל מיני צורות. כך שאם הכוונה הייתה היותה חשופה ליחסי מין, אז את זה צריך לודא שעושים בפרטיות. כל טוב, איזי מאימן

אני מבינה את זה

אני בת 16 וכשההורים שלי מתחבקים לידי או מתנשקים לידי זה מאוד מפריע, מהסיבה הפשוטה שאני לא צריכה להיות מעורבת בסיטואציה הזאת.. הם סוגרים את הדלת בלילות וחושבים שאני ואחיות שלי (גדולות ממני) לא מבינות מה הם עושים.. זה נורא מביך , ואפילו מגעיל.. אני לא אמורה לראות מה הם עושים או לדעת! כל פעם מחדש זה מחריד אותי. אני מבינה שקשה לך עם זה אבל אני ממליצה לך להוריד הילוך ליד הבת שלך כי זה מביך לא משנה אם היא בת 11 או יותר (כמוני).

אני בת 14 וגם לי יש מצבי רוח שונים בדרך כלל אני רגועה אבל בבית יש לי אנרגיות שאנשים לא מזהים אותי.... וגם לי זה מפריע כההורים שלי מיתנשקים לידי אני מעדיפה שלא לדעת מה הם עושים!! 

כמעט כל מה שאמרת קרה גם לי... חוץ מזה שאני לא ראיתי את ההורים שלי במצבים אינטמיים..!!

גם עכשיו זה מפריע לי שההורים מיתנשקים אומשהוא כזה לידי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נוער
בחר
בחר